Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Burgerlijke Stand. Gemeente Zijpe. Burgerlijke Stand. Gemeente Wieringen. Correspondentie. ALKMA ARSCHE MARKT YAN GISTEREN ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. Marine-Haven Nieuwediep. ADVERTENT8ËN. mede, e aan o. a.: 311 de eging mgen 'ijden, leren, 11 en de lijven nutte mzen onze nsclie nillen ngen, ietigd kogel jk en erug- en. ïstige izerin s het zhter, irstin 'cha- it. i nog ot de punt irschi veel koffij ook liaar etten eden, n en ocla- dat ofFen ende iten- >ven, 2.- 3.- 1.50 3.- 5.- 2.50 1.25 6.- 0.50 ouw roeg nard over icis- van liet vres lPPÜ men teur tot dat nzer t de land it de de loor [den van ver dat vest den nde. ïeer eps- nen rzin zich t te igh De liooge temperatuur, die in den Mont-Cénis hoerschte, is verbeterd door een eigenaardige luchtpomp, dié steeds frissclie lucht naar het midden des tunnels drijft, zoodat dit bezwaar geheel uit den weg geruimd is. Den 5 Sept. wordt de spoorweg door dezen tunnel met groote feesten geopend. De schade, die de Fransche spoorwegen door den laatsten oorlog hebben geleden, is nu ongeveer bekend en bedraagt, met inbegrip van de waarde van 210 locomotieven en 3500 personen-waggons en andere voorwerpen van het rollend materiëel, die voor verreweg 't grootste gedeelte, als krijgsbuit in 's vijands handen vielen, vijf-en-zeventig niillioen francs. Engeland. In liet Lagerhuis beeft de heer Gladstone medegedeeld, dat hij aan de Koningin voorgesteld heelt, het verlof tot het koopen van officiers-rangen in het leger af te schaffen. Dienovereenkomstig heeft H. M. besloten, dat, te beginnen met 1 Nov. 1871, het koopen van officiersplaatsen zal ophouden. De heer Gladstone verklaarde verder, dat hij niet weet, welke houding het Hoogerhuis nu zou aannemen. Hij hoopte dat het nog tot de tweede lezing der bill zou overgaan. De Regering heeft constitutioneel gehandeld. Zij wil een einde maken aan een staat van zaken, die beleedigend is voor het leger. Het werkliedenverbond te Londen heeft, onder voor zitting van den vredestichter Edmond Beales, een meeting gehouden, om te handelen over een Internationale vrede- regtbank. Men heeft daartoe liet volgende ontwerp aange nomen: „Daar de oorlog als middel tot beslechting van volkenregtelijke geschillen onbillijk en in strijd is met den aard en den geest onzer eeuw, kp,n het behoud van vrede en eendragt krachtig bevorderd worden door de oprigting van een Hoog Geregtshof der Volken, op de volgende grondslagen. Art. 1. Elke afzonderlijke en onafhankelijke regering zal het regt hebben een gelijk aantal vertegen woordigers naar die regtbank af te vaardigen. Art. 2. De regtbank zal een wetboek van Internationaal regt ontwerpen, om, op den grondslag daarvan, de geschillen te beslechten, welke tusschen de vertegenwoordigde regeringen mogten ontstaan. Art. 3. De werkkring van bet scheidsgeregt zal zich tot alle vertegenwoordigde regeringen uitstrekkenzijne bevoegd heid tot inmenging zal zich echter bepalen tot de uitsluitend huitenlandsche betrekkingen van elke regeringde inwendige aangelegenheden zijn er van uitgesloten. Art. 4. Indien een der vertegenwoordigde regeringen weigert zich aan de uit spraak van deze regtbank te onderwerpen, of daaraan binnen een bepaalden tijd gevolg te geven, zal zij buiten het vol- kenregt worden gesteld; de overige regeringen zullen alle diplomatieke betrekkingen met dergelijke mogendheid afbreken en de handelsbetrekkingen met haar verbieden, totdat aan de uitspraak van de regtbank gevolg zal gegeven zijn. Burke, de gewezen kolonel der Fenians, is uit de gevangenis ontslagen. De man is krankzinnig. Het was voor zijne bevrijding, dat eenige boosdoeners in Dec. 1867 een gedeelte der gevangenis van Clerkenwell in de lucht deden vliegen, waarbij zoovele menschen het leven verloren. Op jl. Dingsdag hebben de leeraren van de medische faculteit aan de hoogeschool te Edinburgh besloten geen vrouwelijke studenten meer bij hunne lessen toe te laten. In een brief van den consul te Zanzibar, dr. Kirk, wordt wederom gewag gemaakt van dr. Livingstone. Dr. Kirk zegt, onder dagteekening van 19 April, in den laatsten tijd geene brieven van den reiziger ontvangen te hebben, maar regelmatig berigten omtrent dr. Livingstone te ontvangen door middel van Arabieren te Ujiji. Volgens deze berigten, had dr. Livingstone eene reis ondernomen naar eene plaats, wier naam in dr. Kirk's brief onleesbaar is, 200 mijlen ten westen van Tanganyika. Duitse h land. Het Pruissische Militar-Wochenblatt schrijft over de Fransche mitrailleuses o. a. het volgende: „Zonder ook maar in de verte op een lijn te kunnen staan met de artillerie, wat de werking aangaat, vereischen de mitrailleuses een evenuitgebreide en kostbare organisatie en uitrusting, en zij leveren ook aan het vijandelijk vuur een even groot doelwit. Op groote afstanden kunnen zij niets van belang uitrigten. Op kleine afstanden worden de vijandelijke scherpschutters voor de mitrailleuses even gevaarlijk als voor de artillerie. Tegen troepen achter bedekkingen zijn zij onbruikbaar, omdat de projectielen niet krachtig genoeg zijn om de bedekking te doorboren, en niet ontploffen. Voor aanvallende bewegingen zijn zij ten eenenmale onge schikt en bij verdediging kunnen zij de infanterie slechts zelden met voordeel vervangen, namelijk dan, wanneer te weinig ruimte in liet front is om een voldoend aantal geweren naar eisch te plaatsen, bij voorbeeld bij verdediging van smalle (wegen of bergpassen. Deze redenen doen ons tot het besluit komen, dat cle mitrailleuses in latere oorlogen niet die groote rollen zullen spelen, welke men veelal verwacht." In een Berlijnsch blad leest men het volgende aardige voorval: Een landeigenaar in de provincie Brandenburg zag tot zijn grooten schrik eens zijne jonge vrouw, die hij eerst voor weinige dagen in zijne woning geleid had, bleek in zijne kamer treden en gaf op als verklaring van haar uiterlijk, dat zij, in de herberg bezig zijnde, haar trouwring verloren had, en dat alle moeite om hem weder te vinden vergeefs geweest was. Dadelijk werden er nieuwe navor- schingen gedaan en het geheele dienstpersoneel werd daartoe er bij geroepen, maar te vergeefs. Natuurlijk werd er een nieuwe trouwring gekocht, maar slechts moeijelijk troostte zich de jonge vrouw over het verlies. Jaren van een gelukkigen echt vergingen en bespotteden de bijgelooviglieid der vrouw, die meende dat het huwelijk nu van korten duur zou zijn. Het landgoed ging in andere handen over, en de zaak werd vergeten. Voor eenige weken vierde het echtpaar zijn zilveren bruiloft, daar komt op den vooravond eene vreemde boodschap. Van het voormalige landgoed zendt eendaglooner een kistje en daarin den wei- onderhouden, als op nieuw glanzenden, voor bijna 25 jaren verloren trouwring. De man bemerkte, zooals hij schreef, bij den veldarbeid onder een molshoop iets schitterends, bij onderzocht het nader en vond den ring, wiens verlies, toen zooveel verdriet veroorzaakt had. Er was onder de rijke geschenken op de zilveren bruiloft geen enkel, dat het paar zoo verheugd maakte, als de wedergevonden trouwring. Te Keulen zijn weder twee koetsiers door de politie beboet, wegens mishandeling van paarden, terwijl men elders met de beesten doet wat men verkiest. In de omstreken van Ems is veel schade veroorzaakt door een wolkbreuk, vergezeld van een vreeselijke hagelbui. De hagelsteenen wogen van 1 tot li decigram; zij lagen hier en daar een voet hoog op den grond. Vensterruiten zijn bij massa's vernield; verschillende vogels werden in hunne vlngt door de vallende stukken ijs gedood. Yan 14 tot 21 Julij 1871. ONDERTROUWD: A. van den Berge, matroos bij de Marine en C. Huisman. E. Meeuwsen, vuurstoker bij de Marine en O. Bom. IC. Tuinder, zeeman en G. Hof. S. J. Koens, scheeps timmerman en T. Peeters. P. Damsteeg, zandvormer, wonende thans te Amsterdam, onlangs alhier en G. van der Poll. P. L. Gude, werkman, weduwnaar van E. Lap en S. Koudenhurg. C. de Winter, stuurman ter koopvaardij, wonende te Alkmaar en J. C. Cornelisse. A. Bontes, vuurstoker hij de Marine en C. A. D. Eijgenhuijs. J. Man, timmerman, weduwnaar van E. Sterk en A. H. van Grunningen. J. Ox, stoker bij de Marine, wonende thans alhier, onlangs te Hellevoetsluis en T. Kuiper, wonende te Makkum, gemeente Wonseradeel. GEHUWD: J. A. Ketjen en M. E. van Parreren. C. de Moei en M. Rnstemeijer. C. J. Valkenburg en A. op 't Land. BEVALLENC. Kwist, geb. de Bruijn, (Z.). J. C. Koopman, geb. Huurman, (Z.). W. Niezen, geb. ICruize, (Z.). J. Buijtendijk, geb. van Gelder, (Z.). C. H. Philipse, geb. d'Jong, (D.). J. W. van Bremen, geb. Reijers, (Z.). F. Mandemaker, geb. Horstman, (D C. Peters, geb. de Kok, (Z.). C. H. Liedmeier, geb. Bank, (Z.). J. Broest, geb. Baak, (Z.). L. Kraak, geb. de Winter, (P.). G. M. Rieuwerts, geb. Veldt, (Z.). S. M. Lequin, geb. Herlaar, (Z.). OVERLEDEN: D. P. Douwes, 19 jaren. A. de Pagter, 6 maanden. M. H. van Stelten, 10 weken. M. Grin, 9 maanden. II. Vreden- burg, 9 jaren. A. Trap, 4 maanden. K. Escherig, 40 jaren en 11 maanden. A. Kolk, 3 jaren. H. Timmers, 13 maanden. Van 1 tot 15 Julij 1871. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: C. Kapitein en J. Groot. D. Opmeer enM.de Goede. J. Konwenberg en M. Doorn. A. Bakker en M. Hoogland. GEBOREN: Elisabetb, dochter van IT. Ilolterman en M. Traij. Grietje, dochter van K. Noorden en A. de Leeuw. Maartje, dochter van J. Mulder en T. Bakker. Maartje, dochter van P. de Leeuw en G. Schotvanger. Catharina, dochter van J. lCee en A. Kee. Herman Diderich, zoon van W. F. Niestadt en II. M. L. Niestadt. Nicolaas, zoon van W. L. Quax en E. Schoen. OVERLEDENCornelis Theodorus, 2 dagen, zoon van C. de Wit en J. Bloothoofd. Gerard, 18 maanden, zoon van P. Duin kerken en M. Streutker. Van 1 tot 30 Junij 1871. ONDERTROUWD: Simon Rotgans en Neeltje Kinne. GETROUWD: Jan ten Bokkel en Maartje Brave. GEBORENAntje, dochter van P. Tijsen en A. Asjes. Jan, zoon van J. Kotter en G. Zomerdijk. Jan, zoon van J. Wigbout en T. de Wit. Maartje, dochter van J. Rotgans en D.Baijs. Maria, dochter van K. Boersen en J. W. Vroone. Jan, zoon van J. Dekker en A.Veerdig. OVERLEDEN: Albertus Wiegman, 3 jaren, zoon van A. Wieg man en N. Annes. Nan Soheltus, 70 jaren, weduwnaar van Grietje Raven. Nan Poel, 1 jaar, zoon van J. Poel en A. de Haan. IC. te Texel deelt mede, dat een knaapje aldaar onlangs eene porte-monnaie gevonden beeft met eenig geld er in. Tot nog toe is het bent niet gelukt den eigenaar op te sporen. Bij den onderwijzer te ICoog en bij K. Brouwer, te Evers-Koog, zijn inlichtingen te bekomen. X. Uw verkiezingsartikel kan niet dan als advertentie en onder teekend geplaatst worden. Aan eenige onzer abonné's in de Zijpe berigten wij, dat de Courant geregeld aan hun adres wordt verzonden, zoodat de oorzaak van vertraging in de toezending elders moet gezocht worden. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). 12 12 Windrigting en Kracht. zw. Ik. zwtz. 4 zwtz. 8„ Barometer Stand. 761.40 754.98 754.08 Afiv. 1.43 5.01 5.91 Thermometer C. Stand. 17.9 16.5 17.0 Afw. - 1.8 - 1.4 - 2.2 Toestand van de zee. 0.83 0.89 0.82 Vlak. Slecbtw. Golvend. Weersgesteldheid: 21 Julij 12 u. Ligtbewolkt, helder, mooiweer. 22Julij 8 u. Digtbewolkt, koelweer. 22Julij 12 u. Digtbewolkt, winderig. Aangevoerd 600 stapels Kaas, wegende 131184 kilogrammen. Prijzen Kleine f 31, Commissie f 33,50. Middelbare f 34, Laagste prijs f 15, 6 Paardenbov.'tjaar f 40al30 Veulens - a 16 Koeijen - 60a230 Vette Kalveren - a 12 Nuchtere dito - 8a 18 62 Schapen - 16a 34 14 Lammeren - 6a 10 VetteVarkens.pK.G.f a 75 Magere dito - 8a 20 108 Biggen ben. 10 w.- l^a 4 2 Bokken en Geiten - 5a Kleine dito c a Ezel f a Boter, per 0.630 K.G. c 80a 90 Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 12 Julij. Prins van Oranje. J. C. Braat. Batavia via Suez. 18 21 Julij. Auguste. J. v. Tubergen. Soerabaija. 18 21 Hollandstrouw.K.M.E.v.Strijen, Samarang. 20 20 Bérénice. H. Rutters. Genua. 20 NicolaasFrans.W. de Groot. Messina. 20 Giacinto. G. S. d'Aniello. Genua. 21 PadangPacket.J. Mondt. Batavia viaNewcastle Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Biuuenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 20 Julij. Garstang. T. Thornton* Duinker&Goedkoop. Galveston 21 Glenaros. F. Hicks. Bombay. Heeft vijf dagen quarantaine ter reede gelegen. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Margaret. H. Larsen. Ncrva. Hout. Amons Co. Christine. S.S.Jacobsen. FatherMattbew. W.K.Watson. Olympias. C. Needkam. Seahnm. Steenk. Duinker&Goedkoop Newcastle. C. Berghuijs. lA Vijftigjarige Echtvereeniging "f T. VAN J. J. KR IJ NE A G. KEIJZER. A ïf Helder, 22 Julij 1871. x Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Vijf-en-Twintigjarige Echtvereeniging VAN JOHANNES DRONKERS J EN GEERTRUIDA BLOKKERS. Huisduinen, 23 Julij 1871. Uit naam hunner dankbare Kinderen en Behuwdkinderen Ondertrouwd S. P. HÜIZINGA, Leeraar a/d Rijks- en Gemeente- Burgei-scholen te Leeuwarden, en M. M. D. WEN TINK. Burg-op-Texel, 20 Julij 1871. Eenige en algemeene kennisgeving. Ondertrouwd C. DE WINTER, 2de Stuurman, van Beverwijk, en JOH. C. CORNELISSE, van Nieuwediep. Nieuwediep, 20 Julij 1871. Bevallen van een welgeschapen Zoon J. MEIJER, geb. KUNST. Nieuwediep, 22 Julij 1871. Het behaagde den Heer van leven en dood heden tot zich te roepen mijn geliefde Echtgenoot J. REUVERS, in den ouderdom van ruim 57 jaren. Zij die den dierbaren overledene van nabij hebben gekend, zullen beseffen hoe zwaar dit verlies mij en mijne Kinderen treft. De Algoede trooste ons en geve ons kracht om in Zijnen ondoorgrondelijken wil te berusten. Eijerland, 19 Julij 1871. T. VAN ES. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een smartelijk lijden van vijf dagen, ons eenig geliefd Dochtertje ANNA KOLK, in den jeugdigen leeftijd van drie jaren en drie maanden. Nieuwediep, 19 Julij 1871. II. SELDERBEEK. G. SELDERBEEK—HEIDENRIJK. Algemeene kennisgeving. - De persoon, die II. Zondag een verkeerd PAAEiD heeft meegenomen uit den stal van J. SLIKKER, te Oude Sluis, wordt verzocht de begane misstap zoo spoedig mogelijk te herstellen, en zich te vervoegen bij M. VETHMAN, te Wiering er waard. Ingevolge bevelschrift van den Heer Regter-Commissaris in het faillissement van ARIE JONGERLING, Timmerman te Zijpe, worden alle schuldeiscliers, pand-, hypotheek- of voorregt- hebbenden daaronder begrepen, opgeroepen ter eerste verificatie van schuldvorderingen, welke zal worden gehouden op Dingsdag; 85 Julij 1871, des voormiddags te half twaalf uur, in een der localen van het Raadhuis te Alkmaar. De Curator in het faillissement, A. P. DE LANGE. De Curator in het faillissement van 'HARMEN EIKEMA, Winkelier te Helder, berigt, dat op heden de staat van algemeene rangregeling ter Griffie der Arrondissements-Regtbank is gedeponeerd, om aldaar gedurende veertien dagen voor belanghebbenden ter inzage te verblijven. De Curator voornoemd, Mr. A. P. DE LANGE.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1871 | | pagina 3