Buitenland. A D V E RTE IM T I IV. Benoeming-en, enz. Met ingang van 1 Jan. 1877 is aan den commies bij de directie der Marine te Hellevoetsluis, de heer J. van Rijn, eervol ontslag, ter zake van meer dan vijf-en-zestigjarigen leeftijd, en een pensioen van f 960 's jaars verleend. Aan den luit. ter zee 2de kl. J. C. Veenhuyzen, is op zyn ver zoek, een eervol ontslag uit de zeedienst verleend, met den laatsten der maand waarin zulks ter zijner kennis zal worden gebragt. Benoemd bij den staf der infanterie, tot directeur der pupillen school, de kapt. W. C. F. van der Plas, van het 4de reg. van dat wapen; en zulks met ingang van 1 Mei e. k. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 7 Februarij. Ingekomen is het wets ontwerp tot wijziging van het wetboek van burgerlijke regtsvorde- ring. Gekozen zijn tot rapporteurs: van de onderwijswet de heeren Mees, Kuyper, Kappe^ne, voorzitter, Jonckbloet en Messchert; voor het voorstel Haffmanns de heeren Begram, van Houten, Geert - semn, Creraers en van der Hoeven. Na afloop van het onderzoek der onderwijswet (vroegstens Maandag) zijn aan de orde: de enquête betreffende de koopvaardijvloot, de herziening van het tarief van regten op den accijns van het gedistilleerd, en de wering van besmetting door zeeschepen. De «Geneeskundige Unie» te Gent heeft aan al hare leden eene circulaire gezonden, waarvan de Indépendance den tekst mededeelt en welke een vijftal besluiten behelst, op de laatste algemeene vergadering genomen. Diens volgens wordt een «zwart boek» aangelegd van alle per sonen, die uit «kwaadwilligheid» hunnen doctor niet betalen; elk geneesheer, lid der Unie, verbindt zich om «tenzij in gevallen van werkelijk dringenden aard,» niemand, die in dat boek voorkomt, zijnen bijstand te verleenen; ieder lid zorgt voor eene naauwkeurige opgave van zijne kwade betalers; het «zwarte boek» is den 15 Jan. jl. geopend. Engeland. Dezer dagen zijn te Londen weder zeven nieuwe gevallen van runderpest voorgekomen. Nabij de Primrose-hill te Londen, aan de Regent's Park-road, is eene bewaarschool, die sinds eenigen tijd een kwaden naam had, omdat de kinderen er onpasselijk werden door een onverklaarbaren stank. Een viscbver- kooper, daarnaast wonende, verloor zijn klandisie, mede omdat het onfrisch rook in zijn winkel. Dezer dagen werd de oorzaak van de kwalijk riekende atmosfeer in die buurt ontdekt. Zij werd gevonden ten huize van een bedienaar ter begrafenis, Henney genaamd, en wel in den vorm van niet minder dan zeven lijken in verschillende graden van ontbinding. Die lijken waren afkomstig uit het een of andere armhuis. Henny was betaald om ze te begraven. Hij had het geld voor kisten en verdere onkosten opge stoken en de lijken weggestopt in zijn kelder. Dnitschland. In het laatst der vorige maand werd een man naar het armenkerkhof te Berlijn gedragen; geen vrouw of kind, geen enkele bloedverwant bewees aan zijn lijk de laatste eer. En toch was hij in weelde groot gebragt en was hij opgevoed, zooals een Prins betaamt. Maar de liefde, die hij had opgevat voor de dochter van een daglooner, bragt hem in onmin met zijne familie, en toen zijne bruid plotseling overleed, was Xaverius Vorst van Finkensteiu te trotsch, om zich weder met de zijnen te verzoenen; hij verwisselde zijn voornaam en trad onder den naam van Friedrich Finkenstein als gemeen soldaat bij het Pruissische leger in dienst. Daar leerde hij het kleermaken, waarmee hij later, toen hij gepasporteerd werd, in Berlijn zijn brood verdiende. Amerika. De Amerikaansche bladen melden, dat er thans ont dekkingen gedaan zijn, waaruit zou blijken, dat het instorten der spoorwegbrug te Ashlabula, waardoor zulk een vreeselijk onheil plaats had, moet toegeschreven worden aan kwaad willigheid en dat eenige onmenschen, met het doel om den trein te berooven, planmatig eenige ijzeren bindten en steunsels in de brug losgeslagen hebben, waardoor het ongeluk mogelijk werd. Verscheidene feiten hebben eenige detectiven, die de zaak onderzoeken, tot deze gedachte gebragt. Een feit is opmerkenswaardig in dit verband en dat is, dat binnen 5 minuten na de instorting der brug al de lijken van alle voorwerpen van waarde beroofd waren. Dit kon niet geschied zijn, indien de berooving niet te voren bepaald was geworden. Zelfs gewonden werden oogenblikkelijk beroofd. Er loopt een gerucht, dat de defectieven de daders op het spoor zijn, doch volstrekt niets laten uitlekken. Binnen eenige dagen verwacht men nadere bijzonderheden, daar een aantal der bekwaamste detectiven uit het Oosten de zaak in handen hebben. Men is benieuwd, of er wezenlijk zulke duivels in menschen- gedaante zijn, die in dien stormachtigen en bitter kouden nacht, ter verkrijging van eenigen buit, over de 100 hunner natuurgenooten den akeligsten dood deden sterven, dan of de beambten der Spoorweg-Maatschappij dit idee uitge strooid hebben, om de schuld en verantwoordelijkheid van zich te schuiven. 293ste STAAT S-LOTERIJ EERSTE KLA.SBB. Twiede lijst: No. 18626 f 2000; No. 16991 f 1500; No. 8040 en 13419 ieder f1000; No. 3255 en 5040 ieder f 400; No. 13395 f 200; No. 2940, 4657, 5020, 12228, 15794 en 18142 ieder f 100. Derde lijst: No. 1170 f 1500; No. 1892 en 9048 ieder f 1000No. 171 en 5715 ieder f400; No. 487 en 1943 ieder f200; No. 2546, 3145, 3727,11521 en 19727 ieder f 100. Vierde lijst: No. 15426 f 20,000. Stoomvaart-Berig-ten STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. P S I N 8 HENDEII. 30 Dec. alhier aang., vertr.24Febr. Prinses Amalia. 13. Jan.van Batavia vertrokken. 6 Febr. Port-Saïd aang. en vertr. Prins van Oranje. 25 Nov. van hier vertrokken. 9 Jan. te Batavia aangekomen. CONSID. 13 Jan. van hier vertrokken. 3 Febr. Suez aang. en vertr. Koning der Nederlanden. 1 Febr. alhier aang, vertr. 13 Maart. Voorwaarts. 23 Dec. van hier vertrokken. 5 Febr. te Batavia aangekomen. M AD dra. 28Nov. alhier aang.,vertr.l7Maart j Holland. 30 Jan. van Batavia vertrokken. j Celebes. 8 Febr. van hier vertrokken. 6 Febr. Southampton vertrokk. Stad Amsterdam. 4 Febr. te Amsterdam aangek. Java. Vertrekt 17 Febr. van Amsterdam door 't Noordzeekanaal naar Batavia. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van Dingsdag middag tot Donderdag middag. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDJ. H. Verwer en W. Leunisse. D. van Zwijn- drecht en A. van Wingaarden. G. Buisman en G. Meijer. T. G. Schoof en M. Dito. BEVALLENE. Boll, geb. Schagen, D. E. Bremer, geb. Sloot, D. M. A. van der Lem, geb. Rietdijk, Z. OVERLEDEN: A. deRuijter, 2 jaren. C. Zuidewijk, 60 jaren. Burgerlijke Stand. Gemeente Texel. Van 1 tot 7 Februarij 1877. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENCatharina, dochter van Willem Mulder en Antje Dijt. Dieuwertje, dochter van Herman Jacob Keijser en Dieuwertje Kooiman. Arie Jacobus, zoon van Pieter Dekker Az. en Magda- lena van den Perg. Melle, zoon van Pieter Zegel en Flora den Braven. OVERLEDENAntje Wuis, 24 jaren, weduwe van Biem Vla ming. Pietertje Timmer, 62 jaren, echtgenoote van Klaas Trap. Ambtshalve ingesohreven 1. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). T E J3 U PH a 5 Windrigting eu Kracht. Barometer mm. The/mometer C. Vochtigh. procent. Toestand ran de zee. Stand.Afvr. Stand. 1 Afw. 7 12 wzw. 8k. 76l.lo|f 1.3 9.0 f 5.3 0.94'weingolr 8 8 wtn. 0.7,/ 764.2S f 4.5 6.5 f 4.3 0.85 Slecht. 8 12 w. 2„ 7 64.5 2 jf 4.7 7.0 f 3.3 0.81 Weêrsgesteldheid: 7Febr. 12 u. Digtbetrokken, mistig, vochtig. 8Febr. 8 u. Ligtbewolkt, helder, mooi. 8Febr. 12 u. Idem. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende ,en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aiankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 13 Sept. Constance. F.Nannings. New-York. 21 Jan. Alblasserwaard.J.Zwart. Samarang. Binnengekomen Koopvaardijschepen Groote Vaart. Binnenk. Schip. Gezngvoerder. Cargadoor. Herkomst. 8 Febr. Thorbecke. H.J.Klasen. Duink.&Goedk. Batavia. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Prasilianeren. K.Nielsen. Arendal.* Boomschors v.Vliet&Co. *Als bijlegger, bestemd naar Ruukorn. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 6 Febr. Olaf Nilson, Owlaiid, Palermo. 7 Febr. G. P. Harbitz, Jacobsen, New-Orleans; AlertFink, Porte Alegro. Vertrokken 6 Febr. Niets. 7 Febr. Puropean, st., Huil. Marktberigten. AMSTERDAM, 6 Februarij. Tarwe. Op levering onveranderd; Maart f 300. 7 Februarij. Tarwe. Op levering onveranderd; Maart f 800. Rogge. Tot vorige prijzen verkocht; Galatz f 198; Nieolajeff f 198; Petersb. f 195, 194. Op levering onveranderd; Maart f 188; Mei f 193; Oct. f 198, 199. Koolzaad. Traag; Oct. f 409. Raapolie. Per 100 KG.: flaauw; Vlieg, f42; Mei f42, 41f,}; Sept./Dec. f 39, 38}. Lijnolie. Per 100 KG.: f plager; Vlieg, f28; Maart/Mei f 28} Sept./Dec. f 29. Vee. Vette Kalveren 1ste kw. f 1.30 en 2de kw. f 1.05 per KG. Nuchtere Kalveren f 3 a 7. Vette Varkens 53 a 62 c. per KG. ROTTERDAM, 6 Februarij. Vee. Gisteren en heden zijn ter markt aangevoerd: 1079 Run deren, 113 vette cn Gras-Kalveren, 23 nuchtere Kalveren, 26 Schapen en Lammeren, 196 Varkens en 56 Biggen. De prijzen liepen als volgt: Runderen 1ste kw. 84 a 85 c., 2de kw. 78 a c., 3de kw. 72 a 75 c.Kalveren late kw. 125 a 130 c., 2dekw. 110 a c., 3de kw. 100 a-c.; Schapen 1ste kw. 85 a c., 2de kw. 80 a c., 3de kw. 75 a c.; Varkens 1ste kw. 68 a c., 2de kw. 66 a c., 3de kw. 54 a 60 o.; alles per kilogram schoon aan de haak. Boter. Iste kw. f 82, 2de kw. f 78, 8de kw. f 74. SCHIEDAM, 7 Februarij. Jenever f 17,50, Amst. proef f 18,75, Moutwijn f 12,25 per N. vat. KAMPEN, 5 Februarij. Hooi. Buiten- f 25,a 26,en Binnen- f 20,a 27, per 1000 kilogrammen. MEPPEL, 5 Februarij. Hooi. f 25 a f 45 per 500 KG. BELFAST, 5 Februarij. Vlas. Op de verschillende markten waren deze week aangevoerd 169 ton machinaal en 56} uit de hand gezwingeld. Voor eerst- gemelde soort werd 6/6 a 9/6 en voor de tweede soort 5/6 a 8/- per steen betaald. DUNDEE, 30 Januarij. Vlas. In den stand der markt is geene verandering gekomen; de vraag voor waar in loco blijft onbeduidend en bij gebrek aan omzet van eenig belang zijn de prijzen tot op zekere hoogte nominaal. De hoeveelheid van oude waar in verkoopers handen is niet groot de houders, hoewel gaarne willende opruimen, dringen niet op ver koop aan, zij verwachten later betere vraag. LATER» BERIGTEN. Door den directeur en commandant der Marine alhier zijn bij openbare inschrijving verkocht eenige buiten dienst gestelde kanonnen met projectielen. Aan de heeren B. J. Nijkerk en H. Komkommer, te Amsterdam en P. van Es en J. N. Prins alhier, als hoogste partieel e inschrijvers, is hun bod gegund. Het gezamenlijk bed rag beloopt circaf34,000. Het afbrengen van den vischlogger 's Gravenhage is bij inschrijving gegund aan de heeren Gebr. Boon, Zacha- riassen Co. alhier. Uit goede bron vernemen wij, dat de heer J. H. Jullien, off. machinist 1ste kl. bij de Marine, benoemd is tot ingenieur bij de Stoomvaart-Maatschappij Nederland, ter vervanging van den heer P. A. van Aken. Jl. Maandag morgen bleek, bij de opening der briefjes te Enkhuizen, dat voor de leening groot f 32,000 a 5 pCt. uitgeschreven ter bekostiging van een gedeeltelijke ver nieuwing der bestrating van de stad, ingeschreven was tot een bedrag van f 62,000. Een belangrijke arrestatie. Van onzen Ara- sterdamschen correspondent ontvingen wij het volgende schrijven «Groot nieuws! Een week van belang voor de Amster- damsche Kanaalmaatschappij! Zondag de eerste boot uit Iudië voor de stad, en Maandag haar secretaris, B., achter slot. Dingsdag middag (te laat reeds om u nog te telegrafeeren) bragt het berigt dezer arrestatie de Beurs, de koffijhuizen en de clubs in opschudding, alsof er een donderslag, een aardbeving geschied ware. B. was vroeger mede-directeur van de Hollandsche Gasfabriek, welke betrekking hij later verwisselde voor het meer lucratieve secretariaat der Kanaalmaatschappijvoorts is hij president der Hollandsche Maatschappij van Eraaije Kunsten en Wetenschappen en bekleedde hij de eervolle functie van schoolopziener. Ook was hij bij de opening van het Noordzeekanaal tot officier van de Eikenkroon benoemd. B. heeft de Kanaalmaatschappij benadeeld voor een bedrag dat op ruim één ton berekend wordt, zoowel door het vorkoopen van aandeelen, als door bedriegelijke verant woording omtrent gelden, die den aannemers waren uit betaald. Het bedrog kwam aan 't licht, terwijl B. een uitstapje naar Parijs maakte, ter gelegenheid van zijn 12|jarig huwelijkhet ex-Kamerlid Rutgers van Rozenburg, mede-directeur der Maatschappij, beheerde in zijn plaats de administratie en kwam de tallooze vervalschingen op 't spoor. De directie besloot de justitie in de zaak te mengen. Zondag keerde B. uit Parijs térug en Maandag ochtend verscheen hij, niets kwaads duchtend, op het bureau. Op het kantoor werden hem in volle vergadering de duim schroeven aangelegd; in een kamer daarnaast wachtte de politie. Hij viel spoedig door de mand en betreurde slechts één zaak: zijn terugkomst! De eerste oogenblikken was de ontrouwe secretaris bijna razend van angst en wanhoop, later slaagde men er in hem tot bedaren te brengen en toen de schemering inviel bragten de hoofd commissaris van politie met een paar inspecteurs en agenten hem in een vigelante naar de hulpgevangenis op den Heiligen- weg. In zijn cel gekomen, stak hij kalm een sigaar op, in afwachting van de komst der regterlijke autoriteiten!» Bij de jl. Maandag gehouden aanbesteding voor de ver betering van de vestingwerken te Naarden zijn ingekomen 6 inschrijvingsbilletten. De begrooting bedroeg f 550,000. Hoogste inschrijver f 659,000; laagste idem (de heer Seters, aannemer van het werk dat reeds onderhanden is) f 604,000. SCHAGER MARKT van HEDEN. PER TELEGRAAF. 10 Paarden Veulens Stieren 10 Gelde-Koeijen - Kalf-Koeijen Vaarzen Hokkelingen 20 Nucht.Kalveren - Vette Rammen - 380 S?.bapen f 60a250 90a250 Lammeren f a 4 Bokken&Geiten - 1 a 3 15 MagereVarkens - 16 n 24 - 8 a 12 c. 60 al70 - 70 al20 -105 all5 - 35 a 40 -300 a 30 Kippen 50 Eenden Boter per kop Kaas per kilogram Kip-Eijeren per 100 Een d-Eij eren Gedurende eenigen tijd achten wij ons verpligt, do aan dacht der zieken te vestigen op de merkioaardige eigenschap pen der teercapsules van Guyot ingeval van verkoudheid, catharren, tering en andere aandoeningen van de bronches en longen. Eene zaak heeft ons echter bijzonder getroffen, namelijk; dat vele personen, die in onze pharmacie komen om dat geneesmiddel te vragen, den naam zijn vergeten en het omschrijven met den naam van pillen, globules, ja zelfs pastilles. Als men zich direct tot ons huis wendt, is het ons gemakkelijk het geheugen van den kooper te hulp te komen, maar dat is niet altijd het geval als men zich elders aan meldt om genoemd geneesmiddel te verkrijgen en dat kan tot nadeelige vergissingen aanleiding geven. Wij verzoeken daarom de koopers vriendelijk den naam van teercapsules van Guyot wel te willen onthouden. Ten einde elke dwaling te voorkomen, gelieve men zich vooral te herinneren, dat de handteekeniug Guyot in drie kleuren gedrukt is op het etiquette, dat zich op eiken flacon moet bevinden. Heden overleed, na een langdurig lijden, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, CHRISTINA ZUIDER WIJN, in den ouderdom, van 61 jaren. Helder7 Februarij 1877. J. HARTWIJK. E. HARTWIJK.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3