HELOERSCHE NIEUWEDIEPER CODRAMT. M 70. ZONDAG I SEPTHMBEK 1867. E N De COMMISSARIS DES KONINGS" BINNENLAND. JAARGANG. A dvurtesïibn worden aangenomen tot Zaterdag en Woensdag middag 12 uur, en bij den Heer T. MOOY, Dijkstraat tegenover de Laan, H422, aan den Helder, totl1 ure. De prijs van 1 tot 4 regels is f O.GO. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelrcgl voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. VUF-EN-TWINTIGSTE Ituf Deze Courant wordt uitgegeven woensdag en zatukdag avond na acht ure, door A. A. BAKKER Cz. aan liet Bureau, Molenplein No. 103. Abonnementsprijs per kwartaal1.30. franco per post1.50. Enkele nommers 0.10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Post directeuren. Bij deze Courant behoort een BIJVOEGSEL. in de provincie NOORDHOLLANDbrengt het volgende ter kennis van belanghebbenden Door het verwisselen der sluisdeuren in de koopvaarders- sluis te Nieuioediepzal de scheepvaart gedurende den 4, 5 en 6 September 1867 aldaar oponthoud of vertraging kunnen ondervindenvoor zoover do werkzaamheden het toelatenzal echter het doorschutten van vaartuigen geschieden. Haarlem27 Augustus 1867. De Commissaris des Konings voornoemd, EQËL L. De VOORZITTER, van den RAAD der Gemeente HELDER brengt ter openbare kennis, dat DE RAAD ZAL VERGADEREN op Dingsdag den 3 September a. s., des avonds ten zeven ure. Helder, De Voorzitter voornoemd, den 31 Augustus 1867. STAKMAN BOSSE. PONTEN TER BEIIANDELIN G 1. Beëediging van de nieuw gekozen Leden. 2. Benoeming van Wethouders. 3. Benoeming van Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 4. Benoeming van een Apotheker-Directeur van het Ziekenhuis. 5. Vaststelling 2de suppletoir kohier van den Hoofdelijke» Omslag. 6. Aankoop van een Brandspuit. 7. Mededeelingcn. HELDER en NIEUWEDIEP, 31 Augustus. Z. IC. H. prins Hendrik der Nederlanden en Z. Exc. de minister van Marine, bragten gisteren een bezoek aan deze gemeente. Door militaire en burgerlijke autoriteiten aan hot station verwelkomd, begaf Z. K. H. zich naar het ramtorenschip. Met dit vaartuig heeft Z. K. II. een logt ter recdc en in het Marsdiep gedaan en tevens een bezoek gebragt aan het ter reudc liggend stoomfregat Adolf Hertog van Nassau. De prins is door het salut van de onderscheidene oorlogsbodems begroet. In den namiddag heeft de prins IID. gemalin van het station alhier afgehaald. II. K. H. heeft mede ecu bezoek aan het ramtorenschip gebragt. Na het gebruik van het dinér in het hotel den Burg, zijn deze vorstelijke personen weder ten 6 ure 25 min. met den spoortrein naar 's Ha ge vertrokken. De hh. ministers brengen heden een bezoek aan deze gemeente. Met den spoortrein, die ten lijf- ure alhier aankomt, arriveerden zij heden voormiddag en spoedig daarop bragten zij een bezoek aan het ramtorenschip Prins Hendrik der Nederlanden, waarmede zij een togtje deden op het Marsdiep. Nadat een en ander door hen is bezigtigd, zullen zij, naar wij vernemen, heden avond ten 6 ure 25 min. weder naar 's Hage retourneren. Bij het Artillerie-Vrijkorps alhier hebben de volgende benoe mingen plaats gehad: Tot adjudant-onderofficier-vaandeldrager: de heer C. Swaving. Tot sergeants de heerenN. D. de Leur, G. A. Taylor, 1. J. de Jongh, G. E. Nicuwenhuijse en S. Jaring. Tot korporaals de heeren: M. Witsenburg, C. Wijs, C. Zundcrdorp, W. den Bakker, II. A. Jacobs, C. Vrolijk, H. Leewens, A. C. A. Senderman, J. Zits, P. J. Berkhout, A. Driessen, .T. II. Sonstral, G. Boldewiju, P. de Graaf, W. Lieuwema, C. II. B. Woldring, P. L. Lammers, J. A. de Looze, B. H. Polak, J. de Wit en A. J. Smit. De plegtigc uitreiking van het vaandel aan het Artillerie- Vrijkorps alhier zal, naar men ons mededeelt, geschieden op Zondag 8 Sept. e. k. des namiddags ten een ure. Naar wij vernemen is door het burger-muziekgezelschap C'oncordia alhier, in een der laatste vergaderingen besloten voortaan zich aan te sluiten als behoorende tot het Artillerie-Vrijkorps ter dezer plaatse. Wij voldoen aan een ons gedaan verzoek door te vermelden, dat de in ons vorig nommer geplaatste toespraak, waarbij de leden der Metalen Kruis-Vcreeniging op jl. Zondag te Alkmaar werden welkom geheeten, niet is gehouden door den president, maar door den secretaris der feestcommissie, den heer mr. J. E. Nuhout van der Veen, kantonregter en lid van den gemeenteraad te Alkmaar. Onder het groot aantal vreemdelingen, die jl. Maandag deze gemeente bezochten en den optogt der vereeniging„Het Metalen Kruisbijwoonden, merkten we op den man die jaren lang aan het hoofd heeft gestaan van het muziekkorps van het instructie- bataillon te Kampen, en die thans de betrekking vervult van kapelmeester bij liet muziekkorps der stedelijke Schutterij ter genoemden plaatse, den heer IT. Voorthuis. Nadat die deskundige herhaalde malen de uitvoeringen van ons burger-muziekkorps Coneordia had gehoord, roemde hij zeer de aanvankelijk zeer ver dienstelijke voordragten der stukken en gaf hij onbewimpeld als zijne meening te kennen, dat dit gezelschap, bij voortdurende oefening, alle kans had een zeer goed rauziek-gezelschap te zullen worden. Ons verheugende over dit gunstig oordeel, achten wij het niet ongepast om zulks ter openbare kennis te brengen. Met genoegen merkten we in de verloopene dageu op, dat de heer J. Neijts, aan de Hoofdgracht, de versierde borstbeelden van Willem II cn Willem III vóór zijne woning heeft geplaatst. Bij de achtereenvolgende bezoeken der ridders van het Metalen Kruis, van prins Alexander, prins en prinses Hendrik trok dit telkens de aandacht en zulks verdient onzes inziens wel openbare vermelding. Het programma van het Concertgezelschap Apollo, uit te voeren Zondag a. s. des avonds ten zeven ure, in het lokaal Tivoli, luidt als volgt: Eerste gedeelte: 1. Le drapeau d'honneur, marche van van Bug- genhout; 2. Duo de l'op. Marino Eallièro van Donizctti; 3Duppeler- schanzen galop van J. Vall. Hamrn4. Grand linal sur l'op. Lucie de Lnmmermoor van Donizetti. Tweede gedeelte: 5. Ouverture de l'op. Les Monténcgrins van Limnander; 6. Walzer van Strauss; 7. Scène, miserere et air linal de l'op. Le Trouvère, transcr. par Weckesser; 8. Grande fantaisie sur l'op. Ernst de Cli. Gounod, par van Buggenhout. In de week van 18—24 Aug. 1867 kwam ócn geval van vcctyphus in het rijk voor en wel in de gemeente Hof van Delft. Dezer dagen namen we inzage van het verslag der uitkomsten van den oogst 1866, binnen den kring der Maatschappij van Landbouw in Zuid- en Noordholland, welk verslag aan de leden is toegezonden. Al dadelijk trok het onze aandacht, dat onder de 13 afdeclingen, waarover zich het hoofdbestuur beklaagt, omdat die geene verslagen hebben ingediend, ook de afdceling Helder wordt genoemd. Wij hebben daaromtrent informatiën ingewonnen en zijn te weten gekomen, dat zulks niet is te wijlen aan het overigens zoo werkzaam bestuur onzer afdeeling, maar alleen een gevolg van bijzondere omstandighodeu, waardoor de landbouwers alhier worden weerhouden om de noodige opgaven te verstrekken. De beschuldiging van nalatigheid en verzuim is dus op het bestuur dezer afdeeling niet van toepassing en ook zijn, naar men ons verzekert, bij het hoofdbestuur de redenen niet onbekend, waarom tot nog toe niet aan het herhaaldelijk gedaan verzoek tot het inzenden van een verslag kan worden voldaan. Het vierde Algemeen Evangelisch Nationaal Zendingsfeest, is jl. Woensdag te Yogelenzang gehouden, onder begunstiging van het heerlijkste zomerweder. Het aantal der aanwezigen wordt op 15,000 begroot. Na het bedanken van ds. van Beversen te Dordrecht, is thans te Zaandam beroepen bij de Evang. Luth. gemeente ds. J.y*A.:-- Böhringer, pred. te Maastricht. j'f Door het bedanken van ds. Huidekoper, beroepen predikaat'

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1867 | | pagina 1