KENNISGEVING. AANGIFTE VOOR DE ZEEMILITIE. BEKENDMAKING. GEMEENTERAAD. BIJBLAD, behoorende tot de Heldersehe en Nieuwedieper Courant van Donderdag 14 Maart, N°. 21. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER noodigen bij deze uit, ilc Lotelingeu van de Iigtüig van dit jaar. die verlangen bij de Zee militie te dienen, oai zich daartoe vóór den eersten April aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente aan te melden, op een werkdag, tiissclien des voor- middags van 9 tot 1 ure. De Zeemiliticns ontvangen vier jaren na den dag hunner inlijving een bewijs van ontslag uit de dienst, en worden, wanneer zij een behoorlijk paspoort hebben ontvangen, in tijd van vrede, van dc dienst bij de Schutterijen vrijgesteld. De Zeemilitie wordt bestemd tot bemanning vau de verdedigiugs-vaartiiigen voor de biuuctilandsche dienst en langs de kusten. Zij wordt niet naar de Koloniën eu Bezittingen van het ltijk iu andere wcrelddeclcn gezonden, tenzij, ingeval van zeer buitengewone omstandigheden, eeue nadere wet daartoe niagti- ging verleent. Aan hen, die verlangen na volbraglen oefeningstijd in werkelijke dienst ie blijven of te komen, zonder zich als vrijwilliger te verbinden, wordt zulks vergund. Aan hen, die zich met verlof bevinden, wordt iu gewone tijden vergunning tot uitoefening van dc Buitenlandsche Zeevaart en Visschcrij verleend. Aan Lotelir.gcn, die vóór hunne inlijving bij de Landmilitie, hun beroep van dc Buitenlandsche Zeevaart maakten, en zich voor de Zeemilitie hebben aange boden, doch daarbij niet hebben kunnen worden aangenomen, wordt, wanneer zij zieh met vorlof bevinden, mede in gewone tijden vergunning tot uitoefening van de Buitenlandsche Zeevaart verleend. Tn gewone tijden kunnen de manschappen der Zeemilitie vergunning bekomen tot het aangaan van een huwelijk, wanneer zij hun derde dienstjaar hebben volbragt. Voor Lotelingcn, die hun beroep van de Buitenlandscbe Zeevaart inaken, is het alzoo van belang dat zij zicli op den boven bepaalden tijd voor de Zee militie aanmelden, omdat zij anders bij de Militie te lande ingelijfd worden en gedurende hunne diensttijd gcene vergunning verkrijgen om hun beroep uit te oefenen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. YEUHEY, Secretaris. Helder, den 2 Maart 1867. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER, brengen ter openbare kennis, dat op gisteren door den Raad dezer gemeente vastgesteld en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen op de gewone kantooruren ter Secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing zijn ncdergelegd. a, Het suppletoir kohier der belasting op de Honden, over het dienstjaar 1806. b. Het voljaars-kohier dierzelfde belasting, over het dienstjaar 1867, en Het volj aars-kohier van den Hoofdelijken Omslag, over het dienstjaar 1867. T, „1.1. Burgemeester en Wethouders voornoemd, fcn 13 Start 1807. fiKJAiVW L. vEllHEY, Secretaris. Z. IC. II. tic prins van Oranje is bij koninklijk besluit van tien S dezer benoemd tot eere-voorzitter der Nederlandsehe hoofd commissie voor de wereldtentoonstelling te Parijs. Z. M. heeft bekrachtigd de benoeming van C. Groot, burge meester van Heerhugowaard, tot secretaris dier gemeente. Z. M. heeft aan de heeren II. Linse en mr. C. Polis, op hun verzoek, eervol ontslag verleend als leden der commissie van admi nistratie over de gevangenissen te Iloorn, en in hunne plaats be noemd lot leden der gemelde commissie de heeren mr. A. Looijen, officier van justitie bij dc arrondissements-regtbank altlaar, enG.E. Termaat, inspecteur der registratie eu domeinen aldaar. Aan den magazijnm. der Marine te Amsterdam, A. W. de Bruine, is, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend; van Vlissingen is naar Amsterdam verplaatst de magazijnm. G. B. Einwaehter Bilhcimertot magazijnm. te "Vlissingen is bevorderd de boekhouder bij dc Marine-magazijnen aldaar J. Oudijk van Putten. Zitting van Dingsdag den 12(ïéti Maart 1867. Voorzitter de lieer Burgemeester. Tegenwoordig 12 leden; afwezig dc heeren Papiiicau, SIcbe en Maaisteed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen de geloofsbrieven van liet bij de jongste verkiezing gekozen lid, den lieer jlir. T. J. Kraijenlioll", en benoemt eenc Commissie van drie leden, bestaande uit de heeren Boomsma, Biaaksma en van Strijen, om die stukken na te zien. üe vergadering wordt voor eeuige oogenblikken geschorst. Bij de heropening der zitting wordt door den heer Boomsma, namens de Commissie, medegedeeld, dat de stukken zijn gezien en in orde bevonden en dat de Commissie mitsdien tot toelating van den heer Kraijenhoff adviseert. Dienovereenkomstig wordt besloten. Er wordt gelezen eene missive van de Plaatselijke Schoolcom missie, houdende rncdcdceling, dat zij, wegens het bedanken van den heer P. C. de Winter voor dc op hem uitgebragte benoeming tot lid dier Commissie, de volgende aanbevelingslijst heeft opgemaakt, lste candidaat de lieer G. E. Bron, 2de Mr. D. P. H. Aberson. De Commissie deelt daarbij mede, dat zij van den lieer T. C'. Zur Mühleii kennisgeving had ontvangen, dat hij, wegens veelvul dige bezigheden, niet in aanmerking weuschte te komen voor het lidmaatschap dier Commissie. De llaad gaat over tot het doen eencr keuze, waarvan de uitslag is, dat de heer G. E. Bron met 7 stemmen is gekozen, terwijl op den heer mr. Ch. Bosch Iteitz 4 stemmen en op den heer dr. P. Bakker 1 stem werden uitgebragt. Zonder discussie en met algemeene stemmen werden goedgekeurd: a. het suppletoir kohier der belasting op de honden, dienst 1866, ten bedrage van 126.50; h. het primitief kohier dierzelfde belas ting, dienst 1S67, tot een bedrag van/973. Tegeu deze kohiereu waren geenc bezwaarschriften ingekomen. De Voorzitter stelt voor om het punt dat thans aan de orde zou zijnvaststelling van het kohier voor den hoofdelijken omslag, dienst 1S67, eerst tc behandelen na afloop der andere aan de orde gestelde zaken. Dit voorstel wordt algemeen goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat bij de op 11. Vrijdag gehouden aanbesteding van het maken van een nieuwen kanaalmoiul en liet bouwen van een brug daar ter plaatse, aannemer is geworden de heer Joh. de Graaf, voor de som van 25,195, welke som is beneden dc raming; de vraag wordt tot den Raad gerigt of er ook bezwaar bestaat tegen dc gunning. Nadat de Voorzitter had verzekerd, dat de aannemer solide borgen had, wordt tot de gunning besloten. Met algemeene stemmen werd besloten tot verhooging van dc subsidie aan het Algemeen Weeshuis, dienst 1S6C, met de. som van 800, lettende op de volgende door IIII. Regenten van dat gesticht medegedeelde inlichtingensedert het opmaken der bc- grooling is liet aantal verpleegden met 1G vermeerderd en zijn de prijzen der benoodigdheden aanmerkelijk gestegen. Bij liet behandelen van de aangelegenheid der kermis wordt door den Voorzitter ter tafel gebragt een ingekomen adres van een groot aantal ingezetenen, wonende op of nabij de Hoofdgracht. In dat stuk wordt den wensch geopenbaard, dat dit jaar de kermis, zooals het ook de beurt is, worde geplaatst aan de Hoofdgracht eu dat de in de laatste jaren gebruikelijke plaatsing der kermis moge behouden blijven. Dc heer Boomsma vraagt of de kermis dit jaar zal plaats hebben; waarop de Voorzitter anlwoort, dat, zonder ongunstige tijdsomstandigheden, de kermis wel zal worden gehouden. De heer van Strijen spreekt in het belang van de tot nog toe gebrui kelijke wijze om de kermistenten te plaatsen. Hij herinnert welke ernstige klagreri reeds in een vorig jaar bij den toenmaligen Wet houder Recringh zijn ingebragt tegen de plaatsing der tenten op de Kerkgracht, waardoor vele neringdoenden in de Langestraat werden benadeeld. Ook doet hij opmerken, dat de nabijheid van het water aan den Kanaalwcg, bij de weinige breedte der straat, ligt tot ongelukken kan aanleiding geven, terwijl die plaatsing ook schadelijk is voor het jeugdig plantsoen. Hij beveelt zijnen mede-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1867 | | pagina 5