GEMEENTERAAD TE HELDER. Zitting- van AI AAN DAG; 12 AUGUSTUS 1807. Voorzitter de lieer Burgemeester. Tegenwoordig 9 leden afwezig dc liecren Papineau, Slebc, Berghuijs, Janzen, Znr Mulilen, van Strijcn, Bakker en KraijenliofF. Dc aaiiLeckcningcn van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Dc Voorzitter brengt ter tafel de geloofsbrieven van de bij de jongste verkiezing gekozen leden van den Baad en stelt voor eenc commissie te benoemen, die deze stukken zal nazien. De keuze dier commissie wordt aan den Voorzitter opgedragen, welke daartoe benoemt dc hoeren van Kclcklioven, de Breuk en Maalslccd. Tijdens het onder zoek is de vergadering geschorst. De lieer dc Lange, de oudste der tegenwoordig zijnde raadsleden, heropent daarop de zitting, nadat de Voorziter en de Wethouder, dc heer Graaf, zich uit de vergaderzaal hebben verwijderd. De heer Braaksma rigl tot den tijdel ijken Voorzitter de vraag, of er over het door de commissie uit te brengen rapport in deze thans niet voltallige vergadering wel mag worden beraadslaagd. Ilij betwijfelt zulks met het oog op de daaromtrent bestaande voorschriften. De lieer dc Lange gelooft, dat de aanmerking van den heer Braaksma alleen dan geldig zou zijn, indien er bij de Commissie bezwaren bestonden tegen de toelating van een of meer der nieuw gekozen leden. De beer de Breuk ondersteunt het gevoelen van den beer de Lange. De heer Jclgorsma wil de herkozen leden van den Baad van het aantal leden hebben afgetrokken, omdat die toch niet mede mogen beraadslagen over de al of niet toelating. In dat geval zou het getal der thans aanwezige leden meer dan de helft uitmaken. Nadat de heer Braaksma nog had opgemerkt, dat de herkozen leden op dit oogonblik toch werkelijk leden van den Baad zijn, wordt bij hoof delijke stemming met 5 tegen 2 stemmen beslist, dat thans het rapport dor Commissie kan worden in behandeling genomen. De commissie brengt bij monde van den heer de Breuk verslag uit en verklaart dat de geloofsbrieven zijn in orde bevonden, waarom zij adviseert tot de toelating van de liceren mr. K. J. C. Stakman Bosse, J'. Graat, C. Bakker Bz., C. Berghuijs, P. Ilaagsma, en B. Wcrendlijn Smit. Dienovereenkomstig wordt besloten. De Voorzitter en de Wethouder de heer Graat, komen thans weder in de vergadering en eerstgenoemde herneemt het voorzitter schap. Op zijn verzoek wordt door don lieer de Breuk, in zijne hoedanigheid als algemeen rapporteur der afdeelingen, het rapport gedezen betreffende het gehouden onderzoek van de gemeente rekening over 1.S66, alsmede van die van het Algemeen Weeshuis en het Burgerlijk Armbestuur. Uit dat rapport blijkt, dat, uitge zonderd door de heeren van Strijen, Slcbe en Papineau, door alle leden aan dat onderzoek is deelgenomen; dat het onderzoek tot gcene aan- of opmerkingen heeft aanleiding gegeven en dat eenparig wordt voorgesteld tot goedkeuring en vaststelling naar de volgende uitkomsten Gemeente Burgerlijk Armbestuur Algemeen Weeshuis Saldo. 50.17 i Overeenkomstig het voorstel in het rapport vervat wordt door den Baad tot goedkeuring en vaststelling besloten en de ontwerp besluiten, daartoe strekkende, met eenparige stemmen aangenomen. De Voorzitter stelt namens liet Dagel. Best. voor, om over een deel van liet saldo der gemeente-rekening over 1S66 bij wijze van suppletoirc begrooting voor dit jaar reeds nu te beschikken, en wel volgcndcrwijzc: Voor het maken van een nieuwen kanaalmond en een brug over dien mond 2G500 Voor het daarslcllcn van een schutting bij het erf der B. C. kerk alhier, enz-1100 Voor nieuwe bestralingen- 2200 Te zamen 29800 Met eenparige stemmen wordt dit voorstel van B. en W. goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat hij eerst gisteren ontvangen heeft de voordragl van Commissarissen van bet Gemeente-Ziekenhuis en dc Apotheek voor de benoeming van een Apotheker. B. en W. hebben alzoo nog gcene gelegenheid gehad om die voordragt in behandeling te ucmcu en de benoeming op de agenda der ver gadering aan te kondigen. Ook is nog lieden een stuk ingekomen, houdende verzoek van meerdere alhier wonende Apothekers, om, indien de Gemeente-Apotheek wordt opgeheven, in aanmerking te komen voor de levering der geneesmiddelen. Om beide deze redenen stelt de Voorzillcr voor, om de behandeling dezer aangelegenheid te verdagen tot de volgende zitting. Dienovereenkomstig wordt besloten. De Voorzitter deelt mede dat thaus de gelden, die vroeger in bclcening waren gegeven, weder in de gemeentekas zijn teruggekeerd. Aangenomen voor kennisgeving. Er wordt gelezen eenc mcdedeeling van IIH. Gedeputeerde Staten dezer provincie, dat door onderscheidene burgemeesters en secreta rissen iu dit gewest is gevraagd om eenc betere regeling hunner jaarwedden, waarom ook de vraag tot den gemeenteraad alhier wordt gcrigt of men ook hier eeue wijziging verlangt. Namens 15. en W. wordt voorgesteld hierop te antwoorden, dat voor alsnog die jaarwedden alhier behoorlijk zijn geregeld. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten. Bij de gewone rondvraag bekomt dc heer de Breuk het woord. Hij wijst er op, dat op de begrooting voor dit jaar een post voor komt voor den aankoop van ccn nieuwe brandspuit. Hij beeft vernomen, dat de Opperbrandmecstcr en de Gemeente-Bouwmeester dezer dagen naar Amsterdam zijn geweest om dien aankoop te bewerkstelligen en vraagt daaromtrent inlichting. De Voorzitter verzekert dat genoemde heeren werkelijk tot dat doel te Amsterdam een brandspuit-fabriek hebben bezocht en ofschoon het rapport nog niet is ingekomen, kan ZEd. Achtb. toch mededeelen, dat de aan dacht is gevestigd op een zeer doeltreffend ingerigte brandspuit, die ruim 2400 zoude moeten kosten en die zoodanig is ingerigt, dat, heeft de brand plaats nabij het water, de aanjager te gelijk als brandspuit kan dienst doen, waardoor men dan alzoo de dienst, van twee spuiten bekomt. De Voorzitter verzekert echter, dat: dc aan koop niet zal geschieden voor eu aleer de bedoelde spuit hier ter plaatse zal zijn beproefd. Dc lieer de Breuk bedankt den Voor zitter voor de gegeven inlichting. Hierop wordt de zitting gesloten. Snelpersdruk van A. A. BAKKER, Cz. Nicuwnlicp. Dienst' 1S66. Ontvangst:19376S S7-ï Uitgaaf- 151643.70 Saldo. 42125.114 Ontvangst."" 10495.72! Uitgaaf,9459.1 sj Saldo. 1036.54 Ontvangst10575.61 Uitgaaf- 10525.43-5

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1867 | | pagina 5