HELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. J&H 4. DONDERDAG 25 MAAKT. EN AANBESTEDING. BINNENLAND. '>e/ DRIE-EN-TWINTIGSTE Op Vrijdag den 31 Maai't 1865, des middags ten céu ure, zal aan het "Raadhuis der Gemeente Helderin het openbaar worden aanbesteed Het doen vnn ecnigc HEltSTELLISCElV en VER NIEUW INGS-BV aan, alsook het OISDËK- HOUD van de Gemeente-Gehouwen, Bruggen, Riolen, en». Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der Gemeente. Nadere inlichtingen worden gegeven door den Gemeente-Bouw meester op Woensdag deu 29 Maart a. s., des voormiddags ten 9 ure. Helder, 15 Maart 1865. Burgemeester en Wethouders dier gemeente, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERIIEYSecretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 22 Maart. Op a. s. Vrijdag, 24 dezer, zal in het lokaal voor het houden van volksvoorlezingen op de Vischmarkt, in de Nieuwstad alhier, als spreker optreden de heer P. Bakker Bz. Op verzoek melden wij het volgende: „Ps. Jakob Eigeman, predikant bij de Hervormde Gemeente te Zevenbergenzal op Zondag den 26 Maart a. s. in het gebouw voor Evangelisatie, des voormiddags ten tien ure en des avonds ten zes ure, het Evangelie verkondigeu. Wij vernemen, dat de bevestiging eu intrede van den beroepen predikant bij de Christelijke Afgescheidene Gereformeerde gemeente alhier zal plaats hebben op Zondag den 2 April a. s. De bevestiging zal geschieden cloor den wei-eerw. heer J. Juch, predikant te Landsmeer. Jl. Zaturdag tegen den avond had alhier een treurig voorval plaats. Op een der in de haven liggende schepen beroofde een jeugdig varensgezel een zijner makkers van het leven. De dader is terstond in verzekerde bewaring genomen en na een verhoor te hebben ondergaan bij den heer burgemeester, is hij naar Alkmaar opgezonden. Beiden, de verslagene en de dader, behoorden tot de equipagie van het Nederlandsch koopvaardijschip Zeemanxhoopkapt. Reiniersen. Op jl. Zondag avond is in het Heldersch Kanaal alhier een Marinier verdronken. Zr. Ms. schroefstoomschip de Watergeusis jl. Maandag van hier in zee. gestoken, ter opvolging zijner bestemming, het doen van een kruistogt naar de West-Indie, enz. Zr. Ms. schroefstoomschip het Loo is den 20 dezer te Plymouth aangekomen. Het stoomschip Admiraal Koopman is den 16 Maart te Coices aangekomen; en de korvet Pallas den 3 Febr. te Curarao. Zr. Ms. heeft, als blijk van Hoogstdeszelfs goedkeuring en tevredenheid, de zilveren medaille en een loffelijk getuigschrift o. a, verleend aan C. L. Cloos, te Schagen, wegens het met levensgevaar redden der bemanning van het Nederlandsch schoonerschip Catharina Maria, op den 25 November 1864 door hevigen storm op de Jut- ache kust geworpen. Het Zendingsfeest zal dit jaar op 6 Julij a. s. te Maarsbergen plaats hebben. Dc Tweede Kamer heeft in hare jongste zitting de behande ling voortgezet van het wetsonderwerp tot regeling van de uitoefe ning der geneeskunde. Dc advocaat-generaal mr. Karseboom heeft in de zitting van den Hoogen Raad der Nederlanden van den 20 dezer geconcludeerd tot verwerping van het beroep in cassatie, ingesteld door Pieter Janssen en Johanna Ilubertina Rutten, tegen een arrest van het hof van Limburgwaarbij zij zijn schuldig verklaard, de eerste aan moord en de tweede aan vadermoord, en beiden veroordeeld tot dc straffe des doods. De uitspraak is bepaald op 4 April e. k. Aangenomen het beroep naar Zierikzee, door deu heer Juugius, predikant tc Heilo- Ds. J. Knappert, predikant te Harlingen, heeft voor het beroep naar Arnhem bedankt. Aan de Waal op Texel heeft een landbouwer voor eenige jaren eenige bunders land gedraineerd, daar, waar een groot deel van het jaar de schapen niet konden geweid worden, terwijl het, zoo als men dat noemt, ongezond was en de schapen het ongans kregen; na de drainering worden de schapen, zonder eenigen last het geheelé jaar er op gehouden. In den morgen van 19 dezer ontdekte men te Hoorn op twee plaatsen brand; door spoedig aangebragte lmlp was men die spoedig meester. Ongelukkig is een dienstmeisje door het vlam vatten harer kleederen nog al ernstig gebrand. Van ernstiger aard is het volgende Omstreeks 1 ure wilde de schecpstimmerbaas N. Kaat zijn I4jarig dochtertje roepen om te eten. Op ziju herhaald geroep langs de helling geen antwoord bekomende, maakte hij zich ongerust en ging onderzoeken langs de haven, genaamd de Karperkuil, waar hij zijn kind dood uit het water ophaalde. Te Amsterdam circuleert thans een request aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarbij wordt aangedrongen op de afschaffing der doodstraf. Men leest in een der Engelsche bladen, de Weeklg Dispatch, de volgende medcdeeling, betreffende de doorgraving van Holland op zijn smalst «De plcgtigheid van het eerste spade-steken voor het Amster- damseh kanaal had den 8 dezer plaats in de duinen van de gemeente Velzen, nabij de Duitsche Oceaan (Gerinan Ocean), waar de voorge stelde doorgraving de zee inet de hoofdstad zal verbinden. Aldus werd een groot nationaal werk begonnendat voor tien jaar geleden reeds eene veel besproken kwestie was, terwijl de be- houdsmannen van Amsterdam echter alles wat in hun vermogen was deden om dit werk Legen te houden, dat hunne oude stad op eene lijn zoude brengen met hare wakkere en liberale zuster Rotterdam. De bestaande cummunicatie tusschen de Noordzee en Amsterdam voor grootc schepen, is door het Noordhollandsch kanaal, van Amsterdam naar den Helder, circa 70 Engelsche mijlen. Het nieuwe plan zal Amsterdam met de Noordzee verbinden door een kanaal, slechts 14 mijlen lang, terwijl tevens een vlugthaven zal daargesteld en 12000 acres land ontwoekerd worden aan het IJ bij Amsterdam. De uitvoering zal geschieden onder de directie van mr. Hakskaw, van Londen en mr. J. Dute van Holland, beiden ingenieurs voor de maatschappij. Het is door Engelsch kapitaal en door Engelsche ondernemingszucht, dat dit ontwerp zal tot stand gebragt worden, terwijl de voorzigtige Hollanders niet meer bijbrengen dan circa een zesde van het kapitaal, niettegenstaande de guarantie van hun eigen gonvernement." Op 17 Maart zijn over den Hollandschen Spoorweg vervoerd JAARGANG, Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zatuudag avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cx. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele noramers0.10. Men abonneert tich bij alle Bockhandelaars en Post directeuren. Advektentien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den lieer T. MOOY Dijkstraat tegenover deLaan, II422 ,aan deiillelder,tct\ 1 ure. Dc prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1