ADVERTENTIËN. DANKBETUIGING, Engeland. Duitschland. Oostenrijk. Amerika. In het tegfenwoordig-e jaargetijde Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Marine-Haven Nieuwediep. 281ste STAATS-LOTERIJ. ALKMAARSCHE MARKT VAN GTSTEREN. ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. te Parijs, met eene jonge dame, mlle. Hébert, dochter van een zeer gegoed oud-koopman te Parijs. De bruidegom W1 de Catholieke godsdienst omhelzen. Dat was door de bruid tot voorwaarde gesteld. Hij zelf is millionair. Jl, Woensdag werd voor Queen's Bench een aanvang jemaakt met de behandeling van het proces tegen den zich Doemenden Roger Tichborne, beschuldigd van meineed en valschheid in geschriften. Deze zitting werd geheel inge nomen door de levensbeschrijving van Rogèr Tichborne. De echtgenoote van den lord-mayor van Londen ,eeft a. s. Woensdag een gecostumeerd bal in Mansion-House; gOO nitnoodigingen zijn daarvoor gedaan. De lord-mayor al het costuum dragen van Lodewijk XIV, de lady-mayores dat van Maria Theresia; 20 personen van zijn familie zullen eenige hooge personen van het Fransche hof van dat tijdvak voorstellen. Men verwacht een groote pracht van costumen. Jl. Maandag avond kwam te Cambridge aan de graaf de la Warr. Hij nam zijn intrek in het Buil Hotel, dat bij Dingsdag morgen verliet met achterlating van een brief aan het adres van den' rentmeester zijner goederen. In dat schrijven gaf de graaf kennis, dat hij van plan was zich te verdrinken. Den geheelen dag heeft men met dreggen in de Cam gevischt, zonder dat echter 's avonds bet lijk gevonden was. De ongelukkige was in 1815 geboren. Uit Alexandrië en Khartoum wordt getelegrapheerd dat sir Samuel en lady Baker zich in veiligheid te Tatookra bevinden. De Echo bevat een uitvoerig berigt van eene vecht partij met handschoenen, binnenmuurs gehouden, om een prijs van 100 p. st. door markies Queensberry uitgeloofd, voor kampvechters van ligt gehalte, De toegangsprijs was 1 p. st. per persoon, hetgeen niet belette dat er honderden toeschouwers waren. De boksers of vechters waren de kampvechter Napper en een jong man, Davis genaamd. Na een uur zonder gevolg gevochten te hebben, begon Napper te zwichten, als wanneer zijne vrienden tusschen- keide kwamen, en toen ontstond een algemeene verwarring. Eindelijk was Napper niet meer in staat om op het gegeven teeken weder gereed te zijn en werd Davis tot overwinnaar verklaard. De verontwaardiging over de vertooning was algemeende plaats waar deze geschiedde was vroeger een kerk, en wordt thans als zaal gebezigd. Een ooggetuige lerigt, dat men op een oogenblik Napper voor dood hield, Joch hij werd bijgemaakt door water over zijn hoofd te werpen; ,/hïj bloedde als een varken," dit is een technische uitdrukking. De Pall Mali Gazette geeft de volgende schets van Santa Cruz, een der aanvoerders van de Carlisten't Is een man van ongeveer 35 jaren, ineengedrongen, bleek, mager, zenuwachtig, maar toch met een houding, die van veel energie getuigt. Zijn baard is zwaar, zijn hoofdhaar kort afgeknipt. Twee kleine oogen glinsteren, als die van een uil, onder een paar zware wenkbrauwen. Zijne lippen zijn dun, zijn neus heeft een haviksvorm.... Over 't geheel heeft zijn uiterlijk iets terugstootends, vooral voor hen die met zijn wreedaardigheden bekend zijn. Zijn blik is schichtig; dit is vooral het geval sedert men een prijs op zijn hoofd heeft gezet. Hij spreekt kortaf en droogjes. Het huis waarin hij zijn hoofdkwartier heeft opgeslagen, wordt bezet door 40 man, die zijn lijfwacht vormen, en in de wandeling bekend staan als „de zwarte bende." Niettegenstaande hij ioo wèl bewaakt is, verkeert hij aanhoudend in de vrees vergiftigd te zullen worden. Jl. Zaturdag is in de fabriek van de heer Borsig te Berlijn de 3000ste locomotief voltooid. De heer Borsig heeft bij die gelegenheid 10,000 thalers geschonken aan het door zijne werklieden ingestelde fonds voor invalieden en ouden van dagenvoorts 3 thaler aan eiken arbeider, die bij de voltooijing der 1000ste locomotief reeds bij hem werkzaam was, 2 thaler aan eiken arbeider, die de 2Ö00ste locomotief in zijn fabriek had zien voltooijen en aan de overigen elk 1 thaler. Hij heeft de feestelijkheid van dien lag ingeleid inet eene toespraak aan zijne arbeiders, waar in hij te kennen gaf, dat hij reeds dikwijls tengevolge van le onaangenaamheden, waarmede de zoogenaamde sociaal democratische beweging ook hem bedreigde, op het denk beeld gekomen was om zijne zaak aan eene naamlooze vennootschap over te dragen; de gehechtheid aan zijne arbeiders echter had hem die plannen doen opgeven. De heer Borsig hoopte dat het voornamelijk zijne oude arbeiders tonden zijn, die het hoofd zouden bieden aan alle woelingen 'an de zijde van hen, die onder schoonschijnende woorden, kosten der arbeiders wilden leven. Met betrekking tot de houding van den afgezetten burgemeester van Straatsburg, den heer Lauth, schrijft de Spen. Ztg. het volgende over „de stemming in den Elzas:" >Wie den heer Lauth maar eens zag of hoorde spreken, »as over zijne (Duitsche) afkomst nooit in twijfel. Hoe bomt nu deze man, die voor 't overige van rust en een gemakkelijk leven houdt, er toe om zich zoo tegen Duitsch- hnd te verzetten, 't Is hem gegaan als alle patriciërs te Straatsburg. De vrouwen zetten de mannen op. Onder vier oogen wil de Elzasser wel bekennen, dat het Duitsche regime nog niet zoo kwaad is en zelfs in vele opzigten heter dan het Fransche. Maar zij zullen wel zorgen het liet openlijk te zeggen. Zij zouden daardoor op eens uit floten worden van allen omgang met de fijne clique, die hor vrouwen wordt geleid. Wij hebben in den Elzas een wrlog te voeren met de meisjes-kostscholen. De vrouwen meisjes der hoogere standen zijn daar Fransch gewor- fai, en juist de moeite, die het haar heeft gekost om met volbloed Fransche vrouwen op eene lijn gesteld te worden, vsaakt, dat zij ons haten, die haar deze positie willen ont nemen. Wie bekend is met de voornaamste familiën in Straatsburg weet, dat alle oppositie tegen Duitschland van Je vrouwen uitgaat. Zoo is 't ook met den heer Lauth, wiens dochter met een Fransch officier getrouwd is. Hij is niet de eenige, die voor vrouwelijken invloed zwicht. Hij is ook niet de eenige, die gelooft, dat binnen weinige jaren de Fransche roodbroeken den Rijn weer zullen veroverd hebben. Algemeen vertrouwt men, dat spoedig de revanche oorlog zal beginnen en aan den goeden uitslag daarvan twijfelt men niet.".. Op Witten Donderdag hebben de Keizer en de Kei zerin van Oosterrijk, volgens een sedert drie jaren veron achtzaamd gebruik, met groote plegtigheid in hun paleis te Weenen de voetwasscliing verrigt. Een uitgezocht gezelschap, waaronder alle Prinsen en Prinsessen der keizerlijke familie was in de eerezaal van het paleis bijeen. Na het uitspreken der gebeden, werd door hunne majesteiten een magere maaltijd voorgezet, aan 24 oude lieden van beide geslachten, onder welke zich eene vrouw bevond, die den hoogen ouderdom van 106 jaren had bereikt. Na dezen schijnmaaltijd droogde de Keizerin de voeten der vrouwen en de Keizer die der mannen; alle oudjes kregen vervolgens, ieder op zijn beurt, een lederen beurs om den hals, 30 stukken van 25 kreutzers inhoudende. Daarop verlieten de Keizer en de Keizerin de zaal en de equipages bragten de arme gasten naar hunne woningen terug, waar ieder spijzen, borden, een couvert en een flesch wijn vond. Te Madrid heeft een coup d'état plaats gehad. De permanente commissie uit de Nationale Vergadering is door de regering ontbonden, omdat zij het niet met de regering kon vinden. De bevolking der hoofdstad was zoo vijandig gezind jegens de commissie, dat er zelfs bedreigingen met wapenen hebben plaats gehad, die echter, dank zij de houding van Castelar en het krachtig optreden van de vrijwilligers der republiek, tot geene feitelijkheden hebben geleid. Te Baltimore oefent een jonge dame de betrekking van dentiste uit. De New-Orleans Republican schandvlekt het volgende feit onder Spaansche vlag geschied: De Fatchoy kwam van Makho naar Havanna met 1005 koelies. Onder hen ontstond een oproerige beweging, en zij wierpen een hunner bewakers in zee. De officieren lieten vuur geven, en 130 der koelies werden in de boeijen gesloten. Den anderen dag werden zij op het dek ten bloede gegeeseld. De rebellie werd gestuit; meer dan 80 man stierven op den overtogt. Een Amerikaansch geleerde, dr. Struthers, heeft ontdekt, dat de walvisschen zeer aan rumathiek lijden. In Mexico heersclit groote verwarring, Oaxaca is in oproer. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. (Plaatsruimte betaald.) moest eigenlijk niet alleen de zieke maar ook iedere gezonde daar voor zorgen, dat zijn ligchaam versterkt en tegen den uiterlijken schadelijken invloed des weders gewaarborgd zij. Geen middel bewerkt dit sneller en zekerder dan de wereldberoemde Wijnlikeur Honduro! Duizende hebben daaraan hunne gezondheid te danken; alle zieken, vaak zelfs in gevallen dat men ze als verloren be schouwde, vinden daardoor genezing en voortdurende gezondheid. In de annonce van heden is een attest, waarin de heer Jochheim met den grootsten lof van de bijzondere uitwerking der Honduro tegen borst- en maagkwalen spreekt. Opgave van af Donderdag middag tot Zaturdag middag. ONDERTROUWDJ. G. A. Berendsen, konstabelsmaat en W. A. Leijen. A. Kater, werkman en J. Rezel. C. Hagenaar, weduwnaar van H. T. de Boer en A. M. Veen, weduwe van A. van den Enden. BEVALLEN: H. Rieuwers, geb. Spanjert, (D.). A. M. van Hees, geb. van 't Hert, (Z.). J. C. Hartsinck, geb. Möller, (D.). Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming 19 April. Prinses Amalia. G.H.Timmermans. Batavia. 25 IJmuiden. E. Zeijlstra. Batavia. 26 Raphaël. G. Molenaar. Curaijao. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Athelstan. T. Bedlington. Newcastle. Steenk. Duink.ScGoedk. Ariël. W. Shipley. Iron Era. E. E. Reader. Londen. Hout.* Amons 8c Co. Minerva. H. Heegaard. Drammen. v. Vliet 8c Co. Vulcan. B.T.Marchussen. Abo. Amons 8c Co. *Een gedeelte der lading van het in zinkenden staat aldaar binnengebragte schip Australië, kapt. Beekman. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). 5. kï- <1 Windrigting en Kracht. Barometer mm. Stand. Afw. noto. no. 3k. 0.5, 764.58 f 5.48 765.78 f 6.58 765.43,+ 6.23 Thermometer C. Stand. Afw. St B -*-> 05 -a o o o O Toestand van de zee. 2.8 5.0 - 8.0 - 7.1 - 6.9 0.67 0.72 0.60 Slechtw. Vlak. Slecht. Weersgesteldheid- 25 April 12 u. Ligtbewolkt, koüdweer. 26 April 8 u. Helder, losbewolkt, hagel, kond. 26 April 12 u. Losbewolkt, koudweer. Gevroren dikte van 23 op 24 April 2 millimeters. VIERDE KLA.SSE. Vierde lijst: No. 16239 200. Kaas. Aangevoerd 287 stapels, wegende 56465 kilogram. Kleine Hooi f 37,50, Commissie f 36,Middelbare f 37,25, Laagste prijs f 20,Kleine Gras f Middelbare f Ter Graanmarkt bedroeg de aanvoer 565 hectoliters, waaronder 67 Tarwe, 74 Gerst, 387 Haver en 25 Boonen. De prijzen waren als de vorige week. 154 Magere Varkens - 19a 32 276 Biggen ben. 10 w.- 7a 13 13 Bokken en Geiten - 5a 11 11 Kleine dito c 66al00 Ezel f a Boter,per 0.630 K.G. c 85a 95 1 Paarden bov.'tj aar f 60a Veulens - a 2 Koeijen -175nl95 64 NuchtercKalvereu - 6a 16 592 Schapen - 29a 48 70 Lammeren - 11a 18 Vijf-cn-twintigjnrige Echtvereenlglng §VAH Sn CORNELIS BAAS Johz. JOHANNA WILLEMINA VAN DER WAL. Nieuwediep, 27 April 1873. K Uit naam hunner dankbare Kinderen. Ondertrouwd C. HAGENAAR, Weduwnaar van H. de Boek en A. M. VEEN, Weduwe van A. van den Enden. Nieuwediep, 24 April 1873. Ondertrouwd: GERHARDUS HENDRIK GEERLIGS, van Anna Paulowna, en AAGJE KISTEMAKER, van Winkel. 26 April 1873. Getrouwd A. J. K R I E G E R, Ingenieur, en A. H. S W A R T. Alkmaar, 23 April 1873. Getrouwd A. VERMEULEN, van den Helder, en C. BRUIN. Tescel, 24 April 1873. Getrouwd A. K L E IJ N en L. SCHRODER. Nieuwediep, 24 April 1873. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon E. P. VOSSEVELD, geliefde Echtgenoote van A. STAALMAN. Nieuwediep, 26 April 1873. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na korte ongesteldheid, ons geliefd Zoontje RENS, in den ouderdom van ruim 8 weken. Anna Paulowna, 23 April 1873. C. WAIBOER Rz. E. JIMMINK. Heden overleed, tot mijne en mijner Kinderen diepe droefheid, mijne geliefde Echtgenoote T. SMIT, in den ouderdom van 24 jaren. Stolpervlotbrug in de Zijpe, 24 April 1873. S. BAKKER. De ondergeteekende, thans geheel hersteld zijnde van een gebrek, waaraan hij gedurende 22 jaren lijdende was, gevoelt zich bij dezen gedrongen openlijk zijn hartelijken dank te betuigen aan Heeren Officieren van Gezondheid der Nederl. Marine in het algemeen en aan Heeren Doctoren HELLEMA en VAN LEENT in het bijzonder, voor de hulp verleend bij en de uitnemend geslaagde operatie op hem ten uitvoer gebragt. Naast God dankt hh' zijn leven aan de ervaren behandeling van genoemde Heeren. Hij zal er hun altijd dankbaar voor zijn. Ook den Heer J. KEESMAN, die kosteloos gedurende circa vijf 'weken zijn rijtuig voor hem beschikbaar had, zal hij altijd erken telijk zijn voor de regt Christelijke dienst aan hem bewezen. Koegras, 26 April 1873. D. ZON. De ondergeteekende brengt langs dezen weg zijnen hartelijken dank aan den Heer H. BITTER, voor de bijzondere hulp, verleend bij de bevalling zijner Echtgenoote. J. BAKKER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1873 | | pagina 3