BOEKING, Tegenwoordige Prijzen STEENKOLEN, APVERTENTIÉIM. PUBLIEKE VERKOOPINC. C. BERGHUIJS, Binnenhaven. 40 a 50 Vaatjes puik beste Engelscbe AFLOOP DER PUBLIEKE VERPACHTING EN YERK00PING, gehouden door den Notaris W. J. Hl DDE BOK, op Maandag 19 December 1S64, in het locaal Tivoli. M AI ilvT li h IRIGTKN DER BIJ De lieer Ernst Mabner lieeft zich dezer dagen bij Keulen te w'ater begeven en is te midden der ijsschollen langs de stad gezwommen. Zoo als te denken is, had deze zonderlinge vertooning duizende nieuwsgierigen naar de oevers van den Rijn gelokt. Te Gumpendorfin de nabijheid van Weenen, had dezer dagen liet volgende voorval plaats. Een jong koopman, aldaar gevestigd, bezocht herhaaldelijk het huis van een wolwever, die in dezelfde straat als hij woonachtig was en koos daartoe gewoonlijk liet uur, waarop zijn buurman afwezig was. De vrouw des huizes had hem menigmaal verzocht zijne bezoeken te staken, maar zonder vrucht. Deze verwittigde haren man van het gebeurde, die het volgend middel te baat nam om den ongenoodigden gast voor goed te ver wijderen. Zoodra deze zich weder vertoonde, riep de huisheer eenige zijner werklieden uit de fabriek, bragt met behulp van dezen den jongen koopman in eene der werkplaatsen, en dompelde hem een paar malen in een blaauwkuip en verwde hem zoo ,/goed in de wol," dat de jonge man zich nog niet in het openbaar heeft kunnen vertoonen. De Ostdeutsche Post deelt het verzoekschrift mede, den 14 November uit de vesting Josepkstadt door den bekenden aanvoerder der Poolsche insurgeuten Mariau Langiewicz aan het huis der afgevaardigen gerigt, en door dr. Rechbauer ingediend. Hij schildert daarin de strenge bewaking af, aan welke hij in Josepkstadt onderworpen is, bespreekt de onderhandelingen, tusschen de Zwit- sersche en Oostenrjjksche regering over zijne vrijlating gevoerd, en kenschetst dan het karakter zijner internering met deze woorden: „Ik ben geen emigrant, verlang geen wijkplaats in Oostenrijken wil veel liever naar mijn vaderland terugkeeren. Mijne regering dringt sedert tien maanden op mijn ontslag aan en heeft beloofd, dat ik mij gedurende den opstand in Solothurn zal ophouden. Maar sedert Kissingen is deze verpligting, helaas! onvoldoende geacht." Het doel van het verzoekschrift is de tusschenkomst van het Huis der Afgevaardigden voor zijne vrijlating en het verlof, om naar zijn vaderland terug te keeren, in te roepen. Uit Athene wordt gemeld, dat de onveiligheid op het platte land in de verschillende provinciën op zeer onrustbarende wijze toeneemt. De beruchte rooverhoofdman Drales is met zijne bende weder in Attica verschenen en oefent daar zijn bloedig handwerk uit. Eenigen tijd geleden is voor de eerste maal tot de bisschop pelijke waardigheid in de Anglikaansche kerk een neger verheven, die vroeger slaaf geweest was. Zijn naam is Samuel Crowtther. Na in Engeland gewijd te zijn is hij wederom vertrokken naar Afrika met den titel van bisschop van den Niger. Dezer dagen bereikte hij het doel zijner reis. Een dagblad, dat te Free-Toion, de hoofdplaats van de kolonie van Sierra-Leone, wordt uitgegeven, geeft een verslag van de luisterrijke wijze waarop hij bij zijne aankomst is ontvangen. Twee dagen daarna heeft men eene groote plegtige zamenkomst, ter eere van den nieuwen bisschop, gehouden en deze heeft eene welsprekende rede uitgesproken. Na de voort gaande ontwikkeling van het Zendingswerk in Afrika geschetst te hebben, sprak hij tot zijne geestelijkheid„Nu is het onze taak om de hand te slaan aan den ploeg en onze Europesche broeders te ontlasten van de moeijelijke taak, die zij 80 jaren lang op zoo heerlijke wijze hebben vervuld. De graven van een groot aantal hunner zijn op onze kerkhoven de gedenkteekenen van de getrouwheid waarmede zij het bevel van hun Meester, om alle volken te gaan onderwijzen, hebben opgevolgd. Sommigen zijn de eeuwige rust binnen gegaan, anderen zijn door ziekte gedwongen geworden hun arbeidsveld te verlaten, anderen weder werken nog in ons midden. Onze erkentelijkheid jegens allen kan niet te levendig, onze achting niet te groot, onze liefde niet te innig wezen: zij zijn de vrucht van hun arbeid." Eenige dagen na die zamenkomst heeft de heer Samuel Crowtther zich ingescheept naar de monden van den Niger, van den grooten stroom, wiens uitgebreide oevers zijn diocees uitmaken. In Noord-Amerika zijn nu proeven genomen met een gewij- zigden pantserbodem, eene torpedo-boot genaamd, die onderzeesche vuurwerken tot vernieling van vijandelijke schepen werpt. De vin ding is van den oudsten chef bij het korps ingenieurs W. W. Wood; op zijne aanwijzingen is de Stroniboli gebouwd. Den 25 Nov. zijn de proeven genomen. De boot stoomde met eene snelheid van 9 knoopen in het uur van New-York de Hudson-rivier op. Er is een torpedo geworpen, gelijk die door luit. Cushing met zoo goed gevolg tegen de Albemarle der Zuidelijken was aangewend. De uitwerking met eene lading van 48 pond kruid was vreeselijk en krachtig tevens. In 2£ minuut was de operatie volbragt en werd een waterkolom, van IC voet middellijn nagenoeg, ISO voet opge- stootendikke waterstralen of breede lagen sneeuwwit water vorm den zich uit de kolom Op 20 voet beneden de watervlakte werd nog een torpedo met 60 pond kruid opgeworpen. Er steeg toen een zwarte waterkolom tot 60 voet hoog, zij was 20 voet in middel lijn; een witte damp dwarlde rondom de watermassa op. De wer king was ontzaggelijk en geen pantserschip zal er tegen bestand zijn, terwijl 't vaartuig zelf, dat de torpedo werpt, buiten gevaar is. 1. Een perceel Land, genaamd Pieter Schouten, verpacht voor ƒ110 per jaar, aan den heer L. Kroon. 2. Een perceel Land, genaamd de Springer. Opgehouden. 3. Twee aan één verheelde pevceelen Land, genaamd de Biel, verpacht voor 140 per jaar, aan den heer W. Overtoom. 4. Een perceel Land, genaamd Polderweg, verpacht voor ƒ137 per jaar, aan den heer J. Roodt. 5. Een perceel Land, verpacht voor ƒ180 per jaar, aan den heer A. L. Leuw. 6 Een perceel Grasland, genaamd de Ronde Kuul, verpacht voor f 27 per jaar, aan den heer A. Bruin. 7. Een Huis, met ruime Hooiberging, Stalling, Erf, stukje Weiland en Tuin, Artilleriestraat, verkocht voor 560, aan den heer A. L. Leuw qq. 8. Twee aan één verheelde perceelen Bouw- en Weiland, genaamd Grietje Mijts, verkorht voor 1080, aan den heer H. .T. Rippen?. ALKMAAR, 17 December. Aangevoerd: 6 Paarden, f 15 a 30. 1 Stier, f42. 341 Schapen, i'7 a 25. 11 magere Varkens, f 6 a 10. 61 Biggen, f 3 a 4. Nuchtere Kalveren, f 6 a f 14. Boter 70 a 80 c. per kop. IIOORN, 17 December. Aangevoerd: 13 mud Rogge f 6 a 6,25. 6 mud Tarwe f 7 a 7,50. 61 mud Garst i' 5 a 6. 59 mud Ilaver f3,75 a 4,25. 12 mud Erwten, Wittef7 «8, Groene f 10,50. Graauwe f 12 a 12,50, Vale f 11. 66 mud Boonen, Bruine f 11 a 11,50, Paardeb. f 6 a 7. 29 Paarden f 25 a 170. 9 Kalveren f 7 a f 14,50. 63 Schapen f 11 a 22. 25 Varkens f 7 a 13. 207 Biggen f 3 a f6,50. 160 Kippen f0,25 a 1,55. 750 Eenden f 0,50 a 1. 500 Kip-Eijeren f 4,25 a 4,50 per 100 stuks. Boter 65 a 725 c. per kop of 5 ons 2 lood. 65 manden Appelen 75 a 90 c. per mand of half mud. Op monster ver kocht: 271 mud Mosterdzaad f 13 en 165 mud Karweizaad f 14. PURMERENDE, 20 December. Aangevoerd: 11 Paarden. 86 Runderen, handel vlug. 31 vette Kalveren, handel stug, 60 a 90 c. per N. p. 48 nuchtere Kalveren, f10 a 20, handel ving. S2 vette Varkens, 38 a 46 c. per N. p handel matig vlug. 5 magere Varkens, fll a 15 en 90 Biggen, f 3 a 5. 1238 Schapen en Lammeren, han del matig vlug. 537 Ganzen, f3 a 3,25. 110 Zwanen, f7,50 a 7,75. Boter f 1 a 1,10 per N. p. 83 stapels kleine Kaas, f 29 per 50 N. p. en 16 stapels middelbare. Kip-Eijeren f4,50, Eend-Eijeren f3,30 per 100 stuks. LEIDEN, 17 December. Boter 1ste kwal. f 1,30 a f 1,40, 2de kwal. f 1,20 a f 1,275 per N. p. Aangekomen schepen te Batavia vóór 15 Slovember. Cornelia Hendrika, kapt. Swart, van Amst Ridderkerk, kapt. MoleDaar, Johanna Christina, kapt. Ie Clercq, Constantia, kapt. Overgaauw. Java, kapt. Man en Zuid-Holland, kapt. Brenning, alle 5 van Rott.; Tagal, kapt. Gobel, vaa DordrechtBurgemeester van Middelburg, kapt. Hoek, van Middelburg. Ondertrouwd A. A. DE BREUK en B. M. BUWALDA. Nieuwediep21 December 1864. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijne geliefde Echtgenoot, de Heer HEDDE DE RINGH, in den ouderdom van 82 jaren. Helder, 20 December 1864. Wed. R. DE RINGH, geb. Plas. Voor de vele bewijzen van belangstellingbij de voltrekking van ons Huwelijk ondervondenbetuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. Helder, 21 December 1864. J. P. A. GRAAT. H. GRAAT—GILTJES. De Deurwaarder J. W. VAN DER WAL Cz.te Helder, is van meening, als daartoe lasthebbende van zijn Principaal, op Dingsdag den 37 December 1864, des middags ten 12 ure, aan het Hoofdplein, te Nieuwediep, (om contant geld), publiek te verkoopen: bevattende elk Vaatje p. m. 350 stuks, komende van Yarmouth en bestemd naar Duitscldandzijnde echter de verzending derwaarts door de ongunstige O O O weersgesteldheid verhinderd. Te bezigtigen op den dag der verkoopingvan af des morgens acht ure, op het Hoofdplein voornoemd. ZEGT HET VOOKT. Engelscbe HAARDIvOLEN, Cannel, per 100 N.® ƒ2,50 Dito DITO, gewone, 1,50 Dito grove KAGCHELIvOLEN, per mud - 1,10 Dito Nuts DITO, 0,85 Duitsche HAARDIvOLEN,per 100 N. *8 - 1,70 Dito grove IvAGCHELKOLEN, per mud - 1,00 Dito fijne DITO, 0,90 Alles a contant en vrij aan huis te bezorgen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1864 | | pagina 3