deling bet voorstel, om het op de begrootiug uitgetrokken cijfer van 1550 voor subsidiën aan bijzondere scholen te verhoogen met 300 ten behoeve der school van den heer Dekker. Dit voorstel werd met 11 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stemden de hoeren de Lange, Maalsteed, Boomsma, Graat en de Voorzitter. De vergadering bepaalde daarna, dat de subsidie aan den heer Dekker verleend wordt op dezelfde voorwaarden als aan de andere onderwijzers der gesubsidieerde bijzondere scholen in deze gemeente. Het cijfer uitgetrokken voor de begeleiding der militie—plig- tigen, enz. werd met eenparige stemmen met 100 vermeerderd. (j. Onder voorwaarde, dat door de Harmonie-Vereeuiging Concordia van tijd tot tijd eenige openbare uitvoeringen zullen geschie den, werd aan dat gezelschap eene subsidie van 150 toegelegd. Deze beslissing werd genomen met 12 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren de Lange, Smit, Berghuijs en Boomsma. De gehcele begrooting in stemming gebragt werd met eenparige stemmen goedgekeurd. Omtrent een vroeger gedaan verzoek van den heer J. II. Polak, plaatselijk dansmeester, om eene subsidie, werd door de Commissie in haar verslag te kennen gegeven, dat algemeen geene termcu waren gevonden om ten aanzien van dit verzoek eene gunstige beslissing te nemen. De begrootingen van het Burgerl. Armbestuur en het Algemeen Weeshuis, de eerste tot een bedrag van 10,600, de laatste van 12,296.17-1 (beiden in ontv. en uitg. gelijk) werden mede met eenparige stemmen goedgekeurd. De besluiten tot voortgaande heffing van verbruiksbelastingen in deze gemeente werden goedgekeurd, met bepaling dat ten dien aanzien, ingevolge de bepalingen der wet, de goedkeuring van Z. M. den Koning zal worden aangevraagd. De Voorzitter deelt medé, dat bij de jougstgehoudene verificatie der boeken en van de kas van den gemeente-ontvanger een en ander is in orde bevonden, terwijl zich in kas bevond de som van 32,861.32. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter zegt van HH. Commissarissen van het Ziekenhuis en de Apotheek te hebben ontvangen eene kennisgeving, dat de heer T. L. Quanjer, met 1 Oet. 11. zijne betrekking als apotheker en directeur van het Ziekenhuis heeft aanvaard. De heer Kraijenhoff overhandigt den Voorzitter, tengevolge van zijn aanstaand vertrek, een verzoek om ontslag. Hij dankt den Voorzitter, den leden van den Raad en den Secretaris voor de welwillendheid jegens hem betoond. Hij betreurt het dat zijn lidmaatschap van zóó korten duur is geweest en beveelt zich in de welwillendheid van de Raadsleden en van de bevolking der gemeente aan. De Voorzitter beantwoordt den heer Kraijenhoff, betuigt hem zijn leedwezen over het zoo spoedig aanstaand vertrek, wijst op het gevoelig verlies voor de gemeente, nu een lid ons verlaat, die inzonderheid ook met het oog op het belastingstelsel der gemeente zoo nuttig konde zijn. Hij verzekert den heer K. van het leedwezen waarmede de leden hun geacht medelid zien vertrekken. De leden van den Raad betuigen hunne ingenomenheid met het gesprokene van den Voorzitter. Hierop wordt de zitting gesloten. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz. Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1867 | | pagina 6