Buitenland. Weersgesteldheid: l Julijl2u. Bewolkt, beneveld, mooiweer. 2 Julij 12 ii. Ligtbewolkt, mooiweer. 3 Julij 8 u. Helder, ligtbewolkt, mooiweer. 3 Julij 12 u. Idem, Marine-Haven Nieuwediep. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Koophandel. F. Ekarap. Helsingfors. Hout. Amons Co. Tidal Wave. L. Halcrow. St. John. v.Yliet&Co. Haven van I.ïmuiden. Binnengekomen 30 Junij. Rembrandt, st., Bordeaux; European, st.f Huil. 1 Julij. Maria Catharina, Huisman, Egenaess; Stella, st., Mid- dellandsche Zee; Frei, st., ViegeuaessNora, st., Duinkerken. 2 Julij. Ceylon, Ohlsen, Nerva; Yesta, st., Hamburg; Adsey, Tickly, Londen; Mary, st., idem: Times, st., Leith. Vertrokken: 30 Junij. Echo, st., Newcastle; Vassilissa, Drives, idem; Astrea, st., Riga; Metropolitan, st., Londen; Goorecht Oldampt, Reu- tem a, Cardiff. 1 Julij. Castor, stMiddellandsche Zee; Vidar, st., Stockholm; Christiania, st., DrammenUrauia, st., Hamburg; Ileudrik Daniël, Ouwehand, Oostzee; IJmuiden, OepkesJava; Zaandam. Pik, Middlesbro. 2 July. Vlinder, oorlogskot ter, Nieuwediep. •294ste STAATS LOTERIJ. DERDE KLASSE. Eerste lijst: No. 11399 f 5000; No. 10197 f 1000; No. 1824, 1328G en 16080 ieder f400; No. 14152 f200; No. 1393, 10858, 12116, 12868, 13534, 14135 en 14719 ieder f 100. gevolg' van het machinaal fabriekaat. De heer Adriaanse, alhier is begonnen een dergelijke machine aan te koopen, waarop de geheele schoen vervaardigd wordt. De verhouding is zoodanig: wat 100 schoenmakers bijv. in één dag kunnen verrigten, kan met behulp der machine door 20 man gedaan worden, alzoo een belangrijk verschil in werkloon. Wanneer genoegzame vaardigheid verkregen is, kan dat aanmerkelijk voordeel voor fnbriekant en handelaar veroorzaken. De heer Ziegelaar te Baardwijk zal spoedig het voorbeeld volden en zonder twijfel zal het in deze streek veel navol ging vinden.» - De fourier J. H. Verwer, die den 9 April 11. de kazerne te Zwolle heeft in brand gestoken, is schuldig verklaard aan moedwillige brandstichting in een bewoond gebonw, waarbij tc voorzien was, dat menschenlevens in gevaar konden worden gebragt; hij is vervallen verklaard van den militairen stand en veroordeeld tot eene tucht huisstraf voor den tijd van 15 jaren. In de Kerkelijke Courant van jl. Zaturdag neemt de heer G. P. Kits van Heyningen, sedert begin van 1850 redacteur van het niet officiëel gedeelte van dat blad, als zoodanig in weldoordachte woorden afscheid van zijn lezers. Zijn taak gaat, zoo als bekend is, over op den heer JV1. A. Gooszen, predikant te Schiedam. Door het onweder, dat jl. Woensdag in geheel Groningen en Friesland woedde, is op een zestal plaatsen brand ontstaan en zijn een paar koeijen in de weide dood geslagen. De algemeene vergadering van de Geneeskundige Maatschappij werd jl. Donderdag te Groningen voortgezet en gesloten. Onderscheidene belangrijke zaken werden behandeld en er werd o. a. besloten stappen te doen in het belang van het onderwijs in gezondheidsleer op de scholen, om eene wet tegen het vervalsehen van voedings middelen te verkrijgen, om het toezigt op het Daltonismus ook te doen uitstrekken tot de zeevaarders (stuurlieden) enz., over liet opleiden van de aanstaande geneeskundige staatsambtenaren, over het uitgeven van eene nieuwe be werking van den sterfte-atlas van Nederland, om 't reclame wezen met betrekking tot de geheime geneesmiddelen tegen te gaan, enz. In de eerste drie maanden dezes jaars is de exploitatie van negen Amerikaansche spoorweglijnen, eene waarde van 67 millioen dollars vertegenwoordigende, in handen gesteld van receivers. Benoemingen, enz. Op liet schroefst. 4de kl. Macassar worden 16 Julij geplaatst de luits. ter zee 2de kl. H. C. Ackenbach, L Dupper, A. C. van der Sande Lacoste, eerstgenoemde als oudste officier, de off. van gez. 2de kl. B. H. L. van Olst en de off. van adm. 3de kl. J. A. Sonnenberg; op het ramtorenschip Koning der Nederlanden de luit. ter zee 2de kl. B. de Groot, dienende op het wachtschip alhier, die vervangen wordt door den luit. ter zee 2de kl. 1). A. Mensert. De off. van gez. 2de kl. bij het leger in Oost-Indië D. J. Yisscher is bevorderd tot de 1ste klasse. Berigten betreffende den Russiscli-Tnihscheu oorlog. PETERSBURG, 2 Julij. (Officiëel). Het hoofdkwartier des Keizers en van Grootvorst Nikolaas is jl. Donderdag naar Simnilza overgebragt. Het verlies der Russen bij den overtogt is nog niet naauwkeurig bekend. Tot dusver zijn 100 (looden en 360 ge kwetsten opgegeven, waaronder eenige officieren- Geheel Petersburg heeft gevlagd en feest gevierd naar aanleiding van den gelukten Donau-overlogt. Het Russische hoofdkwartier is thans geheel naar Alcxandra verlegd en de Keizer heeft de reeds vroeger aangekondigde proclamatie aan de Bulgaren uitgevaardigd. Ilij zegt in dit zeer uitvoerige stuk o. a. het volgende: Bulgaren, mijn troepen zijn den Douau overgetrokken en rnkken thans een land in, waar zij reeds meermalen voor de lotsverbetering der bewoners van liet Balkan-schiereiland gestreden hebben. Mijn voorouders, welke, aan de geschiedkundige overleveringen getrouw, altijd nieuwe kracht putten uit de naauwe, eeuwen heugende ver- biutenis met de regtgeloovige Russische bevolking, zijn er door hun invloed en hun wapenen langzamerhand in geslaagd het lot der Serviërs en Rumeniërs te verbeteren en hun tot politieke zelf standigheid op te roepen. De tijd cn de omstandigheden hebben geen verandering gebragt in de sympathie van Rusland voor zijn Oostersche geloofsgenooten. Rusland koestert nog steeds dezelfde liefde, dezelfde zorg voor al de leden van hel groote christengezin op het Balkan-schiereiland. Ik heb aan mijn leger, onder bevel van mijn broeder Grootvorst Nikolaas, de taak opgedragen om u de heilige regten uwer nationaliteit, die de onveranderlijke grond slagen van de vreedzame en regelmatige ontwikkeling van ieder volksbestaan zijn, te waarborgen. Deze regten hebt gij niet ver- worveu door gewapeudeu tegenstand, maar ten koste van vele eeuwen lijdens en van liet bloed der martelaren, dat sedert honderden van jaren den bodem van uw vaderland heeft gedrenkt." De Keizer verklaart zelfs zich door de voorzienigheid geroepen om den vrede te stichten tusschen de verschillende volksstammen in Bulgarije en om vrijheid, doch ook wettige orde tc brengen daar waar tot nog toe wanorde en willekeur heerschte. Aan de Muzelmannen in het Bulgaarsche gebied rigt hij een heilzame waarschuwing. Hij zal dn gepleegde gruwelen niet ver geten, doch ook niet allen doen boeten voor de schuld van enkelen. De namen der schuldigen zijn aan de autoriteiten zeer goed bekend geweest. Over hen zal regtvaardig geoordeeld worden, liet leven, de bezittingen, de eer, het gezin van alle anderen zullen hem heiftg zijn. Na voorts de Christenen aangespoord te hebben, om alle inwendige verdeeldheid op zij te zetten, besluit bij met de volgende woorden „Schaart u allen om de Russische vaan, die reeds zoo dikwijls aan den Donau en in den Balkan zegevierde. Naarmate de Russische troepen in het binnenland voortrukken, zal de Turksche magt door een geregeld bestuur vervangen worden, waaraan de inwoners zelf deel zullen nemen. Nieuwe Bulgaarsche legioenen zullen de kern vormen van een plaatselijk leger, dat bestemd is de orde te hand haven. De ijver dien gij toonen zult om uw land te dienen en de onpartijdigheid waarmede gij dien grooteu pligt zult vervullen, zullen aan (le wereld het bewijs leveren, dat gij het lot waardig zijt dat Rusland reeds sedert zoo vele jaren en ten koste van zulke groote offers voor u bereid heeft. Gehoorzaamt aan de Russische bevelen, volgt naauwkeurig onze raadgevingen: dal zal uw kracht en uw heil wezen!" In Konstantinopel heerscht thans eene ongekende armoede. Alle weerbare mannen zijn naar het oorlogsveld en hunne gezinnen moeten leven van hetgeen de vrouwen verdienen. Maar deze ver dienen nagenoeg niets, omdat voor de \ermogende klassen de inkomsten nagenoeg hebben opgehouden. Allen die van hunne renten leven en er zijn er velen ontvangen niets, daar het rijk niets meer uitbetaalt. Ook de tractenienten hebben opgehouden, zelfs de ministers ontvangen geen geld. Toch is er geen sprake van eenige oproerige beweginghet aantal bedelaars wordt grooter, zelfmoorden worden uieuigvuldiger, en dagelijks sterven er velen uit gebrok aan voedsel. Het is geschreven, en men onderwerpt zich zonder klagen. Toch gaan de soldaten met moed en geestdrift in het veld, want gelijk Safvet-pncha zegt„elke soldaat heeft het paradijs in zijn geweer." Die uitspraak schijnt nog meer uit te werken dan de woorden van Napoleon I, dat elk soldaut den maarschalksstaf in zijn randsel draagt. De dagblad-correspondenten in het Russische leger zijn aan ver scheidene bepalingen onderworpen, die hen „onschadelijk" maken. Vooreerst zijn zij verpligt een metalen ring om hun arm te dragen, waarop liet nouimer staat, waaronder zij zijn iugeschreven. Voorts moeten zij steeds zorgen het bewijs bij zich te dragen, waarbij zij verlof hebben gekregen van den generalen staf, om zich in het leger te bevinden, op welk bewijs hun photografisch portret moet zijn afgebeeld. Aan de officieren, die goed op de hoogte kunnen zijn van den toestand, wordt de uiterste voorzigtigheid aanbevolen, wauneer correspondenten hun inlichtingen vragen. Zij mogen zich niet verplaatsen zonder hiervan kennis te geven aan den staf, en nis zij eeuig plan aan den dag leggen om naar het vijandelijk leger tc gaan, moeten zij in verzekerde bewaring worden genomen. Bij het bestaan van zulke bepalingen is het geen wonder, dat de correspondenten niet veel te corresponderen hebben. (Arnh.Crt.) Fraakrijk. De aangekondigde wapenschouwing is jl. Zondag in de beste orde afgeloopen en werd door eene groote volksmenigte bijge woond. Op de tribune waren vele senatoren, alle ministers en bijna het geheele corps diplomatique aanwezig. De President, maarschalk Mac Mahon, werd levendig toege juicht; hij heeft in een dagorder aan de troepen zijne tevredenheid over de houding der soldaten betuigd en gezegd: «Gij begrijpt uwe pligtenik reken op u voor de verde diging onzer dierbaarste vaderlandsche belangen. Ik ben zeker, dat gij mij ook zult helpen om den eerbied voor de overheid en de wet te handhaven bij de vervulling der taak, die mij is toevertrouwd en die ik tot den einde zal volbrengen.» De moordenaar Aublin, wiens vermetele vlugt uit den spoortrein, waarmede hij van Calais naar Brussel werd 'overgevoerd, indertijd zooveel opzien baarde, is jl. Don derdag te Douai onthoofd. Een inwoner van Atrecht (Arras) heeft door een toeval bij een wandeling langs den buitenkant der stad,in de onmiddellijke nabijheid van een boom, eene flesch ge vonden, die in den grond was bedolven. Daarin bevonden zich papieren, nl. een inventaris der kostbaarheden en eene opgaaf der bankbilletten ter waarde van 8 millioen franks, op last van de toenmalige Keizerin Eugénie den 4 Sept. 1870 uit de Tuileriën naar Spanje gezonden; bet bedrag in bankpapier was 5 millioen francs. Het stuk is onderteekend door den opperkamerheer Bassano en draagt alle kenteekenen van echtheid. Het document bevindt zich in handen van de redactie van de Avenir d'Arras, bij wie het voor ieder ter inzage ligt. De Bonapartistisch-gezinde bladen, als de Pavs, Ordre, Estafette, Patrie enz., hebben tot heden met geen enkel woord van deze zaak gewag gemaakt. DoitSGhland. Prins Bismarck is eergisteren van Kissingen te Berlijn aangekomen. Eenigen tijd geleden stond voor de regtbank te Berlijn een echtpaar. De vrouw bad eene aanklagt tegen den man ingediend, op grond dat bij baar bijna dagelijks een pak slagen gaf. De beschuldiging werd bewezen en de man tot gevangenisstraf veroordeeld. Doch toen het vonnis was uitgesproken, begon de vrouw te bedenken dat zij, zoolang baar man in de gevangenis zat, geen middel van bestaan bad. Wat nu? Men gaf baar den raad, de noodige stappen te doen om voor hem gratie te verkrijgen. Dadelijk ging zij aan liet werkeen verzoek om gratie werd bij den Keizer ingediend en deze heeft thans den man kwijt schelding van straf verleend, onder bepaling dat hij, zoodra hij zijne vrouw weder slaat, onmiddellijk naar de gevangenis terug moet om zijn straftijd ten einde te brengen. Turkije. In de toespraak, waarmede de Kamer door den president is gesloten, wordt gezegd«dat de Kamer mogelijk later in buitengewone zitting zal worden bijeengeroepen ten einde te beraadslagen over een onderwerp van bevredigenden aard.» Men hield dit voor eene toespeling op 't sluiten van vrede. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van Zaturdag middag tot Dingsdag middag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENG. Kok, geb. Hceres, D. J. Slot, geb. van 't Hoff, Z. Z. Dortmundt, geb. van Hoffe, Z. A. M. Lcmmens, geb. Buijs, D. J. Rille, geb. Ottingba, D. J. Kruger, geb. Brcet, Z. E. Lastdrager, geb. Overing, Z. OVERLEDENJ. C. Tompot, 4 maanden. J. J. le Rooy, 7 weken. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). s Uren. Windrigting en Barometer mm. Thermometer C. js 1 .Jf g jToestand "o c van 0. de zee. Kracht. Stand. Afw. Stand. 1 Afw. 1 12 ono. 1.4k. 762.15|t 1.15 17.6 0.0 0.62jsiechtw. 2 12 wzw. 0.2,, 760.73 - 0.17 16.8 - 0.8 0.78 Vlak. 3 8 zwtw. 0.7// 760.83 f 0.03 16.4 f 0.4 0.83] 3 12 zwtz. 5„ 761.49 f 0.69 18.1 f 0.4 O.öS^lechtw. Marktberigten. AMSTERDAM, 30 Junij. Tarwe. Op levering onveranderd; Nov. f 318. Rogge. In loco Petersb. f 196 c. z. k. Op levering Oct. f193. Koolzaad, f 3 hooger; op S00 KG. Olie in Oct. f 405. Raapolie. Onveranderd Mei f 40}. 2 Julij. Tarwe. Op levering onveranderdNov. f 318. Rogge. Onveranderd; Galatz f216, dito f 207 Tnganrog f 202; Petersb. f 195, 200, dito f 196. Boekweit. Tot lagere prijzen aangeboden, maar vond geene begeerte. Boekweitgrutten, thans vrij van invoerregteu, mede slap en lager; Petersb. Jadritza bij partij zeilende f 11.35 per 100 KG. verkocht. Koolzaad. Per 2000 KG. f 2 lager; Oct. f 403. Raapolie. Per 100 KG. vast; Vliegend f 40; Sept./Dcc. f39^; Mei f 40}. Lijnolie. Per 100 KG. williger; Vliegend f32; Julij f 31£, 32 Aug. f 311, 32; Sept./Dec. f 31}. Petroleum. Met eenigen handel op levering tot vorige prijzen. Vee. Vette Runderen lste kw. 90 c., 2de kw. 85 c. en 3de kw. 80 c. per KG.; Melk- en Kalfkoeijen f 110 a 270; Gras- Kalveren f 12 a 16; nuchtere Kalveren f 4 a 7; Schapen eu Lammeren f 26 a 12; vette Varkens 44 a 54 c. per KG.; Biggen f 7 a 10. ALKMAAR, 2 Julij. Vee. 2 Koeijen f 260 a 320; 373 vetle Kalveren f 26 a 85 11 nuchtere Kalveren f 12 n 19; 562 Schapen f 24 a 36100 vette Varkens 50 a 58 c. per KG.; 34 magere Varkens f 16 a 22. HOORN, 30 Junij. 4 hectol. Tarwe f 11,50, 1 hectol. Gerst f 7,6 hectol Haver f 6, Mosterdzaad f Karweizaad f a Maanzaad f a, 5 hectol. Boonenbruine f 10,50, witte f 12, Paarden- f alles per hectol., 2 hectol Erwten: Graauwe f 22,Groene f groote Witte f 250 hectoliter nieuwe Aardappelen f 9,a 12,50 per hectol., 1750 KG. Kopboter f 1,45 a 1,60 per KG., 17,500 Kip-Eijereu f 3,25 a 3,50, Eend-Eijeren f -,beiden per 100 stuks. Vee. 45 Paarden f 70 a 250, 7 Koeyen f 150 a 230, 20 Kal veren f 6 a 22, 325 Schapen f 26 a 38,Lammeren f a 55 Varkens f 17 a 22, 3 Zeugen f 30 a 60, 200 Biggen f 7 a f 12,Bokken f-,a-,Geiten faKippen f 0,65 a 2,per stuk. Handel matig. LEIDEN, 29 Junij. Vee. 224 Runderen, 127 Kalveren, 1354 Schapen, 442 Lammeren. Prijs: Vette Koeijen 70 a 80 e. per KG. Kalfkoeijen f 195 a f 285. Vare Koeijen f 140 a 185. Vette Kalveren 60 a 75 c. per KG. Nuchtere Kalveren f7.a 11. Vette Schapen 75 a 85 c. per KG. Weide Schapen f 21 a 25.Lammeren f7 a 11. ROTTERDAM, 2 Julij. Tarwe. Nieuwe Vlaams, en Zeeuws, beste f 12,20 a 13,dito Flakk. en Overm. beste f 10,50 a 12,90. Rogge. Vlaams, en Zeeuws, f 9,70 a 10,25, Flakk., Overm. en Noordbr. f 8,70 a 9,90. Boekweit. Noordbr. f 255 agrove Fransche f a Gerst. Vlaams., Zeeuws., Flakk. en Overm. Winter beste f6,60 a f 6,90, mindere f a -,dito dito Zomer beste f 5,40 a f 6,80, mindere f -,a -, Haver. Dikke f 5,a 6,Ordinaire f 4,a 5,30. Vlas. Op de inarkt werd 5800 steen aangeboden, waarvan wederom een groot, gedeelte onverkocht bleef door de hooge eiachen der houders, en zeer weinig verkocht werd. SCHIEDAM, 2 Julij. Jenever f 18,25, Amst. proef f 19,50, Moutwijn f 13,per N. vat. KAMPEN, 2 Julij. Boter. Aangevoerd 906 vaten van 20 KG. en 93 vaten van 10 KG., benevens 400 stukken van KG., te zamen KG., zy gold f 1,30 a 1,40 per KG. en f 24,a 28,50 per 20 KG. STAD EN AMBT VOLLENHOVEN, 30 Junij. Hooi. Uiterdijksch f 25 a 40 per 1000 kilogram. AMEIDE, 2 Julij. Hooi. f 15 a 16 per 500 KG. LONDEN, 2 Julij. Vee. 3200 Runderen, 12000 Schapen eu Lammeren,Kal veren enVarkens. Prijs der Runderen 5/9, Schapen 6/8, Kalveren 6/2 en Varkens 5/0 per steen. Correspondentie. Het hoofdartikel //Pleitrede van een burgerman voor P. H. Bruijn," bestemd voor dit nummer, moeten wij wegens plaatsgebrek tot het volgende laten liggen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 2