8 HËIJGIISCill] EN NIÉUWEDIEPER 101 RUT. 1876. N°. 8. ^9r Woensdag 19 Januarij. 34 Jaargang. PROVINCIAAL BLAD NOORDHOLLAND. Uitgever A. A. BAKKER Cz. AANBESTEDING. „Wij huldigen het goede." Verschijnt Dingsdag, Donderdag en Zaturdag namiddag. Abonnementsprijs per kwartaal1 80. v 00 franco per post - 1.65. Eiken Donderdag vertrekt de mail naar Oost-Indië. Laatste ligting 's avonds 6 uur. VAN 1876. "VTo O Besluit van 5 Januarij 1876, n°. 10, betrek- Oi kelijk den herijk van maten en gewigten in 1876. Gedeputeerde Staten dér provincie Noordholland, Gelet op art. 15 der wet van 7 April 1869 (Stbl. n°. 57), betreffende de maten, gewigten en weegwerktuigen, waar van de gewijzigde tekst is bekend gemaakt bij Koninklijk besluit van 29 November 1874 (Stbl. N°. 143); Gelet op het Koninklijk besluit van 9 December 1875 (Stbl. n°. 239), waarbij onder anderen is bepaald dat in het jaar 1876 aan den herijk, bedoeld in art. 15 litt. a der genoemde wet, zijn onderworpende lengtematen, de inhoudsmaten voor natte waren en de gewigten, en voorts dat die herijk zal geschieden binnen het tijdvak dat aanvangt op 1 Januarij en eindigt op 1 September van dat jaar; Hebben goedgevonden: I. te bepalen, dat de herijk der lengtematen, der inhouds maten voor natte waren en der gewigten, in de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben als volgt: in de gemeente Hoorn: voor de gewigtenbestemd tot het wegen van geneesmiddelen droogerijen en chemicaliën: op 1, 2, 3 en 4 Februarij, van des voor middags 9 tot des namiddags 2 ure; voor de gewigten, in gebruik bij den goud- en zilverhand el: op 7, 8, 9 en 10 Februarij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure; voor de overige gewigtende lengtematen en de inhouds maten voor natte waren: op 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 24, 25, 28 en 29 Februarij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Warmenhuizen op 27 Maart, van des middags 12 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Harenkarspely en wel te Dirkshom: op 28 Maart, des voormiddags van, 8 tot 12 ure; in de gemeente Nieuwe Niedorpmede voor de inge zetenen van Oude Niedorp (welke gemeente met Nieuwe Niedorp voor den herijk wordt zamengevoegd) op 29 Maart, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor de ingezetenen van Nieuwe Niedorpen des namiddags van 1 tot 4 ure, voor de ingezetenen van Oude Niedorp: in de gemeente Winkel: op 30 Maart, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Barsingerliorn: op 31 Maart, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor de bewoners van het dorp Kolhornen op denzelfden dag, des namiddags van 3 tot 5 ure, alsmede op 1 April, des voormiddags van 8 tot 10 ure, voor de bewoners der dorpen Barsingerliorn en Haringhuizen in de gemeente Zijpe, en wel te Seliagerbrug, mede voor de ingezetenen van Anna Paulowna, Petten, Wiering er waard en Callantsoog (welke gemeenten met Zijpe voor den herijk worden zamengevoegd): op 3 April, des voormiddags van 9 tot 12 ure, voor de ingezetenen der gemeente Anna Paulowna, en des namiddags van 1 tot 4 ure, voor de bewoners van het dorp Burgerbrug op 4 April, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor de ingezetenen der gemeente Petten en voor de bewoners van het dorp St. Maartensbrug, en des namiddags van 1 tot 4 ure, voor de bewoners van het dorp 't Zand; op 5 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure, voor de ingezetenen der gemeente Wieringerwaard en voor de bewoners van het dorp Oude Sluis; op 6 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure, voor de ingezetenen der gemeente Callantsoog en voor de bewoners van het dorp Seliagerbrug in de gemeente Schagen, mede voor de ingezetenen van St. Maarten (Welke gemeente met Schagen voor den herijk wordt zamengevoegd): Bureau: MOLENPLEIN N°. 163. op 7 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 4 ure, voor de ingezetenen van Schagen, en op 8 April, des voormiddags van 9 tot 11 ure, voor de ingezetenen van St. Maarten; in de gemeente Hoogwoud, mede voor de ingezetenen van Opmeer, Spanbroek, Obdam en Hensbroek (welke gemeenten met Hoogwoud voor den herijk worden zamen gevoegd) op 10 April, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure, voor de ingezetenen van Hoogiooud, Opmeer, Span broek en Obdam, en op 11 April, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor de ingezetenen van Hoogwoud en Hensbroek; in de gemeente Wognum, mede voor de ingezetenen van Sijbekarspel en Nibbi/csiooud (welke gemeenten met Wognum voor den herijk worden zamengevoegd): op 12 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Blokker, mede voor de ingezetenen van Westwoud (welke gemeente met Blokker voor den herijk wordt zamengevoegd) op 18 April, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Grootebroek, mede voor de ingezetenen van Bovenkarspel en Hoogkarspel (welke gemeenten met Grooteboek voor de herijk worden zamengevoegd): op 19 April, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure, voor de ingezetenen van Grootebroek en van Boven- karspel, en op 20 April, des voormiddags van 8 tot 12 ure, voor de ingezetenen van Grooteboek en van Hoogkarspel in de gemeente Enkhuizen, mede voor de bewoners van het aangrenzende gedeelte der gemeente Andijk (welk gedeelte met Enkhuizen voor den herijk wordt zamengevoegd) van 24 tot 27 April, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Venhuizen op 28 April, des voormiddags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Wormer, mede voor de ingezetenen van Jisp en Wijdewormer (welke gemeenten met Wormer voor den herijk worden zamengevoegd): op 1 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 ure; en, speciaal voor de oliematen, bestemd voor den groot handel, op 2 Mei, van des voormiddags 10 tot des namid dags 2 ure; in de gemeente Graft: op 3 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Rijp: op 4 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure en op 5 Mei, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Deemster: op 6 Mei, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Zwaag: op 10 Mei, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Schellinkhout, mede voor de ingezetenen van Wijdenes (welke gemeente met Schellinkhout voor den herijk wordt zamengevoegd): op 11 Mei, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Twisk, mede voor de ingezetenen van Abbekerk en Midwoud (welke gemeenten met Twisk voor den herijk worden zamengevoegd): op 15 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Medemblik, mede voor de ingezetenen van Opperdoes (welke gemeente met Medemblik voor den herijk wordt zamengevoegd: van 16 tot lü Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure; in de gemeente Wervershoof, mede voor de bewoners van het aangrenzende gedeelte van de gemeente Andijk (welk gedeelte met Wervershoof voor den herijk wordt zamengevoegd) op 19 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure in de gemeente Avenhornen wel in het dorp Grost- huizen, mede voor de ingezetenen van Berkhout, Beets, Oudendijk, Ursem (welke gemeenten met Avenhorn voor den herijk worden zamengevoegd): op 22 Mei, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure, voor de ingezetenen van Avenhorn en Berkhout, en op 23 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure, voor de ingezetenen van Beets, Oudendijk en Ursem; in de gemeente Monnikendam, mede voor de ingezetenen van Marken en Katwoude (welke gemeenten met Monniken dam voor den herijk worden zamengevoegd) op 29 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure, en op 30 Mei, des voormiddags van 9 tot 12 ure; in de gemeente Broek in Waterland: op 31 Mei, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; Prijs der Advertentiën: Van i4 regels 60 Cents, elke regel ineer 15 Cents. Groote letters of vignetten worden naar plaatsruimte berekend. in de gemeente Ransdorp, en wel te Burgerdam: op 1 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Nieuwendam: op 2 Junij, van des voormiddags 8 tot 12 ure; in de gemeente Buiksloot op 3 Junij, des voormiddags van 9 tot 12 ure in de gemeente lhpendam: op 6 Junij, van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Landsmeer: op 7 Junij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 ure; in de gemeente Oosthuizen, mede voor de ingezetenen van Warder (welke gemeente met Oosthuizen voor den herijk wordt zamengevoegd): op 8 Junij, van des voormïddags 9 tot des namiddags 1 ure in de gemeente Wiering en: op 19 Junij, des voormiddags van 7 tot 12 ure; in de gemeente Helder: van 20 Junij tot en met 28 Junij, op alle werkdagen, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure, en op 29 Junij, des voormiddags van 8 tot 12 ure: voor de marine-etablissementen: op 30 Junij en 1 Julij; in de gemeente Texel en wel te Oude Schild: op 17 Julij, des voormiddags van 9 tot 12 ure aan den Burg: op 18 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure, en op 19 Julij, des voormiddags van 8 tot 12 ure, mede voor de bewoners van de dorpen Koog en Hoorn te Oosterend: op 20 Julij, van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure te de Cocksdorp: op 21 Julij, des voormiddags van 7 tot 9 ure; in de gemeente Vlieland: op 22 Julij, op de uren door den betrokken ijker bij aankomst te bepalen; in de gemeente Terschelling en wel te Westterschellingop 24 Julij, van des voormiddags 8 tot des namiddags 2 ure; te Midsland: op 25 Julij, des voormiddags van 8 tot 10 ure; in de gemeente Urk: op een der volgende dagen van de week, aanvangende op 23 Julij, of bij verhindering door wind of getij, zoo spoedig mogelijk na 10 Augustus; in de gemeente Edam, mede voor de ingezetenen van Middelie (welke gemeente met Edam voor den herijk wordt zamengevoegd) van 31 Julij tot 2 Augustus, van des voormiddags 8 tot des namiddags 3 ure, en op 3 Augustus, des voor middags van 8 tot 12 ure; in de gemeente Purmerend, mede voor de ingezetenen van Kwadijk (welke gemeente met Purmerend voor den herijk wordt zamengevoegd) van 7 tot 9 Augustus, van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure, en op 10 Augustus, des voormiddags van 8 tot 11 ure. II. de besturen der liiervoren genoemde gemeenten, onder herinnering aan de circulaire van 10 Januarij 1872 n°. 66 (provinciaal blad n°v 9), uit te noodigen, hunne ingezetenen met het bepaalde sub I, voor zooveel hunne gemeenten betreft, bekend te maken, en er voor te zorgen dat de belanghebbenden aan het tijdstip van den herijk tijdig worden herinnerd, opdat zij aan hunne verpligtingen behoorlijk kunnen voldoen. Gegeven te Haarlem, den 5den Januarij 1876. Gedeputeerde Staten voornoemd, Röell, Voorzitter. H. Jacobi, Griffier. Op VRIJDAG den 28 JANUARIJ 1876, des avonds ten zeven ure, zal aan het Raadhuis der gemeente Helder, in het openbaar, alleen bij inschrijving, worden herbesteed: De levering van SCHOOLBOEKEN en SC1IOOLBEHOEFTEN, aan de Openbare Lagere Scholen in de gemeente Melder. De voorwaarden van besteding liggen, op de gewone kantooruren, ter lezing aan de Secretarie der gemeente. Helder, den 17 Januarij 1876. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1876 | | pagina 1