HELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. M 42. ZOAlUAti 22 11EI. 1864; EN TWEE-EN-TWINTIGSTE f J A A R G A N G. AANBESTEDING. AANBESTEDING. BINNENLAND. A ht Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en dondfiidag, des morgeus ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. n frauco per post1.50. Enkele norainers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhundeluars en Post directeuren. Adyertf.ntien worden aangenomen tot Zatnrdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenoverdeLaan, II 422,anndenlIelder,tot\\ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor icdcrcn regel meer ƒ0.15. Zcgelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar male der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den I'itgever. Op Vrijdag den 3 Jtniij 1964, des namiddags ten tón ure, zal aan liet. Raadhuis der gemeente Helderin het openbaar worden aanbesteed: Het onderhoud van liet Helderschc Kanaal, benevens het verdiepen vun, en het maken van Steenglooijingen langs genoemd Einiianl. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der gemeente. Gedrukte exemplaren zijn aldaar tegen betaling van ƒ1. verkrijgbaar. Nadere inlichtingen worden gegeven door den Gemeente- Bouwmeester, door wien op Maandag den 30 Mei a. s., des voormiddags ten 9 ure, aanwijzing in loco zal gedaan worden. Helder, den 21 Mei 1864. Burgemeester en Wethouders dier gemeente STAICMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Op Vrijdag den 3 .Tunij 1961, des namiddags ter. één ure, zal aan bet Raadhuis der gemeente Helder, in het openbaar worden aanbesteed: Het verrigten van eenig Verw- en Behan- gerstverk, met bijlevering der daartoe noodig zijnde materialen. Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der gemeente. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, door wien op Woensdag den 1 Junij a. s. des voormiddags ten 9 ure, aanwijzing in loco zal worden gedaan, te beginnen aan bet Raadhuis. Helder, den 21 Mei 1864. Burgemeester en Wethouders dier gemeente, STAIvMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 21 Mei. Gisteren werd alhier op de gebruikelijke wijze gevierd de 34ste verjaardag van H. K. H. prinses Araalia Maria da Gloria Augusta, gemalin van Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden. Gisteren voormiddag werd alhier op plegtige wijze ter aarde besteld het lijk van een matroos, behoord hebbende tot de équipngie van het Pruissische oorlogsvaartuig Blits, die, na bet vertrek van dat schip, wegens ziekte in het Marine-Hospitaal alhier was achter gebleven. De lijkstoet was zamengestcld op de volgende wijze; 1. Ncderlandsche Mariniers; 2. Oostenrijksche Mariniers; 3.Tamboer; 4. het muziekkorps van bet Oostenr. linieschip Kuiser-, 5. de lijk wagen, voorafgegaan door een R. C. geestelijke van het Oostenr. escader, begeleid door Oostenr. matrozen, die de slippen droegen van de Pruissische vlag, waarmede de kist was gedekt; 6. cenige heeren officieren van het Oostenr. escader, de vice-consul van Pruissen, de heer W. J. Hidde Bok, de kapitein en de équipage van een in de haven liggend Pruissisch koopvaardijschip, een deel der équipage van een der Oostenr. oorlogschepen en eenige Nederl. matrozen als dragers. Talrijk was de menigte langs den weg, die dit zeldzaam schouwspel aanstaarde, terwijl het muziek korps van tijd tot tijd treurraarschen uitvoerde. Op de begraafplaats aangekomen, werd beurteling door de Nederl. en Oostenr. Mariniers bet gewone salut gelost. Toen de lijkkist boven de groeve was geplaatst, hield dc heer W. J. Hidde Bok eene toespraak in de Hoogduitscbe taal, waarbij hij, in naam des konings van Pruissen, dank zeide voor de betoonde eerbewijzing aan het stoffelijk over schot van een zijner onderdanen. Nadat door de Nederl. Mariniers het laatste salut gegeven en de kist met cenige aarde bedekt was, werd in hetzelfde graf, met de gebruikelijke eerbewijzing, het lijk van een matroos van onze Marine ter aarde besteld. Jl. Woensdag middag had alhier een schromelijk ongeluk kunnen gebeuren. Aan'de werf van de heeren Lastdrager en Comp. lag de Noordscbc bark Ilaldtss, kapt. Cappelen, aan den kielligter; eensklaps brak een ketting en sloeg de bark geheel over zijdemet de masten en de raas op den kielligter. De equipagie, die vooreen groot deel tnsscbendeks was, kwam er met den schrik af, vloog in allerijl naar boven; het schip was onmiddellijk half vol water, door dat de poorten open stonden. Men stelt alle pogingen in liet werk om het schip weder overeind te krijgen, Z. E. de viee-admiraal G. Vogclpoot is heden aan boord geweest van het alhier ter reede liggend admiraalschip Elisabeth. Het linieschip Kuiser salueerde, welk salut door Zr. Ms. wachtschip werd beantwoord. De Oostenrijksche kanonneerboot Seehund is jl. Donderdag in dq. haven gekomen en zal eenige herstellingen ondergaan. Naar men verneemt, zal de wel-eerw. heer F. D. J. Moorrees, vroeger predikant bij de Hervormde Gemeente alhier, thans te Vianen, eerlang in de Westerkerk alhier eene predikbeurt vervullen en wol op Zondag 29 dezer. De Toespraak, door den wel-eerw. heer B. G. Clement, op Goeden Vrijdag avond in de Protestantsche kerk van het Koloniaal Militair Invalidenhuis te Bronbeek bij Arnhem gehouden, is dezer dagen in het licht verschenen en allerwege verkrijgbaar gesteld. Zr. Ms. korvet met stoomvermogen Prinses Amelia, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee J. J. Wichers, is den 12 April jl. te Rio Janei.ro aangekomen. Z. M. heeft o. a. benoemd: tot heemraad in het dijkbestuur van Wieringen den heer C. Bakker Sz- in het bestuur van het waterschap Eijerland: tot dijkgraaf den heer G. A. van den Berg en tot heemraad den heer E, F. de Coek- tot dammeester van den zeedijk genaamd den Nieutcendam den heer P. Bertoen. Volgens het door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp, tot onteigening van perceelen voor den spoorweg van Alkmaar naar den Ydijk, zal die weg loopen door de gemeenten Alkmaar, I/eilo, LitnmenCaHricum, Heemskerk, Uitgeest, Assen delft, If'ormerveer, ZaandijkKoog aan de Zaan en Zaandam; van Alkmaar, in genoeg zaam regte rigting ten Westen langs Heilo naar Castricum, met eene bogt westelijk langs die plaats, vandaar weder regt door ten Zuiden langs Uitgeest tot nabij Krommenievandaar met eene bogt Noordwaarts ten Zuiden langs Krommenie regt over de Nauernaschc vaart en met eene bogt Zuidelijk langs JVormerveerdan met eene

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1