dat vu» Jeu oliphnnl, droog gelegd. l)e krokodil zocht naar het voor zijn bestaan zoo Onontbeerlijke water en dook, daar hij geen ander vond, in dat van den olifant naar onder. Nu werd er da delijk een olifant, losgelaten. Deze wordt een vijand in het bassin gewaar, waarin hij gewoon is zich dagelijks te wasschen, strompelt regelregt op hem af, pakt hem met zijn snuit aan en slingert hem tot een geweldige hoogte in de lucht. De krokodil kwam op zijn rug neder en brak den ruggegraat. Volgens een berigt van den Times is de Poolsche gravin Potocka kortelings te Moskou gearresteerd geworden, omdat zij, reeds eenigen tijd geleden, voorspeld heeft, dat op den 16 April een moordaanslag tegen het leven des Keizers, zou gepleegd worden. Naauwelijks bevond zich deze gravin in de gevangenis, of zij werd door vlagen van krankzinnigheid aangetast. Den 22 dezer is in de kerk St. James Oldgate (City) de bloe- men-predikatie gehouden, als naar gewoonte op Dingsdag na Pink steren. Ieder jongman of meisje brengt een ruiker mede, en de leeraar spreekt altijd over een tekst die op bloemen betrekking heeft. De internationale tentoonstelling voor tuinbouw en bloemen teelt, te Londen aangerigt in navolging van die te Amsterdam en Brussel, is jl. Dingsdag geopend. In verband daarmede zal er een internationaal congres tot het bespicken van punten betrekkelijk plantenteelt en plantenkennis gehouden worden. Aan onderscheiden tentoonstellers, binnen- en buitenlandsche, zijn eereblijken ter geza- menlijke waarde van ruim 2500 p. st. toegekend. Ofschoon de tocgarigprijs tot de „Internationale tentoonstelling van bloemen en gewassen" te Londen, die den 22 dezer een guinie 12 60) was, was het getal bezoekers vijftienduizend. De lengte der bloemententoonstelling, ouder zeildoek, beslaat drie acres (drie bunders). De kollektie uzuliaas is bijzouder schoon. Te kunnen zeggen: „ik ben er geweest," is eene voorname drijfveer bij de bezoekers, welke op den dag waarop de toegangprijs slechts guinie 6.30) was, denkelijk nog minder dan die van den vorigen, naar waarheid zullen kunnen zeggen: „ik heb liet gezien." Hedeu is de prijs tot 2 sh. 6 d. 1 50) verminderd, doch dan zal er geen bijkomen aan zijn. Een en ander geeft een denkbeeld wat Londen is gedurende de zoo genaamde season of het jaargetijde van een beau monde, die zich aan geene financiële krisis of paniek stoort. In Londen bestaat een nieuwsblad onder den titel: „Dagblad der Verliefden." Wij zullen eene kleine bloemlezing uit de advertentiën geven 4168 Den 17 April was le Sudlers-Well een jong meisje op den eersten rang van liet Amphitheater, zevende plaats regts gezeten. Zij droeg een wit kleed, eene blaauvve écharpe met franje van dezelfde kleur, een wit krippen hoed met vergeet-mij-nietjes, bloude, natuurlijk golvende haren. Een heer wenschte te weten, of het meisje nog vrij was. Zij heeft een bruinachtig teeken aan het regter oog. 4344. Antwoord. Het jonge meisje van Sadlers-Well met het bruinachtig teeken is nog vrij. Wat verlangt de heer? „6022. - Antwoord. De heer zal zich den 12 Mei in het middaguur in Hydepark bevinden en eene roos in het knoopsgat van een donkergroenen overjas dragen. Wanneer hij aan de jonge dame, over wie hij verrukt is, niet mishaagt, zal hij de gelegenheid waarnemen, zijne bedoelingen duidelijker kenbaar te maken." Zoo als het schijnt, heeft de heer zelf of hebben zyne eigenschappen aan de jonge dame in 't geheel niet mishaagd, want in den loop van Sept. eindigde deze belangwekkende correspondentie roet eene schit terende bruiloft. Men ziet alzoo, welke kansen dit blad voor zich heeft, dat ook dagelijks aan abonne's wint, die echter na de ver loving of de bruiloft het abonnement weder opzeggen. Maar er komen telkens weder bij. Volgens de jongst gedane telling bevonden zich te Londen 2,823,034 inwoners. Gemiddeld worden per week 1800 kinderen geboren, terwijl 1300 menschen sterven; zoodat er door een genomen een aanwas van 500 personen in de week is, behalve de aankomende van buiten de stad. Londen heeft 12,000 straten, stegen en sloppen, en 70 openbare pleinen; men telt er 30,000 bakkers, 40,000 kruideniers, 24,000 kleermakers, 42,000 naaisters, 29,000 laarzenmakers, 170,000 koks, keukenmeisjes en dienstknechten; 13,000 koeijeu bezorgen er melk en room. De vleeschverzorgers der stad zenden haar jaarlijks 36,000 varkens, 20,000 kalveren, 150,000 ossen en meer dan 2,000,000 schapen. De pachterijen van Engeland en andere landen leveren haar 4,651,000 mudden graan, 235,000,000 eijeren, 5,000,000 stuks gevogelte. Zij gebruikt 's jaars 6,000,000 stuks wild. De visscliers brengen iu hare haven aan 3,000,000 zalmen, en een ontelbaar getal andere visschen. Zij verbruikt nog 2,000,000 kannen porter, 950,000 kannen geestrijke dranken en 2,660,000 kannen wijn. De straten zijn verlicht met 400,000 gazbekken en men verbrandt er 6,000,000 tonnen steenkoleu. De 47ste verjaardag van de geboorte van koningin Victoria is den 24 dezer te Windsor, het tegenwoordig verblijf van II. M., met de gebruikelijke pleglisrhcde-n gevierd. In de Agricnltural-Hull te Islington (Engeland) wordt eene tentoonstelling van paarden gehouden, die talrijke bezoekers lokt. De jagtpaarden trekken bijzonder dc aandacht. Over het algemeen zijn de verscheidenheden van paardenrassen uitmuntend. Op den spoorweg tussclien Londen en Maidstone is jl. Maan dag een man onder het wiel eener in gang zijnde locomotief geraakt, zoodat hem het hoofd van het ligchaam werd gescheiden. Deuzelfden dag is een pleiziertrein met 1500 personen, getrokken door twee locomotieven, uit Northamptou komende, op eene brug uit liet spoor geraakt. Gelukkig werden de locomotieven en tenders door een metselwerk aan de brug gestuit, en waren zoowel de machinisten als de stokers nog in tijds er afgesprongen, doch een groot aantal passagiers werden gewond, terwijl de schok zoo hevig was, dat de eene tender over de eerste locomotief heengeslingerd en toch nog door de tweede locomotief verbrijzeld werd. Zooals bekend is zijn de Pruissen zeer togen de oorlog; tal rijke demonstratien, die zoowel bij het oproepen als bij het vertrek der troepen geschieden, geven hiervan bewijzen. Zoo is te Antlio- nienhutte in Silezie bij het vertrek der mannen, die voor het leger opgeroepen zijn, het volgende voorgevallen. Even als thans overal elders geschiedt, werden deze personen tot aan liet spoorwegstation begeleid door hnnne echtgenooten, zusters en verloofden; toen het oogenblik naderde dat de trein vertrekken zou, werd het afscheid aan deze menigte jonge vrouwen te zwaar; als door ééne gedachte bezield, klemden zij zich aan hare dierbaren vast en verklaarden, onder tranen en jammeren, dat zij zich nooit van hen zouden laten scheiden. Zij wilden hen beleden te gaan of hen vergezellen. Som mige dezer vrouwen, met kinderen op den arm, hadden zich op den weg begeven tussclien de sporen, bereid, naar bet scheen, om zich door de locomotief te laten verpletteren. De toestand van den kommandant van het transport was moeijelijk. Hij kon wel aan zijne soldaten last geven met geweld de weenende en wanhopige vrouwen te verdrijven, doch hiervan huiverde hij terug, welligt den indruk duchtende, die zulk eene ruwe en wreedaardige bejegening in geheel Pruissen, waar de bevolking toch reeds zoo verbitterd is te weeg zou brengen. Hij bedacht een krijgslist en overlegde die met den stationschef. Ledige wagens werden nu bij den trein ge voegd, en de conducteurs riepen met luider stemmen uit, dat het der vrouwen veroorloofd was het transport naar Berlijn te vergezellen. Zeer verheugd namen deze daarop in de achterste rijtuigen plaas. de trein kon vertrekken en zette zich in beweging. Een oogenblik te voren had de stationschef echter zorg gedragen dat de wagens, waarin de vrouwen zaten, van de overigen weder losgehaakt waren geworden. Garibaldi heeft tot de jongelingschap van Pavia het volgend schrijven gerigt: „"Waarde vrienden! Blijft getrouw aan uw roemrijke traditiën en laat niet na, gehoor te geven aan de oproeping. Ik heb nooit aan uwe liefde tot het vaderland en tot mij getwijfeld. Ik wensch dat geheel de Italiaansche jeugd uw voorbeeld volge. Vasten wil, een- dragt, amnestie voor allen, een verbitterden oorlog tegen de vreemde onderdrukkers, dit is het, wat Italië van ons verwacht. Wepst eensgezind, en de zege is ons verzekerd. Moge de hemel tot aller heil geven, dat geen geschil ontsta! Gelooft mij dat ik steeds met u zal zijn. G. Garibaldi." De generaal Murawictf, die met de nasporingen omtrent den aanslag op het leven van keizer Alexander is belast, heeft verscheidene honderden personen, meerendeels lieden van rang en aanzien, in hechtenis doen stellen, als verdacht van medcpligtighcid aan die misdaad. BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE HELDER. van 18 tot 25 Mei 1866. ONDERTROUWD: K. Drijver, koopvnardij-kapitnin, 40 jaren, weduwnaar van B. d- Wijn en A. de Wijn, 24 jaren. P. Delver, landman, 24 jaren en M. Noot, 27 jaren, weduwe van P. Keesman. W. van der Wiele, zeeman, 24 jaren en R. Dalmeijer, 20 jaren. GEHUWD: N. van der Wal en S. Abbo. D. Reinhard en M. K. Straghont. F. Kiesewetler en A. M. Jongman Houtzager. BEVALLEN: S. Former, geb. Kunst, (D.). T. Bak, geb. Koorn, (Z.). G. Leliveld, geb. Prins, (DA. M. Rcichart, geb. Nnnstepat, (Z.). E. L. H. Kieu- wers, geb. Baks, (DW. Krul, geb. Jacobs, (D.). II. J. Lnpidoth, geb. van de Stadt, (D.). J. G. Piseaer, geb. Hoogcnbosch, (Z.). C. M. Runnebohm, geb. van der Pol, (Z.). A. Valkenburg, geb. Selioonbergen, (D.). C Goudswaardt, geb. Duijts, (Z E. Kleinkramer, geb. Prins, Ambtshalve ingeschreven 1. OVERLEDEN: J. Sommcliug, (4G jaren). C. J. Leen, (7 maanden). A. Nonnckes, geb. Sebooncnberg, (33 jaren). M. Fooij, (13 dagen). J. Schaap, (ruim 6 weken). P. J. Julianus, geb. de Lange, (37 jaren). Ambtshalve ingeschreven 5. BURGERLIJKE STAND VAN DE GEMEENTE TEXEL, van 18 tot 25 Mei 1866. ONDERTROUWDGcene. GEHUWD: Albcrt Koopman en Grietje List. GEBOREN: Cornelis, zoon van Jan Cornelis Duiukcr en Frouwtje Brouwer. Pietje, dochter van Tcunis van der Wal en Maartje de Boer. Antje, dochter van Cornelis Gorter en Antje Dekker. Trijntje, dochter van Meijcrt Boon en Dieuwertje Bakker. Cornelis, zoon van Klaas Corncbsz. Kalis en Ilendrika Smit. OVERLEDENMartje Daalder, 72 jaren, gehuwd met Jacob Folkerts Boon. Nceltje Mossel, 77 jaren, weduwe vau Cbristiaan van Schnarenberg. Cornelisje Kuiper, 58 jaren, eerder weduwe van Jacob Bakker, thans gehuwd met Jacob Kok. Johauna Bakker, 1 jaar, dochter vau wijlen Pieter Bakker en Antje Zoetelief. 260ste STAATS-LOTERIJ TWEEDE KLASSE. TWEEDE LIJST. No. 16015 5000; No. 19860 ƒ2000; No. 754 /1500; No. 2701, 3713, 4208, 7592 en 14378 ieder J 1000; No. 13592 en 13868 ieder 400No. 9914 en 18421 ieder 200; No. 3905, 5980, 6533, 9272, 11722, 17583 en 18585 ieder 100. DERDE LIJST. No. 468 f 400; No. 3463 200; No. 3481, 14937, 17487 en 19137 ieder 100. MIDDELBURGSCHE MAATSCHAPPIJ VAN STOOMVAART. Van MIDDELBURG: 28 Mei 's morg, 11 ure 30 min. 29 Mei 's inidd 12 ure. 31 Mei 's namidd. 12 ure 30 min. 1, 2 eu 3 Junij 's morg. G ure. Van ROTTERDAM 28 en 29 Mei 's morg. 8 ure 30 min. 30 Mei, 1 en 2 Jnnij 's morg. 10 are 30 min. 3 Junij 's midd. 12 ure.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1866 | | pagina 3