NIEUWEDIEPER COURANT en binnenland! MM. ZONDAG 7 AUGUSTUS. 1U«4: TWEE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP, 6 Augustus. HELDERSCHE Deze Courant wordt uitgegeven op zondag en donderdag, des morgens ten acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. n franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. An verten ti en worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover delaan, H 422 ,aan denlIe/derJotlluTt. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij heslaan. Brieven en Stukken franco aan den Hitgever. De VOORZITTER van den RAAD der Gemeente HELLER brengt ter openbare kennis, dat DE RAAD ZAL VERGADEREN op e. k. Dingsdag den 9 dezer, des avonds ten zeven ure. Helder, den 6 Augustus 1864. Le Voorzitter voornoemd, STAKMAN BOSSE. PUNTEN VAN BEHANDELING: 1. Rapport omtrent het onderzoek van de Rekening der gemeente, Weeshuis en Armhestuur over 1863. 3. Brief van het Bestuur der plaatselijke Teekenschool. 3. Aangelegenheden Ziekenhuis en Apotheek. 4. Mededeeling van ingekomen stukken. Het aantal leerlingen der openbare scholen in deze gemeente was, met het oog op hunnen ouderdom, op 15 Julij jl. als volgt Gemeenteschool No. 1 (op het Koegras): van 6-9 jaar 34, van 9-13 jaar 33, boven 13 jaar 4, totaal 70 Gemeenteschool No. 3 (te Huisduinen): van 6-9 jaar 33, van 9-13 jaar 38, boven 13 jaar 11, 61 Gemeenteschool No. 3 (in de Schoolstraat) van 6-9 jaar 344, van 9-13 jaar 198, boven 13 jaar 73, 515 Gemeenteschool No. 4 (aan de Hoofdgracht): van 6-9 jaar 108, van 9-13 jaar 97, boven 13 jaar 38, 333 Gemeenteschool No. 5 (in de Weststraat): van 6-9 jaar 334, van 9-13 jaar 313, boven 12 jaar 63, 508 Gemeenteschool No. 6 (op de Vischmarkt): van 6-9 jaar 273, van 9-12 jaar 220, boven 12 jaar 44, 537 Te zamen 1924 De bijzondere scholen in deze gemeente, 5 in getal, werden op gemeld tijdstip bezocht door 304 leerlingen. Van de avondscholen werd gebruik gemaakt door 149 leerlingen, waarvan 29, die niet tevens tot de leerlingen der dagscholen behoorden. De 36ste verjaardag van H. K. H. Wilhelmina Frederika Alexandrina Anna Louisa, gemalin van Z. M. den koning van Zweden en Noorwegen, oudste dochter van Z. K. H. prins Frcderik der Nederlanden, werd gisteren alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. Gisteren avond werd door mejufvr. A. Bornholdt, onder medewerking van den heer C. A. Bekker en eenige andere artisten, in de Nieuwe Kerk der Hervormde Gemeente alhier, het aangekon digd Vocaal- en Orgel-Concert gegeven. Hooge lof voor hare schoone uitvoering komt toe aan deze wezenlijk bekwame zangeres, die door de welluidende toonen harer stem, de snaren van het reinste gevoel in beweging bragt. Lof komt mede toe aan den heer Bekker en de andere artisten, die met hunne talenten der zangeres ter zijde stonden en niet weinig er aan toebragten om liet genot van dezen avond te verhoogen. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Zeelandliggende alhier, wordt met den 20 dezer buiten dienst gesteld en den kapt. ter zee G. C. O. Pels Rijcken met dat tijdstip eervol ontheven van het bevel over dien bodem; terwijl daarentegen Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Adolf Hertog van Nassau, liggende te Vlissingen, met den 21 dezer wordt in dienst gesteld en het bevel daarover opgedragen aan den kapt. ter zee S. Faber Huys, thans non-actief. Zr. Ms'. schroefstoomschip Prinses Maria is heden namiddag van hier naar Vlissingen gestoomd, ter overbrenging van eenige manschappen, die geplaatst zijn op Zr. Ms. fregat met stoomver mogen Adolf Hertog van Nassau. Op a. s. Maandag morgen zal van hier naar het kamp van Millingen vertrekken het alhier in garnizoen liggend bataillon van het 7de regiment Infanterie, versterkt door 115 verlofgangers, die jl. Woensdag namiddag per stoomboot alhier zijn aangekomen. Gisteren middag is alhier per stoomboot aangekomen de 7de comp. van het 1ste reg. Vesting-Artillerie, onder kommando van den kapt. Lannspach, komende uit het kamp van Waalsdorp. Z. M. heeft, met ingang van den 1 Sept. a. s., benoemd tot adelborsten 1ste kl. bij de Nederl. zeemagt,. de adelborsten 2de kl. bij het Kon. Instituut voor de Marine alhier: S..H. Binkes, A. G. Ellis, M. C. van Doorn, A. Werumeus Buning, J. Lagaay, S. T. Land, J. J. de Bruyne, H. Vreedenberg, J. D. H. A. Nederburgb, H. F. Verheggen, H. J. J. Kempe, W. van Hasselt, G. M. Dolle man, Jbr. J. C. L. von Schmidt auf Altenstadt, D. J. W. A. G. Coops, H. L. C. Wolterbeek Muller, H. van den Pauvert, J. F. Hoffmann, A. M. R. Wagner, J. Janse, C. Vreede, J. V. Wierdsma, L. Voute, H. J. F. Mirandolle, J. H. Mijer, W. G. van Nes, R. C. A. L. J. Jansen, D. Hordijk, N. J. Brunger, F. W. C. Lede- boer en J. P. Lubbe Bakker. De adelb. 1ste kl. J. J. Stooker, dienende op Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden, wordt met den 11 dezer overge plaatst op het wachtschip alhier. De machinist 1ste kl. Graat, dienende op Zr. Ms. schroef stoomschip de Dommel, liggende te Ilcllevoetsluisis overgeplaatst op Zr. Ms. wachtschip alhier. 'Z. M. heeft benoemd bij het corps Ingenieurs, Mineurs en Sapeurs, tot luit.-kolonel den majoor J. E. H. B. baron van Voorst tot Voorst; - pensioen verleend aan den oif. van adm. 1ste kl. M. J. Carlier, ter zake van langdurige dienst, van 1100. Door den minister van Marine zijn, met ingang van den 1 Sept. a. s., benoemd tot kweekelingen aan 's Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen, ter opleiding tot officieren van ge zondheid bij de zeemagt, de navolgende jongelingen, als: F. M. Cowan, J. Messemaker, W. Schutte, M. Steensma, G. Franken en Y. Bakker. Donderdag den 11 dezer zal, aan het Prov. Gouvernement van Noordholland, de herbesteding plaats hebben van: 1. herstel lingen van schade aan de duinen van Vlieland en 2. idem aan de Rijkswerken op Wieringen, beide veroorzaakt door de stormen van Dec. 1863 en in den winter van 186364; welke aanbestedingen, uit hoofde van de zeer hooge aannemingssom, zijn afgekeurd. Op Donderdag 18 Augustus zal, aan het Bureau der Neder- landsche Handel-Maatschappij te Amsterdamworden overgegaan tot de aanbesteding van onderscheidene benoodigdheden voor het Depar tement van Koloniën, ten dienste van het koloniaal leger, in 32 perceelen. De voorwaarden van levering liggen o. a. ook ter lezing ten kantore van de agenten der Nederlandsche Handel-Maatscbappij te Helder. De heer T. L. Koorn, lirl van den gemeenteraad te Alkmaar en regent van hét R. C. Weeshuis aldaar, is door Z. II. den paus benoemd tot ridder der orde van den II. Gregorius. De algemeene vergadering der Onderwijzers in het 7de hoofd- distriet van Noordholland, aanvankelijk bepaald om op Vrijdag 19 Augustus a. s. te Petten gebonden te worden, zal, om overwegende redenen, dit jaar niet plaats hebben. Onder de in 1S63 in de provincie Noordholland voor de ligting der nationale militie ingeschrevene jongelingen, bevonden zich 5142 die konden lezen en schrijven, 164 die alleen konden lezen en 456 die lezen nog schrijven konden. Van 48 bleef dat onbekend.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 1