KENNISGEVING. ZONDAG 10 J li LIJ EN TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. BINNENLAND. JVA 50. ht Vertraging- van de Scheepvaart door de KOOPV AARDERSSLUIS te Nieuwediep. NELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertentién worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover deLaan, II422 ,aan denüelder, totllure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Hitgever. De COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie NOORD HOLLAND, Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat tot het verwis selen van Sluisdeuren, de Scheepvaart door de Koopvaarderssluis te Nieuwediep, gedurende den 15 en 16 Julij aanstaande eenige ver traging kan ondervinden, doch dat de Schepen zullen geschut worden voor zoover de werkzaamheden zulks toelaten. Haarlem8 Julij 1S64. De Commissaris des Konincjs voornoemd, R O L L. Den 13 dezer vertrekt de WEST-I1ÏDISCHB mail. HELDEK en NIEUWEDIEP, 9 Julij. Naar men verneemt, heeft de wel-eerw. heer H. op 't Holt, predikant bij de Christelijke Afgesch. Geref. gemeente alhier, nadat hij nu onlangs voor een beroep naar Leeuwarden had bedankt, thans eene nieuwe uitnoodiging van die gemeente ontvangen om tot haar over te komen. Eergisteren heeft zich de commissie voor de kustverdediging alhier bezig gehouden met de inspectie der vestingwerken, daarin bijgestaan door de militaire autoriteiten ter dezer plaatse. Wij vernemen mêt genoegen, dat aan C. Griek, schipper, K. H. Vos, H. de Wijn, C. R. Ran, D. Hofstee en C. Abbenes, lood sen, G. Troost, kweekeling 1ste kl., W. Ran, kweekeling 2de kl. en P. Biersteker, matroos, in der tijd uitgemaakt hebbende de be manning van de loodsboot No. 3, door Z. M. den keizer aller Russen is toegekend de gouden medaille, te dragen aan het lint der Wladimir-orde, wegens het redden der equipage van het Rus sische brikschip William, in den storm van 24 December 11. In het begin dezer week is alhier binnengebragt de Noordsehe brik Resolution, geladen met bout en door het volk verlaten. Het vaartuig had, waarschijnlijk door aanzeiling, zware schade bekomen. Schier van alle plaatsen verneemt men klagten over de ongunstige weersgesteldheid, die ons deze zomer aanbrengt. Is zulks inzonderheid voor landbouw en veeteelt hoogst ongunstig, vooral in onze min vruchtbare streken, niet minder wordt de welvaart van velen daardoor weinig bevorderd, omdat het getal reizigers zooveel minder is dan ten vorigen jare. Zoo klaagt men te 's Gravenliage over het zeer gering aantal badgasten in vergelijking met een jaar te voren, toen Scheveningen zeer druk werd bezocht en groote voor- deelen genoot. Ook de volksvermakelijkhedeu van jl. Donderdag alhier moesten de ongunstige stemming van het weder in ruime mate ondervinden. Weinig bezoekers van buiten, groote teleurstel ling bij velen, die zich, binnen 's huis moesten behelpen, om zich zoo goed mogelijk vergoeding te verschaffen, schade voor neringdoenden en ondernemers van openbare vermakelijkheden waren op dien besten kermisdag de gevolgen van het buijig, regenachtig, herftsachtig, ruwe weder, dat menig heer naar het gebruik van zijnen overjas en de dames naar bont en wintermantels deed verlangen. Wij wen- schen, dat de overige dagen tot uitspanning bestemd zich wat gunsti ger doen aanzien en eenigermate vergoeden, wat hunne voorgangers hebben bedorven en vertrouwen er op onder het ter neder schrijven dezer regelen, dat deze wensch de ondersteuning van het meerendeel onzer lezers in groote mate wel verwerven zal. De kolonel-kommandant van het 1ste reg. Vesting-Artillerie houdt heden inspectie over de alhier in garnizoen zijnde compagniën van genoemd regiment. Ingevolge art. 11 van het reglement voot het Kon. Instituut voor de Marine alhier en overeenkomstig het door de commissie voor het afnemen van het examen ingediend proces-verbaal van rangschikking, zijn door den minister van Marine met den 1 Sept. a. s. benoemd tot adelb. 3de kl. bij voormeld instituut, de navol gende jongelingen, in alphabetische orde gesteld, alsW. A. Cambier, C. J. de Jong, L. G. Kakebeeke, J. C. van de Kasteele, W. J. A. de Kempenaer, B. P. Korteweg, H. P. Kouwenberg, P. H. ter Meulen, H. van der Sande, J. W. Arkenbout Schokker, J. C. Kikkert Schotborgh, E. P. H. graaf van Limburg Stirum, M. P. Tvdeman, C. J. de Vriese, M. J.P.WestveerenH. C. E. van IJsselsteyn. Bij Zr. Ms. besluit van den 8 dezer is de luit. ter zee 2de kl. G. den Berger, thans dienende in Oost-Indië, op zijn verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen, met den laatsten der maand, waarin dit besluit ter zijner kennis zal worden gebragt. De off. van gez. 2de kl. bij de zeemagt F. J. van Leent en L. F. Praeger, gedetacheerd bij het Gasthuis voor ooglijders te Utrecht, worden met den 10 dezer non-actief, waardoor dat deta chement met gemeld tijdstip is ingetrokken, terwijl almede met den 15 dezer non-actief worden de adelb. 1ste kl. A. van Linden van den Heuvel, H. A. Schippers, H. G. Hildebrandt, J. Pichet en J. Dalen, thans dienende op Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Zeeland. De plaatsing van de luits. ter zee 2de kl. J. Plantenga, H. H. Broers en P. Crans, respectivelijk op Zr. Ms, schroefstoomschepen de Dommel en Prinses Maria en het wachtschip te Flissingen, is ingetrokken; |en de luit. ter zee 2de kl. jhr. A. P. Meijer, thans non-actief, met den 16 dezer geplaatst op Zr. Ms. schroefstoomschip de Dommel. Z. M. heeft pensioen ten laste van den Staat verleend aan A. Beukenkamp, gewezen sluiswachter op het Noordhollandsch Kanaal, ten bedrage van 396. -Zr. Ms. korvet Prins Maurits den Nederlanden, onder bevel van den kapt. ter Zee H. Kemper, komende uit de Middellandsche Zee, is in den morgen van den 6 dezer ter reede van Flissingen aangekomen. Door het Departement van Oorlog zijn de chefs der Infanterie- korpsen uitgenoodigd, hunne onderhebbende manschappen bekend te maken met de gunstige voorwaarden, waarop zij bij het O. I. leger kunnen overgaan, ten einde de overgang van die categorie van militairen van het leger hier te lande bij dat in O. I. zooveel mogelijk worde bevorderd, opdat het incompleet van het contingent van dit jaar, ter aanvulling van het O. I. leger, vóór het late najaar derwaarts kunne vertrekken. Blijkens het verslag over den toestand der provincie Noord holland over 1863, bedroeg het aantal ingezetenen van dit. gewest op 31 December des vorigen jaars 562,504. In 1S62 was dit getal 554,605. Er werden in het jaar 1863 in deze provincie geboren: 20,685 kinderen, waarvan 10,640 van het mannelijk en 10,045 van het vrouwelijk geslacht; overleden 12,983, waarvan 6627 mannen en 6356 vrouwen; huwelijken 4914; scheiding van tafel en bed 12; echtscheidingen 48er hebben zich in de gemeenten gevestigd 28,279,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1