BUITENLAND. te 's Hagc gehouden, is te beurt gevallen aan een inteekeiiaar, van den boekh. M. J. Visser aldaar. Ontlui' liet opschrift «oen onhandige roovcv" leest men hot volgende in du „Leidsehe Courant." Zondag jl. had het volguudc plaats bij ccn onzer stad- genootcu. In de tuinkamer voor een der ramen met groote ruiten, was tene kooi geplaatst, waarin zich een paradijsvogel bevond (vidua parndisia). Dit schijnt de aaudaeht getrokken te hebben van een valk (fiilco tinuuueulus), die zicli van zijn verheven standpunt iu du open lucht tot nadere kennismaking voelde aangetrokken. Waarschijnlijk was zijn lust minder opgewekt door hel verleidelijk, dan wel door liet smakelijk voorkomen van den zoogenaamdeu paradijsbewouer. Hoe dit zijn moge, hij stortte met verbazende snelheid naar beneden, en kwam door dc ruit heen tot op bijna de helft der kamer te land. Du stoot was zoo heftig, dat de glasscherven de tegenovergestelde grens der kamer bereikten. De indringer, het doel zijner komst geheel vergetende, bewoog zich stuiptrekkend op den grond, herstelde zicli echter spoedig, vloog eenigc inaleu door de kamer eu verdween eindelijk door de opening die hij zelf gemaakt had. Men kan aannemen, dat hij zicli den gehcclen Zondag niet lekker gevoeld eu de Hollaudsche zindelijkheid verwcnscht heeft, waardoor het mogelijk is dat een glasruit geen zigtbaru afscheiding daarstelt. Op liet eiland Araeland heerscht ouder de schapen de gal ziekte, in zoo hevige mate, dat sommige boeren ecu gedeelte van hun wol vee, enkelen zelfs allen, hebben verloren. Jl. Maandag is de groote veldtent van Z. M. den koning van het Loo naar Rotterdam overgebragt, om van daar naar de lentoonstelliug te Parijs te worden verzonden. Te Zaltbomracl is jl. Woensdag des avonds een bootje omge slagen, waarin drie personcu zaten die van hun werk huiswaarts keerden. Alle drie vondeu den dood iu de golven. Te Zutphen is dezer dageu ecu varken geslagt, hetwelk G16 halve Ned. ponden woog. Dezer dagen is uit de Zuid-Willemsvaart nabij 's Bosch levenloos opgehaald den voormaligen rijks-ontvanger van Gccrtrui- denberg, die, zooals vroeger gemeld is, bij een aanzienlijk tekort in de kas, gevlugt was. Te Ycnlo is dezer dagen een man onder een trein geraakt, zoodat hem beide armen werden afgereden. De ongelukkige is spoedig overleden. Voor ecnigen tijd is gemeld, dat een schipper, die voor een correctionele straf van 2 dagerf zitten gehaald werd, met zuster, broeder en een confrater de policie van zijn schuit met geweld afweerde; dc schipper is te dier oorzake met zijne zuster en zijn kameraad tot een jaar en de jongere broeder tot 1 maand correc tionele gevangenisstraf veroordeeld: Het ver2et heeft dus wrange vruchten doen plukken! De Chinezen in Cai.ifouniê. (Uittreksel uit een brief). ,,liare snuiters die Chinezen eu vreemde gewoonten houden ze er op 11a. Iu een hoek van het vertrek, wnaviu ik deze schrijf, zit ccn Chiuesche knaap, die in zijn boek van boven naar onderen leest, en als een chimpanzee over zijne hiroglvphen grijnst, die er uitzien als bosjes zwarte radijzen. Ilij schijnt intusschcn alles te verstaan en vindt zijn lectuur blijkbaar zeer amusant. Oulangs woonde ik ecu Chineesch bauket bij, dat in Colfox werd gegeven, en moest mij daarbij behelpen met de ectstuafjes, die iu plaats van vorken, messen en lepels naast onze borden lagen. Van de inceston der 189 geregten die voorgediend werden heb ik genuttigd en we ziju daarmede vau des avonds G tot 1 uur middernacht bezig geweest. Ik at gekookte bamboes, en gestoomde vischgraten, haaijen- vinuen, vogelnesten eu een aantal delicatessen, die ik niet noemen kan eu sommige niet noemen durf. Op bet dessert hadden wij ingemaakte augurken, zaden uit meloenen en een aantal confituren van de zonderlingste soort. „Over het algemeen echter zou ik niet gaarne altijd van den Chinesckeu kost leven, hoewel de thee, die ons later werd voorgediend, uitmuntend was. Zij werd zonder melk of suiker voorgezet, cn kostte naar ik vernam f 125 per pond, daardoor kwam het zeker dat men ons niet noodigde een tweede kop te nemen. Wut onzen maaltijd aangaat, het is voor een toeschouwer ongetwijfeld een koddig gezigt geweest, om de pogingen der gasten tc zien, die zich, meestal te vergeefs, inspanden om met hun cetstaafjes iets naar binnen te brengen. Men bcproevc maar eens met een paar breinaalden te eten, en meu zal weldra op weg ziju iets van ons gemartel op het Chincsehe feest te begrijpen." Na den afloop van zekeren veldslag doorkruisten twee soldaten het slagveld, om te zien of er ook lijken lagen van hunne vrienden. Een hunner zag een hoofd liggen van een officier uit de vijandelijke rijen. „Wat is dat?" vroeg hij aan zijn kameraad. „Dit is een koude kogel," was het antwoord. Volgens den Nord, wekt de reis, die koning George van Griekenland, naar beweerd wordt, eerlang zal ondernemen, niet alleen geen argwaan of misnoegen bij de Griekschc bevolkiug op, maar ziet deze die reis integendeel zeer gaarne; daar zij zich uit het bezoek, hetwelk haar souvereiu aan de hoven van Frankrijk, Engeland, Rusland en Denemarken denkt te brengen, zeer veel goeds voor Griekenland voorspelt, en zich tevens vleit, dat die reis tot het sluiten vau een voor den Griekschen Staat heilrijk huwelijk des koning leiden zal. De Japansche regering laat thans op dc werven la Seyne bij Toulon haar eerst gepantserd fregat bouwen, dat den naam Puikoen zal voeren. De bouwmeesters hebben vap den Fransehen minister vau marine vergunning gekregen, zich ook met de levering van het geschut met daarbij behoorend materieel te belasten. Dit schip kost, met inbegrip van alles, drie en een half millioen francs. In het Théfttre Lyrique te Parijs zal eene opera worden op gevoerd van Jules Beer, getiteld „De koniug van Bohcme," Jules Beer is de neef van Meijerbeer. De Fransclie kroon-juweelen zullen op de wereldtentoonstelling op het Mars-vcld in een afzonderlijk paviljoen van het gereserveerde park worden tentoongesteld. Dat paviljoen zal op beweegbaren grond worden gebouwd, zoodat het 's nachts in de aarde kan ver dwijnen en zijn inhoud tegen al te nieuwsgierige blikken kan worden beschermd. De Parijsche Patrie zegt gemagtigd te zijn om mede te deelen dat het nieuwe tooneelstuk vau Pousard, Galilei, in dc volgende inaand te Parijs zal worden opgevoerd. Gelijk men weet, heeft het gouvernement eerst geaarzeld zijne vergunning daartoe te geven, dewijl geloofsinquisitie, ketterjagerij en gewetensdwang in dat stuk gebrandmerkt werden. De smaak der Parijsche lekkerbekken is sedert cenigen tijd op bccrenvlccsch gevallen. Sommige slagters ontbieden beeren uit Duilschland, waarvan het vleesch tegen 5 frs. het halve kilo ver kocht wordt. Zelfs naar vossenvlecsch is tegenwoordig, naar verzekerd wordt, bij de Parijsche vleeschhouwers vraag. Tc Parijs stond dezer dagen een twaalfjarigen knaap Paul Rogcr gchceten, tc regt, die in 10 maanden tijds niet minder dan acht malen brand had gesticht. Naar de beweegrede zijner euvel daden gevraagd zijude, beleed hij, dat twee van de acht branden uit wrok over oudergane beleedigingc u (liet geven van scheldnamen) maar al de overige louter uit zucht om zich tc vermaken gepleegd had „daar hij er zulk. een behagen in schiep, de gens darmes en spuitgasten in de weer, en de menigte op de been tc zien." Het bleek in den loop van het regtsgeding, dat Paul, behalve de neiging tot brandstichten, ook iu gceuc geringe mate aan die lot stelen toegaf. Het hof heeft den jeugdigen deugniet cn brandstichter tot tien jaren gevangenisstraf veroordeeld. In het begin dezer week heeft eene deputatie van Engelsche geneeskundigen zich bij den minister van binnenlandsche zaken vervoegd om hem op het toenemende aantal kindermoorden in Engeland, alsmede op dc onevenredig groote sterfte onder de on wettige kinderen opmerkzaam te maken. De minister heeft haar de verzekering gegeven, dat hij in de aanstaande Parlementszitting nadere strafbepalingen tot wering van dat kwaad zou voordragen. In de vorige week hebben te Londen plaats gehad 1880 sterf gevallen cn 2287 geboorten. Het comité, belast met het onderzoek naar de oorzaak der ijsramp in Regentspark te Londen, heeft die toegeschreven aan opeenhooping van menschen op bros ijs, terwijl het eenigzius dooide, In een der laatste afleveringen van de Punch komt een kari katuur voor, een jong gehuwd man voorstellende, die in den zak van zijn vest zoekt, met een wanhopig gelaat; zijne vrouw staat angstig naast hem. Het onderschrift luidt aldus: „Man, hebt ge uw horologie dan verloren?" „Neen, kindlief, ik zoek een nieuwen hoed, dien ik voor u gekocht heb, en niet meer kan vinden." Als een voorbeeld van welgeslaagde jagtpartij meldt men, dat op de goederen van den graaf van Stamford, in Engeland, onlangs iu vier dagen door 11 jagers zijn geschoten: 2190 faisanten, 305 patrijzen, 84$ hazen, 871 konijnen, S houtsnippen en 39 ver schillende andere dieren; in het geheel 1256 stuks wild. De Dundee Advertiser meldt als eene merkwaardigheid, dat in die stad een chinaas-appel verkocht is, waarin men eeu tweeden van ongeveer een duim in doorsnede vond. Deze vrucht, welke zich in het hart van den appel bevond, was volkomen gelijk aan de grootere en de schil van dezelfde kleur. Volgens de Nette Pr. Zeilunff wordt thans ernstig onderhandeld, om de speelbanken te Wiesbaden en Homburg op te heften. I11 eenigc streken van Zwitserland, is dezer dagen roode en gele sneeuw in vrij groote hoeveelheid gevallen. Iu het kanton Bray zal weldra eene verloting plaats hebben onder de prijzen bevindt er zich een van nog al zonderlingen aard het zijn namelijk drie tweelingen, allen van eene weduwe. Velen, die anders een lot zouden nemen in die loterij, zullen er van afzien om de kans op zulke prijzen! De Italia Militaire geeft eene lijst van de belooningen, onder de Italiaansche landraagt uitgedeeld wegens den vehltogt van het afgcloopen jaar. Het aantal daarvan is niet minder dan 6465, Uit Florence wordt berigt, dat admiraal Persano op vrije voeten is gesteld; zijne zaak zal den 12 dezer door het hooggeregtshof in behandeling genomen worden. Hieruit blijkt, dat de Italiaansche Senaat dien admiraal geenszins, gelijk gemeld is, voor niet vervolgbaar heeft verklaard, maar in tegendeel als zijne overtuiging uitgesproken heeft, dat er termen waren om hem wegens ongehoorzaamheid, onbekwaamheid cn nalatig heid in staat van beschuldiging te stellen. De Spaansche zeemagt. telt 0. a. zes gepantserde fregatten van de eerste grootte, ieder van 800 ïi 1000 paardekraohten en gewapend met 30 a 40 vuurmonden; en negen schroefstoom- fregatten van 40 a 50 stukken ieder. In den Senaat der Noord-Araerikaansche Unie is door den heer Howavd een voorstel van wet aanhangig gemaakt, dat strekt 0111 de veelwijverij iu Utah te doen ophouden. Wordt dit voorstel tot wet verheven, dan zal een legercorps noodig zijn om ze te doen uitvoeren, want de Mormonen-aanvoerder Brigham-Young en zijne aanhangers zullen zich zeker niet goedwillig aan de voorschriften van het congres onderwerpen. Een ander voorstel van hetzelfde Senaatslid heeft ten doel het instellen van wege het congres van een naauwkeurig onderzoek naar den toestand van Mexico. Het congres heeft bepaald dat de Vereenigde Staten voortaan geenen diplomatickeu vertegenwoordiger meer bij de pauselijke regering zullen hebben. Den 14 Dec. jl. is te Rio-Janeiro mej. Léonie G'hatenay, terwijl zij als balletdanseres in den schouwburg het pupliek aan genaam bezig hield, door een glasvlam bereikt, die haar licht cn dun gewaad verteerde en haar zelve zulke ernstige brandwonden toobrugt, dat de ongelukkige danseres, in weerwil van de oumiddelijk op hel tooneel zelf en later toegediende hulp, ik-u volgenden dag overleed. Iu het woud bij Dandenong (in dc Zuid-Australische kolonie Victoria) is een boom ontdekt, die ccne hoogte heeft van 392 voet of, met de (afgebrokeu) kruin raedegerekend, 420 voet. Oin zich de afmeting dezer boom met juistheid voor te stellen, herinnere men zich dat de torenspits van den Straatsburger Dom, de hoogste in Europa, zich niet meer dan 466 voet boven de aarde verheft. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER, dooi' den lieer C. VAN DEI.t STEllli, *2 P Windrigting cn Kracht. Barometer inm. Thennomet. 1^; - c. j-jf Weers gesteldheid. 1 Opmerk. J Stand. Afw. Stftud. Afw. 31,12 1112 2 S 2)12 nwtn. 7p. 2ZW. G„ \vz\v. G„ W. 14,; 700.47 jï 0.32 708.27 r S.13 704.21 ;f 4.08 700.71 Ir 6.58 5.1 0.0 ü.4 0.3 -i-1.4j O.SO -j-2.il 0.89 H-4.2j0.96 -1-2.5) 0.92 Ileldcr.gocdwccr Digtbcw. goedw. Bctr.vochtïg Hld. wind.gocdw Golv. Gcw. llolinz MIDDELSURGSCHE MAATSCHAPPIJ VAN STOOMVAART. Bij open water: Van MIDDELBURG: 4 Febr. 's morg. 11 u. 5 Fcbr. '3 morg. II 11. 30 ni. 7 en 8 Fcbr. 's morg. G n. 9 cn 10 Febr. 's morg. 7 u. Vau ROTTERDAM4, 5 en 6 Febr. 's morg. 8 u. 30 m. 8, 9 en 10 Fcbr. 's morg. 10 u. 15 m.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1867 | | pagina 2