DEK-VISCHSCHUIT. DE MAGNETISEER i. J. IIII SIDII I Effecten-Beurs te Amsterdam. ADVERTENTIËN. B U I T E IV L A N D. Weerkundig-e Waarneming-en te Helder, De ondergeteekenden VERPACHTEN: Het reg-t van Wier te maaijen lang-s de Zeedijken des Polders. voor zich en sprak de volgende gedenkwaardige woorden: //Mijne heerenIk zal nu eene rede houden, die twee uur en een kwartier zal duren. Voor dat ik echter begin, wil ik u bewijzen, dat ik geen kandidaat ben die zoo maar van do straat is opgeraapt, vergun mij dus u voor te stellen den heer Robert Mitchell, hoofdredacteur der Con- stitutionnel, die mij hierheen heeft geleid. Ongelukkig echter had Mitchell, toen hij zijn naam hoorde, het voor geraden gehouden den katheder te verlaten en zich onder de menigte te mengen. Toen de heer Ganesco zich dus omkeerde, was er geen Mitchel te vinden. Zonder zich daardoor in verlegenheid te laten brengen, greep hij een bediende, die hem juist een glas water bragt, bij den arm, en liet dezen twee buigingen tot het publiek maken. Men fabriceert en verkoopt thans in Parijs navolgingen van Panama-hoeden, die door hun fijnheid en eleganten vorm zeer aan te bevelen zijn. Men vervaardigt hen van houtspaanders en verkoopt ze voor den prijs van 12| tot 475 cent. Een hevige regenbui vernielt ze echter; zoodat deze hoeden alleen bij vast zomerweer draagbaar zijn. Guillaume Bayon, de man die den heer Alexandre Lubanski in een spoorwegrijtuig heeft vermoord, is te Valence onthoofd. Tot op het laatste oogenblik heeft de misdadiger de grootste ongevoeligheid aan den dag gelegd. Op weg naar het schavot sprak hij de menigte toe met de woorden: //Komt er naar kijken; het behoeft je niets te kosten." Engeland. Charles Dickens stelt in de 2de aflevering van zijn nieuwen roman het karakter van den heer Grewgious op de volgende wijze aan den lezer voor: De heer Grewgious was een man van onomkoopbare eerlijkheid, maar had uiterlijk niets, dat hem aanbeval. ,/Hij was een droog oudachtig mensch, die de gedachte opwekte, dat als men hem in een molen wierp, hij dadelijk tot beste drooge snuif gemalen kon worden. Hij had dun sluik haar, in kleur en stijfheid er uitziende als een vuilgele, bonte kraag; het geleek zoo weinig op haar, dat het een pruik had moeten wezen, zoo het niet schier onmogelijk ware geweest, dat wie ook vrijwillig zulk een hoofdtooisel had willen dragen. De weinige uitdrukking op zijn gelaatstrekken scheen er ingehakt te zijn in eenige harde groeven, die als kantwerk er uitzagen en hij had zekere hakken op zijn voorhoofd, die deden vermoeden, dat moeder-natuur ze tot gevoel of verfijning had willen uitwerken, maar dat zij ongeduldig den beitel weggeworpen en uitgeroepen had: //Ik kan me wezenlijk de moeite niet geven dezen mensch af te werken laat hem maar loopen zooals hij is." De //heeren in dames-kleederen» Boulton en Park zijn door den Londenschen magistraat verwezen, naar de regtbank der gezworenen, als verdacht van onwettige ver- ueniging en verleiding tot onnatuurlijke ontucht, in weer wil, dat een aantal getuigenissen, door de verdediging in de instructie gebragt hunne schuld aan dit misdrijf voor onmogelijk verklaarden. De magistraat heeft tevens ge weigerd de jongelieden tegen borgstelling op vrije voeten te laten. Duitscliland, 4 Junij. 6 Junij. Nederland, Werkel. Schuld 66* dito 3 674 dito 4 86| Spanje, Obligatiën 24// 30& Portugal, Obligatiën 1853 3 83* Rusland, Obligatiën 1798/1816. 5 94* 771 dito bij Stieglitz 5 dito 1864 5 921 831 dito 1867 4 68 tfc dito Poti Tiflis 5 861 dito Spoorw. aand. 2201 dito Loten 1864 e v 2231 dito 1866 n 218 Oostenrijk, Obligatiën Metalliek 3 48& dito dito 24// dito Nationale 5 dito rente Amst. 5 dito 1864. 5 dito 1865. 5 dito 1866. 5 Mexico, Obligatiën 1851 3 ii dito 1864 3 Griekenland, Obligatiën 5 81 Turkije, Obligatiën 3 ii 501 Amerika, Obligatiën 3 dito 1882 6 ii 951 dito 1885 6 94& 8 351 Gecons. Atlantics 7 29 St. Paul en Pacific, le sectie 7 e - u 2e 7 e Getrouwd A. C. K E IJ S E R en E. VEENSTRA. Burg op Texel, 2 Junij 1870. Bevallen van een Jongen, Mevrouw E. HUGENHOLTZ —POOLMAN. Haarlem, 3 Junij 1870. Heden beviel voorspoedig van een welgeschapen Zoon, BOUDINA MARIA DE BREUK—BÜWALDA. Helder, 4 Junij 1870. Eenige kennisgeving. Bevallen van eene Dochtek, A. M. VAN HEES VAN 'T HERT. Nieuwe diep, 7 Junij 1870. Heden beviel voorspoedig van een welgeschapen Zoon T. KUIPER, geb. VLAMING. Nieuwediep, 7 Junij 1870. moeite, die ge u voor haar geeft, zal ze wel beloonen. Veelzijdig ontwikkelend, voor het practische leven vormend onderwijs geve de vrouw aan de vrouw op de middelbare school in Nederland.» Te Voorschoten is Zaturdag avond door den laatsten sneltrein een man uit Wassenaar overreden. Men schrijft het ongeluk toe aan den toestand van dronkenschap, waarin de man verkeerde. Omtrent den brand te Bodegraven wordt berigt, dat alleen voor de doorloopende behoeften, naar de billijke raming der commissie te Bodegraven zelf, 500 daags wordt vereischt. Een onafzienbare schare bewoog zich den lsten Pinkster dag te midden der puinhopen. De geest van medegevoel blijft intusschen niet achter, maar vertoont zich weder als eene der kostbaarste eigenschappen van den volksaard. Z. M. heeft eene gift van 2500 geschonken. Ook is er een Russisch effect van 1000 ontvangen. De bussen in het dorp leveren een ruimen oogst. Het kerkplein is bezet met opgeslagen tenten. Een officier van gezondheid, voor zien van de noodige hulpmiddelen, is herwaarts gezonden. De deelneming is groot, maar de behoeften zijn ook vele. Bij de commissie voor de in 1871 te Utrecht te houden maskerade bestaat het plan om daartoe te kiezen: De intogt van Elisabeth van Brunswijk, als bruid van Hertog Karei van Gelder in Zutphen, in de 16de eeuw. Twee jongens, een van 13 en een van 15 jaren, kregen jl. Zondag morgen in de kerk te 's Hertogenbosch twist over een stoel, welke zoo vinnig werd, dat zij elkander naar buiten daagden. Zij wachtten dan ook niet tot de godsdienstoefening was afgeloopen. Op straat gekomen, waren zij aldra handgemeen, en vochten zoo verwoed, dat de oudste al spoedig dood ter aarde stortte. Aanvankelijk dacht men, dat de jongere hem door een schop tegen den onderbuik den dood had toegebragt; uit de lijkschouwing moet evenwel gebleken zijn, dat de verslagene, tengevolge zijner kwaadaardigheid, door een beroerte is getroffen. Zaturdag avond heeft, met den laatsten trein uit Zwolle naar Friesland, een ontzettend voorval plaats gehad. De conducteur J. van Leeuwen, uit Leeuwarden, (een oppassend man, echtgenoot en vader van drie kinderen), beneden Zwolle aan de Vecht- of Veenebrug de kaartjes van de reizigers naar Dedemsvaart opvragende, terwijl de trein in volle vaart was, had het ongeluk bij het openen van een der portieren mis te tasten, tengevolge waarvan hij zoodanig tegen de brug werd geslingerd, dat zijn hoofd geheel werd verbrijzeld eu een gedeelte van den schedel aan de brug bleef vastzitten. De romp sleurde nog eenige ellen met den trein mede en bleef daarop naast de rails liggen. De indruk, dien dit ontzettende voorval op be ambten en reizigers maakte, moet vreeselijk geweest zijn. Te Appingadam had men een dolle hond afgemaakt op een hoop stroo, waar hij geslagt was; men stak het stroo in brand, het besmettelijk dier verbrandde en meteen de geheele boerenplaats. Het Neue Blatt verhaalt het volgende: De geleerde Joodsche theologant dr. Holdheim van Berlijn was vroeger opperrabbijn in de Mecklenburgsche residentie Schwerin, waar hij, aanstonds na zijn optreden, groote verandering in den vorm der godsvereering bragt; vooral door het afschaffen van vele tot op zijn tijd gebrui kelijke gebeden. Toen, nu een groote twintig jaar geleden, Holdheim zijne betrekking in Schwerin voor die te Berlijn verwisselde, was zijn vertrek voor de orthodoxen het sein om hunne strenge vasthoudendheid aan de overgeleverde gebruiken te doen gelden, en een der meest eerbiedwaar- digen, Samson Elias Israël, die toen oudste der gemeente was, meldde zich bij minister von Lutzow aan, om hem te bewegen zijn invloed aan te wenden, opdat de door Hold heim afgeschafte gebeden, weer mogten worden ingevoerd. De minister antwoordde hem: Beste Samson, ik zou er niet tegen zijn, maar mij is gezegd, dat er aan die gebeden, die gij terug wenscht, niet veel verloren is; ziju het niet slechts verwenschingen en vervloekingen tegen allen, die niet van uw geloof zijn? Op die manier vervloekt gij ook den Groothertog en mij en ons allen, die u toch zoo wel gezind zijn; kan dat er door? Ach, excellentie! zei Samson, daar hebben wij toch voor dezen staan te vloeken menig jaar, en het heeft geen zier kwaad gedaan aan Z. K. H. den allergenadigsten heer Groothertog en niets kwam er door over uwe excellentie, en niets over een enkel mensch! Is ons vloeken dan niet geweest alleen een oorzaak zonder uitwerking? Waarom wil men ons nu niet laten vloeken al maar door? De minister gaf toe! In alle branchen, bijzonder echter met betrekking tot de algemeen gezochte Brunswijksche originele loten, is het vertrouwen geregtvaardigd, eenerzijds door de erkende soli diteit van de firma, en ten anderen door den daardoor voortgevloeiden enormen aftrek. De uithoofde van hare naauwkeurig- en stiptheid, bekende staats-effecten-handel van Adolf Haas, te Hamburg, wordt dan'ook aan ieder met warmte aanbevolen. België. Koning Leopold II is jl. Donderdag in welstand uit Engeland op zijn kasteel van Laeken aangekomen. F r a n k r ij k. De heer Ganesco, lid van het Fransche Wetgevend Ligchaam, gaf het vorige jaar, ten tijde der verkiezingen voor die vergadering een groot verkiezingsbanket te Mont- morency en had, om het volk te verbluffen, den heer Robert Mitchell, hoofdredacteur van de Constitutionnel, daartoe uitgenoodigd. In de zaal aangekomen, steeg hij met den heer Mitchell op den katheder, legde zijn horloge Een jong Wurtembergsch officier, heeft den militairen stand verwisseld met dien van théaterzanger. Met een wonderschoone stem begaafd, is hij op het Frankforter tooneel met veel succès als Max in de Freischütz opge treden. Italië. Kapitein Cameron, vroeger Engelsch gezant in Abessinië en wiens inhechtenisneming door Koning Theodorus aan leiding gaf tot de expeditie tegen dien vorst, is Maandag 11. na een langdurig lijden te Genua overleden. Toen hij in 1868 in Engeland terugkeerde, had zijne gezondheid ernstig geleden door zijne gevangenschap. Amerika. Als een staaltje van ongebolsterden dagbladstijl in Illinois, ontleent men aan de Keithsburg Observer het volgende //Omstreeks 2| jaar geleden kochten wij dit blad. Het lag toen op den rug, had vrienden, geld noch crediet het was bijna gestorven. Wij poogden er nieuw leven in te blazen, staken er al ons geld in en dat van ieder dien wij maar krijgen konden, maar het hielp niet; óf de burgers van Keithsburg waarderen onze pogingen niet, óf wij weten niet wat de vereisehten van een goed blad zijn. Wij begonnen ons werk vol vertrouwen, besloten te winnen of te barsten. Wij zijn gebarsten. Gedurende onze connecties met de Observer hebben wij enkele vrienden en vele vijanden gekregen. De eersten betuigen wij onze dankbaarheid, de laatsten worden zeer beleefd verzocht naar den duivel te oopen.» (Landskeet). *3 3 1-5 Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. I procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 5 12 n. 5.6k. 778.15+12.07 12.4 - 4.3 0.82 wein.golv 6 12 nto. 1.8 773.96+12.81 13.8 - 3.0 0.85 Slechtw. 7 8 notn. 1.7// 773.42+12.21 14.9 - 0.2 0.84 Vlak. 7 12 nno. 2„ 772.71,+ll.SO 15.8 - 1.2 0.78 Slechtw. Weersgesteldheid: 5 Junij 12 u. Helder, beneveld, winderig,goedweer. 6 Junij 12 u. Helder, mooiweer. 7 Junij 8 u. Helder, mooiweer. 7 Junij 12 u. Helder, mooiweer. roepen de leden der Hervormde Gemeente alhier, die de zaak der vrijheid liefhebben op, tot het bijwonen der vergadering die gehouden zal worden op Dingsdag IA Juni a. g., des avonds te half acht ure in de Nieuwe Kerk. L. V. Ledeboer. G. E. Bron. J. H. Kremer. L. Verliey. C. Sipkens. D. de Lange. A. J. Leijer. J. Rinner. C. Boon. C. Abbenes. C. A. Amons. N. J. Leijer. Dr. Hellema. A. Metzelaar. A. van Dam. A. Bas. J. Klein. H. Daarnhouwer. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den ANNA PAULOWNA-POLDER zullen op D1IVG§DA« den IA JULIJ 1SJO, in het logement VEERBURG, des voormiddags ten 11 ure, in het openbaar Informatiën en opgave der conditiën zijn te verkrijgen bij den Algemeenen Opzigter A. R. DEKKER, aan de van Ewijckssluis. UIT BB HA VI» TE KOOF: Eene uitstekend goed onderhoudep SCHOKKER-VISCHSCHUIT, groot 38 ton met VASTDEK, complete INVENTARIS, dubbel stel ZEILEN en verdere benoodigdheden, gediend hebbende voor de ambulante recherche te water; liggende aan de Scheepstimmerwerf DE LASTDRAGER, te Nieuwediep. Nadere informatiën ten kantore van den Notaris W. J. HIDDE BOK, ter standplaats Nieuwediep gemeente Helder. O. 2. VOORBIJm*WAl, I 508, tuggcben de St. Anna straat en Oude Kerkgpleln, te AMSTERDAM, berigt dat hij DAGELIJKS, uitgenomen Zon- en Feestdagen, met zijne HEIOBBZIEATOB SOHXAlIBtJIE te consulteren is.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1870 | | pagina 3