Lokaal voor Evangelisatie. Ml ADVERTENTIËN. Het BESTÜUR der BEWAARSCHOOL aan de Vischmarkt VOOR DE LEDENJDER HERV. KERK. De Wel-Eerw. Heer H. J. HEIJNES, van L, A. LAüREY. Uit Santander wordt gemeld, dat Koningin Isabella, jl. Zondag middag aldaar aangekomen, door den Koning en de Prinses van Asturië in booten van boord is afgehaald en onder saluutschoten van de ten anker liggende schepen aan wal geleid. Daarna begaven zich de vorstelijke personen naar de hoofdkerk, waar zij de mis hoorden. De Koningin scheen zeer aangedaan. Bij het aan wal stappen werd zij door de generaals Quesada, Moriones en Novalches verwelkomd. Amerika. Volgens verslag van het departement van landbouw is de grond, aan graanbouw gewijd, vermeerderd en staat het winterkoren veel beter, liet voor den uitvoer beschikbare gedeelte is bijna gelijk aan dat van verleden jaar. Het zomerkoren is minder. De haver belooft een middel- matigen oogst. De gewezen minister van Oorlog Belknap, te New- York, is door den Senaat vrijgesproken. De Amerikaansche bladen deelen mede, dat den 4 Julij jl., den dag van het eeuwfeest, te Dubuque, aan den Mississippi, in Iowa, en in den omtrek een geweldig onweder gewoed heeft, met zoo sterken regen, dat in korten tijd alle rivieren en ravijnen overstroomden en de lagere verdiepingen van een aantal huizen volliepen. Een gehucht, ten zuidwesten der stad gelegen, spoelde geheel weg, waarbij 41 menschen om het leven kwamen. Twee geheele huisgezinnen, een van vijf en een van zeven per sonen, verdronken. Acht van de negen spoorwegbruggen, in een omtrek van tien mijlen, werden vernield. Op verschillende andere plaatsen kwamen meer dan 50 menschen om; te Norwalk verloor zekere heer Gideon zijne vrouw en drie zoons. Yier personen werden door den bliksem doodelijk getroffen. In het geheel moeten omstreeks 150 huizen geheel en al verwoest zijn. Uit St. Louis komt een romantisch verhaal van een overval, den 7 Julij jl. gepleegd op een trein, die over den Missouri-Pacific-spoorweg van Otterville oostwaarts stoomde. In een ravijn gekomen, zag de machinist des avonds eenige minuten over tienen een seinlicht, waar schuwende om stil te houden. Hij remde en een eind verder ontwaarde hij een stapel van allerlei voorwerpen op den weg. De trein stond stil en op hetzelfde oogenblik vertoonde zich eehe bende van vijftien gemaskerden, die, schrikwekkende kreten aanheffende en pistolen afvurende, op den trein losstormden. Twee hunner besprongen de locomotief en vermeesterden den machinist en den stoker. Drie anderen drongen in den postwaggon, doch Bushnell, de aldaar aanwezige beambte, was hun te gaauw geweest en had, naar den achtersten wagen snellende, den sleutel van zijne kasten aan een conducteur gegeven, met last om die in zijne schoenen te steken. Conkling, de opzigter over de goederen, bevond zich in den postwaggon toen de roovers binnendrongen en hem de sleutels afeischten. Hij verklaarde, die niet te hebben, waarop zij met hem, revolvers tegen zijne slapen houdende en eischende, dat hij hun den beambte zou aanwijzen, den trein doorliepen, tot groote ontzetting niet alleen van de vrouwen en kinderen, maar ook van de mannelijke reizi gers, waarvan niet weinigen, onder de banken gedoken, op allerlei wijs zich trachtten te verbergen. Eindelijk werd Bushnell den roovers aangewezen, die dan ook de sleutels deed afgeven. Omtrent zestien duizend dollars, doch waar schijnlijk meer, werd nu buitgemaakt. Middelerwijl bleven de overige roovers schreeuwende en schietende langs den trein op en neder loopen, zoodat de reizigers volkomen verschrikt werden en geen zweem van tegenstand boden. Toen de plundering was algeloopen, verdwenen zij in zuidelijke rigting. Onverwijld is men allerwege aan het nasporen getogen en er scheen uitzigt te bestaan, dat men de schuldigen ontdekken zou. De Italiaansche koorddanseres mlle Spelterini is dezer dagen, ten aanschouwe van eene ontzaglijke menigte, dansende op een koord de Niagara overgestoken. Zij deed den togt in tien minuten en in korter tijd dan Blondin. Aan 't midden tusschen de beide afstanden gekomen, ging zij met ééne knie op het koord liggen en groette gracieuse lij k de verbaasde en in de grootste spanning verkeerende toeschouwers. ïiATURH BERIGTEN. De minister van Justitie heeft, met 't oog op het feit, dat sommige notarissen gewoon zijn op de door hen uitgegeven stukken te plakken een etiquette, bevattende het koninklijk wapen en hetgeen verder in het eerste lid van art. 45 der wet op het notaris-ambt is vermeld, op de hem gedane vraag, of door het aanplakken van zoodanige etiquettes voldaan wordt aan het gebiedend voorschrift van het tweede lid van genoemd artikel, in ontkennenden zin geantwoord. Het ambtszegel moet op de stukken zeiven worden gedrukt, niet op een plakzegel, dat weder van die stukken kan worden afgenomen. De heer P. Wilms, te Anna Paulowna, is ad f 39,479 minste inschrijver voor het .naken der gebouwen en inrigtingen ten dienste van een te stichten stoomgemaal in den Binnendijkschen en Buitenvelderschen Polder aan den Amstel. De heer T. de Jongh vierde gisteren den dag, waarop hij vóór vijftig jaar aan het hoofd der school te Eenigen- burg (gemeente St. Maarten) werd geplaatst. Reeds vroeg vereenigden zich de schoolopziener, de burgemeester en de gemeenteraad, tal van onderwijzers, benevens vele vrienden van den grijzen, maar nog kloeken jubilaris in de sierlijk ingerigte feesttent. Talrijk waren de blijken van belangstelling, hem aangeboden. Door de gansche gemeente wapperde de driekleur. Uit Alkmaar telegrapheert men ons heden: «De uitslag der verkiezing van een lid voor den Raad is als volgt: Uitgebragt 354 geldige stemmen; gekozen de heer W. F. Stoel met 193 stemmen. De heer mr. van Lelyveld bekwam 146 stemmen.» Te Amsterdam zal voortaan een twintigtal huzaren des nachts patrouilleeren, om de nachtpolitie te assisteeren. Te Ylissingen was jl. Maandag morgen het strand en het water in de nabijheid van het Badhuis aldaar bedekt met. eene wolk van gevleugelde mieren, die, aangespoeld zijnde, vol leven en beweging waren. De eb deed deze ongewone badgasten weder voor een groot deel wegspoelen. Ouder de circa 400 kolonialen, die zich op dit oogenblik te Harderwijk bevinden en eerlang naar Indië vertrekken zullen, bevinden zich niet meer dan 6 Hollanders. De overigen zijn allen vreemdelingen. Het uitzigt, mej. Elize Baart zich aan ons tooneel te zien wijden, is, gelooven we, thans voor goed verloren. Naar wij vernemen is mej. Baart verloofd met den heer B. P. Korteweg. Ofschoon verlovingen meer tot de particuliere aangelegen heden behooren, hopen wij toch niet van onbescheidenheid beschuldigd te worden door deze mededeeling omtrent eene jonge dame, die zich op het gebied der kunst naam heeft gemaakt. (Arnh. Crt.) Zes dames zijn thans geregtigd het Fransche Legioen van Eer te dragen. Zij zijn mad. Dubar, priores van het klooster Espérance te Nancy; Rosa Bonheux*, de beroemde schilderes; lady Pigolt, door Tliiers gedecoreerd wegens den ijver, waarmede zij de gewonden in den laatsten oorlog verpleegde; mej. Bertha Rocher uit Havre, die vele instellingen van weldadigheid en nog onlangs een hospitaal gesticht heeft; eindelijk de priores van het klooster Sint Jozef, op Guadeloupe, die 40 jaren in de koloniën hare diensten heeft bewezen. Kapitein Bovton is te Genua. De Italianen vinden groet genoegen in zijne voorstellingen. Stoom vaart-Berigten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. P r i n 8 Hendrik. 1 Julij van Batavia vertrokken. j 30 Julij Napels aang. en vertr. Prinses Amalia. 2Julij te Glasgow in repar. gekom. Prins van Oranje. 10 Junij van hier vertrokken. 29Junij Suez aang. en vertr. C o n r a d. 9 Junij alhier aangek., vertr.5Aug. Koning der Nederlanden. 13 Mei van hier vertrokken. 21 Junij te Batavia aangekomen. y oorwaarts. 8 Julij van hier vertrokken. 1 Aug. Aden aang. en vertr. Madura, 22 Julij van hier vertrokken. 29 Julij Kaap Roca gepasseerd. holland. 27 Mei van hier vertrokken. 14 Julij te Batavia aangekomen. ce leb es. 23 J ulij alhier aangek.vertr. 19 Aug. Stad Amsterdam. 30 Julij alhier aang.,vertr.halfSept. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van af Diugsdag middag tot Donderdag middag. ONDERTROUWD: P. Dekker, schipper en J. C. Burgers. E. M. Cowan, officier van gezondheid alhier en S. H. van Deinse, te Amboina in Nederl. Indië. GETROUWD: G. J. Eijlders en A. Ox. G. van Stuijvenberg en A. Jansen. C. Bakker en N. Vermeulen. W. van Halen en G. de Waard. T. Wals en J. de Reus. BEVALLEN: E. Scholten, geb. Mak, Z. E. M. C. Krot, geb. Amiabcl, Z. J. Dito, geb. Winter, Z. A. Kiljan, geb. van der Velde, D. A. Visser, geb. Liphuijsen, Z. T. Jonker, geb. van der Wolt, D. T. Griek, geb. Kok, D. OVERLEDEN: W. F. Selderbeek, 6 dagen. G. Kuiper, geb. van Beek, 24 jaren. M. Zwart, 7 weken. 11. Pattist, geb. Bakker, 44 jaren. J. Wartenhorst, 63 jaren. Levenloos aangegeven 1. Burgerlijke Stand. Gemeente Texel. Van 26 Julij tot 2 Augustus 1876. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENKlaas, zoon van Cornelis Boon en Elisabeth San- difort. Johanna, dochter van Johannes van Heerwaavde en Antje Smit. Anna Cornelia, dochter van Tijs Zijm Mz. en Neeltje Reij. Dirk, zoon van Jan Dalmeijer Hz. en Dieuwertje Tuinder. Ckris- tina Pieteruella Johanna, dochter van Reinoud Moojen en Cornelia de Groot. OVERLEDENMacliiel Zegel, 3 jaren, zoon van Cornelis Zegel Jsz. en Cornelia Veen. Burg-erlijke Stand. Gemeente Zijpe. Van 16 tot 31 Julij 1876. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Jan van Til en Maartje Glas. Jan Stipkes en Antje Schrijver. Cornelis Kapitein en Maartje Groot. GEBORENGerrit, zoon van Ilendrikus Veuger en Sijtje Schrieken. Neeltje, dochter van Pieter Schoorl en Aagje Dekker. OVERLEDENMaartje Breed, 33 jaren, echtgenoot van Dirk Koster. Neeltje, 3 weken, dochter van Willem Watertor en Aagje Delver. Jan, 6 weken, zoon van Heertje Delver en Antje Zeeman. Lourens, 2 jaren, zoon van Arie Jongebloed en Trijntje Swarthof. Gerrit, 7 maanden, zoon van Cornelis Kos en Martha Haarman. Rijntje Zwaan, 31 jaren, echtgenoot van Abraham Mooijboer. Burgerlijke Stand. Gem. Anna Paulowna. Van 1 tot 31 Julij 1876, ONDERTROUWD: D. Bakker, arbeider en A. Ott. G. Speets, werkman en B. Sander. J. Blokker, metselaar, wonende te Beverwijk en PI. Philipse. GETROUWD: D. Bakker en A. Ott. BEVALLEN: E. Hoppe, geb. Ottervisser, D. T. Zon, geb. Sleutel, D. E. Keijser, geb. de Lang, D. A. M. Tiel, geb. Peesch, Z. R. de Waal, Z. T. Blaakman, geb. Hoogendijk, D. B. M. Bruin, geb. Visser, D. A. Pool, geb. Bruin, Z. J. Kwaak, geb. Geluk, Z. G. Kossen, geb. Klare, Z. J. Geerlings, geb. Pronk, 1). P. Heerc, geb. Schotvanger, Z. M. Hopman, geb. Peijs, D. C. Zonneveld, geb. Lakeman, Z. E. Peper, geb. Atubuul, D. A. van Zandwijk, geb. Roosch, D. OVERLEI 'ENP. Romer, 14 maanden. A. Liesbout, 5 maanden. 1 W. M. Lieshout, 5 maauden. T. van IJzendoorn, 31 jaren. P. L. Kuiper, 6 maauden. S. C. Hoppe, 18 dagen. P. Heere, 7 dagen. Levenloos aangegeven 2. Ambtshalve ingeschreven 1. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 9 Junij. Conrad. J.deRidder.Padangenz.viaSuez. 14 Julij. Ferdinand&Louis. J.H.Otto. Tjilatjap. 14 Julij. Johannes. M.H.Visser. Soerabaija. 22 Julij. Pres.Trakranen. K. Hoekstra. Samarang. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezagvoerder. Cargadoor. Herkomst. 2 Aug. Yesta. J. Bore. v. Vliet Co.PointaPitre. Binnengekomen Schepen bestemd hunne Lading in de Buiten— of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Ilonghton. H. Swensen. Sunderland. Steenk. Duink StGoedk. Susannah. J. Broek. Newcastle. FrederickSnowdon.T.E.Atchinson. C. Berghuijs. ChipChase. T. Reed. ZurMiihlen&Co. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). d Windrigting Barometer Thermometer -Jf [Toestand fco en mm. C. ■o o van Kracht Stand. Afw. Stand. Afw. p<| de zee. 2 12 zwtz. 7k. 765.61 f 5.25 18.5 - 1.6 0.7ljviak. 3 8 zzo. 4„ 754.461- 5.91 18.2 - 0.0 0.71 weingolv 3 12 zzw. 12ff 752.86]- 7.51 1 18.5 - 1.7 0.74. Golvend 1 Weêrsgesteldheid2Aug. 12 u. Helder, ligtbewolkt, schoon. lAug. 8 u. Digtbewolkt, winderig. lAug. 12 u. Betrokken, wind, regen. Op den 1 dezer een windstoot ten 4 u. 50 m. nam. 47 KG. op de M1 SCHAGER MARKT van HEDEN. PER TELEGRAAF. 6 Paarden f 80al80 4 Veulens - 100al50 6 Ossen - 180a220 4 Stieren - 80al20 55 Gelde-Koeijen - 90a250 4 Kalf-Koeijen - 190a250 6 Vaarzen - 160al80 8 Nucht.Kalveren- 11a 21 Vette Rammen - a 980 Schapen - 16a 34 Lammeren I 6 Bokken&Geiten - 1 25 Magere Varkens - 18 20 Biggen - 7 Kippen o. Eenden Boter per kop -110 Kaas per kilogram - 35 Kip-Eijeren per 100 -325 Een d-Eijeren al20 a 40 a330 Ondertrouwd den 28 Julij 1876: K. KLINKERS en ELIZABETH JOHANNA DIEPENBROEK. Callantsoog, 28 Julij 1876. Bevallen van een Zoon J. DITO- Helder, 1 Augustus 1876. •WINTER. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoote REINTJE ZWAAN, in den nog jeugdigen ouderdom van ruim 31 jaren, mij nalatende drie zeer jeugdige Kinderen, te jong om het zwaar verlies van het liefderijk Moederhart te kunnen beseffen. Zij, die de overledene van nabij gekend hebben, kunnen het beste beseffen wat ik en mijne drie jeugdige lievelingen in haar missen, doch het geloof in Hem, wiens doen wijs heid en liefde is, doet mij in stille droefheid berusten. t Zand te Zijpe, 31 Julij 1876. A. M O O IJ B O E R. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. brengt ter kennis, dat op MAANDAG- den 7 AUGUSTUS a. s. in genoemd gebouw eene HASTDWERKSCHOOL zal worden geopend. 't Onderwijs wordt vier maal per week gegeven, van des namiddags 5 tot 7 ure. Om plaatsing vervoege men zich tot de Directrice der Bewaarschool. De Secretaris, G. E. KLOOSTERHUIS. PALMSTRAAT. ZONDAG den 6 AUGUSTUS a. s., des morgens ten 10 ure, D. V., Spreker: van Amsterdam. Steeds voorhanden: ©E SCHOOLBOflHËlV in gebruik op de inrigting van M. U. L. O. van den Heer L. A. HISSINK alhier. HOOFDGRACHT, zijn steeds voorhanden de ROEREST, in gebruik aan de inrigting' voor Jl. U. Ii. Onderwijs, van den Wel-Ed. Heer L. A. HISSINK, te Helder.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1876 | | pagina 3