HELDERSCHE 1IEUWEIIEPE1 GODRANI. EN BINNENLAND. M 71. ZONDAG 2 SEPTEMBER. 1860. h/ VIER-EN-TWINTIGSTE W JAARGANG. Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zaturdag avond na aclit ure, door A. A. BAKKER Cz. in den boekwinkel, Hoofdgracht No. 32. Abonnementsprijs per kwartaal f 1.30. i, franco per post1.50. Enkele nommers 0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Adynrtentiên worden aangenomen tot Zaturdag en ■Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover de Laan, H422, aan denüelder, totll ure. De prijs van 1 tot 4 regels is/0.60. Voor iedereu regel mèer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon grootc letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. De VOORZITTER van den RAAD der Gemeente HELLER brengt ter openbare kennis, dat DE RAAD ZAL VERGADEREN op Dingsdag den 4 September, des avonds ten zeven ure. Helder, den 31 Augustus 1866. De Voorzitter voornoemd STAKMAN BOSSE. PUNTEN VAN BEHANDELING: 1. Gewone aftreding van een Wethouder. 2. Mededeelingen. HELDER en NIEUWEDIEP, 1 September. Sedert onze opgave van Woensdag jl. heeft zich in deze gemeente geen sterfgeval aan cholera voorgedaan. Zondag morgen a. s. zal bij de Evang. Luth. Gemeente alhier eene predikbeurt worden vervuld door ds. Martens, thans te Vlis- singen, vroeger predikant alhier. Jl. Douderdag zijn alhier aangekomen de onlangs benoemde adelborsten bij het Kon. Inst. voor de Marine. Op a. s. Maandag eindigt de vacantie van het Instituut cn vangen de lessen weder aan. Jl. Donderdag middag had een jongen het ongeluk van de Nieuwebrug in de Binnenhaven alhier tc vallen. Jan de Wolf, een visscher, die dit bemerkte, beraadde zich geen enkel oogenblik, sprong Ic water en mogt de zelfvoldoening smaken zijne mcnsch- lievendheid niet een gunstigen uitslag bekroond te zien. Het ontbrak in de afgcloopen week in deze gemeente den muziekliefhebbers uiet aan het smaken van genot. Het onvermoeide muziekkorps van het 7de regiment infanterie leverde dagelijks op onderscheidene wijzen muziekuitvoeringen, waarbij telkens de belang stellende waardeering van het kunstminnend publiek helder uitkwam. Regt aangeuaam was op gisteren het togtje met den spoortrein naar Schagen, waaraan, onder begunstiging van het fraaiste weder, door onderscheidene ingezetenen dezer gemeente werd deelgenomen. Een nog grooter aantal deed den vertrekkcuden uitgeleide aan het station, waar zich het muziekkorps bij het vertrek weder hooren deed. Onder de uitvoering van militaire marschen kwam de stoet het grijze stedeke Schagen binnen, waar het koffijhuis van den heer Stcemao, prijkende met de vaderlaudsche driekleur, voor de ontvangst was ingerigt. Hier aanschouwde of hoorde men de schoouste af wisseling. Militairen en burgers, inwoners van Schagen en om streken en van den Helder, waren nevens elkander gezeten en geen enkele maal zagen we een blijk van disharmonie. Integendeel, er heerschte bij voortduring eene aangename vrolijke stemming. Ben- gaalsche verlichting, illuminatie van den tuin, het afsteken van vuurwerk, herhaalde uitvoeringen van het muziekkorps, zanguitvoe ringen van eenige leden der liedertafel Euterpe, een zeer geanimeerd bal, toeren in den caroussel, die op de markt was geplaatst, waarlijk, de afwisseling was alleraangenaamst. Eindelijk klonk het uur van scheiden. Ook nu nog onvermoeid, voerde het muziek korps op weg naar het station militaire marschen uit. Ten half één ure vertrok de trein cn kwam ten een ure hier aan. Heden namiddag had, eerst aan boord van het wachtschip eene gezamen lijke uitvoering van het muziekkorps der Marine en dat van het 7de regiment infanterie, daarna voor het hotel den Burg alleen door laatstgenoemd korps eene uitvoering plaats. Heden avond geeft meergenoemd korps eene uitvoering te Wieringerwaard, morgen avond te Alkmaar. Nog vermelden wij, dat jl. Woensdag avond door het muziekkorps serenades zijn gebragt aan HH. hoofdofficieren van het garnizoen en aan den heer burgemeester. Ook werd heden voormiddag elf ure een welluidende afscheidsgroete gebragt aan den majoor bataillons- kommandant. Eindelijk declen wij nog mede, dat het muziekkorps thans van hier vertrekt met het voornemen om eerlang zijn bezoek te herhalen. Het programma van het Concertgezelschap Apollo, uittevocrcn Zondag a. s. des avonds ten 7 ure, iu het lokaal Tivoli, luidt als volgt: Eerste gedeelte-. 1. Le camp de Satorijmarche van Bernhardt; 2. Ouverture de l'opéra Les Mariijrs, van Donizetti; 3. Luppeler &c//a>jre«-galop van J. van Ilamm; 4. Grande fantaisie sur l'opéra Herculanurn, van Félicien David. Tweede gedeelte: 5. Marche et choeur de l'opéra Tannlauser, van Richard Wagner; 6. Scène, miserere et air final de l'opéra Le Trouvère II Trovatorè) van Verdi, transcr. par Wcckcsser; 7. Le postillon amourcux, polka van Stasny, pour la trompette8. Grande fantaisie brillante sur l'opéra VAfricaine de Meijerbeer, van J. Clément. Men wil, dat de regering het plan heeft aan den nu gelegdcn kabel van Harlingen naar Ylie-reede zijtakken te verbinden naar Terschelling en Texel. Z. M. heeft den luit. ter zee 1ste kl. O. van Slooten, op zijn verzoek eervol afgevoerd uit het corps zeeofficieren der Nederl. Marine cn hem opgedragen de betrekking van inspecteur over het Loods wezen, de betonning, bebakeniug en verlichting in het 1ste district te Groningen, waarmede hij thans tijdelijk belast was. H. M. de koningin zal, naar men verneemt, den lOSept. a. s. eene buitenlandsche reis ondernemen. In de Tweede Kamer der Stateu-Generaal hebben in de jongste dagen belangrijke beraadslagingen plaats gehad over de begrooting voor Nederlandsch Indië voor het dienstjaar 1867. Beroepen te West-Zaandam: ds. J. van Loenen Martinet, pred. te Heenvliet; te Oostzaan: ds. A. Loeff, pred. te Lensden. Uit het verslag van den staat en de werkzaamheden van het Nederl. Zendeling-Genootschap blijkt, dat in den loop van 1865 zijn ontvangen: aan contributiën en Maand-collecten 30.977.601-, aan Piukster-collecten S308.901-, van Hulpgenootschappen en ver - ecnigingen 11.335.801, aan giften en legaten 36.276.51^ totaal 86.S9 8.83. Blijkens eene mededeeling van het Nederlandsclie consulaat- generaal te Hamburg, dd. 27 Aug., is op het eiland Neuwerck aan den ingang der Elbe eene flesch aangespoeld, bevattende bet volgende berigt: „Aan boord van het Hollandsche schip Marinus Andries, op 12 December IS32, hevige stormen bij de Kaap, schip geheel lek, denken te vergaan. Jan Zoetenwinckel." De Staatscourant meldt betreffende de cholera het volgende Sedert het begin der Den 29 Augustus zijn: epidemie zijn: aangetast overleden aangetast overleden Haarlem 1 1 onbekend 209 Kampen 1 1 470 2S4 Zwolle 2 1 286 173 Groningen 2 2 1659 969 Den 30 Augustus Amsterdam 16 20 956 854 Leiden 1 1 1325 882 's Graven hage 3 1 1581 915 Rotterdam 9 2 1793 1131 Arnhem 7 3 388 235 Zutphen 's Hertogenbosch 0 2 89 54 25 9 310 165 Te Scheveningen deed zich geen geval voor. Te Hoorn is dezer dagen een meisje, dat eerstdaags in het huwelijk zou treden, dood in haar bed gevonden. Men verdiept zich in gissingen omtrent dit plotselinge sterfgeval. Te Medemblik zal den 17 Sept. a. s. eene harddraverij plaats hebben. J Te Haarlem is gekozen tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de tegenwoordige zitting, de heer J.II.GeertsenujGz.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1866 | | pagina 1