HUW E LIJKS A A N V R AA G. A D V E RTEN T I IM. OPROEPING. INGEZONDEN. REGLEMENT DER VEREENIGTNG TOT STICHTING EN INSTANDHOUDING VAN BEWAARSCHOLEN IN DE GEMEENTE DEN HELDER. Stoomvaart-Berig'ten. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Marine-Haven Nieuwediep. PÜRMËRËNDER MARKT van HEDEN. lingen jegens een jong meisje. Hij werd in regten vervolgd en het gevolg was, dat Baker werd veroordeeld, maar tevens dat de naam van jufvrouw Kate Dickenson algemeen bekend werd. Hoewel zelve volkomen onschuldig, begrijpt men toch ligt dat die bekendheid voor haar hoogst onaan genaam was. Thans heeft Koningin Victoria, om het gebeurde eenigzins te vergoeden, haar een eigenhandigen brief geschreven, waarin zij jufvrouw Dickenson hare sympathie betuigt en haar portret vraagt. Aan lady Dudley werd eenige maanden voor een aanzienlijke waarde diamanten ontstolen. Uit New-York wordt nu gemeld, dat met de Duitsche stoomboot Klopstock, twee passagiers der eerste kajuit zijn aangekomen, die onder een dubbelen bodem in hun koffer, voor 150,000 p. st. diamanten verborgen hadden, waarvan een aantal het eigendom van lady Dudley schijnt te zijn. In de Theems is een doos gevonden met sleutels, passende op de deuren der apartementen van het kasteel te Windsor. De doos was met een touw aan een boomstam vastgemaakt, welke bij de ebbe zigtbaar werd. Waarschijnlijk moesten de sleutels dienen als middel, om de koninklijke juweelen magtig te worden. Waarde Redacteur! Mag ik zoo vrij zijn u het nevensgaand reglement aan te bieden ter opneming in uw blad? Het is in de vergadering, welke in de vorige week in Tivoli gehouden werd, aldus gearresteerd. Wellicht, ja zeer zeker zijn er velen die er gaarne nader kennis mede willen maken. Uw Dienstvaardige, H. VRBNDENBERG Cz. Art. 1. De Vereeniging heeft haren zetel in de gemeente Den Helder en bedoelt het stichten, onderhouden en besturen van Bewaarscholen. Art. 2. Op de Bewaarscholen worden in de eerste plaats toe gelaten de kinderen, welke aanbevolen worden door hen, die tot de stichting der scholen hebben bijgedragen. Art. 3. Onderwijs in den godsdienst, als behoorende tot de taak van de catechisatiën der verschillende kerkgenootschappen, wordt in de Bewaarscholen niet gegeven. Deze dragen derhalve hetzelfde neutrale karakter ten opzichte van het kerkgenootschappelijk gods dienstonderwijs, dat aan de openbare scholen eigen is. Art. 4. Ieder, die f 6.of meer in eens, of f 1.of meer jaarlijks ten behoeve van hel stichten en onderhouden der genoemde Bewaarscholen bijdraagt, is lid der Vereeniging en heeft het recht van medestemming in de algemeene vergaderingen. Het Bestuur heeft bovendien het recht om belangstellenden als gasten in de vergaderingen te introduceeren. Art. 5. Het bestuur der Vereeniging en de administratie der scholen en geldmiddelen is opgedragen aan een Commissie van beheer, bestaande uit zeven mannelijke leden der Vereeniging. Art. 6. De Commissie van beheer wordt gekozen in eene alge meene vergadering, te houden in de maand Februari. Elk lid heeft drie jaren lang zitting, met dien verstande dat er aftreding plaats heeft telken jare, in het eerste jaar van 2, in het tweede weer van 2, in het derde van 3 der leden. De regeling der aftreding wordt voor de eerste maal door het lot bepaald. Ieder aftredend lid is terstond herkiesbaar. Voor iedere vacature wordt een tweetal door de Commissie opgemaakt en van te voren aan de vergadering aangeboden. Art. 7. Alle verkiezingen van personen geschieden met vol strekte meerderheid van stemmen en met gesloten briefjes. Art. 8. De Commissie van beheer kiest uit haar midden een president, een vice-president, een secretaris en een penningmeester. Den laatsten kan de Commissie ook buiten haar leden benoemen, doch is in dit geval verplicht hem een nauwkeurige instructie te geven. Ook blijft de geheele Commissie hoofd voor hoofd persoonlijk voor zijn beheer aansprakelijk. Art. 9. Jaarlijks in de algemeene vergadering in Februari doet de penningmeester verslag en verantwoording, namens de geheele Commissie, en na vooraf zijne rekening aan haar ter goed keuring aangeboden te hebben, over het geldelijk beheer in het voorafgegane jaar. Art. 10. Aan de Commissie van beheer is toevertrouwd alles wat op de stichting, het onderhoud en het bestuur der Bewaar scholen betrekking heeft, met dien verstande dat zij geheele volmacht heeft tot aankoop van terrein en bouwing der scholen, mits zij telkens vóórdat tot de stichting van eene nieuwe school wordt overgegaan, in eene daarvoor expresselijk door haar te beleggen algemeene vergadering, de goedkeuring dezer vergadering op de voorgenomen stichting hebbe verkregen en de vergadering ook hebbe goedgekeurd de wijze waarop de gelden, tot de stichting benoodigd, zullen worden bijeengebracht. Art. 11. De algemeene vergaderingen worden door de Commissie samengeroepen op dag en uur door de Commissie te bepalen en bij eenvoudige aankondiging in de plaatselijke nieuwsbladen. De besluiten der vergaderingen worden genomen met meerderheid van stemmen. Als moderamen der vergadering fungeert het moderamen der Commissie. Art. 12. De notulen der algemeene vergaderingen worden door den secretaris der Commissie gehouden en telkens, na voorlezing en goedkeuring door de vergadering, geteekend door den voorzitter der Commissie en twee leden der vergadering buiten de Commissie. Art. 13. De rekening, waarvan in art. 9 is gesproken, wordt na goedkeuring door de vergadering op dezelfde wijze als de notulen geteekend. Art. 14. De Commissie van beheer heeft het recht om het noodige personeel voor onderwijs en bewaring op elke school aan te stellen en de bezoldigingen te bepalen. De algemeene verga dering stelt een maximum voor de bezoldigingen van te voren vast. Art. 15. De Commissie regelt, krachtens het haar in art. 10 verleend vermogen, de inrichting der scholen, bepaalt hoeveel en welke kinderen toegelaten kunnen worden, zorgt voor de aan schaffing van meubilair, behartigt het onderhoud van lokalen en verricht alles wat noodig is. Art. 16. De Commissie zal, voor het dagelijksch toezicht op het personeel der scholen en het onderwijs, voor iedere school Regentessen benoemen, wier werkzaamheden en bemoeiingen door de Commissie van te voren nauwkeurig omschreven worden. Ook den tijd, voor welken de Regentessen worden benoemd, stelt de Commissie vast. Art. 17. Bij ontbinding der vereeniging bepaalt de algemeene vergadering hoe te handelen met de bezittingen en gelden der Vereeniging. Slot art. Op dit reglement zal de koninklijke goedkeuring worden gevraagd, ten einde de Vereeniging als rechtspersoon worde erkend, voor den tijd van 29 jaren. De Prinses Amalia arriveerde heden alhier van Batavia. De Prins Hendrik, van Batavia naar hier, is den 26 dezer des avonds te Port-Saïd aangekomen en des nachts via Napels vertrokken. De Prins van Oranje, van hier naar Batavia, is den 27 dezer te Suez aangekomen en heeft onmiddellijk de reis voortgezet. De Celebes, van Batavia naar hier, is den 27 dezer 's morgens ten 10 ure het Suez-kanaal ingegaan. Opgave van af Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENT. van Leeuwen, geb. Daalder, (Z.). A. Kwant, geb. de Beurs, (D.). G. S. Simones, geb. van der Pol, (Z.). T. Ozinga, geb. Alkema, (Z.). P. Gomes, geb. Janssen, (D.). M. H. Breetveld, geb. van Stelten, (D.). OVERLEDEN: J. E. Onderwater, 11 weken. F. Latjes, 44 jaren. P. J. Duinker, 20 dagen. W. Knip, 65 jaren. II. van de Graaf, 75 jaren. Levenloos aangegeven 1. 1 Aangespoelde dren keling. Ambtshalve ingeschreven 5. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet) i Aug. d "VVindrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 29 12 no. 5k. 756.42 - 4.36 15.9 - 2.9 0.92 weingolv 30 12 zw. 6/, 762.48 f 1.69 18.8 f 0.1 0.78 31 8 wzw. 20„ 757.07 - 3.73 15.7 - 1.1 0.82 hol in zee 31 12 wtn. 20„ 757.84 - 2.96 15.7 - 3.0 0.76 holwater Weersgesteldheid: 29 Aug. 12u. Digtbewolkt, regen. 30 Aug. 12 u. Ligtbewolkt, winderig, mooi. 81 Aug. 8 u. Zwaarbew., wind- en regenbuijen. 31 Aug. 12 u. Ligtbewolkt, wind. Op den 29 dezer viel er 28.9 mm. regen. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 7 Julij. Conrad. J. de Ridder.Padangenz.viaSuez. 22 Aug. Noach III. L. Bijl. Batavia. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 30 Aug. RomitediCaprera.P.Tassaro.ZurMühlen&Co.Taganrog. 30 ii Minerva. E. Grigg. v. Vliet Co. Mantanzas. 31 I, Fortunata. E. Razetto. Order. Taganrog. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Dovre. F. Sorensen. Bassein. Rijst, van Vliet Co. Knighton. G. S. Murphy. Bombav. Meijer Co. Delft. W.J.vanderMeer. Sundswall. Hout. Duinker&Goedk. Soderham. H. IJ. Visser. Hudichswall. Amons Co. PrinsesAmalia.E.W.Fabritius. Bat.viaSuez. Stukg. de Vries Co. LATERE BEHIUXM. Volgens een bij bet Departement van Marine ontvangen telegram is de oefenings-divisie, onder bevel van den kapt. ter zee J. van Gogli, den 28 dezer te Lissabon aangekomen. Aan boord was alles wel. De Staatscourant van den 29/30 dezer behelst het volgende verslag van de verwachtingen omtrent den oogst in de provincie Noordholland in 1875. Het koude en drooge voorjaarsweder was voor de gewassen van nadeeligen invloed. Door de later ingevallen regens en daarop gevolgde zomerwarmte herstelden "Zij weder, met uitzondering echter der weilanden, die door de droogte zoozeer hadden geleden, dat de hooioogst middelmatig wordt genoemd; in het noordelijk deel der provincie, waar weinig regen viel, was de hooioogst zelfs beneden het middelmatige. Omtrent den stand der voornaamste overige gewassen, welke in deze provincie worden geteeld, wordt het volgende berigt Van Tarwe verwacht men een goeden oogst. Rogge levert ingelijks een goed vooruitzigt op. Wintergerst belooft eene ruime opbrengst. Omtrent de Zomergerst luiden niet alle berigten zoo gunstig; op enkele plaatsen zal de opbrengst, tengevolge der droogte in het voorjaar, slechts middelmatig wezen. Haver heeft op eenige plaatsen door de droogte geleden, doch men verwacht over liet algemeen een goeden oogst. Boekiveit staat zeer goed. Boonen en Erwten, waaraan de luis weder groot nadeel heeft toegebragt, beloven eene geringe opbrengstslechts uit enkele gemeenten luiden de berigten, wat de boonen betreft, gunstiger. Aardappelen staan goed en doen eene ruime opbrengst hopen; op eenige plaatsen werd de ziekte bespeurd. Winterkoolzaad zal een gering beschot, opleveren. Mosterdzaad belooft eene middelmatige opbrengst. Van karwijzaad verwacht men een goeden oogst. De toestand van meekrap wordt vrij goed genoemd. Vlas belooft een ruim beschot. De groententeelt leverde eene goede uitkomst op. Omtrent de boomgaarden wordt berigt dat de pereboomen goed geladen, doch de appelboomen met weinig vrucht bezet zijn. Omtrent het gebeurde met den polderjongen, die onlangs dood op den spoorweg bij Haarlem is gevonden, verneemt men nader uit Halfweg, dat hij op den bewusten avond met een kameraad aan 't drinken was geweest en dat beiden des avonds in beschonken toestand den spoorweg waren genaderd, in welker nabijheid hij was blijven liggen, terwijl zijn medgezel verder alleen was doorgegaan. Deze poldergast, welke over die omstandigheid door de justitie in verhoor werd genomen, is later levenloos uit het Noordzee- Kanaal opgehaald. Zijn pet hing op een stok aan den wal. Waarschijnlijk heeft hij zichzelven het leven benomen. In eene particuliere correspondentie van het Algemeen Dagblad uit Kotta-Kadja, dd. 5 Julij, komen de volgende bijzonderheden voor omtrent den aldaar gewoed hebben den orkaan. In den nacht van 1 op 2 Julij, omstreeks drie uur, is de groote boom in de Hil van den kraton door een orkaan in tweeën gescheurd en buiten den ringmuur gevallen. Eén tak viel op de bamboezenloods, waar de onderofficieren verpleegd werden; een andere op de loods van het hospitaal-personeel. Beide takken hebben een omvang van ruim 1| el. Onmiddelijk na het ongeluk waren doctoren, oppassers en jongens aan het werk om hulp te verleenen. Op deze wijze kwamen acht onder officieren van onder de bamboe en atap van daan, die zonder hulp er niet uit konden komen; twee waren ligt, één zwaar verwond, 's Morgens om 7 uur kwam 't werk volk om den boel op te ruimen en toen werden er nog vier onderofficieren geheel verpletterd van onder de vleet gehaald. Ook een soldaat der aangrenzende zaal werd doodelijk getroffen. De tak, die op de loods van het hos pitaal-personeel viel, kostte twee oppassers en twee vrouwen het leven. Te Longbatta-missigit, waar een soortgelijk ongeluk plaats had, werden een officier, twee soldaten en een koelie verpletterd. De meeste huizen en kazernen hebben aan dakwerk veel geleden. Als maatstaf voor de ontzaggelijke sommen, welke betaald worden om op het terrein der internationale tentoon stelling te Philadelphia het een of het ander te mogen verkoopen, kan dienen, dat zekere Mathews van New-YorK 40,000 dollars betaalt voor het regt om sodawater te slijten. PER TELEGRAAF. 32 stuks Paarden. 309 Runderen. 188 n vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per kgr. (vlug) 54 n magere dito - 12,a 26,per stuk. (vlug) 2255 n Schapen. ii Lammeren. 34 vette Varkens - 0,48 a 0,60 perkilog. (vlug) 32 magere dito - 14,a20,per stuk. (vlug) 258 stapels kleine Kaas, f a per 50 kilogram. i, middelbare dito f per 50 kilogram. Boter f 1,40 a 1,50 per kilogram. Kip-Eijeren f 3,50 a per 100 stuks. Eend-Éijerena Bevallen van een Zoon M. H. THIE—WIEMEKS. Naaldwijk, 31 Augustus 1875. Eenige kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig lijden, mijne geliefde Eehtgenoote HENDRIKA VAN SCHELVEN, mij nala tende twee Kinderen, te jeugdig om hun verlies te beseffen. Nieuwediep, 31 Augustus 1875. R. J. JANNETTE, Verificateur. Eenige kennisgeving. Onze eerste lieveling werd ons door den dood ontnomen, circa drie weken oud. Nieuwediep, 30 Augustus 1875. P. DUINKER. E. DUINKER—LANSER. Eenige kennisgeving. De ondergeteekende brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij onder zijne bewaring heeft de ACTIËN van den te Sclioorldam standplaats gehad hebbenden Notaris ABRAHAM PIETER DE LANGE, van het jaar 1845 tot en met het jaar 1S06. A. VONK, Notaris te Sclioorldam. De bekende en onbekende Schuldeischers in het faillis sement van WILLEM PIETER KOOIJ, Boekhandelaar te Nieuwediep, gemeente Helder, worden opgeroepen ter hijwoning der tweede vergadering; ter verificatie van schuldvorderingen, welke zal gehouden worden in een der localen van het Stadhuis te Alkmaar, op Vrijdag 17 September e. k., des voormiddags ten 111 uur. De Curator, S W A V I N G. DRIE JOSGEHEEUEü, ieder eene flinke zaak drijvende, wenschen in kennis te komen met DAMES van de P. G., om na wederzijdsch goedvinden een wettig Huwelijk aan te gaan. Brieven franco, liefst met bijvoeging van Portret, onder letters Q. S., aan het Bureau dezer Courant. Desverkiezende zal het Portret teruggezonden worden. De ondergeteekende berigt, dat hij voortaan DINGSDAGS, DONDERDAGS en ZATURDAGS, des morgens om half zeven ure van de KLEINE SLUIS en des namiddags een ure van den HELDER weder DERWAARTS zal varen. J. ZANDER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1875 | | pagina 3