fflr.W. VAN DER KAAY, Lokaal voor Evangelisatie, Op a. s. MN0SDAG PER TELEGRAAF. '1 GEEN MUZIEK. A D V E R TEN T I N. AAN DE LEDEN DER HERV. KERK. Dr, G. J. VINKE, Rijks Hoogere Burgerschool Stoomvaart-Berigten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Phinse8 Ahalia. 7 April van hier vertrokken. 18 Mei te Batavia aangekomen. Peins van Oeanji. 28 April van hier vertrokken. 4 Junij Padang aangekomen. Holland. 8 Mei van hier vertrokken. j 4 Junij te Aden aangek, en vertr. Voorwaarts. 19 Mei van hier vertrokken. 6 Juny Suez aangek, en vertr. Goniad. 9 Juny van hier vertrokken. Java. 17 Febr. van Amsterdam vertrokk. 11 April te Batavia aangekomen. Peins Hendrik. 6 Mei van Batavia vertrokken. 3 Junij Napels aang. en vertr. Koning dee Nederlanden. 28 Mei van Batavia vertrokken. Madüka. 5 Junij van Batavia vertrokken. C E L E B E 8. 30 Mei alhier aang., vertr. 30Junij. STAD Haarlem. Vertrekt 16 Junij van Amsterdam. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 7 Mei. 9 Junij. Conrad. W.Adriani. Pad.enz.viaSuez. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten— of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Trevetbick.st. P. Swan. Newcastle. Steenk. van Gijn Co. Kepier. st. C. Mohrike. Bunderland. Duink. &Goedk. LadyAline.st. T. Booker. Seaham. G.E.Wood.st. Th. Seaward. Nicolajeff. Rogge. Weêrkundige Waarnemingen te Helder (Landskeetj. fs i Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer -Sfg c. Toestand van Stand. Afw. Stand. Afw. de zee. 8 112 zwtz. 1.2k. 766.31 f 4.91 16.0 f 0.3 0.61 Vlak. 9 8 zwtz. 3,, 763.43 f 2.03 17 6 f 3.6 0.80 9 12 1 zw. 1„ 764.94 f 3.54 18.6 f 2.8 0.70 1 0 Weersgesteldheid: 8Junij 12u. Helder, ligtbewolkt, schoonweer. 9Junij 8u. Idem. 9 Junij 12u. Idem. Haven van IJniuiden. Binnengekomen 7 Junij. Noordzeekanaal, Bron, Samarang; Cosmopolitan, st., Londen; Wren Shelley, Eng. jagt, idem; Jfddystone, st., Huil; Echo, st., Newcastle; Lioonia, st., Londen. 8 Junij. Urania, st., Hamburg. Vertrokken: 7 Junij. Nora, st., Duinkerken; Tern, st., Liverpool; Astrea st., Stettin. 8 Junij. Aagot, Engelsen, Nantes; Penelope, st., Midd. Zee. A LK M A A RSCHE MARKT V AN GISTE REN 56 per mud 62 m.Tarwe fl2,40al2,75 m.Rogge a .Gerst 6,80a 7, (Chev.) 7,a 8, 44 m.Haver 4,50a 5, q m.Paardenb. a ra.Br.Boonen 10,aI4, m. Kanariezaad t a m.Mosterdz.(r),, a m. (k)* m.BIMaanzaad,, a m.Corianderz. a 10 per 50 KG. m.Karweizaad f a per mud m. Grn. Erwten,/ 12,al8, m.Graauwe,, 18,a22, Vale ii a m. Witte „ii a 413 stap.Kaas, weg. 39032 KG. per50KG. Kleiue Hooi f35,50,Gras f34,— Commissie,/ „36, Middelb. „35,„36, Laagste prijs f 20, ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. per stuk 13 Paarden b.'tj. f 95,-a450,- 29 Koeyen 192,-a225,- 24 Nucht.Kalver.„ 7,al 9, 135 Schapen 24,a45,-- 348 Lamineren 7,al8, per stuk 209 Mag.Varkens f14,n24, 315 Bigg.ben.l0w.„ 8,al3, 11 Bokk.&Geiten 5,al2, KleineBokken a Boter f0,92* al,per0.630KG. Marktberig'ten. AMSTERDAM, 7 Junij. Tarwe. Op levering onveranderd; Nov. f 327. Rogge. Aanvankelijk booger, sluit iets flaauwer; Oct. f 199, f 200, 199, 198. Koolzaad, f 3 lager; Oct. f 390. Raapolie. Najaar, f 38, Lijnolie. Najaar f 31. 8 Junij. Tarwe. Zonder handel, op levering onveranderd; Nov. f 327. Rogge. Nieuwe Galatz f 220; Petersb. f 205; op levering iets lager; Oct. f 198, 197. Boekweit. Stil; puik Ilolsleinsche f 245 per 2100 KG., nom. Koolzaad. Per Oct. f 1 hooger; per 2000 KG. Oct. f 891. Raapolte. Traag. Vliegend per 100 KG. f 38|; Sept./Dec. f 38, 37|, 38; Mei f 39. Lijnolie. Flaauw. Vliegend per 100 KG. f 31|; Julij/Aug. f 81*. 81#Sept./Dec. f 31, 30*. Petroleum. In cons. f 17. HOORN, 7 Juny. Kuas. Aungevoerd 187 stapels, wegende 50132 kilogrammen. Hoogste prijs f 38. MEDEMBLIK, 6 Junij. Kaas. Aangevoerd 55 stapels; prijs f 36,50 aper 50 KG. Boter f 1,60 per KG. Eijeren. Kip- f 3,Eend- f 3,20 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 6 Junij. Kaas. Aangevoerd 26 stapels, wegende 792'. Hoogste prijs f 36,50, laagste prijs f per 50 KG. Mosterzaad f 30, a f 31,per hectol. Kar weizaad f 26,a blaauw Maan zaad f 17,a per 50 KG. Graauwe Erwten f Bruine Boonen f a Kauariezaaa f per hectol. LEIDEN, 8 Junij. Vee. 334 Runderen, 172 Kalveren, 1104 Schapen, 3688 Lammeren. Prijs: Vette Koeijen 75 a 85 c. per KG. Kalfkoeijen f 200a f 290. Vare Koeijen f 125 a 180. Vette Kalveren SO a 85 c. per KG. Nuchtere Kalveren f 4.a 9. Vette Schapen 80 a 90 c. per KG. Weide Schapen f 25 a 36.Lammeren f 9 a 20. DELFT, 7 Junij. Poter, f 57 a 67,naar kwaliteit. DORDRECHT, 7 Juuij. Tarwe. Puike nieuwe jarige Zeeuws., Vlaams, en Overra. 112,60 a 3 3,goede dito f 12,a 12,50, mindere en blaanwe f 11, a 11,70. Zomer f 11,a 12, Rogge. Nieuwe Zeeuws, en Vlaams, f 9,10 a 9,30, Overm. f 8,60 a 9,—. Boekweit. Jarige Peel f Fransche f Gerst. Zeeuws, en Vlaams. Winter zakra. f 6,70 a 7,gest f 7,10 a 7,30, Overm. en Flakk. f6,a 6,70, Zeeuws, en Vlaams. Zomer zakm. f 6,70 a 7,gest. f6,80 a 7,10, Overm. en Flakk. 1 6,a 6,50. Spelt, f 5,n -, Haver. Nieuwe Inl. Voer f 3,70 a 4,70, dito Dikke f 4,a 5,50. GOUDA, 7 Junij. Wol. Vachten tamelijk ter markt; handel nog gedrukt. SCHIEDAM, 8 Junij. Jenever f 18,7 5, Amst. proef 1 20,Moutwijn f 18,50 per N. vat. VEENENDAAL, 5 Junij. Wol. Ter markt waren aangevoerd 17,730 KG., de prijs was f 1 tot 1.45 per KG. De handel was niet zoo levendig als andere jaren en menige partij werd niet verkocht. De oorzaak hiervan meent men te zoeken in den treurigen toestand der Wolmarkt te Londen. ZWOLLE, 7 Junij. Niettegenstaande er jl. Woensdag en Donderdag op de stallen reeds veel handel in dragtig en melkgevend Vee werd gedreven, was er aan de markt nog een aanzienlijken aanvoer van alle soorten, met grooten omzet, behalve in die, welke voor de slagtbank be stemd waren. ZWOLLERKERSPEL, 7 Junij. Vee. Nadat de verschillende vreemde en Hollandsche veehan delaars in het begin der week in het Noorden veel vee hadden aangekocht, was de omzet bij ruimen aanvoer op de verschillende stallen zeer geanimeerd. Men besteedde voor: vette Koeijen 75 a 85 c. per KG. of f 200 a 340dito Ossen en Stieren f 150 a f 350; magere Koeijen en gust Vee f 130 a 180; neurende en afgekalfde Koeijen 1ste kw. f 225 a 280, 2de kw. f 175 a 215; herfstkalfde dito f 140 n 200; neurende Schotten en Vaarzen f 125 a 190; jarige Pinken en Stieren f 60 a 100; vette en weide Kalveren f 25 a 50; nuchtere dito f 5 a 7.50; vette Varkens vlug. MASTENBROEK, 7 Junij. Hooi. De handel blijft zeer geanimeerd. Er blijft aanhoudende Yoor het buitenland. Men besteed f 20 a 24 de 1000 halve KG. De voorraad vermindert. Op enkele plaatsen is begin gemaakt met grasmaaijen en is men zeer tevreden met het beschot. LEEUWARDEN, 8 Junij. Vee. Runderen 786, Schapen 1742, Varkens 424. Besteede prijzen: Stieren f 230, Ossen f vette Koeijen f 330, melk dito f 300, Pinken f 160, vette Kalveren f 40, vette Schapen f 45, uielke dito f 34, vette Varkens f 160, dito Biggen f Boter. 1ste kwal. f 40,a 44,2de kwal. 128, SNEEK, 6 Junij. Heden werd hier de jaarlijkscbe Wolmarkt gehouden. Beteekenden de aanvoeren van vorige jaren al zeer weinig, zoodat er reeds sprake is geweest van opheffing, thans waren er bijna meer koopers dau kilo's. De geheele aanvoer bedroeg 85 kilo, die van de hand gedaan werden voor f 1.17* het kilo. Door opkoopers, die ze regtstreeks van de boeren ontvangen, wordt f l tot f 1.20 per kilo betaald. DOKKUM, 6 Junij. Vlas. De aanvoer was zeer gering' Prijzen als vorige week. LONDEN, 7 Junij. Vee. 700 Runderen, 7000 Schapen en Lammeren, 100 Kal veren en Varkens. Prijs der Runderen 6/2, Schapen 6,8, Kalveren 6/6 en Varkens 5/0 per steen. worden de kiezers in het district Alkmaar aan de stembus verwacht, tot het doen eener keuze voor een Vo lks ver tegenwoor- diger. He aftredende, de heer Mr. W. van der Kaay, heeft zich, gedurende den tijd dat hij zitting heeft gehad in de Tweede Kamer, doen kennen als een bekwaam, een waarlijk liberaal man, met hart en ziel steunende en bevorderende, al wat strekken kan om den bloei van Nederland en zijne overzeesche bezittingen te bevorderen. In het bijzonder deed de heer v. d. Kaay zich ook kennen als een man, wiens hart warm klopt voor de belangen van 't district, dat hem afvaardigde, getuige daarvan 't behoud der Alkmaarsche regthank. En niet het minst met het oog op de handhaving' eener liberale staatkunde en van de neu trale school in ons Vaderland, roepen wij onzen medekiezers met aandrang' toe: Brengt eenparig uwe stemmen uit op den Heer Kantonregter te Leiden. KONSTANTINOPEL, 9 Juuij. De Russen liebben eene poging gedaan om den Donau bij Nicopolis over te steken, maar zijn daarin door het geschutvuur der Turkeu ver hinderd. De Commissie uit de Kamer van Afgevaardigden beeft bet voorstel betreffende een gedwongen leening van 5 millioen aangenomen. Vervolg- Nieuwstijdingen. Gisteren is een paard, dat voor een turfwagen bespannen onbeheerd op straat stond, terwijl het corps mariniers passeerde, op hol gegaan en tegen een boom teregt gekomen. Alleen het tuig bekwam schade. De Vereeniging tot verspreiding van kennis aangaande 's lnnds verdediging" heeft eene circulaire uitgevaardigd aan de Nederlandsche studenten, waarin zij eenigc beschouwingen mede deelt, eti hen, in meer dan een opzigt de hoop des vaderlands, aan wie de toekomst behoort en uit wie onze toekomstige wet gevers, leiders der openbare meening moeten voortkomen, uit- noodigt ook de aandacht meer speciaal te vestigen op die onder werpen, welke tot liet terrein der Vereeniging behooren. Ten vervolge op vroeger medegedeelde berigten meldt de Nederlandsche consul te Stockholm, onder dagteekening van den I dezer, dat twee dagen te voren de haven van Söderhamn, den 31 Mei die van Gefle en Sundswall, en den 1 dezer die van Her- nösand weder voor de scheepvaart geopend worden, zoodnt toen alle havens bezuiden en met Hernösand voor schepen toegankelijk waren. Voor meer noordelijk gelegen havens zou het voorzeker nog eenige weken duren alvorens zij vrij van ijs zullen zijn. Te St. Maarten zijn den 2 Junij 1868 voor eene school en onderwijzerswoning de vier eerste hoeksteeneu gelegd door den lieer D. Schermerhorn, burgemeester en drie zijner kleinzonen, allen van dienzelfden naam. Op den 5 Julij 1872 zijn de vier eerste hoek- steenen voor eene school en woning te Valkoog gelegd door den heer G. Bruin, 1ste wethouder, zijn zoon en twee zijner kleinzonen, weder allen van dienzelfden naam, en den 2 Junij 1877 zijn voor het te bouwen schoollokaal en woonhuis te Eenigenburg, mede tot de gemeente St. Maarten behoorende, de vier eerste hoek- steenen gelegd door den heer J. Brommer, 2de wethouder, zijn zoon en twee zijner kleinzonen, wederom allen van dienzelfden naam. Jl. Zondag avond vertoonde te Iloogkarspel een stier op den weg teekenen van dolheid. Tot driemaal toe wierp hij zijn geleider op den grond. Eindelijk wist deze hem met veel moeite op een stuk land te krijgen en aan een pin vast te slaan. In zijn woede rukte het dier zich echter los en wierp zich op andere rundereu. In den hevigen strijd, die nu volgde, verloor hij een hoorn, wat hem een weinig tot bedaren bragt. Inmiddels had de burgemeester, na vergeefsche pogingen om vuurwapenen magtig te worden op de plaats zelf en in den omtrek aangewend te hebben, om soldaten naar Hoorn gezondeu. Deze kwamen zoo spoedig mogelijk aanrukken en doodden het dier, tot groote vreugde der ontstelde dorpelingen, zonder dat het verder eenige schade berokkend heeft. liet Ilbld. deelt mede, dat het bestuur van „Artis" te Amster dam plan heelt tot het bouwen van een aquarium van groote afmetingen. Aan dit aquarium zullen een lokaal voor microscopische onderzoekingen, een laboratorium, eene gehoorzaal enz. worden toe gevoegd, out de inrigting dienstbaar te maken aan het hooger onderwijs. „Artis" zal tevens, als de benoodigde gronden haar kosteloos door de gemeente worden afgestaan, den geheelen Zoölo- gischen Tuin met zijne kostbare verzamelingen ter beschikking stellen van studerenden. Op de Veluwe heeft men weêr veel last van adders; voor een paar dagen werd een kind van een landbouwer te Barncveld er gevaarlijk door een gebeten. Door tijdige hulp hoopt men het echter nog te behouden. Eene kleine rectificatie. Verleden week viel aan het berigt eener courant de niet zeer zeldzame ouderscheiding ten deel, dat het door alle andere couranten werd overgenomen: 15 boeren van Walcheren hadden op één dag 35 liters jenever gedronken. De kracht ligt hiér geheel in de cijfers. Maar nu blijkt het volgens dezelfde courant, dat niet 15 boeren, maar 15 boeren en anderen de 35 liters uitdronken en dat zij dit bedrijf ook niet in één dag maar in twee en een halven dag volvoerden, 't Is de hond uit Gellerts fabel, die eerst zoo groot was als eene koe, maar toen het karretje de brug bad bereikt, niet grooter was dan een gewone hond. Te Bath is een ontzettende ramp voorgevallen. De jubilé- viering der spoorwegmaatschappij van Bath en Engelands westen is droevig gestoord geworden: de hangende brug van Wilduomb is ingestórt. Het is een weg van het station van den Wester spoorweg naar Bath, Wildcomb passeerende in de rigtiug van liet Jaarmarktsveld. Men zeide dat die weg door Wildcomb de naaste was om naar dat veld te komen, en dien ten gevolge werd die door iedereen gekozen. Den 6 dezer in den morgen omstreeks II ure was de brug overladen met volk, de steunsels weken en ongeveer 100 personen werden neergeploft, 30 voet diep in de daar onder stroomende Avon. Een hartverscheurend tooneell Geheele kluwens menschen lagen daaronder in het water te worstelen. Hunne angstkreten en die van de verschrikte toeschouwers aan den oever vervulden de lucht. Ijlings werd aangevoerd wat van schuit of vlot onder de hnnd kwam, en zoo snel doenlijk werd hulp verleend. Toch was het voor velen te laat. Toen het eerste berigt Londen bereikte, sprak het reeds van 9 lijken uit- het water opgehaald, en van de vrees dat nog velen ouder de ruïnen der brug zouden verpletterd of verstikt zijn. Velen van hen die nog levend werden opgehaald, waren toch zogewond, dat ze naar het hospitaal en de ziekenzalen moesten vervoerd worden. Geheel de stad was in angst en rouw. Een tweede berigt, ten 1 ure afgezonden, gewaagde reeds van 20 lijken, en nog van vele vermoedelijk vermisten. Volgens den Central News zou het aantal dooden veel grooter zijn dan eerst werd vermoed. De lijken werden naar den politiepost te Wildcomb gebragt, ten einde de identiteit te constateren. Schrikkelijke tooneclen ziet men daar. Bij de verslageuheid groote opgewondenheid wie draagt de verantwoording De brug was vóór 7 jaren gemaakt, geheel van hout. Zij behoort aan eene bijzondere vereeniging. Er is geen spoor zelfs van behouden gebleven. Eene nog latere dépêche schat het aantal neêrgeploften in de rivier op wel twee honderd; men wil echter hopen, dat hier overdryving spreekt. Eenigen waren te land gekomen op een pad, dat langs de brugpijlers liep; het is te begrijpen met wat gevolg, na een val van een 30 a 40 voet hoogte! De meesteu der 9lagtoffers waren aangekomen met een pleiziertrein, met bet doel om de laudbouw-tentoonstelling te bezoeken. Het „Commiltee of Sabbath Observance# in Schotland heeft eene beweging begonnen tegen de Zondags-wandelaars. Dit was nog de eenige uitspanning, die aan dc Schotten op den dag des Heeren was gegund. Vooral de werklieden, die de gansche week in hunne fabrieken doorbragten, maakten zich aan zoodanige sabbat schennis schuldig.' Men zal erkennen, dat als de dweepzucht zich eenmaal met eene zaak bemoeit, men nooit weet waar zij eindigen zal. Wie had Ooit vermoed, dat zelfs wandelen zou worden zondig verklaard. (Arnh. Crt.) Een bende roovers heeft jl. Zondag nacht het spoor van den spoorweg tusschen Saint Louis en San Francisco, 146 mijlen van de laatste plaats, zoodanig verlegd, dat de nachttrein in de diepte moest storten. De nacht wus zeer donker en het regende toen de sneltrein aankwamde machinist zag te laat wat gedaan was en de trein stortte 40 voet omlaag. Merkwaardig genoeg werden enkel de machinist, stoker en een passagier gedood. Vele menschen beklagen zich, dat ze des morgens bij 't wakker worden eene groote belemmering gevoelen in de bronches, een zeker gevoel van benaauwdheid in het achterste gedeelte van de keel, veroorzaakt door mim of meer dikke slijmdeeltjes. Men wendt dan dikwijls heftige pogingen aan om ze kwijt te geraken, waarvan hoesten en soms misselijkheid dan dikwijls het gevolg is, terwijl men er menigmaal eerst na veel moeite en eenige uren van onpas selijkheid in slaagt, om de stoljes te verwijderen, die de ademhaling belemmeren. Allen, die aan deze onaanganame kwaal lijden, bewijst men eene waarachtige dienst door hun 't middel aan te wijzen om er van verlost te worden. Dit middel nu is de teer, waarvan het gebruik zoo heilzaam werkt op alle aan doeningen van de bronches. Het is voldoende om bij eiken maaltijd twee of drie capsules te nemen, om spoedig een gevoel van verligting te krijgen, dat men dikwijls te vergeefs zocht in een menigte zeer zamengestelde en dure geneesmiddelen. Tienmaal van de twaalf gevallen zal dat gevoel van onpasselijkheid des morgens geheel verdwijnen, wanneer men geregeld gedurende eenigen tijd de teercapsules gebruikt. Het is genoeg om te herinneren, dat elke flacon zestig teercapsules bevat, om de goedkoopte van dit geneesmiddel te bewijzen. Deze behandeling kost den geringen prijs van zes a acht centen daags. Heeft dit geneesmiddel, door zijn verbazend succes en debiet, taltijke namaaksels in 't leven geroepen, de Heer GUYOT kan echter alleen instaan voor de goede werking der capsules in die flacons, op wier etiquette zijne hand- teekening in drie kleuren gedrukt is. Te verkrijgen te Helder bij den heer W. V. BRUINVIS, Hoofdgracht, en in de meeste Apotheken. De ondergeteekende berigt, dat zijn TUIN weer tot de ontvangst van het Publiek gereed is. Ook Heeren Kegelaars worden attent gemaakt op de verbetering van de TENT der KEGEH.BAAKT. D. VROON VAN HOOLWERFF. ZONDAG 10 JUNIJ 1877: Op den 30sten Mei 1877 overleed te Bussum, in den ouderdom van ruim 80 jaren, onze geliefde Vader en Behuwdvader, de Heer JOHANN NIELSEN KLINT, rustend Koopvaardij-Kapitein. Uit aller naam C. H. KLINT. Eenige en algemeene kennisgeving. Wegens buitenlandsche betrekkingen eerst heden geplaatst. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hunne 50jarige Echt vereeniging ondervonden. Helder9 Junij 1877. P. SINJEWEL. M. SINJEWEL—HOOGERDUIN. De Heer en Mevrouw B. BAKKER—VAN DIJK bedanken hartelijk, mede namens wederzijdsche Betrek kingen, voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij de voltrekking van hun Huwelijk. Apeldoorn6 Junij 1877. PALMSTRAAT. ZONDAG 10 JUNIJ 1877, des morgens ten 10 ure, D. V., Spreker: Predikant te Amsterdam. met vijfjarig-en cursus te Alkmaar. De ondergeteekende berigt Ouders en Voogden, dat de twee toelatings-examens voor den nieuwen cursus zullen plaats hebben op 12 Julij en 31 Augustus en volgende dagen. Gelegenheid tot inschrijving voor beide examens bestaat alle werkdagen, van 11 tot 12 uren, aan het gebouw der school, tot en met 30 Junij e. k. Daartoe is noodig mondelinge of schriftelijke opgave van 1°. Naam, voornamen en woonplaats der Ouders of Voogden. 2°. Naam, voornamen, geboortedatum en woonplaats der Candidaten. 3°. Bewijs van inenting. 4°. Welk der beide examens de Candidaat wil afleggen. Alkmaar10 Junij 1877. De Directeur, Dr. J. D. BOEKE.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3