BEKENDMAKING. Weèksgesteedueid: 9 April. Digtbewolkt. Koel. Donder. Regcnbuijig, Digibetrokken. Vochtig. Dikke mist. Weinig wind. 10 April. Helder. Ligtbcwolkt. Stil. Sehoonwcer 's Nachts digtbeneveld. .Mistig. Stil. 11 April. Hélder. Bewolkt. Nevelig. Stil. Mooiweer. Digtbewolkt. Betrokken. Regcnbuijig. 12 April. Zwaarbewolkt. Betrokken. Winderig. Regcnbuijig. Bewolkt. Beneveld. Stil. Goedweer. 13 April. Digtbewolkt. Betrokken. Goedwcer. Digtbctrokken. Regen. Weinig wind. 11 April. Digtbewolkt. Betrokken.Weinigwind.Mooiwccr.Bewolkt.Goedwecr.Weinig wind. 13 April. Helder.Beneveld.Mooiweer.Bewolkt.Goedweer. lfi April. Digtbewolkt. Betrokken. Winderig. Regcnbuijig. Helder. Wiud. Onstuimig. 17 April. Helder. Beneveld. Wind. Onstuimig. IS April. Helder. Beneveld. Mooi sehoouweer. 's Nachts digtbewolkt. Beneveld. Koud. 19 April. Digtbewolkt. Betrokken. Vochtig. Koelweer. 'c. Nachts regcnbuijig. 20 April. Bewolkt. Beneveld.Heldor.Bewolkt.Goedweer. 21 April. Bewolkt.Betr.Regcnbuijig.Bew.Betr.Mooiw.Held.Stil.Mooiw. 22April. lïcld.Wein.wiud.Mooiw.Held.Wimlerig.Koelw. Toestand van du zee: 9 April. Golvcud. Vlak. Stil. 10 April, Stil. Zeur vlak. 11 April. Vlak. Gewoon. 12 April. Golvend. Hol ia zee. Gewoon. 13 April. Golvend. Vlak. ld April. Kalm. Gewoon. 15 April. Weinig golvend. Gewoon. 1(1 April. Ilolwater in zee. 17 April. Holvvater. 18 April. Golvend. Gewoon. 19 April. Gewoon. Golvend. 20 April. Golvend. 21 April. Gewoon. Vlak. 22 April. Gewoon. Golvend. Hol in zee. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER maakt, ter voor koming van ongelukken, aan de ingezetenen bekend, dat de PRACTISCHE SCHIETOEFENINGEN" OP DE HORS met het geschut van Zr. Ms. instructie-vaartuig PRO PATRIA weder zullen plaats hebben op Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donder dag van iedere week, aanvangende den eersten Mei eerstkomende. Bij de gewone schietoefeningen wordt eene roode vlag aan den voortop van genoemd vaartuig gelieschen, en zal het strand op de Hors op een afstand van 4000 Ned. ellen, in de rigting van den Stuifdijk, onveilig zijn. Bij het schieten met getrokken geschut worden aan de beide toppen van genoemd vaartuig roode vlaggen gelieschen, en zal het strand op de Hors, op een afstand van ruim 5000 Ned. ellen, in de rigting van den Stuifdijk, onveilig zijn. Genoemd gedeelte van de Iiors zal worden afgepaald door paaltjes met bordjes, waarop geschilderd is„Zr. Ms. instructie-vaartuig Pro Patrio". Aan het einde der rooilijn wordt eene blaauwe en op de ambts nollen eene Nederlandsche vlag geplaatst. Ofschoon men zich buiten de boven omschreven grenzen veilig zou kunneu achten, dient men in acht te nemen, dat wanneer er met springgranaten geschoten wordt, de stukken dezer projectileii tot over de grenzen kunnen worden geworpen, en het alzoo raadzaam is, zich in dit geval ook niet aan de binnenzijde des Stuifdijks, iu de mok, op te houden. Verder wordt in herinnering gebragt, dat het verboden is, de projectilen en verdere materialen, welke op genoemde plaats liggen, op te zoeken en zich toe te eigenen, zulleude deze handelwijze worden beschouwd als ontvreemding van 's Rijks goederen en degenen, die zich onverhoopt hieraan mogten schuldig maken, als zoodanig worden vervolgd. Helder25 April 1866. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Gedrukt bij A. A. BAKKER Cz., te Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1866 | | pagina 6