B u ite n I a n d. A D V E R TEN T I N. Benoeming-en, enz. Frankrijk. Engeland, Duitschland. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Stoomvaart-Berig-ten. Marine-IIaven Nieuwediep. PURMERENDER MARKT van HEDEN. Ingezonden mededeeling-en. j vaart via Vlissingen over Dover-Ostende en Dover-Calais vertrekken, komen de brieven enz. ten 4 ure in Keulen aan, terwijl deze via Vlissingen ten 2 u. 30 m. aldaar aankomen. Hierop dient in het bijzonder de aandacht gevestigd en zal dit er veel toe bijdragen om deze onder neming wel te doen gelukken. De reis wordt door 180 personen medegemaakt. De Stad Vlissingen is heden middag van Nieuwediep hier aangekomen om de genoodigden te logeren. Tot heemraad van den Terschellingerpolder is benoemd de heer J. D. Cnpido. Met ingang van 25 Aug. a. s. is herbenoemd tot plaatsvervangend kantonregter te Medemblik J. B. Vroom. De luits. ter zee 1ste kl. J. Loots en J. A. Vening en de off. van gez. 1ste kl. W. Pannevis, laatst behoord hebbende tot het escader in Oost-liidië, en van daar den 7 dezer teruggekomen, worden met dien datum op non-activiteit gesteld. De luit. ter zee 1ste kl. J. M. Brevet, gedetacheerd bij 's Rijks werf alhier, en toegevoegd aan den onder-directeur der Marine, wordt met den laatsten Sept. a. s. op non-activiteit gesteld en met den 1 Oct. daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee lste kl. S. Kraijenhoff van de Leur. De scheepsklerk G. A. Zeegers wordt met den 21 dezer geplaatst in de rol van het wachtschip alhier. Met ingang van 1 Aug. a. s. zijn bij het corps mariniers bevorderd tot lsten luit. G. C. Mirandolle en W. F. Paehlig, beiden thans 2de luit. Ook in Frankrijk doet de overstrooming de dichtaders vloeijen en er is aan watersnood-poëzy geen gebrek. De maire van Toulouse heeft 192 gedichten ontvangen, het ministerie van binnenlandsclie zaken 157, de president der republiek 229 en mevrouw de Mac Malton, zijne echtgenoot, 82. Nu mag men gerust aannemen, dat er 200 aan de ver schillende dagbladen en 300 aan de tooneeldirectiën zijn gezonden. Dat maakt 1160 gedichten. Kekent men ze gemiddeld op 150 regels, dan krijgt men 174,000 regels watersnood-poëzy. Stelt men voorts, dat ieder poëet 20 blaadjes papier gebruikt heeft voor het opstellen en in het net schrijven, dan zijn er dus 23,200 velletjes gebruikt, naar matigen prijs berekend, te zamen kostende 500 frans. Waarom vraagt Figaro, aan welk blad wij deze curieuse statistiek ontleenen nu die vijfhonderd francs maar niet liever aan de slagtoffers der overstrooming gegeven? Een schoenpoetser te Perpignan heeft ook van zijn belangstelling in het lot der slagtoffers van de overstroomden willen doen blijken, en aangekondigd dat hij een dezer dagen te hunnen voordeele schoenen zou poetsen, van 6 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds. Hij heeft op een dei- pleinen een netten armstoel, een tafeltje en daarop een bus geplaatst. Het idee vond algemeen bijval. De man heeft letterlijk zonder ophouden gepoetst. De armstoel was geen minuut ledig, en toen de opbrengst van zijn liefde werk ten 6 uur geteld werd was er een bedrag van 124 francs in de bus. De Sultan van Zanzibar, of zooals zijn officiële titel en naam is Seyyid Barghask Ben Saïd, is thans te Parijs. Zooals bekend is ligt het eiland Zanzibar ten oosten van Afrika, dat een gewigtig centraalpunt is voor den handel met de binnenlanden en de grootste wereldmarkt voor copal en elpenbeenvroeger eveneens voor den slavenhandel, die echter heeft opgehouden sedert het tractaat in 1873 tusschen den Sultan en de Britsche regering gesloten. Behalve over het eiland, dat 100,000 inwoners telt, voert de Sultan nog het gebied over eene smalle kuststrook ter lengte van 600 Engelsche mijlen, en slechts op eene enkele plaats bij Unyanyerabe, strekt zijn gebied zich 300 Engelsche mijlen landwaarts in uit. Hij stamt af van Oman in Arabië, en oorspronkelijk waren Muskat en Zanzibar onder dezelfde heerschappij vereenigd, maar werden bij den dood des vaders van den tegenwoordigen Sultan gescheiden, toen elk dezer rijken zijn afzonderlijken regent bekwam. De Sultan Barghask wordt door den Engelschen consul-generaal uit Zanzibar, dr. Kirk, naar Engeland vergezeld, wiens naam wel bekend is door zijne nieuwe ontdekkingsreizen. Verder bestaat zijn gevolg uit 27 personen, waaronder een secretaris, een kassier, een schilder, vier koks en twee barbiers. Reeds bij zijne aan komst te Gravesend werd hij met een koninklijk saluut van 21 kanonschoten ontvangen, dat eene politieke beteekenis aantoont, daar de Turken aanspraak maken op de suzereiniteit over de bezittingen van de Omanitisclie Arabieren, terwijl de manschappen op de oorlogschepen voor hem in den mast paradeerden. De heer Fransen van de Putte zeide in een toast op het banket, door den Cobden-club te Londen, den gasten uit den vreemde aangeboden, dat hij behoort tot een klein volk, maar tot een, dat drie honderd jaren geleden reeds geleid werd en sedert is geleid door de gezonde regerings beginselen, vrije instellingen, godsdienstige verdraagzaamheid en vrijen handel toejuichingenDe tijd is voorbij, waarin Holland aanspraak kon maken invloed te hebben op Europa's politiek, maar Holland sympathiseert met de regering van Engeland, zijne vrije instellingen en godsdienstige verdraag zaamheid. De heer van de Putte zeide eindelijk, dat hij den maaltijd der club met genoegen bijwoonde, omdat hij van harte hare beginselen belijdt. Omtrent de overstroomingen in Engeland, waarvan in een telegram sprake geweest is, kan nog worden mede gedeeld, dat tot dusver geen verlies van menschenlevens méér te betreuren valt, behalve dat van de dertien personen, behoorende tot het gezin van den fabriekant Hunt, te Cwm Carn, omstreeks tien mijlen van Newport. Het onheil in Monmoutshire en elders is toe te schrijven aan zware, langdurige regens, welke bij Newport het water van een reservoir door de dijken deed breken, met zulk eene kracht, dat van de ruime, drie jaren geleden gebouwde, woning van den heer Hunt geen steen op den ander bleef. Zoo wordt ook uit Cardiff van jl. Donderdag gemeld, dat een regen van twee dagen de rivieren Taff en Ely buiten hare oevers had doen treden, waardoor vooral aan den hooioogst onmetelijke schade is toegebragt. Geheele kudden schapen, paarden, eene menigte varkens werden door den stroom medegesleept. Uit Bath schrijft men, dat de Avon Donderdag acht of tien voet hooger gerezen was dan de gewone waterstand, op vele plaatsen buiten hare oevers trad, de laag gelegen huizen overstroomde en twee straten voor een tijd onbruikbaar maakte. Dergelijke tijdingen komen uit Bristol omtrent de Frooin en uitjWorcliester aangaande de Severn. Op de Orkney- en Shetland-eilanden is het jl. Zaturdag noodweêr geweest. Voor eenige dagen is gemeld, dat een 13jarig meisje te Spalding veroordeeld was tot 14 dagen gevangenisstraf en 4 jaren opsluiting in een verbeterhuis, omdat zij een geranium geplukt had en dat de minister haar van die straf ontheven had. Toen dit te Spalding bekend werd, begaf zich een groote menigte naar de gevangenis en toen het kind er uit kwam, werd het in triumf door de stad gevoerd. De geestelijke, die voor het vonnis is geweest, ontkent, dat het wreed was. Een verbeterhuis, zeide hij, was geen gevangenis, maar een soort kostschool, waar het kind het beter zou gehad hebben dan t'huis. Over het algemeen vindt de christelijke liefde van den weleerwaarden heer Moore heet hij weinig bijval en wanneer men leest, wat de Echo schrijft, is het te begrijpen, dat zijn ruiten ingeslagen zijn. Dat blad verzekert, dat de leeraar de eigenares van de geplukte bloem aangespoord had om tegen 't kind, waarover hij voogd was, een aanklagt in te dienen. «De heer Moore schijnt de zorg voor de opleiding der kleine Sarah van zijne schouderen te hebben willen schuiven op die van de bestuurders van gevangenis en verbeterhuis hij schijnt tegen 't meisje een wrok gehad te hebben; vandaar zijn gretigheid om haar in zijn hoe danigheid van regter te vervolgen, te veroordeelen en practisch voor vier jaren gevangen te zetten. De weleer waarde heer Edward Moore mogt zich herinneren dat: «met de maat waarmede gij meet, zult gij gemeten worden.» Niets zou 't publiek grooter voldoening schenken, dan hemzelf veertien dagen achter de tralies te zien gezet voor elke bloem dat hij ooit gekaapt, voor elk ondeugend streekje, die hij in zijn leven begaan mag hebben, 't Spinhuis zou welligt in zijn gemoed de barmhartigheid doen ont kiemen, die al zijn kerkelijke en wereldlijke waardigheden er niet in hebben kunnen wekken.» De Reichsanzeiger meldt, dat de Keizer aan Prins Bismarck, naar aanleiding van den verjaardag van den ten vorige jare op diens leven te Kissingen beproefden aanslag, een telegram van gelukwensching heeft gezonden. Oostenrijk. Te Trier is bij een openbare zwemles, die door muziek werd opgeluisterd, de instructeur, Thiesen genaamd, onder de oogen van duizenden toeschouwers en omgeven van zijn leerlingen, in den Moesel verdronken, 't Is daar gebruikelijk, dat zoodra bij dergelijke lessen de zwemmers de brug over den Moezel naderen, een der zwemmers van de 40 voet liooge brug afspringt en dan ineêzwemt naar de school. Ditmaal zou Thiesen den koenen sprong wagen. De man kwam niet weêr boven, zijn lijk was, bij het verzenden van het berigt, nog niet gevonden. Amerika Een brief uit Salazar, per West-Indische stoomboot Shannon aangebragt, bevat treurige bijzonderheden aangaande de aardbeving, die op de grenzen van Columbia en Venezuela was ontstaan. Negen steden en eenige dorpen liggen in puin en het getal omgekomen personen is ongetwijfeld niet minder dan 5000. Van de stad Cucuta is geen enkele steen op den anderen gebleven en drie vierden der inwoners zijn omgekomen. Benden van roovers en dieven vielen uit de omliggende provinciën op de plaats des onheils, moorden, roofden en plunderden, en van het tolkantoor is bijna geen beambte gespaard gebleven. Er lagen in de straten 400 doode muilezels die den dampkring verpestten, zonder dat er menschen of middelen gevonden konden worden om ze weg te voeren. Te Puerto-de-las-Cuches werd het tol kantoor geplunderd. De Venezuelaansche zijde heeft meer geleden door de aardbeving dan de Columbiaansche. Den 26 Mei veroorzaakte een geweldige noordewind te Valparaiso een gruwelijke verwoesting onder de schepen in de haven; 50 personen verdronken. De uitslag der verkiezing voor de Gemeenteraad alhier zullen wij morgen voor ons bureau ter lezing stellen. Ingezonden stukken, waarvan de inzenders hunne namen voor de redactie verzwijgen, worden niet geplaatst. We hebben dit zoo dikwijls reeds bekend gemaakt, dat we ons ontslagen rekenen dit verder te herhalen. Wie het publiek belang beoogt en niets dan dat hebbe den moed zijner overtuiging en onderteekene wat hij schrijft. Wie, gedekt door het schild der naamloosheid, personen aanrandt, begaat een laagheid, verdient niet dat een eerlijk publiek hem geloove en, in ieder geval, voor hem is onze courant onverbiddelijk gesloten. Dit in antwoord aan „Dépendance," die nog nooit door eenige redactie zoo onbeleefd is behandeld geworden als door ons, omdat wij zijn anoniem geschrijf ter bestrijding van een candidaat bij de aanstaande verkiezing niet beantwoordden en voor den snippermand hebben bestemd. Opgave van af ONDERTROUWD BEVALLLENS Smitselaar, (D.). T. geb. Schmidt, (D.). A. (D.). C. Ummels, geb. OVERLEDEN: J Zaturdag middag tot Dingsdag middag, en GETROUWD: Geene. Gorter, geb. Bakker, fZ.). M Revier, geb. Govers, geb. Warnar, (D.). A. M. D. Stark, A. Breet, geb. Boots, (D.). T. Mets, geb. Dekker, Rippens, (D.). A. van Gijn, geb. Bakker, (D.). de Graaf, 3 jaren en 9 maanden. De Prinses Amalia vertrok den 17 dezer van Batavia, via Aden en Napels, naar hier. De Voorwaarts, van hier naar Batavia, was den 19 dezer des morgens bij Gibraltar. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet) 13 f-5 Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 18 12 no. 6k. 756.31 - 3.65 19.2 - 0.5 0.92 Sleehtw. 19 12 ono. 2.2„ 758.52 - 1.42 21.2 f 1.5 0.87 20 8 12 otn. 1.7» 758.81 - 1.14 20.2 f 2.3 0.87 II 20 ono. 1.5„ 758.42 - 1.53 22.0 f 2.3 0.86 Weersgesteldheid1 SJulij. 12 u. Ligtbewolkt, mooiweer. X9Julij12 u. Helder, ligtbewolkt, mooiweer. 20Julij. 8 u. 20Julij 12 u. Idem. Idem. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 20 Mei. 17Julij. Voorlichter. A. de Willigen. Batavia. 14 Julij.19Julij. NicolaasWitsen. A. van der Woude. Singapore. 19 20Julij. Raphaël. G. Molenaar. Curacao. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 17 Julij. Urania. C. H. Hissink. Duink.&Goedk.Samarang. 17 Enne en Catharina.R.Mellema. Suriname. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Aurora. J. C. van Buuren. Soderhamn. Hout. Blikman&Co. Fauna. J. Hansen. Nerva. v. Vliet Co. Balder. L. Isacksen. Hudichswall. CalharinaElizabelh A.G.Rijnsaard.Suudswall. GoedeVerwachting.1).Dekker. Wiborg. Vuican. E. Sefriansen. Nyland. Freia. II. C. Andersen. Sundswall. AnnaMariaWilhelm.J.V.Grol. Riga. Duink.&Goedk. Maglona. J. B. Thompson. Seaham. Steenk. Houghton. II. Swensen. Sunderland. Sirius. F. EUiot. Newcastle. Trevethick. G. II. Carr. van Gijn Co. Hayle. J. Gordan. Charleston. Nornen. D. S. Larsen. Hernosand. Hout. Amons 8c Co. Ornen. A. ITansen. Helsingfors. Order. Emelie. A. Ilerset. Soderhamn. Blikman Sc Co. IjATiGttK I1KIIIGTEV. Door het stoomschip Anna Paulowna zijn heden morgen hier aangebragt twee achterlaad-kanonnen 24 cM. en 1500 puntkogels; gedeeltelijk voor onze Marine in Oost- Indië bestemd. Bij het onweder, dat gisteren namiddag woedde, zijn onder de gemeente Overschie twee personen, die op het land werkzaam waren, door den bliksem doodgeslagen, terwijl een derde getroffen werd aan de achterzijde van het ligcliaam. Beroepen te Dordrecht dr. H.Smeding, pred. teHaarlem. PER TELEGRAAF. 25 stuks Paarden. 201 Runderen. 117 ii vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per kgr. (vlug) 42 ii magere dito - 8,a 20,per stuk. (stug) 1134 Schapen. ii Lammeren. 54 ii vette Varkens - 0,48 a 0,60 perkilog. (vlug) 4 ii magere dito - 10,al 4,per stuk. (stug) 280 stapels kleine Kaas, f a per 50 kilogram. 2 u middelbare dito f per 50 kilogram. Boter f 1,45 a 1,60 per kilogram. Kip-Eijeren f 3,50 a per 100 stuks. Eend-Eijeren- 4,a II (Plaatsruimte betaald). Aan allen die gebruik willen maken der Kunsttanden. De ondergeteekende verwittigt allen die gebruik willen maken van de nieuw uitgevondene Amerikaansche Kunst tanden, dat door omstandigheden welke de tijd medebrengen, de prijzen van af primo Augustus dezes jaars verhoogd zullen worden met 2 gulden voor iederen kunsttand met goud (18°) gemonteerd, en 2 gulden 50 cent voor iederen kunsttand welke met caoutchou of als zuigtanden gemaakt zullen worden. Heele of halve kunstgebitten naar even redigheid, zoodat na eerstgenoemden datum, van af 2 kunsttanden van 12.tot f 12.50 per stuk zal moeten kosten en eene enkele kunsttand van 14.— tot ƒ16. Beleefd verzoekt de ondergeteekende dat niemand hem noodeloos bezig zal houden, vermoedende dat de prijzen bij hem minder zijn. Hij is te consulteren wegens operatiën en te ontbieden (s. v. p. per brief) voor kunsttanden, volgens de gewone anonnces, die meestal des Dingsdags voorkomen in deze Courant. Dr. W. J. BLITZ, Chirurgien-Dentiste. Bevallen van eene Dochter A. KEIJSER, geb. ROEPER. Burg op Texel, 19 Julij 1875. Eenige en algemeens kennisgeving. Bevallen van eene Dochter T. METS- Helder, 19 Julij 1875. Algemeene kennisgeving. -DEKKER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1875 | | pagina 3