Buitenland. Stoomvaart-Berigten. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Burgerlijke Stand. Gemeente Texel. Burgerlijke Stand. Gemeente Callantsoog-. Marine-Haven Nieuwetliep. Ing-ezonden mededeeling-en. SCHAGER MARKT van HEDEN. België. Een onmenschelijke weddingschap heeft te Ecaussincs d'Enghien den dood van een man veroorzaakt. Een steen houwer wedde onlangs met een zijner werkgezellen, dat hij een grooten steen op zijn buik zou laten in stuk slaan, en er hoegenaamd geen ongemak van zou hebben. De verliezer moest de vier pond krieken, welke de wedders voor de proefneming zamen opaten, en het bier dat zij er bij dronken, betalen. Zoo gezegd zoo gedaan, de een ging nu op den rug liggen en men plaatste hem een grooten steen op den buik; daarna nam de andere een zwaren hamer en sloeg daarmee uit al zijn magt op den steen, die aan stukken sprong. Gondry slaakte een kreet, zijn buik was verpletterd en zijn darmen waren doorboord. Men droeg hem naar zijn woning te Ecaussines-Lalaing, waar hij 18 uren daarna onder de hevigste pijnen overleed. De justitie, bijgestaan door den regter van instructie en de wetsdoctors van Bergen, hebben zich naar Ecaussines- Lalaing begeven, ten einde een onderzoek in te stellen. Frankrijk. Maarschalk de Mac Mahon zal de vacantie voor een deel op het kasteel Sully en voor een deel op het Elysée, dus in Parijs, doorbrengen, en'het verblijf gedurende een paar maanden van het hoofd van den staat in de hoofdstad herlevendigt de hoop dat aan Parijs weldra zijne regten zullen teruggegeven worden, welke men tijdelijk aan Ver- sailles heeft toegekend. Volgens de Decentralisation is dezer dagen een spoortrein tusschen Villefranche en Lyon door den bliksem getroffen. In een goederenwagen werden eenige kippen gedood. De conducteur van den trein is blind geworden de machinist en de stoker bespeurden een hevigen schok, doch hebben geen letsel bekomen. Van de hand van Ernest Bénan heeft een nieuw werk het licht gezien, den titel voerendeLa mission en Phénide, en een verhaal gevende van de wetenschappelijke onderzoekingen in Syrië, tijdens het Fransche leger daar in 1860—61 verblijf hield. Lecocq, de componist van La fille de Mad. Angot, bewoont thans een fraai buitengoed te Maison Lafitte. Hij schiint echter nu reeds verzadigd te zijn van de genoegens van het landleven en zal weldra naar Parijs terugkeeren, om zich daar, in het gewoel dier stad, tot den arbeid te zetten aan een nieuw muziekaal werk. In het Hoogerhuis werd jl. Maandag, na eenig debat, het ontwerp betreffende de fundatie-scholen tot de tweede lezing toegelaten. In het Lagerhuis heeft de regering, in antwoord op eene interpellatie, verklaard dat zij sedert eenigen tijd de kwestie in overweging had genomen, welke maatregelen men zou kunnen nemen om de veelvuldige aanvaringen op zee te voorkomen. De oplossing der kwestie evenwel was zeer moeijelijk en 't zou niets baten wanneer men al vaststelde op welke wijze de schepen voor elkander moesten uitwijken, wanneer men in deze met de mogend heden niet tot eene overeenkomst was geraakt. De regering bleef echter aan de zaak nog steeds haar aandacht wijden. In de zitting van het Lagerhuis antwoordde de heer Bourke op eenen vraag van den heer Bowyer, dat er geen reden bestaat te vermoeden, dat eenige Staat in Europa de interventie, welke ten aanzien van Spanje zal plaats hebben, als eene gewapende interventie zal beschouwen. Engeland althans beschouwt die niet als zoodanig. De interventie, zooals die geschieden zal, zal geen aanleiding geven tot eenige interventie van eene andere Europeesche mogendheid. Dr. Beke, de beroemde reiziger, is den 31 Julij overleden. Hij was 10 Oct. 1800 te Londen geboren. Zijne gevaarlijke togten door Abyssinië, in welks binnenlanden hij verder kwam dan eenig Europeaan ooit was geweest, maakte hem wereldberoemd. Door zijne werken, waaronder de klassieke behandeling over de origines biblicae, het verhaal zijner reis door Sahara, de onderzoekingen naar de bronnen van den Nijl, de navorschingen in het Maangebergte enz. enz., staat hij in de geleerde wereld hoog aangeschreven. Oostenrijk. Toen in de gezondheids conferentie te Weenen de debat ten over de quarantaine afgeloopen waren, kwam het tot een heftigen twist tusschen de vertegenwoordigers van Frankrijk en Italië, de professoren Fauvel en Semmola. Dr. Fauvel had in zijn resumé der besluiten, die vdór zijn komst genomen waren, beweerd, dat die besluiten getuigden van „gebrek aan diepe studie" en het congres van „oppervlakkigheid" beschuldigd. De president, baron Gagern, liet dit onopgemerkt voor bijgaan, maar prof. Semmola protesteerde. Ik wist niet, dat de heer Semmola president van de conferentie was, antwoordde de heer Fauvel. „Ik spreek ook niet als president," hernam de Italiaansche afgevaardigde, „maar als lid, om mijn wetenschappelijke eer te beschermen, en ik betreur de manque de respect, die de vertegenwoordiger van het beleefdste volk der wereld tegenover zijn collega's aan den dag legt." De heer Fauvel zweeg, maar na afloop der zitting liet hij door den vertegenwoordiger van Engeland aan prof. Semmola zijn verontschuldigingen aanbieden en verklaren, dat hij de beleedigende uitdrukkingen introk. Er werd toen besloten van het voorval in het protocol geen gewag te maken. Het Fremdenblatt deelt het volgende uittreksel uit een brief van een Carlist mede„Eerlijk gezegd, wat bij de Oostenrijksche, Pruissische en Italiaansche armee als barbaarsch geldt, is bij de Spanjaarden zeer gebruikelijk. Ik heb in Italië en Mexico gevochten en genoeg gevan genen gemaakt, maar altijd werden zij fatsoenlijk naar de eene of andere plaats gebragt, terwijl in Spanje Carlisten en Republikeinen niet gaarne pardon geven. Ik zelf, toen ik van een berghelling naar beneden viel en bewusteloos lag, kreeg van een vrijwilliger der vrijheid een bajonetsteek in de zijde. Hij werd door een Navarreeschen scherp schutter neergeschoten. Ik ben thans officier, evenals vele andere Oostenrijkers en Hongaren. Pleizier heb ik wel niet meer in het soldatenleven, maar als men 20 jaar zoo in de wereld rondgezworven heeft, is het maar best, zoolang als het gaat, bij het handwerk te blijven en ik heb gezworen het bij don Carlos uit te houden, totdat hij Koning is. Wij hebben hier minstens 6 a 700 Franschen, waaronder vele van adel, meest jongeheeren, die tegen de vertnoeije- nissen in de bergen niet bestand zijn. Anderen zijn voor malige Pauselijke zouaven of Italiaansche soldaten; ook zijn er enkele Engelschen." De schrijver is een zekere F., te Weenen geboren. Hij was vroeger wachtmeester bij de Oostenrijksche transportdienst. Later diende hij onder Garribaldi, vervolgens in Mexico, daarna weder onder Garribaldi en thans is hij officier bij de Carlisten. Italië. Thans heeft ook de Italiaansche regering een oorlogschip naar de Spaansche Noordkust gezonden, ter bescherming van de Italiaansche onderdanen. Men verzekert, dat zulks is geschied op uitdrukkelijk verzoek van eenige Italiaansche consuls. Dit voorbeeld is, naar de telegraaf ons heden mededeelt, spoedig door Engeland gevolgd. Het Engelsch eskader van de Middelandsche Zee heeft namelijk last gekregen naar Spanje's Oostkust (Barcelonaj te vertrekken. Te Florence is weer een bezending Amerikaansche jonge dames aangekomen, ten getale van dertig. Onder leiding van professor Loornis doen zij een reis door Europa tot haar onderligt. Amerika Een schandaal-proces wordt te New-York behandeld. Theodore Tilton heeft den bekenden predikant Henry Ward Beecher aangeklaagd, wegens de verleiding van mevrouw Tilton. De akte van beschuldiging zegt dat Beecher, de echtgenoot van mevrouw Beecher-Stowe, van zijn invloed dien hij als predikant op mevrouw Tilton had, misbruik heeft gemaakt tot het bevredigen van zijnen hartstogt. Dit proces brengt te New-York algemeene sensatie te weeg. In Amerika doet zich tegenwoordig het zonderlinge ver schijnsel voor van eene drukke landverhuizing naar Europa. Nooit hebben de stoombooten zulk een aantal tusschendeks- passagiers naar Liverpool, Queenstown of naar de Duitsche havens teruggebragt als in de laatste maanden, sedert de finantieële- en industrieële crisis der maand Sept. 1873. Duizenden Europesche landverhuizers, na langen tijd tegen de armoede geworsteld en de laatste spaarpenningen, die zij uit Europa medegebragt hadden, verteerd te hebben, nemen het besluit naar hun vaderland terug te keeren. De vrees dat hun daar waarschijnlijk nog grooter ellende zal wachten, is niet in staat hen terug te houden. De buiten gewoon lage prijs der vrachten met de stoombooten bevor dert deze landverhuizing in hooge mate. De concurrentie tusschen de talrijke verschillende lijnen heeft den prijs van den overtogt, als tusschendeks-passagier, van Amerika naar Europa op de Engelsche en Amerikaansche stoomschepen thans doen dalen tot de onbeduidende som van f 35 per hoofd. De maatschappijen erkennen zeiven dat zij op dien prijs verliezen, maar zij leggen op den overtogt nog liever geld toe, dan dat zij een passagier aan hun concurrent gunnen. Een van de coquetteriën der Amerikaansche jonge dames bestaat tegenwoordig daarin, dat zij gaarne een zeker embonpoint bezitten. In tegenstelling met hetgeen in het begin dezer eeuw in Amerika het gebruik was, toen volgens Washington Irving de dames der Nieuwe Wereld door het drinken van azijn en andere kunstmiddelen steeds er op uit waren om eene aetherische magerheid te verkrijgen, gaat er tegenwoordig bijna geene dag om, waarin eene jeugdige schoone uit New-York of Philadelphia zich niet op de weegschaal plaatst, ten einde zich te overtuigen dat zij nog altijd „goed in het vleesch" zit. „Hoe maakt gij het in den laatsten tijd?" vroeg onze Franschman aan eene jonge dame uit den staat Connecticut. Uitstekend, was het antwoord. „Sedert de maand April ben ik achttien pond in gewigt vooruitgegaan." Deze bezorgdheid over hunne zwaarte wordt aan de kinderen sedert hun prilste jeugd ingeprent. Naauwelijks kan de jeudige Yankee op zijne kleine beentjes vooruit komen, of hij loopt naar eene weegschaal en laat een certificaat geven hoeveel zijn officiëel gewigt bedraagt. Deze operatie wordt op geregelde tijden herhaald. Opgave van af Dingsdag middag tot Dondedag middag. ONDERTROUWD.- Geene. GETROUWD: B. M. Struijs en A. C. Schietekatte. H. de Wijn en M. Griek. BEVALLENM. Arends, geb. Verhagen, (D.). M. E. Deurloo, geb. Winterstein, (D.). OVERLEDENW. A. D. Verweijde, 26 jaren. P. J. Zwart, 2 maanden. J. Schipper, 34 jaren. van 29 Julij tot 5 Augustus 1874. ONDERTROUWD: Lammert Kaan Lz. en Neeltje Kalis. GETROUWDGeene. GEBORENJannetje, dochter van Cornelis Vermeulen en Martje Stark, OVERLEDEN: Pieter Bakker, 77 jaren, weduwnaar van Immetje Sluisman. Levenloos aangegeven 1. Van 1 tot 31 Julij 1874. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENPieter, zoon van Klaas Zeeman en Trijntje Buik. Jacob, zoon van Willem Erederik Wognum en Trijntje Jongerling. OVERLEDEN: Cornelis Hoek, 43 jaren, echtgenoot van Dieu- wertje Brouwer. Trijntje Mooij, bijna 6 maanden, dochter van Pieter Mooij en Doortje Smit. Arie Jongerling, zoon van Frans Jongerling cn Marijtje Baken. De Sumatra, van Batavia naar hier, lag den 26 Julij te Lissabon zeilklaar. De W. A. Scholten, van New-York naar Rotterdam, is gisteren morgen Lezard gepasseerd. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 21 Junij. 5 Aug. Java* T. Gollard. Batavia via Suez 15 Julij. Admiraal de Ruiter. J.L.Besseling. Batavia. 31 Julij. Adriana Johanna. W.BakkerHz. Suriname. Is uitgaande op de Steeuendam geloopen, doch spoedig vlot gekomen en de reis voortgezet. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote I 'aart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkoms'. 4 Aug. Lia Pellegrino. F. Mortola. ZnrMühlen&Co. Taganrog. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. BrotherlyLove. J. Moffat. Shields. Steenk. vanVliet&Co. Meerschaum. J. Hall. Seaham. Duiuker&Goedk. ChipChase. T. Reed. Newcastle. ZurMühlen&Co. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeetj. l Augustus. j| Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. fl procent. J Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 5 12 wzw. 2.4k. 755.84 - 4.55 17.0 - 3.2 0.68 weingolv 6 8 wtn. 20„ 750.73 - 9.67 15.2 - 3.0 0.66 Hol. 6 12 wtn. 251, 753.50 - 6.90 16.0 - 4.1 0.72 ii i. 6Aug. 8 u. Bewolkt, wind, onstuimig. 6Aug,12u. Idem. LATGBB BEB1GIGS. De werken op het strand bij de „König Wilhelm" zullen heden met zoo veel wind en een waterstand van 0.60 meter boven volzee veel te lijden hebben. Den 14 dezer moet alhier overgaan aan boord van de via Suez naar Java bestemde mailboot Koning der Nederlanden een detachement, sterk minstens 125 militairen, waaronder 8 onderofficieren. Als medegeleider is o. a. aangewezen de 2de luit. van dat wapen en leger W. H. F. Petter. Daar de ondervinding meermalen leerde, dat bij het ontstaan van brand te Nieuwe Niedorp het getal manschappen der brandweer te groot en daardoor de orde soms moeijellijk te handhaven was, heeft de gemeenteraad onlangs besloten tot eene geheele reorganisatie daarvan over te gaan. H<" personeel der brandweer zal voortaan bestaan uit 80 bezol digde manschappen40 voor de kom der gemeente, en voor elk der beide wijken Moerbeek en Langereis 20. Ingeval van brand genieten deze manschappen 25 cent voor ieder uur dat zij werkzaam zijn tot blussching, met dien verstande, dat zij nooit minder dan 50 ets. ontvangen. Aan hun hoofd staat eene brandwacht van 20 onbezoldigde personen, naar wier orders en voorschriften in tijd van nood de brandweer zich te gedragen heeft. (Plaatsruimte betaald). Reclame. Onder de voorwerpen behoorende tot de afdeeling chemische industrie, die op de Weener wereld-tentoonstelling een bedui dende rol speelde, trok het sedert 25 jaren beroemde en over de geheele wereld verbreide ANATHERIN-MONDWATER.A n a ther in- Tand-Pasta, het plantaardig tandpoeder en de tan d- p 1 o m b om zelf de holle tanden te vullen, van den K. K. Hof- tandarts dr. J. G. POPP te Weenen, Stadt, Bognergasse No. 2, met regt de algemeene aandacht. De verzorging der tanden, dit sieraad van beide geslachten, was sedert overoude dagen een der voornaamste bezigheden, waarmee de beschaafde volken zich bezig hielden. Reeds de Romeinen en Grieken kenden allerlei mid delen tot verzorging en behoud der tanden. Maar alle vroegere middelen konden de tanden wel sierlijk maken, doch ten koste van hun duurzaamheid. De vooruitgang heeft trouwens ook hier heil zaam gewerkt en de uitvinding van dr. POPP heeft al de gebreken die andere middelen aankleefden overwonnen. Het ANATHERIN- MONDWATER heeft reeds voor millioenen heilzaam gewerkt, zoowel door het wegnemen van mondkwalen als door het behouden van goede tanden, en volgens wetenschappelijke mededeelingen van de „Novara" die de reis rondom de wereld doet, heeft het ANATHERIN-MONDWATER, bij de epidemisch op dien bodem uitgebroken scheurbuik, onschatbare diensten bewezen. Het ANATHE RIN-MONDWATER, aangenaam en aromatisch van smaak, is een tand-arcanum in den waren zin des woords en behoort aan deze en aan gene zijde van den oceaan tot de meest geliefde dentistische geneesmiddelen. PER TELEGRAAF. 2 Paarden f 60all0 Ossen - a Stieren - 90al20 55 Gelde-Koeijeu - 70a280 Kalf-Koeijen - 190a240 Vaarzen - 70a 90 Hokkelingen - a Nucht.Kalveren - a Vette Rammen - a 400 Schapen - 12a 29 Lammeren f a 4 Bokken8t Geiten - 2 a 8 8 MagereVarkens -13 a 23 Biggen - 8 a 4 70 Kippen c. 25 al35 20 Eenden - 25 a 65 Boter per kop - 90 alOO Kaas per kilogram - 4Q a 50 Kip-Eijeren per 100 - 300a310 Eend-Eijeren a

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1874 | | pagina 3