HELDERSCHE NIEUWEDIEPER COURANT. JVa 11. ZONDAG 4 FEBKUAR1J. 1866. EN VIER-EN-TWINTIGSTE A T TEN T I E. Bureau HELDERSCHE en NIEÜWEDIEPER COÜRANT. BINNENLAND. Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zatt rdag avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal1.30. franco per post1.50. Enkele nommers«0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. ff JAARGANG. Advertenties worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover de Laan, H422, aan denHelder, tot 11 ure. De pi ijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Ter voorkoming' van verkeerd bezorgen van brieven enz. bestemd voor de Heldebsche en Nieuwediepeb Coubant, maakt de Uit gever het publiek attent, dat de naam der N ieuwe Courant van den H elder, Nieu wediep en Willemsoord, enz. sedert 1 Jan. veranderd is in eenvoudig- Heldebsche Cou r ant, onder welk adres wij gewoonlijk onze brieven ont- ving-en. Daarom verzoekt hij als adres te stellen A. BAKKER Cz. Den 4 dezer vertrekt de I. Kandinnil vï» TRIEST, den 7 dezer vin MARSEIIlLE. HELDER en NIEUWEDIEP, 3 Februarij. De 28ste verjaardag van H. K. II. Louisa Augusta Wilhelmina Araalia, prinses van Pruissen, gemalin van Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden, werd jl. Donderdag alhier op gebruikelijke wijze gevierd. Naar wij vernemen, bestaat liet plan om met Junij e. k. het nieuwe drooge dok op 's Rijks werf alhier voor het eerst in gebruik te nemen. Tevens deelt men ons mede, dat Zr. Ms. fregat Evertsen het eerste schip zal zijn, dat daarin wordt gedokt. - De heer C. Swaving is door de Arroudissements-Regtbank te Alkmaar benoemd tot deurwaarder bij het Kantongeregt alhier. In 's Rijks hospitaal alhier bevindt zich thans een lijder, wiens treffende lotgevallen in hooge nuvte belangstelling wekken. Het is de gezagvoeider van een Engelscli schip, Jan J.oudon ge naamd, welk vaartuig door een zwaren storm van een geslagen werd, waarbij 10 man der equipagic onmiddelijk het. leven verloren. Negen man bleef op het wrak over, maar zonder voedsel, daar de proviand op het afgeslagen deel zich bevond. Zij bergden zich in de nog staan gebleven groote mast, maar hadden daar met honger en koude te worstelen. De eerste, die als slagtoffer dier ellende viel, werd door de anderen tot voedsel bestemd. De kapitein verzette zich echter hiertegen en liet het lijk met gebruikelijke plegtigheid in de diepte zinken. Ten laatste bleef de kapitein alleen overig, 28 dagen lang, zonder voedsel, zijue dorst lesschende met eenige druppelen water, die hij opving. In de Spaansche zee werd hij iu dien deerniswaardigen toestand door de Ida Elizabeth, kapt. W. Dooren, opgemerkt, alwaar hij opgenomen en op de liefderijkste wijze verzorgd werd. Op het oogenblik dat men met de boot, het drijvend wrak bereikte, zag men daarop zeven lijken, deels reeds in staat van ontbinding en daartusschen den nog levenden, maar bewusteloozcn gezagvoerder, die, naar hij mededeelt, bij het zien naderen van zijne redders, zich had willen oprigten, maar toen op het dek was nedergestort. De lila Elizabeth is jl. Woensdag alhier binnengekomen, en sedert dien lijd wordt de lijder in het Marine- Hospitaal alhier op voortreffelijke wijze behandeld. In den nacht tusschen Donderdag en Vrijdag jl. is op de Noor- derhaaks nabij deze kust gestrand het Spaansche brikschip Dimanolo, kapt. J L. de Mama, geladen met tabak en bestemd van St. Jago (eiland Cuba) naar Breinen. De equipagie en de gezagvoerder zijn na de stranding terstond met de scheepsboot van boord gegaan en alhier nabij het Westplein geland. Terstond hebben zich op Vrijdag morgen een aantal schuiten en booten naar de plaats der stranding begeven, ten einde adsistentie te verleenen. De lading is dan ook in het bijzijn van den gezagvoerder gelost en aan het Nieuwediep aan- gebragt. Bij het opgekomen vloedgetij des namiddags is het schip vlot en alhier in de haven aangekomen. Het programma van de zangvereeniging Cecilia, uittevoeren Zondag a. s.,' des avonds ten half negen ure, in het locaal Tivoli, luidt als volgt Eerste Afdeeling: 1. Koor uit Estker, van Lully2. Mannenkoor {Omhoog), van Heinze; 3. Solo voor Bas, uit La Favoritevan Donizettij 4. Koor uit Fra Diavolo, van Auber. Tweede Afdeeling: 1. Quartetten a. lm Walde, b. Ent/lieh init mir, c. Es fel ein Eeif, d. Avf ihrem Grab, e. Mailied, van Mendelssohn 2. Mannenkoor a. O Isis {die ZauberJ/ölé), van Mozart; b. V Huisvaart, van Berlijn; 3. Solo voor Bas {die Grenadiere), van Reissiger; 4. Koor uit Esther, van Lully. Het programma van het concert-gezelschap Apollo, uittevoeren Dingsdag a. s., des avonds ten half acht ure, in het lokaal Tivoli, I luidt als volgt: Eerste Deel: 1. Symphonie No. 1, van C. G. Reissiger; 2. Der Engel (duo voor zang), door de dames van Rubinstein3. I Ave Maria, (cornet a pistons), door den lieer P. Froschhart, van I Schubert; 4. Ouverture No. 12, van Kalliwoda. Tweede Deel: 1. Ouverture Das Nachtlager von Granada, van Kreulzer2. Frühlings Wander schaft, door de dames van Carl Evers; 3. Fantaisie Brillante, door den heer P. Froschhart, van Arban4. a. Wenn ich ein Voglein warvan R. Schumann, b. Des Morgens in der Frühe, van Fi. Kiicken. Belangstellenden in het jaarlijksch concert der zangschool Euphonia, onder de leiding van den heer W. Kuijk, maken wij er opmerkzaam op, dat het concert op a. s. Donderdag, den 8 Febru arij in liet lokaal Tivoli alhier zal plaats hebben. Spaarbank voor den Helder: Saldo op 1 October 1865 17,170.17 Ingebragt en renten gedurende het 4de kwartaal 1S65 - 2,863.87 Gedurende het 4de kwartaal 1S65 uitbetaald Te zamen 20,034.04 - 1,855.31 Saldo op 1 Januarij 1866 18,178.73 Aantal deelhebbers op 1 October 1865 14-5. u 1 Januarij 1866 155. Dc toestand van den minister Huyssen van Kattendijke is zoo ongunstig geworden, dat de hoop op herstel bijna geheel ver vlogen is. Uit Paramaribo meldt men ons het volgende: .„Den 13 November 1865 zijn de geredde goederen en achter gebleven manschappen van het oorlogschip Atalante afgehaald. Het wrak is verkocht voor 290, doch later geheel uit elkander geslagen. Het état-major en de equipage is den 28 Nov. met de Rapkael naar Nederland vertrokken." Dezer dagen hebben de heeren Amersfoordt c. s. die in Juny 1864 conseaeie hebben aangevraagd tot het aanleggen van spoor wegen door de Haarlemmermeer en omstreken zich weder tot den koning gewend met herhaling van hun verzoek. Naar wij vernemen, zegt de Amst. Crt., is jl. Vrijdag eene vergadering van deelnemers in de Amstel-Hötel-Maatschappij gehouden,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1866 | | pagina 1