BUITENLAND. Uit Deventer wordt berigt, dat de spoorweglijn Zutpheu- Deventer den 15 Augustus a. s. voor het publiek verkeer zal worden geopend. Te Wijhe is de opbrengst van de bessen-struiken dit jaar zoo groot, dat voor de bessen naauwelijks 1 cent per half pond kan worden bedongen. De school te Makkiuga is tot den 15 dezer gesloten, wegens het groot aantal kinderen, dat aan de mazelen ligt. Van de 100 leerlingen namen de vorige week dagelijks door elkander niet meer dan 10 aan de lessen deel. Maandag morgen vroeg werd Vlissingen wakker geschut door een allerhevigst kanongebulder; het was het Unie-fregat Niagara, dat in vlaggen en wimpels gehuld, den gedenkwaardigen dag der onafhankelijkverklaring van Noord-Amerika uit zijn zwaar geschut verkondigde. Des avonds was het huis van den consulairen agent van de Verceuigde Staten prachtig verlicht. Het muziek van het 6de regiment. Infanterie speelde. Het feest eindigde met een schoon vuurwerk, op de Niagara afgestoken. Uit Curaqao wordt van den 6 Junij berigt: „Voor een paar weken is hier het oorlogschip Watergeus geweest, dat nu een reisje naar Laguayra en Porto-Cabello doet; van daar wordt het terug verwacht, om dan de terugreis naar het moederland aan te nemen. Het état-major en de manschap van de Cornelis Dirks ziet met verlangen de komst van de Prinses Maria te gemoet, welke hen moet aftossen." Om paarden en runderen te vrijwaren tegen de vliegenplaag, in dit jaargetijde een zoo verschrikkelijke voor genoemde dieren, wordt aanbevolen ze te wasschen, bepaaldelijk de staarten en de neusgaten, met een afkooksel van notenbladeren, waardoor zij niet alleen van dat lastig insect bevrijd wordeu, maar ook de reeds tusschcn de haren gelegde eijeren worden vernietigd. De heer Staring deelt in de Volksvlijt het volgende mede omtrent een „eijerkoker" van Malapert. Een volkomen goed gekookt ei wordt maar zelden genuttigd, en dc eijereters mogen den heer Malapert wel dankbaar zijn voor liet dood eenvoudig werktuigje, waarmede hij de onbedrevendste keuken prinses in staat gesteld heeft om volkomen naar wenscli gekookte eijeren te leveren. Een blikken rond bakje, dat in den ketel past, bevat de eijeren en is met gaten doorboord, om, bij het uit den ketel nemen, het water spoedig te laten wegloopen. In liet midden is een blikken kokertje opgerigt, waarin van boven een thermometer past, die tevens tot handvat is ingerigt om liet bakje uit liet water op te ligten. Op den thermometer zijn slechts 3 graden aangeteekend. Dc eijeren worden met koud water opgezet en verwarmd. Wanneer de warmte den thermometer tot graad ccn heeft doen stijgen, is het grootste gedeelte van het eiwit nog .vloeibaar, liet oogenblik waarbij het ei geschikt is om met de morgenkollij vermengd te worden. Bij graad twee is het grootste gedeelte melkachtig geworden en het ci klaar voor die, welke zulks half raauw verlangen te orberen; maar bij graad drie is het geheel ei melkachtig, in den besten toe stand om door en wit zamen te mengen, en juist naar den smaak van de vollcerdste lekkerbekken. Hij die zich liet genot verschaffen wil om altijd goed gekookte eijeren te nuttigen, kan zich dit toe stelletje, voor zes eijeren bestemd, aanschaften tegen anderhalven gulden en voor twaalf eiijeren een paar gulden.. De Parijsclie Palrie bevestigd wat er in de laatste dagen is gemeld omtrent liet wederkeerige bezoek hetwelk Brest en Plymoutli van het Engelsche en het Pransche escader zullen ontvangen. Lord Somerset, het hoofd van het bestuur der Britsehe zeemagt, zal den 15 Aug. a. s. met het Engelsche escader te Brest komen; de Eransche minister van marine zal die beleefdheid beantworden en zich met het Pransche smaldeel naar Plymoutli begeven. Men wil in die wisseling van beleefdheden tusschen de groote zee mogendheden van Europa eene demonstatie tegen het gouvernement der Vereenigde Staten zien, strekkende om hetzelve te doen gevoelen dat het met haar beide zou te doen hebben, indien het eene van haar aanrandde; en dc Patrie verzekert „dat Frankrijk en Engeland, in hunne zuclit om den algemcencn vrede te verzekeren, zich onderling hebben verstaan omtrent de voornaamste vraagpunten welke uit de tegenwoordige gesteldheid der Vereenigde Staten zouden kunnen oprijzen." Bij voortduring is men in de staatkundige wereld met bezorgdheid vervuld ten aanzien van de verhouding der regering der westersche mogendheden, Frankrijk en Engeland, tegenover die der Noord- Amerikaansehe Unie. Naar men wil is de minister van buitenlandsche zaken te Washington voornemens, om de vaartuigen der Noorder marine, vroeger door de Zuidelijken genomen, te hernemen, wie ook de tegenwoordige eigenaars mogen zijn en onder wat vlag zij varen. Frankrijk en Engeland bevinden zich tegenover dit bepaald uitge drukt voornemen van het kabinet van Washington in eene moeijclijke positie zij moeten of toegeven, of eene ernstige botsing te weeg brengen door hun verzet. Jl. Donderdag is namens koningin Victoria de parlcments- zitting gesloten en tevens keunis gegeven van Hr. Ms. voornemen om het Parlement terstond te ontbinden. De daartoe strekkeude boodschap van de kroon behelst overigens geene mededeelingen van bijzonder gewigt. Daarin wordt gezegd, dat er geen vraagstuk aan hangig is, hetwelk beduchtheid voor de storing van Europa's vrede behoeft te geven. Verder wordt daarin blijdschap over liet herstel des vredes in dc Vereenigde Staten betuigd, en aan dat land bloei en welvaart toegcwenscht. Als eene bedroevende gebeurtenis wordt vermeld, dat de verwezelijking van liet denkbeeld eener Britsch- Noord-Amerikaansche confederatie op bezwaren is gestuit. De on- gemecne mate van schier algemeene welvaart, die Engeland geniet, wordt dankbaar erkend, en ook het nieuwe handelsverdrag met het «Duitschc tolverbond als een middel tot bevestiging der welvaart vermeld. Uit Berlijn wordt berigt, dat er werkelijk geregtelijke vervolgingen zijn bevolen tegen onderscheidene afgevaardigden aldaar, beschuldigd van aanvallen en bcleedigingen tegen het ministerie bij de jongste kamer-debatten. Dc minister-president von Bismarck schijnt zicli bij dezen maatregel weinig te bekommeren over dc onwettigheid daarvan de grondwet van Pruissen schrijft toch uitdrukkelijk voor, dat de afgevaardigden vrijelijkc hunne mccningen mogen uiten in den boezem van het parlement. Het is te vreezen, deze en dergelijke handelwijzen eindelijk eens tot ernstige gisting, zoo niet tot erger, aanleiding zullen geven. Dc opgewondenheid moet hier en daar reeds sterk toenemen. De erkenning van het koningrijk Italië door de Spaausche regering schijnt zich te zullen verwezenlijken. Men voorspelt dc verschijning van eene nota aan dc regering te Home gerigt, houdende uiteen zetting der gronden, die het Spaansche gouvernement tot dezen gewigten stap bewegen. De regering van koningin Isabella wil daarbij echter verzekeren, dat zij geen inbreuk wil gemaakt hebben op de regten van den Heiligen Stoel. In een brochure van den heer Jules Dnval, getiteld: „Les colonies Fran<;aise, tellen de Fransche overzecschc bezittingen onge veer vijf millioen inwoners, bijna even veel als dc Spaansche kolo niën. Engelands koloniën hebben eene bevolking van 200 millioen zielen, die der Nederlanden tellen 18, die van Portugal 3 millioen en die van Denemarken 120,000 inwoners. I-Iet tentoonstellingsgebouw dat op het Champ de Mars zal worden opgerigt, zal 500 Ncd. ellen lang zijn en 400 breed. Het zal den vorm hebben van een ellips, of eigenlijk van twee halve cirkels, door regtlijnige middelstukken vereenigd. In het midden zal een tuin zijn, waar de bezoekers versckc lucht kunnen scheppen zonder genoodzaakt te wezen liet gebouw te verlaten. Men heeft reeds voor- loopig eene verdeeling gemaakt, waarin allen beschaafden natiën hare plaatsen zijn aangewezen; dit kan natuurlijk door de inzendingen wijziging ondergaan. De buitcngalcrij is voor de machines, de binnenste voor dc schoonc kunsten. Nabij laatstgenoemde zullen de gereedschappen van alle volken en allo tijden worden tentoongesteld. De twee derde gedeelten van het veld van Mars, ingenomen, zullen in eene soort van park veranderd worden, waar het publiek koffij- huizen, postbureau, telegraafbureau, eene schouwburgzaal voor de opvoering van stukken in onderscheidene talen, eene leeszaal, eene modelhoeve en zelfs ccn observatorium zal vinden. Ook bestaat er plan, van alle deelen van den aardbol arbeiders-familiën te laten komen en die nabij het gebouw te herbergen en hun bedrijf te laten uitoefenen; do voorwerpen, door hen vervaardigd, zouden in ccn bazar tentoongesteld en aan de liefhebbers verkocht worden. Wijlen den beroemden leeuwenjager Gcrard heeft reeds een goeden opvolger in zekere Chassaing, die dan ook aan den keizer van Frankrijk, toen deze zich te Batua in dc provincie Constantine bevond, is voorgesteld. Hij is tot ridder van het Legioen van Eer benoemd en do keizer heeft hem zeer hartelijk de hand gedrukt. Abd-el-Kader is jl.Donderdag namiddag te Marseille aan gekomen. De Nouvelliste van Marseille brengt de schrikkelijke tijding mede, dat eene stoomboot, door 120 familiën uit den Levant afge huurd, die de keerschcnde epidemie wilden ontvlieden, tusschen Alexandrië en Beyrouth, met man en muis zou zijn vergaan. Tc Orleans ziet men sedert de laatste dagen en wel 's avonds, tusschen 6 en 7 ure, eene sneeuwwitte zwaluw rondvliegen. H. M. de koningin der Nederlanden heeft jl. Dingsdag een bezoek ontvangen van II. M. koning Victoria, die vergezeld werd door prinses Ilelena. Gedurende de vcrloopene week hebben te Londen 1455 sterf gevallen en I9C9 geboorten plaats gehad. Dc heer Coxwell is in den namiddag van den 3 dezer te Bcltast met zijn luchtbol Research opgestegen, in gezelschap van 10 lieeren en een berigtgevcr van een der dagbladen. Alles ging naar wenscli, totdat men weder op den grond wilde komenliet anker wilde niet vasthouden en de luchtklep konde men niet vol doend openen, ten einde het gas te laten ontsnappen. Het gevolg hiervan was, dat de ballon met horten en stooten over de rotsen sleurde, verscheidene reizigers de ribben braken en er uitvielen en ten slotte de ballon met nog twee reizigers weder pijlsnel opsteeg, en wel zeewaarts. Uit Kleef wordt berigt, dat de spoorlijn Klccf-Nijmegen ver moedelijk met 15 Augustus voor het verkeer geopend zal worden. De chef der comptabiliteit van het hoofd-telegraafbureau te Berlijn heeft zich verwijderd met 13,000 thaler, welke hij bij den rijks-betaalmeester moest storten. Te Wccncn is concessie aangevraagd tot het geven van muziek uitvoeringen het orkest zal uitsluitend bestaan uit vrouwen, 32 in getal. Als een bewijs, hoe gunstig de paus over den persoon van koning Victor Emanuel denkt, worden in eene correspondentie cenige woorden geciteerd, die men ook in een ander schrijven terug vindt. In een onderhoud, dat de heer Vegezzi met den paus heeft gehad, en waarin van den koning en van een anderen magtigen souverein sprake was, zeide dc paus het volgende„Victor Emanuel stamt uit eene familie van heiligen, en hij zelf is een verdoold schaap, dat weldra tot de kudde zal terugkecrcn; doch de ander is een wolf." Volgens berigt uit Alexandrië, dd. 6 Junij, heeft aan de Kaap een vreesclijke orkaan gewoed, waarbij 18 schepen zijn verongelukt. Ricliard Ruiftn, de man die het eerste schot loste waarmede de Amerikaansche burgeroorlog op fort Suratcr begon, heeft zich, uit verdriet over den ondergang van zijne partij, het leven benomen. C A R G A L IJ S T. Aangekomen van 58 Julij ter losplaats HELDER, om aldaar te lossen, de volgende schepen, gekomen van NEWCASrLE.Come-oi),M.G.Boutclc.l52chaldr.Stcenkolcn."Wurfbain&Co.,teAmst. Jabez,AY.Lucas.119chaldr.Steenkolen.A.v.d.Lecmv&Zn.&Co., teRott. 1 SUNDERLAND. Sultane, C. Buil. 290 tons Steenkolen. B.Hngedooru&Zu., teAmst.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 2