BUITENLAND. 255ste STAATSLOTERIJ. EERSTE KLASSE. N°. 15513 f 1500; N°. 10124, 12529 en 16071 ieder 1000; N°. 709 en 16316 ieder 400; N°. 1285 200; N°. 2439, 10191, 10630 en 14001 ieder 100. N°. 1783 en 15293 ieder 100. MARKTBERIGTEN. MiDDELBURGSGHE MAATSCHAPPIJ VAM STOOMVAART. aardappelen had er een de gedaante van een kikvorscli. Deze- werd bewaard en in April jl. uitgepoot en de vorige gerooid, als wanneer bleek, dat deze aardappelkikker 210 stuks opleverde, waar onder 100 stuks groote en eetbare, 10 poters en 100 kleinen. Deze aardappelen wogen te zamen 7 Nederl. pond. Onder de groote waren er IS stuks van min of meer zonderlingen vorm. De smaak er van bleek zoo goed te zijn als die der jammen. Het loof van dezen aardappel was 1.90 el lang, bestond uit 03 spruiten en was zeer schoon. Het eiland Niewc-Gitinea is in den afgeloopen zomer getuige geweest van een verschrikkelijke ramp. Door een aardbeving, eene uitbarsting van het vulcanisch Arfak-gebcrgte, alsmede door een hoogen vloed, zijn talrijke verwoestingen onder de inboorlingen en de Europcsche zendelingen aangcrigt. Beroofd van hun verzamelden voorraad levensbehoeften en van hunne woningen, die allen zijn ingestort of onbewoonbaar geworden, heeft men daar aanspraak op de hulp en ondersteuning van allen, die iets kunnen bijdragen om den heerschenden nood te lenigen. Als wij otis overzigt van het buitenlandsch staatkundig nieuws aanvangen met de verzekering, dat op dit terrein in de jongste dagen volstrekt geen nieuws tc verzamelen viel, dan zal deze ver zekering, op waarheid gegrond, de schraalheid van ons overzigt regtvaavdigen. Spanje heeft een nieuw ministerie zien verrijzen, 't is zeer behou dend in rigting en heeft den strengen generaal Narvaez aan 't hoofd. Keizer Napoleon heeft twee nieuwe bisschoppen aangesteld, als naar gewoonte zonder het hoofd der kerk daarbij te raadplegen. De geruchten van eene persoonlijke Unie der Elbe-hertogdommen met Denemarken, in de jongste dagen weder verspreid, zijn even als vroeger gelogenstraft. In 'Noord-Amerika maken de strijdende partijen zich weder tot een bloedigen veldslag gereed. Het leger van het Zuiden heeft weder eene belangrijke versterking ontvangen. De ontruiming van Rome door de Eranschen, de verwisseling van Turijn met Florence als hoofdstad van Italië, de overeenkomst van keizer Napoleon en koning Yictor Emmanuel tot die aangele genheden betrekkelijk, ziedaar wat in lrooge mate thans ieders aan dacht boeit. Na lang, zeer lang wachten, schijnt het werkelijk, dat de Ilaliaansche quscstie thans hare oplossing naderbij komt. Het schijnt zoo, zeggen wij, want werkelijk wordt het berigt van het sluiten van een tractaat tusschen Italië en Frankrijk weder door andere mededeelingen tot een eenvoudig gerucht verlaagd. Toch blijft het niet ontbreken aan verzekeringen van bovengenoemde ge ruchten, die ook uit eenige verschijnselen niet zonder grond worden verklaard. Het zou toch volstrekt niet te verwonderen zijn, als keizer Napoleon zich weder op dit gebied eens gelden deed, daar zijn invloed in andere aangelegenheden op 't oogenblik volstrekt geen gezag heeft. De Poolsche opstand heeft opgehouden, de Ame- kaansche oorlog sluit zijne tusschenkomst geheel buiten; de Deen- sche qurestie is hare oplossing nabijde Mexicaanschc aangelegenheden eischen geene zorgen meer. Geen wonder dus, dat keizer Napoleon, niet gewoon om den toestand van Europa en van de wereld rustig aan te zien, in de vereffening der Italiaansche rekening eene bezigheid ziet, die aan zijn rusteloozen geest eenige afleiding bezorgen kan. "VVelligt is het mededeelen der ophanden zijnde gebeurtenissen bij wijze van een gerucht, en het daarna weder bestrijden daarvan, slechts de aanwending van het gewone middel om de openbare meening te polsen omtrent de voorgenomen handelwijze der keizerlijke regering. De groote luchtballon le Geant van Nadar wordt in gereed heid gebragt voor eene derde luchtreis, die ditmaal a. s. Maandag te Brussel, bij gelegenheid der Belgische nationale feesten, zal plaats hebben en waaraan zal deelnemen eene door de Belgische regering ingestelde wetenschappelijke commissie. Onder de reizigers noemt men den heer Anspach, burgemeester van Brussel, den heer Sterx, adjudant van koning Leopold, den zoon van den geleerde Barral, eene zeer aanzienlijke Itussische dame, enz. Eerstdaags zal te Parijs een zonderling proces gevoerd wor den. Eene actrice van naam heeft namelijk een proces aangevangen tegen eene andere actrice, die haar in spel en mondelinge voordragt zóó getrouw nabootst, dat de eene naauwelijks eene rol gecreëerd heeft, of de andere maakt er, door iedere beweging en stembuiging te copiëren, op een ander tooneel der hoofdstad hetzelfde succes mede. Eerstgenoemde actrice beweert, dat de wijze, waarop zij eene rol creëert, haar eigendom is, waarmede niemand, tijdens haar leven, met haar mag concurreren. Naar de uitspraak der regtbank is men zeer benieuwd. Dezer dagen verscheen een jong mensch uit Petersburg, welke hoofdstad hij verlaten had om aan zijne schuldeischers te ontsnappen, voor de regtbank te Parijs. Hij werd door een restauratiehouder vervolgd, aan wien hij o. a. 60 frs. voor een bloemruiker, 470 voor een ontbijt, 1546 voor een ontbijt van 15 personen, gebroken glazen enz. 1253 frs. voor een dejeuner en een souper met muziek, totaal 29,000 frs. schuldig was. De regtbank verminderde de rekening tot een bedrag van 18,000 frs, en veroordeelde den gedaagde tot betaling. Keizer Napoleon houdt zich onledig met het plan tot sluiting eener leening van 700 a 750 millioen, waarvan 2/3 besteed zullen worden om de groote werken, in de departementen aangevangen, te voltooijen. Het overige zal aan de verfraaijing van Parijs worden besteed. Blijkens den staat der stedelijke financiën van Londen heeft de plegtige ontvangst van H. K. II. prinses Alexandra een uitgave gevorderd van 50,335.0/4, met inbegrip van het cadeau ad 10,000. Gedurende de verloopene week hebben te Londen 1236 sterf gevallen en 1368 geboorten plaats gehad. Eeiiigen tijd geleden nam te Londen zeker restaurateur het'volgend middel tc baat om met één slag een in dc buurt wonende concur rent te vernietigen, die door goede bediening en uitmuntende spijzen zeer vele personen zijne woning zag binnentreden. Op zekeren middag, terwijl dc eetzaal opgevuld was met een groot aantal personen, hield voor de deur van The ncw blue Pig een kar stil. De voerman nam daaruit een aantal doode honden en katten, droeg deze de zaal binnen en legde ze op het buffet, terwijl hij met luider stemme riep „hier is het zesde dozijn, heden avond zal ik de overige brengen 1" Hij verwijderde zich daarop zoo snel mogelijk en reed in galop weg. Van dat oogenblik was de eigenaar van The new blue Pig geruïneerd en begaven zich zijne vroegere kalan ten naar zijn buurman, die daartoe bovenstaand middel had uitgedacht. Te Bonn arresteerde dezer dagen een politieagent een vrouw, die verdacht was van diefstal. Toen hij haar in arrest wilde bren gen, draaide de vrouw zich in een der straten eensklaps om, wierp den agent een handvol gemalen peper in de oogen, en koos het hazenpad. Het is hem in weerwil van de pijn aan zijn oogen, intusschen toch gelukt haar in te halen. In de Tijd leest men het volgende: Den 7 dezer maand zijn de Bclgisch-Duitsche pelgrims behouden te Rome aangekomen. De karavaan bestaat uit 13 Duitschers, 9 Belgen en 4 Nederlanders. Den volgenden dag, zijnde de feestdag van Maria-geboorte, hebben zij zich ter audiëntie bij Z. H. naar Castel-Gadolfo begeven. Allen ontvingen uit de handen van den paus de II. Communie, en behalve hen ook nog 300 personen. Tegen 11 uur werden de pelgrims bij den H. Vader toegelaten. Een Belgisch priester hield de toespraak in de Eransche taal, waarop Z. H. liefdevol en met blijken van aandoening antwoordde. Een Nederlandsch kapitein, een grijsaard van 71 jaren, die bij Waterloo gediend en daar wonden bekomen had, waarvan hij nog lidteekenen draagt, gaf aanleiding tot een treffend tooneel. Zijn borst was met ordeteekeuen versierd. Hij had reeds eenige jaren gewerkt aan de vervaardiging van een adres aan den paus, dat een waar calligrafisch kunstwerk mag genoemd worden. Buitendien had hij een groote doos bij zich, welker inhoud geen der pelgrims beleend was. Toen de Heilige Vader op de toespraak geantwoord had, trad de kapitein voor en vroeg in echt militaire houding aan den kardinaal Antonelli, of het hem geoorloofd was den paus een geschenk te brengen. Daarop opende hij de geheim zinnige doos, waaruit in den vorm van een kruis al de portretten der pausen, van den H. Petrus tot Pius IX, te voorschijn kwamen. Bij het overreiken zeide hij in de Eransche taal als toe lichting, dat al de pausen den weg des lijdens bewandeld hadden, „Zij zijn allen gekruisigd geworden," zeide hij. „Crux spes nostra" antwoordde Pius IX. Toen de brave kapitein daarop te kennen gaf, dat Pius IX „Crux de Cruce" was, weigerde de H. Vader nederig die eer. „Men zegt dit van den tegenwoordigen paus," zeide hij, „doch ik mag deze voorzegging niet op mij toepassen." Allen, die bij dit voorval tegenwoordig waren, gevoelden zich diep getroffen. De paus haalde daarop uit een nabijgelegen vertrek eenige tegengeschenken te voorschijn. Hij stond te midden der pelgrims als een vader, die iets voor zijn kinderen had medegebragt „Eaitcs une ligne, mes enfants," zeide hij en schonk aan elk hunner, behalve nog andere giften, ook een zilveren medaille. De pelgrims, die nog denzelfden dag naar Rome terugkeerden, waren opgetogen over het geluk, dat zij hadden genoten. In Cooch Beliar Britsch-Indiëbestaat eene levendige markt voor den verkoop van mannen, vrouwen en kinderen: mannen ver- koopen daar hunne vrouwen als gewone koopwaar en vrouwen verkoopen de kinderen vóórdat zij zelfs zijn geboren. De bladen, waarin al de bijzonderheden van dien schandelijken staat van zaken voorkomen, zijn aan het gouvernement gezonden. Het Japansche gezantschap, dat voor eenigen tijd Frankrijk bezocht is den 27sten Julij in zijn land teruggekeerd. DERDE LIJST. VIERDE LIJST. SCHIEDAM, 22 September. Jenevek f 11,50 a 12,per vat contant bij partij. Moutwijn f 8.25. LONDEN, 22 September. Heden waren ter Ven-markt aangevoerd: 1840 Runderen, 8230 Schapen, 543 Kalveren en 170 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 4 d., van Schapen 5 sh. 8 d., van Kalveren 5 sh. 6 d. en van Varkens 4 sh. 10 d. De prijzen der laatste markt waren: Runderen 5 sh. 4 d.. Schapen 5 sh. 8 d., Kalveren 5 sh. 4 d. cn Varkens 4 sh. 10 d. Aangekomen schepen te Batavia vóór 13 Augustus. Vertrouwen, kapt. dc Vos; Johanna Maria Christina, kapt. Gorter; Petro- nella, kapt. Lciclier en Provincie Drenthe, kapt. Boer, alle 4 van Amsterdam. Commissaris des Konings van der Heim, kapt. Kramers; Triton, kapt. Rusman; Generaal de Stuers, kapt. Viersma; Gcertruida Maria, kapt. de Ligny; Presi dent Plato, kapt. Harten; Lichtstraal, kapt. WierixNoach, kapt. Ulrich; Loevestein, kapt. Hnlshoff; Kortenaar, kapt. Schuchard en Ary Schcffer, kapt. Kunst, alle 10 van Rotterdam. Ottolina, kapt. Eleman, van Newcastle N. Z. \V. Nieuwland, kapt. Pott, van Hongkong. Van MIDDELBURG: 26 Sept, 's morg. 9 ure. 27 Sept. 's morg. 9 uig 30 min. 29 Sept, 's morg. 11 ure. 30 Sept. 's morg. 11 ure 30 min. 1 cn 2 Oct. 's middags 12 ure. Van ROTTERDAM26 Sept. 's morg. 6 ure. 27 cn 28 Sept. 's morg. 7 ure. 30 Sept. cn 1 cn 2 Oct. 's morg. 8 ure 45 min.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 2