HELffiiRSCHE NIEDWEDIEFER COURANT. M 59. L O I> A G 25 j IL 1,1 1««5. EN DRIE-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. BEKENDMAKING. BINNENLAND. hè/ Deze Couraut wordt uitgegeven woensdag en zaterdag avond na acht uredoor A. A. BAKKEIt Cz. in den boekwiukcl, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal/I.30. 0 franco per post1.50. Enkele nomraers0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Advertenties worden aangenomen tot Zatnrdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY Dijkstraat tegenover deLaan, H 422 ,aan den Ilclder,\oil 1 ure. De prijs vun 1 tot 4 regels is ƒ0.00. Voor iedere11 regel meer ƒ0.15. Zegclregt voor elke plaatsing 0.35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimt» die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Bij deze Courant belioort een Bijblad, bevattende: 1. Uittreksel uit Tiet Jaarlijksch Verslag van den den toestand der provincie Noord holland in 1864; 2. Maandstaat der bevolking van deze gemeente 3. Opgave der Weerkundige Waarnemingen van 1016 Julij jl. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat de REKENTNGr der INKOMSTEN en UITGAVEN van de gemeenteover het dienstjaar 1864 aan den Raad aangeboden, van heden af voor een ieder op de Secretarie der gemeente nedergelegd en in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar is. Helderden 19 Julij 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERIIEY, Secretaris. HELDER en NIEOTYEDIEP, 22 Julij. De herstemmingen ter verkiezing van leden voor den Gemeenteraad zullen plaats hebben op Dingsdag 1 Augustus a. s. Gisteren avond en lieden nacht woedde boven deze gemeente en hare omstreken een zwaar onweder, dat met zware regenbuijen gepaard ging. Men vermoedt, dat er weder ernstige schade door den bliksem zal zijn aangcrigt. In een vlet op de steenglooijing alhier is een gat geslagen en men verzekert, dat in de Zijpc een boerenwoning afgebrand is. Heden voormiddag ten half twaalf ure arriveerde alhier de Harlinger stoomboot Burgemeester Zijlstra, overbrengende ecnige passagiers uit Friesland. Aan boord van de boot bevond zich het muziekkorps der stedelijke Schutterij van Harlingen. Heden namid dag vertrok genoemd stoomschip weder van hier naar Harlingen. Het programma van het concertgezclschap Apollo, Zondag a. s., des avonds ten 7 ure, uit te voeren door het stafmuziekkorps der Marine, luidt als volgt: Eerste gedeelte: 1. Kricgsmarseh der Priester, aus der Musik zu Athalia, van Mendelssohn Bartholdy; 2. Ouverture zu einer Ifalie- nischen Ballnacht, van Vcrdi; 3. Haute volée quadrille de Strauss, transcr. par Weckesser; 4. Eene muzickale ?-eis door Europa, groote potpourri van Conradi. Tweede gedeelte: 5. Ouverture de 1'opcra Bonsoir monsieur Pan talon, van Grisar; 6. Final (3me act) de 1'opéra Le Trouvère (II Trovatorede Verdi, transcr. par Weckesser; 7. Stalat Maler, (Inflamatus) van Rossini8. Grande fantaisic sur 1'opcra dc E. Petrella: Marco Visconti, van Weckesser. De kolonel Launspach, kommandant van het 1ste regiment Vesting-Artillerie, is eergisteren alhier aangekomen, tot het houden cener inspectie over de alhier garnizoen houdende compagniën van genoemd regiment. Zr. Ms. fregat Adolf Hertog van Nassau, den 9 Junij jl. aan de Kaap de Goede Hoop aangekomen, zou den 20 daaraanvolgende de reis naar Nederland voortzetten. Met 1 October a. s. zullen de miliciens der ligting van 1865, die in de maand Mei 11. bij de bereden corpsen zijn ingelijfd en tot nadere oproeping met onbepaald verlof naar hunne haardsteden waren gezonden, in werkelijke dienst optreden om gekleed en geoefend te worden. H. M. de koningin heeft HDr. terugkomst uit Engeland cenige dagen vervroegd, zoodat II. M. reeds a. s. Zondag tegen half een ure op het paleis in het Bosch verwacht wordt. Op Vrijdag den 28 dezer zal in het Gemecnclandshuis te Petten, onder voorzitterschap van den schoolopziener P. J. Heijning. de jaarlijksche algemeene vergadering der onderwijzers in het 7de district van Noordholland plaats hebben. Uitslag der verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad te Wieringerwaard: Er werden uitgebragt 47 geldige stemmen, volstrekte meerderheid 24. Gekozen dc lieeren Jb. KOOY, met algemeene stemmen, en MAARTEN VETHMAN, met 32 stemmen. Er weiden nog 9 stemmen uitgebragt op P. Koomcn, en C. Rezel- man, D. Waaibocr verkregen ieder 2 stemmen. Uitslag der verkiezing van twee leden voor den Gemeenteraad te Schagen. Er werden 135 stemmen uitgebragt, volstrekte meer derheid 68; er werd niemand gekozen. Herstemming zal er plaats hebben tusschcn de lieeren: Corn. DE HEER, die 67, J. LIGT- IIERT, die 53, C. PATER Sr., die 42 en E. HOEKSTRA, die 33 stemmen bekwam. Te Alkmaar zijn jl. Dingsdag dc vijf periodiek aftredende leden van den Raad herkozen. Te Hoorn zijn tot leden van den gemeenteraad herkozende lieeren A. J. FABER, T. KROON, C. BLOEM en P. MES3CHAERT. Jl. Woensdag voormiddag ten elf ure is van 's rijks werf te Amsterdam met het beste gevolg te water gelaten Zr. hls. stoomschip fava. Deze bodem is voorzien van een patent Lumlcy's Ruddcr (gouvernait articulc), welke eene groote verbetering in het sturen tc weeg moet brengen. Hierop mag de aandacht van scheepsgezag- voerders bijzonder gevestigd worden, daar het nieuwe rocrstelsel in de meeste landen met den besten uitslag is aangewend geworden. De spoorweg van Haarlem naar Uitgeest, waarvoor de ont eigeningswet jl. Woensdag door de Tweede Kamer is aangenomen en waarvoor de concessie aan de Hollandsche IJzeren Spoorweg maatschappij is verleend, zal loopen door de gemeenten Haarlem, Blocmendaal, Velsen, Beverwijk, Wijk-aan-zee en Duin, Heemskerk en Uitgeest om daar met een bogt ter wederzijde aan den Noord- hollandsckcn Staatsspoorweg aan te sluiten. Yoorloopig is gerekend op eene halte in de gemeente Blocmendaal aan den straatweg ter hoogte van Meer-en-Bergen een station bij Beverwijk nabij de Wij ker vaart. Ter gelegenheid van dc algemeene vergadering van het Nedcr- lamlsch Zendelinggenootschap is op den 19 dezer in dc Zuiderkerk te Rotterdam door ds. F. C. A. Pantckoek, van Amsterdam, eene rede gehouden, die, onder den titel: Twijfelmoedig, doch niet mismoedig!" het licht ziet. Bij het Departement van Koloniën is onder dagteekening van 26 Junij jl. van den gouverneur-generaal van Nederlandsch Indië het berigt ontvangen, dat dc vice-prcsident van den Raad van Indië te Batavia is aangekomen, en dat vijf zceroo vers-vaar tuigen door de Haarlemmermeer zijn prijs gemaakt. De Eerste Kamer der Staten-Generaal, die den 31 dezer bijeen komt, zal te behandelen hebben de volgende wetsontwerpen:- 1. uit gaven wegens verstrekkingen, dienst 1865 (depart. van Oorlog); 2. onteigening van perccelen ten behoeve der verlengiug van de hoofd- wijk in Lutten, zijtak No. VIII der Dedemsvaart, van de grens scheiding der provinciën Drenthe en Overijssel tot in de kapitale of binnengracht tc Koevorden3. bekrachtiging van sommige arti kelen der concessie voor dc exploitatie van den Noordh. Staats spoorweg; 4. verhooging van het Vde hoofdstuk der staatsbegrooting voor 1865; 5. vaststelling der begrooting van het fonds, voort spruitende uit de koopprijzen van domeinen, dienst 1865; 6. wijzi ging van hoofdstuk VI der Staatsbegrooting voor 1864; 7. zeven ontwerpen tot het verleenen van de hoedanigheid van Neder lander; 8. goedkeuring van het verdrag van handel en scheepvaart tusschen Nederland en Frankrijk; 9. goedkeuring van sommige artikelen van het door dc centrale commissie voor de Rijnvaart

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1