HELOERSCHE NIEUWERIEPER COURANT. BINNENLAND. M 25. 'L O fi> A G 26 M A A 11 T Gif»». hef DRIE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zatvrdao avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in deu boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nommers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. ADVERTEKTitN worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY Dijkstraat tegenover deLaan, II422,aan denllelder,i otllur». De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zcgelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimt* die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Den 39 «lezer vertrekt de 0. B. Iiitndmnil vin SOlTHAJlPTOHr. Den 39 dezer vertrekt de WEST-I ADI SC HE mnil. HELDER en NIEUWEDIEP, 25 Maart. Tot sluiting van hare winter-werkzaamheden, hield de Rederijkers kamer Ohjmpiaonder de zinspreuk: „Niet Vo/uiaakt," jl Woensdag avond eene buitengewone vergadering in het lokaal Tivoh alhier. Afgewisseld door de voordragten van onderscheidene dichtstukken, werden opgevoerd: 1. „Uit Indié terug" blijspel in een bedrijf, door D. F. van Ileijst en 2, „De twee huisknechts, of de bedrieger bedrogenvrolijke schets, in één bedrijf, door Aruold. Het gezelschap Ernst en Scherts zal op Maandag 27 dezer eene buitengewone vergadering honden, waarin ;0. a. het. blijspel „De Spelernaar Regnard's „Le Joueur" bewerkt door W. Hars- feldt, zal worden ten toonvele gebragt. Ter vervanging van den heer J. E. Janzen als brandmeester van spuit No. 4, is tot brandmeester van gemelde spuit benoemd de heer K. Lastdrager en tot adsistent-braudmeester de heer W. van der Wooniug. Ofschoon wij in de plaats onzer inwoning in den afg< loopen winter zoo gelukkig zijn geweest om de dienst der brandspuiten niet noodig te hebben, is het toch, met het oog op de mogelijkheid van vuurraïnpen, aangenaam te vernemen, dat door onze braudraad de belangen van het brand wezen met ijver worden behartigd. In de vergadering van jl. Dingsdag, den 21 dezer, werden omtrent den toestand der brandbluschmiddelen gunstige rapporten uitgebragt en tot het voltalligmaken van het personeel der spuiten, de lijsten opgemaakt der op nieuw in dienst gestelde personen. Ten gevolge der bemoeijingen van tien inspecteur over het loodswezen alhier en den cousul van Groot-Briltaunié' Ie Amsterdam, zijn alsnog door het Engelsche gouvernement geldelijke belooningen toegekend aan de opvarenden van den Texelschen loodsrinkelaar, onder bevel van schipper S. C. Visser, en van de Iluisduiner redding boot, wegens bun hoogst lofwaardig gedrag bij de met levensgevaar volbragte redding der bemanning van het Engelsche schip lady Mary Stuart, in de gronden van den Noorderhaaks, op den I November 1863. Voor de opvarenden van de loodsboot is beschikbaar gesteld eene som van 12 en voor die der reddingboot 8i. Deze mededeeling zal gewis met algemeen genoegen worden ver nomen, als een bewijs, dat de verdiensten onzer wakkere zeelieden ook buitenlands worden erkend. Met genoegen vernemen wij, dat Z. M. de koning bij besluit van 15 dezer eene graiificatie ten bedrage van 75 heeft toegekend, aan den postschipper W. Klijn op Terschellingals blijk van HDs. tevredenheid over de verdienstelijke wijze waarop hij zich van zijne verpligtingen jegens de post-administratie kwijt. Zr. Ms. stoomschip Bommelertcaard zal, naar men verneemt, met 1 Mei a. s. in dienst worden gesteld. Zr. Ms. schoefstoomschip Vice-Admiraal Koopman, onder bevel van deu kapt.-luit. ter zee J. M. I. Brutel de la Itivière, komende uit Oost-Indie is den 23 dezer ter reede van Klissingen geankerd. Z. M heeft met den 1 April a. s. bij het korps Mariniers bevorderd: tot majoor, bij keuze, den kapt. 1ste kl. J. J. Soer; tot kapt. lste kl. den kapt. 2de kl. J. Gautier; tot 1ste luit. den 2den luit. D. A. van Vuuren; tot kapt.-kwartierm. lste kl. den kapt.-kwartierm. C. Deytl; en benoemd tot 2de luit.-kwartierm. deu serg.-adspir.-kwartierm. II. J. Lotsij. Z. M. heeft deu off. van gez. lste kl. D. A. J. van Kessel op non-activiteit gesteld, en zulks in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. De luit. ter zee lste kl. A. W. Keucheuius, thans non-actief, wordt met 1 Mei a. s. de betrekking opgedragen van onder-equi- pagiemeester der Marine bij 's Rijks werf te Amsterdamter ver vanging van den luit. ter zee lste kl. J. D. J. van der Hegge Spies. De off. van gez. 3de kl. F. J. C. Broers, E. M. van Lier en M. C. Buij/.e hebben een voldoend examen afgelegd en zullen eerstrlaags bevorderd worden tot off. van gez. 2de kl. De verschillende commissiën van rapporteurs uit de Tweede Kamer der Stat en-Generaal voor de wetsontwerpen: 1. tot wijziging der gemeente-wet, voor zooveel de plaatselijke belastingen betreft; 2. tot wijziging der personele belasting, en 3. houdende nadere bepalingen nopens den accijns op bet gedistilleerd, na kennis j genomen te hebben van de jongste memoricn van beantwoording, I nota's van wijzigingen en staten, van de regering ontvangen, hebben een nieuw onderzoek van die drie voordragten in de afdeelingen noodig geoordeeld. Jl. Donderdag is aan het Prov. Gouvernement van Noordholland aanbesteed: 1. het planten van stroo, helm en rietschuttingen op Texel en den vasten wal van Noord holland, gedurende 1865 en het voorjaar van 1S66: lste perceel aan W. Hillenius, tc Texel, voor ƒ4350; 2de perc aan J. Oldeuburg, te Bergen, voor ƒ9200; 3de perc. aan dezelfde, voor 6400. 2. het onderhoud van de bakens in het Y en de Voorzaan, enz. van Mei 1865 tot Mei 1S66, aan W. Roest, te Amsterdam, voor 1899. Aan het Departement van Marine werden gisteren aanbesteed de hierna te melden goederen en materialen, bij de directie der Marine alhier voor 's Rijks dienst benoodigd, als: 1. gemaakt ijzer werk, aan Beumers, te Rotterdam, voor 1049.692. het versmelten van koper tot bladen, aan L. J. Enthoven Co., te 's Hoge, voor I ƒ5329; 3. het versmelten van koper tot slaven, aan H. de Ileus 8s Zn., te Utrecht, voor 1562; 4. het versmelten van koper tol spijkers, aan L. J. Enthoven Sc Co., te 's Ilagevoor 1183.28; 5. compositie-spijkers, aan Simons Si Stuwe, te Amsterdam, voor 1720; 6. het vergieten van lood, aan P. Korff, te Helder, voor ƒ993.24; 7. zink in bladen en zinkspijkers, aan Stokvisch Zonen, te Rotterdam, voor 7759.10; 8. ijzeren spijkers, aan van Raalte, te Rotterdam, voor 1291.20; 9. ijzerkramerij, aan P. Kempers, te Rotterdam, voor 1591.3610. gereedschappen, aan Vogelenzang, tc Delft, voor 1100 76; 11. vijlen en verkappen van vijlen, aan Barnet., te Amsterdam, voor ƒ794 88; 12. Moskovische pek, aan de j Court, te Dordrecht, voor 13.47 de 100 pond; 13. loodwit, pan W. Hondurf, Blok Brand, te Schoonhoven, voor ƒ2646; 14. Rijnsche dakleijen, aan de Erven Trip, te Utrecht, voor 898.25 15 steen, aan van 't Hoff en Stolk, te Ouwerlcerkvoor ƒ538.50; 16. kalk, cement, zand en schelpen, aan Janzen, te Nieuwediep voor 256; 17. gewone turf, aan Kiezewetter (schipper), voor 47£ cent per ton 18. graauwdoek, aan van Lijdendekker, te Krommenie voor 1618; 19. vlagdoek, aan van Hartrop Zn., te Leiden, voor ƒ1820; 20. reuzel, aan Dopp Si Zonen, te Utrecht, voor ƒ1469; 21. papier, aan v. Gelder Zn., te Amsterdamvoor ƒ409.50. In de laatst gehouden vergadering der directie van de maat schappij tot exploitatie van Staats-spoorwegen is besloten, met het oog ook op nieuw te openen lijnen, tot de aanbesteding van nog 27 locomotieven.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1