TELEGRAFISCHE BERIGTEN, by zich eeu militair comité, met maarschalk Niel tot voorzitter, en is eeus zijn besluit genomen, dan moet de prefect der Seine het ten uitvoer leggen. Thans houdt de keizer persoonlijk zich bezig met de werken van den boulevard Magenta, het Ch&teau d'Eau en het entrepot; dit gedeelte van Parijs is een der gewigtigste voor de defensie, welke hij in het binnenste der stad tegen de stad zelve wil inrigten. Geheel die kant van Parijs is voortaan tegen een oproer, dat in de voorstad St. Antouie zou kunnen uitbarsten, beschermd door de van schietgaten voorziene kazerne prince Evgbie en de kant naar de barrière St. Jacques zal verdedigd wordendoor een buitengemeen groote, versterkte kazerne, voor wier bouw de stad dezer da^eu het beuoodigde terrein onteigend heeft. Men ziet, Napoleon° denkt aan alles en bereidt zich voor op onvoorziene gebeurtenissen. t Te Parijs kwamen, zoo vroeg, dat de bedienden er nog niet waren, 2 dames en 1 heer in een winkel; toen de loopjongen de bediende zou gaan halen, werd een der dames ongesteld en vroeg om water; de jongen kreeg achterdocht, en zeide dat hij den winkel niet alleen magt laten; weldra vertrokken toen de koopershij volgde hen spoedig, en zag hen in eeu anderen winkel gaan. llij waar schuwde een policieagent, en toen zij uit den winkel kwamen bleek het bij onderzoek, dat een der dames 5 shawls onder de crinoline had verborgen; de crinolines waren geheel iugcrigt om er alles in te verbergen Een Fransch blad berigt, dat de kinderziekte sedert eenigen tijd te Ni/nes en omstreken groote verwoestingen heeft aangerigt. Het blad geeft vervolgens ecu vooi behoedmiddel aan tegen deze vreeselijke epidemie, dat zeer eenvoudig is, weinig kost, en alzoo onder elks bereik valt. Dit middel bestaat uit teer en water, waarvan van elk de helft genomen wordt, welk mengsel men, na het goed geschut te hebben, tweemaal vier-en-twintig uren trekken laat. Vervolgens giet men het treksel zorgvuldig af, en zorgt dat dit luchtdigt gesloten blijft. De regel van het gebruik is: twee glazen des morgens, twee uren vóór het diner, en dezelfde hoeveel heid des avonds vóór het souper, met dezelfde tijdsbepaling. Wat de ontdekking van dit voorbehoedmiddel aangaat, dat voor onfeil baar gehouden wordt, zoo verhaalt de Opinion, dat het in de Engelsche Koloniën van Amerika ontdekt werd, en reeds lang met het beste gevolg ook in Engeland en Ierland, wordt aangewend. liet blad geeft ook eeri raiddel aan om te beletten, dat de pokkeu diepe sporen op het gelaat achterlaten. Het bestaat in fijn krijt met room vermeuud, dat onmiddellijk op de pokken wordt aange wend wanneer deze zwellen, en dat gedurig inoet vernieuwd worden. De frischheid van den rooui voorkomt het jeuken, terwijl het krijt de stof, die sicli in de pok bevindt, allengs doet verdroogen, zonder dat deze in het vleesch inzweert en daardoor kuilen en naden achierlaat. Blijkens eene openbaar gemaakte officiële opgaaf bedroeg de bevolking van Londen in het jaar 1863 niet minder dan 3,316,932 zielen, die hun verblijf hielden in 445,787 woningen. In dat jaar zijn binnen die stad 182,000,000 brieven bezorgd geworden. De Daily Telegraph maakt bekend dat hij zijne persen zoo vermeerderd en verbeterd heeft, dat hij thans 80,000 exemplaren per uur kan leveren. Het debiet van dit blad, dat slechts eeu penny kost, is zoo groot, dat zoodanige inrigting ook vereischt wordt om in de vraag te voorzien. De regterlijke autoriteiten te Weenen houden zich onledig met de vraag of een kind van zes jaren raag teregt staan voor een hof van assies. De oorzaak hiervan is dezeEene kleine jongen, zes jaren oud, stak met voorbedachten rade een huis in brand; hij legde stroo met vuur en lucifers vermengd in het huis neder. De procureur des konings eischte vervolging, doch de regthank van eersten aanleg wees die vordering af, omdat de beschuldigde den ouderdom van zeven jaren niet had bereikt en alzoo niet met oor deel des onderscheids kon gehandeld hebben. Het hof van appèl was die zelfde mceuiug toegedaan. Het hoog geregtshof echter vernietigde de uitspraak van het hof vau appèl en wees de zaak terug om op nieuw onderzocht te worden. In den aanstaanden zomer zal te Bergenmet medewerking van het Noorweegsch gouvernement, eene internationale tentoon stelling worden gehouden van voortbrengselen en werktuigen der visscherijen en van andere met dien tak van volksbedrijvigheid in verband staande voorwerpen. Zij zal 1 Aug. geopend en 16 Sept. gesloten worden, en de tentoonstelling van dien aard te Amsterdam te houden dient tot model. Volgens het Jomal do Commercio heerscht tc Lissabon eene buitengewone koude, waarvoor men te gevoeliger is, daar de wonin gen er niet op zijn ingcrigt. Slechts tweemalen gedurende deze eeuw is te Lissabon sneeuw gevallen: den 22 Febr. 1813 en den 2 Jan. 1837. In de Grieksche gevangenissen zijn thans moer dan 100 per sonen, die wegens misdaden, na de Oetober-revolutie gepleegd, ter dood zijn veroordeeld. Het Egyptische wetboek bevat veelvuldige eigenaardigheden de stok en de zweep spelen er een groote rol in. De vagebonden worden het best behandeldmen vergenoegt zich met hen op te slui ten, tot dat zij berouw hebben aan den dag gelegd. De bakkers en slagters, die met valsch gewicht verkocht hebben of die hunne ka lanten op welke wijze dan ook bedrogen, worden gestraft met 3 tot 99 stokslagen. De boer, die zich onttrokken heeft aan betalen van belasting, ontvangt 79 zweepslagen; ieder ambtenaar, die een straf moet ondergaan, verliest daardoor zijne betrekking, maar hij kan weder in zijne waardigheid hersteld worden, indien hij overlegt een getuigschrift van vijf aanzienlijke mannen, waarin deze verklaren dat hij zich heeft verbeterd. Indien een pachter zich schuldig gemaakt heeft aan verduistering van gelden, wordt hij onbevoegd verklaard voortaan dusdanige betrekking te bekleeden, maar de ondergeschik ten, die hieraan medepligtig waren, ontvangen ieder 150 zweepslagen. De Revue Germanigue leert ons hoe zonderling in sommige provinciën van Hindostan gehandeld wordt om processen spoedig te doen afloopen. Wanneer erfgenamen onderling twisten over hun gelegateerde vaste goederen, worden in het midden van den betwis ten grond twee gaten gegraven, waarin alsdan dc advocaten hunne voeten steken. Aldus tegenover elkander geplaatst, blijven zij daarin tot dat eeu hunner, geen wederstand meer kunnende bieden aan de vermoeijenis of liever aan het prikken der insecten, weder boven aarde komt. Deze verklaart zich alsdan overwonnen en laat zijn cliënt de interessen en onkosten betalen. Het stoomschip Ei oord-Amerikahetwelk van Nero-Orleans vertrokken, 203 zieke soldaten, 14 passagiers en eene bemanning van 44 man aan boord had, is, door een hevigen storm beloopen, vergaan. Van de opvarenden zijn 197 verongelukt. Als eene curiositeit verdient vermelding de telegram, waarin de noordelijke generaal Sherman de door hem volbragte verovering van Savanna/i ter kennis van den president Lincoln bragt. Hij luidt als volgt: Savannah, 22 December, Aan Z. Exc. den president Lincoln! „Vergun mij, u als kersgeschenk aan te bieden de stad Savannah met 150 kanonnen en eene groote hoeveelheid krijgsbehoeften, als mede 30,000 balen katoen, (gel.) W. T. Sherman, geueraal-majoor." Heden Zaturdag- den 14 Januarij 1865. EFFECTEN. Beurs van Londen Parijs, I Weenen, Weinig variatie. Berlijn, i n w Frankfort, AMSTERDAM: 5% Metalliek58T7ff */0 5°/0 Vereenigde Staten van Noord-Amerika 6% dito dito 1882 47| 8°/0 Geconfédéreerden 5°/0 Russische Spoorweg-Aandeelen 5°/q Blaauwe Grieken 3°/0 Mexico (oude)27| 3°jo Mexico (nieuwe)26" I g°/0 uitgestelde afgestempelde Grenada. 6°/o Turken471 2°/0 Venezuela Geen handel en geen boot van New-York. BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE HELDER, vax 6 tot 13 Januarij 1S65. ONDERTROUWDGeene. GEHUWD: W. van Hees en A. M. van Hert. J. II. Stijgers en V. Zwart. BEVALLEN: T. Kroon, geb. Janzen, (Z.). A. Roerdomp, geb. Govcrs, (Z.). A. Nieuwcuhuizcn, geb. van Twuijver, (Z.). D. R. van der Hert, geb. Knip, (D.). W. C. Adriaanse, geb. Potters, (Z.). II. Koopman, geb. Biersteker, (Z.). G. Michel, geb. Kloppers, (D.). E. Lcuring, geb. Kok, (D.). G. M. Rieuwerts, geb. Voldt, (Z.). D. E. Jaring, geb. vun Haren, (D.). N. van Tivisk, geb. Stoffels, (Z.) T. Steilberg, geb. Ricuwcrs, (D.). II. J. Tirninner, geb. Pauw, (D.). OVERLEDEN: P. L. Kerssenbrock, (22 jaren). S. van Waart, (2 jaren en 9 maanden). C'. Booin, (10 maanden). N. Rijkers, (59 jaren). J. C. Breet, (68jaren). BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE TEXEL, van 6 tot 13 Januarij 1865. ONDERTROUWD: Agatus Pieter Jougste, verwer, 30 jaren en Anna Christina Droukers, weduwe van Joliannes van Putten, 32 jaren. GEHUWD: Gecne. GEUORENTrijnlje, dochter van Jurrien Bcuinkes en Annaatje Selser. Gerrit, zoon van Jan Timmer en Jantje Kuiper. .Tacob, zoon van Jacob Rz. Eclinnn en Aaltje Eelinan. Joliannes Henricus, zoon vau Cornelis de Lango eu Engeltje Peesch. Willem, zoou van Fredcrik Dijksen en Trijntje van Hert. OVERLEDEN: Cornelis Theodoor Kikkert, (2 jaren). Antje Koning, weduwe vau Pieter Koorn, jaren). MARKT B ERIGTEN. SCHAGEN, 12 Januarij. Aangevoerd: Paarden f 30 a 50. Magere gelde Koeijen f 40 a S0, vetto f160 a 220. 16 nuchtere Kalveren, f6 a 12. 85 Schapen, f 24 a 2S. 98 Overhouders, f 18 a 22. 16 magere Varkens, f 10 a 20. 36 Biggen, f 4 a 7. Konijnen 25 a 60 c. Kippen fÖ,30 a f 1. Eenden I 0,40 a 1. "Duiven 15 a 40 c. Boter f 1,13 per N. p. Kaas 20 a 35 c. per N. p. Kip-Eijeren f3 a f4 per 100 stuks. Eend-Eijeren weinig aangevoerd. LONDEN, 12 Januarij. Heilen waren ter VEF.-markt aangevoerd: 1390 Runderen, 4370 Schapen, 110 Kalveren eu 150 Varkens. De prijs der Runderen was 5 sh. 4 d., van Schapen 5 .sh. 10 d., van Kalveren 5 sh. 10 d. eu van Varkens 4 sh. 6 d. De prijzen der laatste markt waren: Rundereu 5 sh. 10 d., Sehapen 6 sh. 0 d., Kalveren 5 sh. 8 d. en Varkens 4 sh. 6 d. MIDDELBURGSCHE MAATSCHAPPIJ VAN STOOMVAART. bij open water: Van MIDDELBURG: 17, 19, 21 en 22 Jan. 's morg. 7 ure. Van ROTTERDAM: 16 en 17 Jan. 's morg. 7 ure. 18 en 20 Jan. morg. 8 ure 45 min. C A R G A L IJ S T. Aangekomen van 1114 Januarij ter losplaats HELDER, om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van: HARTLEPOOL. Zwaluw, L. de Vries. 27 ch. Steenkolen. C. Berghuijs, te Helder.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 3