GENERALE BANK LANDBOUW EN OPENBARE WERKEN. TER BEVORDERING VAN Legale Zetel, gevestigd te Londen. Administratieve Zetel, gevestigd te Brussel. lieden van den Algeineenen Baad van Administratie De Heeren Allard, Directeur van de Munt, te Brussel; Baron Henry d'Anethan, Kabinet-Secretaris van Z. M. den Koning der Belgen, te Brussel; Mr. E. R. N. Arntz, Professor aan de Universiteit, te Brussel; Adolpiie Barrot, Senator, Oud-Ambassadeur, te Parijs; Graaf L. E. van Bylandt, Grondeigenaar, te 's Hage; Graaf Coghen, Grondeigenaar, te Brussel; de Corcelles, Oud-Ambassadeur, te Parijs; Carolus, Minister van Z. M. den Koning der Belgen, te Rome; Dr. J. W. Cramer, te Amsterdam; Graaf de Flavigny, Oud-Lid van liet Wetgevend Ligcliaam, te Parijs; Baron de Eraenkel, Oud-Bankier, te Warschau Burggraaf de Jongiie, Minister van Z. M. den Koning der Belgen, te Petersburg;' André Langrand-Dumonceau, Grondeigenaar, te Brussel; Markies de Lisle-Siry, Oud-Minister, te Parijs E. de Merolla, Oud-Minister, te Brussel; Messier de Saint-James. Grondeigenaar, te Parijs; Nap. Lannes Hertog de Montebello, Senator, Oud-Ambassadeur, te Parijs; Mr. L. N. Graaf van Randwijck, Oud-Minister, Oud-Commissaris des Konings, te ys Hage; Baron de Ravinel, Lid van het Wetgevend Ligcliaam, te Parijs; Saint-Paul de Sincay, Directeur-Generaal van de Société de la Vieille Montagne, te Chenée; Burggraaf de Seisal, Minister van Z. M. den Koning van Portugal, te Brussel; Graaf J. van der Straten-PontiiozGrondeigenaar, te Brussel; Burggraaf Vilain XIV, Oud-Minister, Lid dar Belgische Kamer van Afgevaardigden, te Brussel; Baron de Vrière, Minister van Staat, Oud-Minister, te Brussel; Mr. J. P. P. Baron van Zuylen van Nyevelt, Oud-Minister, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te s Hage. lieden van het Comitee van Administratie voor Nederland: De Heeren: Jhr. Mr. O. R. van Andringa de Kempenaer, Kamerheer van Z. M. den Koning; Jhr. Mr. H. A. M. van Ascii van Wijck, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; Mr. P. E. G. H. Baron Bieberstein Rogalla Zawadski, Lid der Provinciale Staten van Limburg; Mr. E. J. H. Borret, Lid van den Raad van State; Mr. J. C. Delbeeck, Grondeigenaar; Aug. M. J. Hendrichs, Lid der firma Gebr. Hendrichs C°. Jhr. Mr. W. G. IIovy, Kamerheer van Z. M. den Koning; N Jacq. II. C.van der Kun Lid der firma van der Kun en van Schelle Mr. J. A. Mutsaers, Lid van den Raad van State; Mr. J. J. Rochussen, Grondeigenaar; Mr. A. J. van Royen, Oud-Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; Mr. L. J. B. van Sasse van IJsselt, Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; Mr. B. W. A. E. Baron Sloet tot Oldhuis, Oud-Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; Jhr. A. W. Teding van Berkhout, Secretaris der Maatschappij Ter Bevordering van Landbouw en Veeteelt, in Zeeland' Baron K. G. W. van Wassenaer, Voorzitter der Geldersche Maatschappij van Landbouw. Administrateurgedelegeerd voor Nederland: De Heer Dr. J. W. CRAMER. Sedert meer dan een vierde eeuw is het algemeen vermogen in buitengewone mate toegenomen. Tot den overvloed van kapitalen, door de overwinsten der nijverheid verzameld, staat overal een verbazende ondernemingsgeest in verhouding. Deze beide elementen tot elkander te brengen en ze het een door het ander vruchtbaar te maken, dit is de taak, welke zich in onzen tijd eenige finan ciële instellingen reeds hebben voorgesteld. Uitstekende uitkomsten hebben hare pogingen bekroondevenwel mag men in 't algemeene zeggen, dat deze pögingen tot dusverre zich slechts bepaald hebben tot bijzondere en betrekkelijk enge kringen. Eene financiële instelling, die geroepen is om deze vruchtbare operatic algemeen té maken en middelen bezit, krachtig genoeg om zich overal te bewegen waar den industriëlen vooruitgang te bevorderen valt, is du3 eene onderneming, welke in wezenlijke behoeften voorziet en op welslagen kan staat maken. De Generale Bank ter bevordering van Landbouw en Openbare Werlttn is bestemd om in alle landen van Europa tot de oprigting van maatschappijen mede te werken, die het algemeen en openbaar nut op het oog hebben, van welken aard ook. Evenzeer zal zij zich toeleggen op de operaticn van grond-krediet en openbare werken, hetzij door zich, als tusschenpcrsoon, met de uitgifte der •aandeelen of de plaatsing van het kapitaal te belasten, hetzij door regtstreeks en voor hare rekening ccnige dier operaticn uit te voeren. Te dien einde zal zij gebruik maken van den steun, haar door Plaatselijke Banken van grond-krediet te verleencn, tot, wier vorming zij de behulpzame hand zal bieden en die haar zullen in staat stellen de zaken, waarmede zij zich belasten zal, groudig te onderzoeken en op de vruchtbaarste wijze te exploiteeren. Het nominaal kapitaal der Generale Bank bedraagt 300 millioen franken, verdeeld als volgt: 1°. 300,000 aandeelen op naam, van 500 fr. elk; 2o. 750,000 aandeelen aan toonder, van 200 fr. elk. Op de aandeelen op naam wordt tot 1°. Januarij 1868 slechts 150 fr. per aandeel gestort. Zij deelen in dc behaalde winst in verhouding tot hun nominaal kapitaal; de aandeelen aan toonder daarentegen tot hun gestort kapitaal. Alleen de eersten geven regt tot het bijwonen van algemeene vergaderingen van deelhebbers. De inschrijving heeft plaats in de verhouding van een aandeel aan toonder tegen een op naam. Op de aandeelen aan toonder kan onvooricaardelijk worden ingeschreven. De stortingen op de ingeschrevene aandeelen geschieden volgender wijs Voor de Aandeelen op Naam: 20 franken of 9.40 bij de inschrijving; 30 14.10 den 28 Februarij; 50 p 23.50 den 15 April; 50 23.50 den 15 Julij 1865. Voor de Aandeden aan Toonder: 20 franken of f 9.40 bij de inschrijving; 30 „14.10 den 28 Februarij; 50 23.50 den 15 April; 100 47.00 den 15 Julij 1865. Bij vervroegde stortingen wordt eene korting toegestaan, berekend tegen 5% 's jaars. De inschrijving is opengesteld tot 30 Januarij c. k., ten kantore van de AdnTmistrali.e voor Nederland der Gene kalf. Bank, Amsterdam, Singel, X 33, en bij haar Agenten in de provinciën. Gedrukt bij A. A. BAKKER Cz., Hoofdgracht No. 32, te Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 4