ADVERTENTIËN. r B IT E IV L AIV D. Weerkundige Waarnemingen te Helder, Effecten-Beurs te Amsterdam. ff ff 5& Marktberigten. Engeland. Koningin Victoria bereikte jl. Dingsdag den ouderdom van 51 jaren. Wat verslinden die dames-toiletten massa's geld! is de klagt van menigen man. Volkomen juist," zegt de Daily News, «maar de mannen, die zoo klagen, vergeten, wat zij voor zichzelven noodig hebben en gaan uit van de onderstelling, dat de lust om zich op te sieren alleen der vrouwelijke sekse eigen is. Het is weder de kwestie van den balk en den splinter. Want men mag veilig aannemen dat tegenover elke //dandyzette" een //dandy" staat, en de laatsten maken zich oneindig meer aan absurditeiten schuldig dan de eersten. Zoo was het bijv. verleden jaar," vervolgt de News, //mode bij een zeker aantal mannen en jongelieden om 's middags op de pantoffelparade te verschijnen met een klein hondje op den arm. Die beestjes van het edelste ras waren ongeloofelijk duur, maar het was een //article de toilette," ergo; hoe duurder hoe mooijer. De winter schijnt al die langharige beestjes van het aardrijk te hebben doen verdwijnen. Trouwens, ze zijn geen cent meer waard. Daarentegen behoort het nu tot de chique, om de fijnste bouquetten te dragen en liefst twee per dag, aangezien het onder de swells onvoegzaam wordt geoordeeld, vóór en na het diner dezelfde bouquet te vertoonen. Die bloe metjes kosten j 1 k 2. De dame, die zich eiken dag met versche bloemen wil doen kappen, is zeer zeker met de helft te vreden, en zou zich een aardig hoedje kunnen aanschaffen voor de som, welke de swell eiken dag betaalt of laat opschrijven voor zijn luncheon en diner. Dames zijn in den regel met een eenvoudig middagmaal te vreden, terwijl de heeren een gewetenszaak maken van het onderzoek van de spijskaart. In het gebruik, of liever het misbruik van hand schoenen overtreft de man zeer zeker de vrouw, en wat de jongelieden uit het West-End per jaar uitgeven aan laarzen, boorden, overhemden, dassen, enz., zou een tamelijk hooge modemaaksters-rekening dekken. Toch vindt men elk saizoen wat nieuws uit, om de uitgaven op te drijven. Dit jaar zijn niet alleen de bouquetten ingevoerd er bestaat ook eene luxe in rottingen. De korte stokjes van het vorige saizoen zijn vervangen door patriarchale staven, oogenschijnlijk slechts dienstig voor hen, die door rheuma- tisme zijn geplaagd. Nu zou men meenen dat één stok, voor iemand die hem niet noodig heeft, meer dan voldoende was. Men vergist zich evenwel. Zoo veel rokken als men heeft, zóó veel stokken moet men hebbenwant iedere stok is voorzien van een zijden koord, en de kleur van dat koord moet dezelfde zijn als die van den rok. De geld verspillingen van de //jeunesse dorée" zijn zeer zeker belagchelijkmaar tevens gevaarlijk, omdat zij aanstekelijk zijn. Die bespottelijke modes worden nageaapt door lieden wien het volstrekt niet voegt; en dit heeft in den regel zeer nadeelige gevolgen. Het ware dus zoo concludeert de Daily News niet alleen in het belang van de bewoners van het West-End, indien zij zich wat temperen in het toegeven aan de mode maar dit zou tevens een zeer gunstigen indruk maken op hen, die niet in zulk een ruime beurs kunnen tasten, of niet in de gelegenheid zijn op rekening te koopen, om na verloop van jaren eerst aan betalen te denken. De wraak tegen Griekenland is het, dat vooral in Engeland de algemeene aandacht trekt. Interpellaties in het Hoogerhuis en in dat der Gemeenten zijn aan de orde van den dag en naarmate het blijkt, dat inderdaad de Grieksche regering door verkeerde maatregelen den dood der ge vangenen heeft veroorzaakt, naar die mate nemen de eischen van het publiek toe, om het zwakke en naauwelijks levensvatbare Griekenland voortaan als een wingewest te beschouwen, waar men heer en meester is om de binnen- landsche aangelegenheden te regelen, zoo als men het goed vindt, 't Is opmerkelijk dat de verdedigers van Griekenland en zijne voortdurende onafhankelijkheid, dagelijks geringer in getal worden'en de Engelsche regering, die zeer goed begrijpt, dat zij zonder gevaar voor botsing met andere mogendheden, niet te ver kan gaan, is bijna even verlegen met de zaak als het Grieksche gouvernement. Zij heeft nu de lords getroost met de mededeeling, dat zeven roovers ter dood zijn veroordeeld. Daarop zal haar zeker eenige dagen rust worden gegund en langzamerhand zal men zich aan het denkbeeld gewennen, dat de Grieken in het algemeen onschuldig aan de zaak zijn, tot dien tijd moet de regering de zaak rekken. Een vreeselijke zevenvoudige moord is waarschijnlijk jl. Zondag morgen even na het aanbreken van den dag gepleegd in het Engelsche dorp Denham, ongeveer 1| Eng. mijl van Uxbridge, aan den grooten weg tusschen die stad en Oxford gelegen. De slagtoffeis zijn Emanuel Marshall, een smid en fabriekant van landbouw-werktuigen, een braaf en oppassend man van 35 jaar, zijn vrouw, nagenoeg even oud, zijn zuster, iets jonger (die een paar dagen later met een jongen tuinman uit Herefordshire in het huwelijk zou treden), drie kinderen van 4 tot 8 jaar (het jongste kind was elders gelogeerd wegens de drukte met het huwelijk der tante) en de grootmoeder van het gezin, eene vrouw van 77 jaar. De woning stond buiten het dorp, vrij afge legen, zoodat het tot Dingsdag morgen heeft geduurd eer de moord werd ontdekt. Een meisie, dat de bruidsjapon van de arme Mary Ann kwam t'huis brengen, geen gehoor krijgende, gaf het eerste alarm. Een van de buren, met behulp van een voorbijganger, de deuren van het overal gesloten huis geforceerd hebbende, zag allereerst de lijken ▼an Marshali's vrouw en schoonzuster en van de 2 oudste kinderen. Onmiddellijk werd de politie ontboden, en nu vond men in een ander vertrek de grootmoeder, met het jongste kind in hare armen, eveneens vermoord en eindelijk in de smederij, bedekt met een hoop oude zakken en vuil, het lijk van Marshall zelf. Al die moorden zijn volbragt met een giooten smidshamer, een bijl en een pook, welke men teruggevonden heeft. Twee horologes met de kettingen er aan, benevens de schoenen en een paar kleedingstukken van den vermoorden man werden vermist. Daarentegen had de moordenaar (zoo althans één man al die gruwelen achter elkaêr kan hebben gepleegd) eenige bebloede lompen van zich zeiven achtergelaten. Deze stukken (ook de ver miste, die gedeeltelijk teruggevonden zijn) zullen als bewijs moeten dienen tegen den man, die als verdacht van den moord, te Reading is gevat. Het is zekere John Jenkins, die pas uit de gevangenis was ontslagen voor een zaak, waarin o. a. Marshall tegen hem had getuigd. Zeer ver moedelijk is dus wraak de drijfveer dezer afschuwelijke misdaad geweest. De gevangene is zoo brutaal mogelijk. Hij eischte, toen hij in de gevangenis was overgebragt, op den meest onbe- schoften toon, goed voedsel en verklaarde dat, indien men het hem niet naar den zin maakte, hij zich zou doodhongeren. Hij geeft voor dat de moord niet werd bedreven door hem, maar door 2 mannen, die hij niet kende. Te High Wycombe is ook zekere Robinson gearresteerd, verdacht van medepligtigheid. Dnitschland. Uit gebrek aan contanten laat het Oostenrijksche gouvernement nu weer de prachtige woudstreken van het zoogenaamde Salzkammergut geheel sloopen. Het landje Salzburg, waartoe het goed behoort, is geheel verslagen, want zijn eenige troost en daarenboven zijn voornaamste hulpbron, wordt weggenomen. Het hart bloedt iemand, wanneer hij de kale heuvels ziet en daarnaast de bergen van ontbladerde en onttakte stammen. De wind en de zon hebben nu vrij spel. Amerika. Nog een oecumenisch concilie, maar een Protestantsch. In de Yereenigde Staten zal weldra zulk een kerkverga- ring belegd worden en te Londen is reeds een bijeenkomst gehouden, om in overweging te nemen eene uitnoodiging van Amerikaansche Protestanten tot bijwoning van een congres te New-York van Christenen van alle natiën. De lord-mayor van Londen, die bedoelde bijeenkomst presi deerde, zeide dat hij ze noodig achtte, omdat z. i. zulk eene uitnoodiging niet door een enkel ligchaam, maar in naam van geheel het Engelsche volk beantwoord moet worden. De beraadslaging eindigde met de aanneming eener door den graaf van Chichester voorgestelde resolutie, houdende goedkeuring van het voorstel tot het houden van het congres, doch zonder dat in die resolutie vermeld is wie dan eigenlijk op dat congrei als vertegenwoordiger van het «Engelsche volk» verschijnen zal. Te Baltimore moeten de negers nog altijd in bijzondere omnibussen en op het spoor in bijzondere wagens rijden. De inwoners van die stad schijnen het bekende vijftiende amendement, dat de zwarten gelijke regten met de blanken geeft, nog niet te kunnen verduwen. In den staat Ohio, waar, volgens het officieel verslag, 1,017,667 school- pligtige kinderen zijn, zou men, volgens datzelfde verslag, naauwelijks één ingeborene van dat gewest vinden, die niet kan schrijven of lezen. Een schoolverbond is daar dus niet noodig! Indien de Toronto Globe met zijn berigt niet den draak steekt met het publiek, dan gaat het in het Lager huis van Canada soms zeer zonderling toe. Op zekeren dag werd sir G. E. Carrier door een der leden gevraagd om zekere door hem gebezigde argumenten te herhalen eerstgenoemde stond dadelijk op en herhaalde ze, maar in de Fransche taal. Het gelieele Huis barstte in lagchen uit. De heer Sandfield Macdonald nam daarop het woord en sprak Hoog-Schotsch. Sir G. E. Carrier deed zich daarop als een goed latinist kennen. Sir John A. Macdo nald zeide daarop, dat hij in het Grieksch zou spreken en sprak een tiental onzamenhangende Grieksche woorden, om met een citaat uit Homerus te eindigen. De heer Levesconte betoogde daarop in het Spaansch, dat de dis cussie behoorde te eindigen. De president sloot toen het debat en protesteerde tegen zoodanige behandeling van ernstige zaken. Het berigt van den moord van generaal Urquiza is ten volle bevestigd. Deze bloedige daad geschiedde den 12 April 11. De generaal zat, tegen den avond, op de binnenplaats van zijn paleis te San José (in de provincie Entrerios) te lezen, toen hem werd medegedeeld dat een gewapende bende van ongeveer 300 man, aangevoerd door generaal Lopez Jordan, schoonzoon van Urquiza, het huis omsingelde. Dadelijk gaf hij aan de wacht bevel uit te rukken, doch hieraan werd niet gehoorzaamd, en toen nam Urquiza de wijk in zijne bibliotheek, waar hij zich opsloot. De aanvallers volgden hem, verbraken een der deuren, en een der woestelingen joeg hem een kogel door het hoofd. Lola, een dochter van den generaal, snelde de kamer binnen, wierp zich op het lijk haars vaders en bad den moordenaar ook haar te dooden. Dolores, hare zuster, greep een geweer, schoot een der aanvallers dood en kwetste een anderen. De moordenaren verlieten daarna het paleis, bestegen hunne paarden, trokken over de Uruguay en waren weldra ver dwenen. De regering der Argentijnsche republiek heeft een troepen-afdeeling van tweeduizend man naar Entrerios gezonden. (Landskeet). Windrigting en Kracht. Barometer mm. Stand. 1 Afw. nno. n. n. 0.5k. 0.4, 0.5„ 769.72 f 9.00 767.67 f 6.93 768.03+ 7.29 Thermometer C. Stand. Afw 12.6 11.0 11.4 1.0 2.6 - 4.2 £P *3 «3 rÖ O 0.74 0.81 0.83 Toestand van de zee. Vlak. 6 Mei. 27 Mei. Nederland, Werkel. Schuld 21% 65+ dito 3 67+ 4 87+ Spanje, Obligatiën 2f„ 30 Portugal, Obligatiën 1853 3' 33& Rusland, Obligatiën 1798/1816. 6 93+ dito bij Stieglitz 6 77+ dito 1864 5 93+ 4+,/ 82+ dito 1867 4 68+ dito Poti Tiflis 5 86+ dito Spoorw. aand. 218+ dito Loten 1864 223 dito 1866 ff 215+ Oostenrijk, Obligatiën Metalliek 6 ff 48+ dito dito 2+/, dito Nationale 5 dito rente Amst. 5 dito 1864. 5 dito 1865. 5 dito 1866. 6 Mexico, Obligatiën 1851 8 14 dito 1864 3 Griekenland, Obligatiën 6 9+ Turkije, Obligatiën 6 ff 49+ Amerika, Obligatiën 6 ff dito 1882 6 95^ dito 1885 ff 94+V Debentures Ohio 8 33+ Gecons. Atlantics 7 v 8t. Paul en Pacific, le sectie 7 69 h u u s 7 68+ AMSTERDAM, 27 Mei. Tarwe. Zonder handel. Eogge. Per 2100 kilogr. bij gerij ven ruim prijshoudendGalatz f 203; dito f 198, 199 c. z. k.Petersb. f 194 c. z. k. Op le vering hooger verkocht; in deze maand f 190, 192, 193, 192, 191, f 192; Junij f 192; Julij f 193, 194, 195; Oct. f200, 201, 202. Aangezegd 25 last. Totaal in deze maand 3400 last. Koolzaad. Onveranderd. Op 9 hectoliters Olie in Nov. £78+. ALKMAAE, 27 Mei. Kaas. Aangevoerd 489 stapels. Prijs der Kleine f 31,50, Com missie f 30,Middelbare f 32,50, laagste prijs f 16,—. Ter Graanmarkt bedroeg de aanvoer ongeveer 300 hectoliters, de handel was zoo onbeduidend als de aanvoer, weshalve geene prijsopgave geschieden kan. HOOEN, 25 Mei. Kaas. Aangevoerd 211 stapels. Hoogste prijs f 31.75. ENKHUIZEN, 25 Mei. Kaas. Aangevoerd 49 stapels. Hoogste prijs f 26,a 30, MEDEMBLIK, 25 Mei. Kaas. Aangevoerd 126 stapels. Hoogste prijs f 31, Boter f 1.per kilogr. - Kip-Eijeren f2,90 en Eend-Eijeren f -, SCHIEDAM, 27 Mei. Jenever f 17.50; Amst. proef f'18,75; Moutwijnfl2,per N. vat. SNEEK, 24 Mei. lste kw. f 1,15 a 1,20, 2de kw. f 1,05 a 1,15 per kilogr. DOKKUM, 25 Mei. De aanvoer was gering en de prijzen iets lager. HAVEE, 23 Mei. Met veel handel tot de laatste veilingsprijzen. LONDEN, 26 Mei. 918 Eunderen, 14440 Schapen en Lammeren, 375 Kal veren en Varkens. Prijs der Eunderen 5/0, Schapen 5/4, Kalveren 5/8 en Varkens -/- per steen. Prijs der vorige marktEunderen 5/0, Schapen 5/4, Kalveren 5/6 en Varkens 7/4 per steen. BELEAST, 16 Mei. Vlas. De aanvoer bedroeg deze week op de verschillende markten 305 ton, waarvan 188 machinaal en 117 uit de hand gezwingeld. Voor de lste soort werd 4/- a 10/6 en voor de 2de 4/-a 7/9 per steen betaald. Op een aantal markfen was de aanvoer klein en de prijzen bleven nagenoeg onveranderd. Te Omagh was de aanvoer iets grooter en alles werd tot hooge prijzen verkocht. Te Ballymena was de aanvoer klein en de kwal. middelmatig, de prijzen waren evenwel onveranderd. Te Eathfriland was de aanvoer zeer klein en er was iets meer vraag, terwijl de prijzen eene kleine neiging tot rijzing hadden. Te Strabane was goede vraag en alles werd verkocht tot 1/- a 1/6 per cwt. hooger dan de vorige week, zeer ordinair a ordinair tot 45/- a 50, goed ordinair tot 52/6 a 62/6, puik tot 65/- a 75/-, alles per cwt. Te Ballymoney was veel vraag tot vorige prijzen. EIGA, 21 Mei. Vlas. Weinig aanvoer. Sedert het begin dezer maand zijn aan gevoerd 14000 berk.in de laatste dagen zijn 2000 berk. van uit gezochte kwal. zonder verandering van prijs gedaan. Wol. Vlas. Wol. Vee. OQQOQOQOQOQOQOQOQOQQOQOQOQOQOOOQOQQQOS VEERTIGJARIGE ECHTVEREENIGING o TAS j J A C O B Kz. B R U IJ N EN I! ANTJE J. DUINKER. 1Burg op Texel, 29 Mei 1870. Uit naam hunner dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. yfeooooooooooooexDtXDooeooooooooooooooooooa Getrouwd P. E. TEGELBERG, Luitenant ter Zee der lste klasse, N. C. ENd'A B O. Ixelles (Brussel), 19 Mei 1870. Weersgesteldheid; 27 Mei 12 u. Helder, beneveld, stil, schoonweer. 28 Mei 8 u. Bewolkt, goedweer. 28 Mei 12 n. Bewolkt, goedweer, koel. Iemand tot het BIJHOUBKAT VAAT BOEKEltT en KAATOOBWIIBK, voorloopig alleen 's avonds, maar bijaldien soms noodig, liefst over dag ook disponibel. Salaris nader te bepalen. Eigenhandige schriftelijke aan biedingen onder letter X, aan het Bureau dezer Cowant.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1870 | | pagina 3