HELOERSCHE NIEDVEDIEPEB COURANT. EN PUBLICATIE. BINNENLAND. M 42. DülVüEllD AG 23 MEI 1333. DRIE-EN-TWINTIGSTE ^0™ ht «8» JAARGANG. Deze Courant' wordt uitgegeven woensdag cn zaturdag avond na acht uredoor A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1.30. u franco per post1.50. Enkele nommers0.10. JIcn abonneert zich bij alle Bockhandelaars en Post directeuren. A'dvertentien worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den lieer T. MOOY Dijkstraat tegenover dcLaan, II422 ,aan dei/Ih'tder,lotll ure. De prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedcreu regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. SCH TJ T T E R IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER, Gezien Z. M. besluit van den 21 Maart 1S2S Staatsblad No. G), houdende reglementaire bepalingen tot invoering der WTet op de Schutterijen van den 11 April 1S27 {Staatsblad No. 17), in verband gebragt met Art. 6, 7, 8 en 9 van gezegde Wet. Gezien de dispositie van den Heer Staatsraad Gouverneur van Noordholland, dd. 11 April 1S2S, No. «lts {Provinciaal blad No.41), omtrent de executie der Wet op de Schutterijen. Roepen bij dezen op alle Manspersonen, ingezetenen dezer gemeente, welke op den eersten Januarij 1865 hun 25ste jaar zijn ingetreden, en alzoo diegenen welke ia den jare 1840 zijn geboren, alsmede de zoodanigen welke, ofschoon in andere gemeenten ingeschreven, sedert de laatste inschrijving binnen deze gemeente zijn komen wonen en op den lsten Januarij 11. hun 34ste jaar nog niet hebben voleindigd, en alzoo geboren zijn in de jaren 1831, tot en met 1839 ingesloten, de vreemdelingen van denzelfden ouderdom, die sedert de laatste inschrijving in de termen gevallen zijn, om volgens Art. 2 der Wet van 11 April 1827 als ingezetenen te worden be schouwd, benevens de gepasporteerde Militairen, die, om welke redenen dan ook, zich nog niet ter inschrijving voor de Schutterij hebben gepresenteerd, ten einde zich in de daartoe gereed gemaakte registers te doen inschrijven; tevens te kennen gevende: Dat de inschrijving zal beginnen den 15 Mei aanstaande, en geheel zal moeten zijn afgeloopen den eersten Junij daaraanvolgende, terwijl iu een der vertrekken op het Raadhuis alhier, voor de inschrijving zal worden gevaceerd op alle werkdagen, van 's morgens 9 tot 12 ure. Burgemeester en Wethouders vermanen tevens ieder ingezeten dezer gemeente welke het aangaat, om zich tijdig van een geboorte-Extract te voorzien, waardoor zich ieder van zijnen juisten ouderdom kan verzekeren, en hetwelk bij de inschrijving zal moeten worden vertoond, alsmede om zich ter behoorlijker tijd tot de inschrijving aantemeldcn, ten einde de straf, wegens nalatigheid vastgesteld, voortekomen. Helder, den 1 Mei 1865. Burgemeester en WetJiouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 24 Mei. De reeks der Buitengewone Vergaderingen en Concerten, in de 1 volgende maand alhier te houden, zijn als volgt: Op Dingsdag 13 Junij, den verjaardag van Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden, buitengewone vergadering van het gezelschap 1 Ernst en Scherts (ter herinuering aan Waterloo); op Woensdag 14 Junij, concert der zangvereenigingen Cecilia en j Enterpe onder directie van den heer C. A. Bekker; op Maandag 19 Junij, buitengewone vergadering der zangvereeni- j ging Nut en Genoegen (ter herinnering aan Waterloo); en op Zondag 25 Junij, buitengewone vergadering der zangvereeniging Cecilia. De pakschuit Anna Cornelia van Amsterdam naar den Helder varende, kwam jl. Zondag avond hier aan met verbrijzeld roer en mast. In het Noordhollandsch kanaal was dit vaartuig aangevaren j door een groot zeeschip. Jl. Zondag had alhier liet tweede "Volks-Concert plaats, dat vrij talrijk bijgewoond werd en alzoo aan velen een gcnoegelijkcn avond bezorgde. Bij voortduring bevelen wij deze gelegenheid tot aangename en nuttige uitspanning aan in de belangstelling van liet volkdat is van alle ingezetenen die tegen zulk cene geringe uitgaaf niet behoeven op te zien. De heer J. W. van der .Wal Cz. is benoemd tot deurwaarder bij de Arrondisseraents-Regtbank te Alkmaar en tot eersten deur waarder bij het kantongeregt alhier, en zulks ter vervanging van den heer J. "W. de Heer, onlangs overleden. Nadat de commissie, die zich zamengesteld heeft om den gedenkdag van Waterloo feestelijk te vieren, de plaats der leden die vertrokken waren heeft aangevuld, bestaat zij nu uit dclieeren: Mr. D. P. H. Aberson, jhr. T. J. Kraijenhoff, II. van Gocns, Mr. S. P. J. Kros, J. C. Leich, II. Oltkamp, L. M. van Gelder, W. J. Hidde Bok, G. Korf, Mr. L. J. Bouricius, L. Vcrhcy, H. Mackay, jhr. Leyssius, A. L. van Loon, J. A. S. de Veije van Buuren, A. Korff, II. J. Janzen, P. II. van Etteger, N. D. de Leur, P. Groen, P. Uurbanus, W. C. Thijssen, N. J. Leijcr, L. Visser, P. Vlaming en J. Noot. Zr. Ms. stoomschip de Arnstelkomm. G. H. Bakker, kwam jl. Zondag alhier binnen. Het zou gisteren morgen vertrekken van hier naar Hellevoetsluis. om aldaar buiten dienst gesteld te worden, terwijl de equipage op andere oorlogsvaartuigen moet overgaan. Bij het vertrek ontstond er echter een ongemak, waardoor do vin van dit stoomschip beschadigd werd. Twee matrozen werden bij dit ongeval gekwetst, zoodat zij ter verpleging naar het hospitaal zijn overgebragfc. Zr. Ms. stoomschip Cgcloop wordt den 1 Junij a. s. iu dienst gesteld en het bevel daarover opgedragen aan den luit. ter zee 1ste kl. C. A. L. II. baron van Ileeckercn, thans non-actief. Dc in Engeland vervaardigde gepantserde stoomkanonncerboot, eigenlijk zonder naam, want vroeger heette zij Handig en JNug, nu hier en daar Nimrod, is den 20 dezer naar Rotterdam gestoomd. Men schijnt, volgens sommigen, minder in te stemmen met den lof van hooge voortreffelijkheid, welke die bodem volgens vroegere berigten bezat. IIH. KK. HII. prins en prinses Breder ik mogtcn den 20 dezer het voorregt genieten liet veertigste jaar hunner huwelijks-vereeniging te herdenken. De luit. ter zee 2de kl. H. E. A. Erucht, dienende als 1ste officier op Zr. Ms. transportschip de Heldin, wordt met den laatsten dezer op non-activiteit gebragt en met 1 Junij a. s. vervangen door den luit. ter zee 1ste kl. G. W. C. Westenberg, thans non-actief. Dc Noordhollandsche provinciale vergadering van onderwijzers zal dit jaar plaats hebben te Beverwijk op Zaturdag den 10 Junij. Dc Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij heeft; in ruimen getale verspreid ecne aanwijzing in klein formaat, omtrent dc redding van schipbreukelingen door middel van den vuurpijl- toestel en wat daarbij door de in nood verkeerenden hunnerzijds is in acht te nemen. Voorzeker cene hoogst loffelijke poging. Daarbij is gevoegd eene opgave van de plaatsen in haar ressort.- dc Holland- sche kust van Loosduinen tot Helder, benevens de eilanden benoor den, waar zij reddingmiddelen heeft gesteld, namelijk: 1. eiland Schiermonnikoog in het dorp, eiland Ameland te Nes en te Ilollum, eiland Terschelling te Oost-Terschelling en te West-Terschelling, eiland Vlieland aan het posthuis en in het dorp, eiland Texel bij de Cocksdorp en de Koog, te Nieuwedicp en te Huisduinen, elk dezer plaatsen een reddingboot; 2. te Callantsoog, Petten Egmoiul aan Zee, Wijk aan Zee, Zandvoort, Noordwijk aan Katwijk aan Zee, Scheveningen, Loosduinen, op elke dezer plaat eene reddingboot en een vuurpijltoestel.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1