HILDERSCHE NIEDWEDIEFER COURANT. M 76. DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1863. EN AANBESTEDING. BINNENLAND." Ite/ DRIE-EN-TWINTIGSTE Deze Courant wordt uitgegeven woensdag «n zaturdao avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in deu boekwinkel, Hoofdgracht No. 82. Abonucuientsprijs per kwartaalƒ1.30. franco per post1.50. Enkele nomraers0.10. Men abonneert zich Lij alle Boekhandelaars en Post directeuren. n JAARGANG. Advertenties worden aangenomen tot Zat ui dag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. 2V100Y, Dijkstraat tegenover dcLaan, II422 ,aan denüelder,totl 1 ure. Dc prijs van 1 tot 4 regels is/0.C0. Voor icderen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieren en Stukken franco aan den Uitgever. Den 31 dezer vertrekt de 15. Landmail via TRIEST, den 33 dezer via MARSEILLE. PROVINCIE NOORDHOLLAND. Op Donderdag den 2S September 1S65, des namiddags ten half drie ure, zal aan het locaal van het Provinciaal Bestuur van Noordholland te Haarlem, bij enkele inschrijving worden aanbesteed Het onderhouden van de Heldersche Zeewering en van de Gebouwen en Toestellen in het Landshok aan den Helder, van 1 October 1865 tot 1 Januarij 1869. Het bestek is, tegen betaling van 10 Cent per exemplaar, te bekomen aan het locaal van het Provinciaal Bestuur voornoemd, aan hef. Bureau van Buitenlandsche paspoorten, te Amsterdam en bij den Provincialen Opzigter van den Waterstaat C. YAN DER STERR, te Helder. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Ingenieur J. F. W. CONRAD, te Alkmaar en bij den Opzigter C. YAN DER STERR, te Helder. HELDER en NIEUWEDIEP, 20 September. Zr. Ms. stoomschip Maas en Waal, dat alhier in dienst is gesteld, heeft jl. Maandag ter reede een proeftogt gedaan. De korvet van SpeyJc is alhier aangekomen om uitgerust te worden voor het doen van een kruistogt. Op den 1 Oet. a. s. zullen Zr. Ms. stoomsekepen Cycloop en Maas en Waal naar Oost-Indië vertrekken. Naar wij vernemen, zullen op den spoorweg van Alkmaar naar het Nicuwediep, waarvan de opening in Deeember verwacht wordt, de treinen zoo geregeld worden dat, in verband met de stoombootdiensten, er gelegenheid zal bestaan om zoowel van het Nieuwediep als van Amsterdam in één dag heen en terug te gaan, met ruimen tijd van stil blijven. Daartoe zouden de treinen ver trekken van Alkmaar ten 11, ten 4 en ten 9 ure, en van het Nieuwediep ten 1\, ten 1 en ten 6 ure. Men berekent dat dit baanvak in vijf kwartier of anderhalf uur afgereden kan worden. Met den 16 Oet. a. s. worden geplaatst: op Zr. Ms. drijvende batterij Neptunus de luit. ter zee 1ste kl. II. A. ridder van Rappard op Zr. Ms. kostsehip te Rotterdam de luit. ter zee 2de kl. F. .T. F. M. Mulder; op Zr. Ms. wachtschip alhier de luits. ter zee 2de kl. W. A. Arxiëns en P. Ie Comte; op Zr. Ms. wachtschip tc Vlissin- gen de luit. ter zee 2de kl. D. J. Weijsop Zr. Ms. waehtschip te Hellevoetsluis de olï. van gez. 2de kl. A. Peters en die der 3de kl. H. Moermans. De adelborsten 1ste kl. L. C, Rovers, A. E. Arkenbout Schokker, J. H. Beuekei' Andreac, W. J. Struick, E, Kempe, C. R. A. van Oseubruggen, W. A. Buytcndijk, R. Bakker, N. W. van Ammcrs, II. C. Achenbach, J. H. Wouters, Tj. C.Papet, W. M. J. Visser, jhr. J. C. F. Westpalin van Hoorn en J. C. de Rooy worden met 1 Oct. a. s. geplaatst op Zr. Ms. korvet Dallas, terwijl met den 21 dier maand op Zr. Ms. korvet van Speyk wor den geplaatst de adelborsten 1ste kl. E. D. Kits van Heyningcn, B. T. W. van Hasselt, L. P. D. Op ten Noort. L. Haremaker, P. H. Ledeboer, G. A. van der Mieden, P. Bool, O. Kreet de Virieu, J. W. Groenemeijer, jhr. J. C. R. Westpalm van Hoorn, N. J. van ïtcnlcrghcm, II. O. Feith, E. Yoctelink, B. de Groot, jhr. W. Lainan Trip, V. C. Dijckmecster, A. G. J. van Plettenberg, R. de Yidal de St. Germain en J. E. Sickens. Den 13 dezer heeft dc arrondisscments-regtbank te Middelburg uitspraak gedaan in liet geding van Louis Koster, sigarenmaker aldaar, eischcr tegen dc adelborsten, welke hem op 5 Dcc. 1863 eene onherstelbare verwonding (het verlies van zijn regter oog) hebben toegebragt. Dc regtbank, passerende den door den eiseher gedanen incidcntelcn eiseh o<~ tc. blaten te worden tot een getuigen verhoor en berigt van deskundigen, heeft dadelijk ten principale uitspraak gedaan, en oordeelende dat er in deze van geen solidariteit sprake is, den cisch ongegrond verklaard en den eiseher veroordeeld in de kosten. Z. M. heeft benoemd tot 1ste luitenants bij het 7de regiment Infanterie de 2de luitenants J. J. Sas en H. J. Meyners, beiden van liet corps. Z. M. heeft benoemd in liet collegie van West-Friesland tot hoofdingelanden voor Drechterland J. Commandeur, K. Zijp en T. Kroon; tot plaatsverv. D. Schoen. K. Bronkhorst en D. Stapel; van wege dc Vier Noorder Koggen tot hoofdingel. C. Donker en A. Commandeur; tot plaatsverv. D. Langcreis en D. Koorn; van wege Geestmeer-Ambaeht, tot hoofdingel. G. Groenewoud en J. Haarselliorsttot plaatsverv. H. Meusonides en H. Lau; van wege de Sehager- en Niedorper Koggen, tot hoofdingel. P. Meurs en H. Rozelman; tot plaatsverv. C. Jongejan Kz. en K. Breebaart; tot hoogheemraad van dcu Zeedijk beoosten Muiden, J. Pronk; tot heemraad van den Polder Oostzaan G. Fraav; tot heemraad van Watergraaf en de Eom, D. Scherenberg; tot heemraad van de Rhe- nensche Nudc, enz. J. A. dc Ridder. Dc luits. ter zee 2de kl. J. C. Schotel en A. J. Dumont, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en onlangs in Nederland teruggekomen, zijn, de eerste met den 26 Julij jl. en de tweede met den 12 dezer, op non-aetiviteit gebragt. Door den minister van Marine zijn, met ingang van den 1 Oct. a. s., benoemd tot kadet bij het corps Mariniers: J. J, Reeringli, II. J. Romeny en H. B. van Rliijn. Door den gouverneur-generaal in Ncderl. ïndië is de 2de luit. Saehse, onlangs uit Nederland, aldaar aangekomen, geplaatst bij het 11de bataillon Infanterie. De Prov. Staten van Noordholland zijn, ingevolge 's konings magtiging, tot een buitengewone bijeenkomst op 26 Sept. a. s. opgeroepen, ter behandeling eeucr eoneept-vcrordcning tot wering van de veeziekte. In de Troonrede waarmede Z. M. dc koning jl. Maandag de zitting der Statcn-Generaal opende, wordt over het algemeen een gunstig tafereel opgehangen van den binnenlandschen toestand, gelijk mede van de verhouding tot de buitenlandsehe mogendheden. Dc regering wijst daarbij op de verblijdende verschijnselen ten aanzien van werken van algemeen nut, van spoorwegen, telegrafen, land bouw, handel cn nijverheid en terwijl zij liaar leedwezen openbaart ten aanzien der uitgebroken runderpest, verzekert zij dat het niet aan maatregelen tot stuiting van dat onheil ontbreken zal. Ten slotte werd door Z. M. den wensch geuit, dat de overleggingen van regering en vertegenwoordiging, onder Hoogeren zegen, mogen strekken tot bevordering der welvaart van het vaderland. II. M. dc koningin vertrok jl. Maandag morgen ten zeven ure naar Baden-Badcn. Waren we 111 de laatste jaren, zegt het baghlad, er aan gewoon geworden, dat de plegtige opening der Staten-Generaal van minder gunstig weder vergezeld ging, al werd dc koning op weg naar het „palcis der natie" doorgaans toch nog met een enkele zonnestraal verblijd, jl. Maandag werden we bij uitzondering door liet liefelijkst Septeinber-weder verrast, hetgeen ons ter wille van de duizenden vreemdelingen, in de residentie aanwezig, genoegen deed. Zeldzaam zagen we dan ook een zoo ontzettende menigte in onze straten en op onze pleinen yereenigd, overal Oranje met groote

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1865 | | pagina 1