den jongen vreeselijke pijn veroorzaakte, eer ik het er had afgescheurd. Tusschen vinger en duim haalde ik meer dan 12 splinters uit het vleesch, die er diep waren ingedrongen. De knapen werden op de volgende wijze gegeeseld: De schuldige werd ontkleed en op den rug geheschen van een man, over wiens schouders zijne armen gelegd waren. Bij de polsen hield de man hem dan vast. Een tweede man gaf met een grooten zwaren stok met al zijne kracht 15 slagen op den blooten rug van den knaap, waarna deze, zoo het eene tweede straf was, nog eens 15 slagen opeen ander gedeelte van zijn ligchaam kreeg. Ik heb een zwaren kerel, die als beul fungeerde, zijn geheele hemds mouw zien openscheuren door de hevigheid, waarmede hij een knaapje van 13 jaren geeselde. lederen dag werden knapen voor een of ander vergrijp met een riet over de handen geslagen. Men moest de hand ophouden en kreeg zes striemen met het -rietelke striem maakte een groote bloedblaar. Wanneer ik op de regterhand den eersten slag ontvangen had, maakte ik, terwijl ik op de linker den tweeden ontving, steeds met mijn nagel de bloedblaar open, zoodat mijne hand met bloed overdekt was, en de meester moeijelijk kon blijven slaan. Ik .ben vast over tuigd, dat de arme Gibbs tot zelfmoord gedreven is door mishandeling en geeseling.» Eugénie, ex-Keizerin van Frankrijk, is van haar uitstapje naar Spanje te Chislehurst wedergekeerd. Dnilschland. De gorilla van het Berlijnsche aquarium heeft jl. Zondag Berlijn verlaten, om waarschijnlijk niet voor den herfst daar terug te komen. Hij verliet Berlijn in gezelschap van den chimpanzee en den hond, die reeds sedert maanden de trouwe speelkameraad van de beide anthropomorfen is. Dr. Hermes is met hen op reis naar Londen, waar in liet groote «aquarium» (dat even als het Berlijnsche volstrekt niet uitsluitend waterdieren en planten bevat, doch alles wat op natuurkundig gebied de aandacht verdient) groote toebe reidselen voor zijn ontvangst gemaakt worden. Het is te verwachten dat de gorilla, het eenigc exemplaar in Europa, in Londen minstens evenzeer de attentie zal trekken als in Berlijn. Toen in 1850 het eerste levende nijlpaard in Londen te zien was, bedroegen de ontvangsten in de Dier gaarde den eersten dag alleen reeds 12000 gulden. Ook uit New-York werd aan dr. Iiermes een groot bod gedaan als hij drie weken daar wilde komen. Het is nog niet zeker of dit geschieden zal. Te St. Tönis, nabij Kempen, in de Rijn-provincie, heeft jl. Zondag een vergadering van landbouwers en vee houders plaats gehad, om te beraadslagen over de noodige stappen ter heropening van het vervoer van vee over de Duitsch-Nederlandsche grenzen. Verscheidene sprekers verklaarden, dat de tegenwoordige afsluiting veel nadeel teweegbrengt, daar het rundvee, dat in Oost-Friesland en Ilolstein wordt aangevoerd, zoowel in waarde als in melkproductie bij het Nederlandsche achterstaat. Alleen de schade, voortvloeijende uit de mindere hoe veelheid melk, werd berekend tot op 120 M. per koe. Daar er ook, naar men meende, geen gevaar meer bestond voor besmetting van longziekte, werd er eene commissie benoemd, met opdragt de noodige maatregelen te nemen om eene spoedige heropening van het vervoer te verkrijgen, waartoe de medewerking zal worden inge roepen van de plaatselijke afdeelingen der Landbouwkundige Vereeniging voor de Rijnprovinciën, alsook van de Land huishoudkundige casino's. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van Donderdag raiddag tot Zaturdag raiddag. ONDERTROUWD: T. Dekker, werkman en M. Noot. J. Luidinga, schipper en J. Zutphen. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: M. J. Hellegers, geb. van Elburg, Z. J. M. Zoetendorp, geb. Klinkert, D. OVERLEDENT. Hemelrijk, 4 maanden. J. J. Balje, weduwe van T. Herman, 33 jaren. C. Wakker, geb. Ronde, 31 jaren. Burgerlijke Stand. Gemeente Zijpe. Van 1 tot 15 Julij 1877. ONDERTROUWD Willem Koopman, 26 jaren en Anna Rosina Meijer, 24 jaren. GETROUWDGerrit Boekei en Elisabeth Kooijman. Pieter Veuger en Trijntje Dekker. Willem Wieren en Antje Verwcr. GEBOREN: Geertje, dochter van Cornelis Kapitein en Maartje Groot. Jan, zoon van Jacob Gouwen en Pietertje Heijblok. Trijntje, dochter van Dirk Brommer en Maartje Grin. Geertje, dochter van Klaas Boer en Aartje van Stralen. OVERLEDENGrietje, 4 maanden, dochter van Klaas Schaap en Grietje de Leeuw. Jaeob, 9 maanden, zoon van Harmen Hagen en Trijntje Bakker. Trijntje, 33 jareu, dochter van Adam Konijn en Aaltje de Wit. Petrus, 2 maanden, zoon van Cornelis Ligthert en Maria van der Lans. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). 20 12 21 8 21 12 Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. [Toestand -g van p- dc zee. Stand. Afw. Stand. Afw. w. 15k. wtz. 5,, zw. 7// 757.40 - 2.90 760.93 f 0.63 761.68 f 1.38 15.2 16.0 16.8 - 3.5 - 1.0 - 2.0 0.64; Golvend 0.69 wcingolv 0.69 j ww ui ij IWU. JJIgUUlinUIMi, tYlllllCllg, UUIJlg. 21 Julij 8 u. Ligtbewolkt, winderig. 21Julijl2u. Ligtbewolkt, winderig, mooiweer. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 14 Juoij. 21 Julij. Prinsliendrik.M.C.Braat. Pad.enz.viaSuez. Binnengekomen Schepen bestemd hunne Lading in <le Buiten- of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Betty. C.Waaler. Hcrnosand. Hout. v. Vliet Sc Co. RobertusHendrikus. W.Hageraats.Sundswall. Blikman Sc Co. A.RFalck. Amsterdam Packet. Onni. Noordholland. AartScCornelia. Sundswall. A S verre. Delft. Ilermanos. ChipChase.st. LadyAline.st. Trevcthick.st. Union T. United. Brotherlv Love. Rebecca. Madura. st. R.B. J.C E.Metus. Pernovick. O Ilansen. Nerva. L.Engebirtsen.Predericksball T.B. Bloos. Nerva C.Krijfien. .lI.Guudersen.Helsiiigfors. A.Thorne. Borgo. W.J.v.d.Meer.Sundswall. P.Araldsen. T.Recd. Newcastlc. T.Booker. Seaham. Newcastlc. Amblc. IIoul. Amons Sc Co. Sleeuk. P Swan. R. Mat her. W. Guir. C.Borroughs. Newcastlc. R. Laing. ,v.d.Sprenkel Bat.vinSuez. Slukg. v. Vliet Sc Co. Duink.ScGoedk. ZurMiihlenScCo. Duink.ScGoedk. v.Gijn&Co. [Ioogl.8cv.Iierw. deVriesScCo. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 19 Julij. Echo, st., Newcastle; Nora, st., Londen; Stad Leijden, Huisman, Oostzee; Ita, stoomjagt, Rotterdam: Hebe, Berg. Riga; Haabet, Pedersen, Wijborg; Europcan, st., Huil. 20 Julij. Nortsjerner, Svendsen, Helsinfors; Marv, st., Londen Marwood, Evans, Cnrdiff; Gesiena, Mulder, Huelva; Brage, Jör- gensen, Petersburg; Elmina, v. d. Kooij, Blijth; Fred. Snowdon, st., Newcastle; Enterprise, Baii, Middlesbro. Vervolg- Nieuwstijding-en. Eergisteren viel in de Buitenhaven een der havenknechts, belast met het afhalen van kruid uit het schip Oregon, door het uitslip pen van den tros, waarlangs hij naar zijn vlet zou afzakken, van de verschansing met zijn rug op den rand der vlet en te water. Gelukkig had hij nog een sjouwerman bij zich in de vlet, die hem terstond greep en in de vlet lag. Dadelijk naar den wal geroeid, werd hij, onder hevige pijnen, door de zorg van den havenmeester per vigelante naar het Marine-Hospitaal getransporteerd. De mailboot Madura is heden morgen alhier van Batavia aangekomen (vertrok 5 Junij); de Prins Hendrik vertrok heden namiddag van hier; de Celebes is Donderdag van Suez vertrokken. Heden kwatn per middagtrein alhier aan de kamerheer van H. M. de Keizerin van Brazilië met adjudant, om een en ander hier te bezigtigen. Naar wij vernemen zullen de Keizer en de Keizerin deze plaats, zooals eerst het plan was, niet bezoeken. Naar men verneemt wordt Z. M. de Koning in de tweede helft van de volgende maand, omstreeks den verjaardag van Z. K. H. Prins Alexander, van Hd. bnitenlandsche reis te 's Hage terugverwacht. Jl. Woensdag avond kwamen de Keizer en Keizerin van Brazilië ten 9 ure te Amsterdan aan. Opgewacht door den burge meester van Amsterdam en den consul van Brazilië, begaf dom Pedro zich per rijtuig naar het Amstel-hötcl. na een togtje langs de spoorwegwerken in het IJ. Des avonds even voor 10 uur vertoonde de Keizer zich met zijn secretaris op het voorplein der tentoonstelling. Hij werd dadelijk door het orchest begroet met het Braziliaanscbe volkslied, waarvoor hij het orchest hoffelijk en dankbaar toewuifde. De Keizerin woonde een gedeelte van het concert in Artis bij. Donderdag ochtend ten 6 ure begon Z. M. zijne tournee met een bezoek aan het Kon. Zoölogisch Genootschap, waar hij den vorigen avond reeds even vertoefd had. Voorts werden nog bezocht het Trippenhuis, het Stadhuis, het Museum van der Hoop, het Kon. Paleis, het Oudheidkundig Museum, enz. De Keizer heeft jl. Donderdag o. a. een bezoek gebragt, aan het Instituut tot onderwijs van blinden. De Keizerin, op wier komst men insgelijks gehoopt had, was wegens vermoeidheid verhinderd den Keizer bij dit bezoek te vergezellen, die echter welwillend een bouquet voor H. M. aannam, dat de meisjes voor haar bestemd hadden en waarvoor Z. M. de kleine geefster met een kus beloonde- Donderdag avond heeft de Keizer, vergezeld door den heer Bom Retiro, nis een gewoon burger, eene geheele voorstelling in Gra- dcr's zomerschouwburg in de Plantage bijgewoond. Gisteren heeft Z. M. met H. M. de Keizerin en gevolg een togtje gedaan naar Zaandam, de Zaanstreek en Broek in Waterland. Op de vergadering der spoorweg-directiën te 's Hage zijn alle Nederlandsche spoorwegmaatschappijen vertegenwoordigd. In 't geheel zijn 109 maatschappijen lid. Bij de jl. Donderdag ge houden zitting was ook de minister Heemskerk eenigen lijd tegen woordig. Hij riep den leden 't welkom toe en sprak o. a. voor een algemecue tariefregeling. Verschillende voorstellen, meer het bijzonder bestuur der maatschappijen onderling rakende, werden behandeld. Er zijn aardige menschen in Nederland. Dat blijkt bij elke verkiezing. Behalve de bijna zouden we zeggen gebruikelijke verzen, worden in de stembus steeds briefjes gevonden, die van den grappige» aard van sommige kiezers getuigen. Zoo vindt men onder hen, die te 's Hage ééne stem verwierven, de namen van Basch, Blanus, de Belleman van de kermis, Chinees, A. Grandia, B. Grandia, C. Grandia, D. Grandia, E. Grandia, F. Grandia, G. Grandia, A. Meijer, B. Meijer, C. Meijer, D. Meijer, E. Meijer, F. Meijer, G. Meijer. H. Meijer, I. Meijer, K. Meijer, L. Meijer, M. Meijer, Graaf Lijmpot, jlir. van Lullenhoveii, Pothof van Opschroef, baron Vorst tot Begrafenishuijzen, Vischclub, Baas Wittendas, enz. En nu zegt men nog, dat ons volk niet geestig is. (Arnh. Crt.) Volgens de Maasbode, zou te Rotterdam bij decellulaire gevangenis een werkinrigting worden gebouwd voor lien, die uit de gevangenis ontslagen zijn. Als oorzaak hiervan wordt opgegeven de moeijelijk- heid voor ontslagen misdadigers om aan den arbeid te komen, waardoor zij al vaak in de verleiding worden gebragt om opnieuw tot diefstal hun tocvlugt te nemen. Overigens zou men hun slechts voorloopig werk verschaffen en wel tot zij dit elders gevonden hebben. Te Oudewater is bij wijze van protest ccn zandschipper in den raad gekozen. Onder het garnizoen te Bergen op Zoom is eene uiterst be smettelijke, doch niet gevaarlijke ziekte, namelijk het mondzeer, uitgebroken. De gezagvoerder van een mailboot te Vlissingen ontving dezer dagen berigt, dat hij benoemd was tot „ridder der orde van ver diensten," uit erkentelijkheid dat hij den hertog van Kent zoo bijzonder voorkomend bejegend had op zijn terugreis naar Engeland, toen hij onlangs ons land had bezocht. De man was heel blij maar.... met een doode rausch. De hertog van Kent, dien hij met zooveel eerbewijzen omringd had, bleek nader een handelsreiziger geweest te zijn, die zich leukweg de gevolgen van 's gezagvoerders vergissing had laten aanleunen en de daarop gevolgde benoeming een grap van ecnige goede vrienden, die den reeds eenmaal gefopte een nieuwen kool stoofden. Als een bewijs hoe gunstig zich de oogst in Hongarije laat aanzien, kan zeker wel het .volgende berigt dienen, dat in een Duilsch spoorwegblad voorkomt: In de laatste dagen vinden te Budapest herhaaldelijk confereutiën plaats tusschen de spoorweg- directeuren onderling en ook met beambten der regering over de vraag, of en in hoeverre het wagenpark der Hongaarsche baöen, zelfs onder bijvoeging der ter beschikking staande wagens van andere banen, toereikend zal zijn voor den spoedig te verwachten grooten uitvoer. Ofschoon voor het normale verkeer de verschillende spoor wegen voldoende transportmiddelen bezitten en de maatschappijen elkander de bereidwilligste hulp verleeneu, schijnt toch het geheele wagenpark der gezamenlijke Hongaarsche banen bij den te verwachten zegen rijken oogst niet te zullen kunnen voldoen en zullen daarom maat regelen ter voldoende aanvulling van het wagenpark genomen worden. DER TELEGRAAF. Londen, 21 Julij. Dagbladen melden, dat de overlieden te Portsmouth bevel hebben ontvangen, om tegen 25 dezer de oorlogschepen C r o c o- d i 1 e51 a 1 a b a r en E u p li r a t c s voor eene onbekende bestemming gereed te maken. Daily Telegraph meldt, dat de regering besloten heeft onmiddellijk Galipoli te doen bezetten. 4LKMA ARSCHE MARKT VAN HEDEN. per stuk 5 Paarden b.'tj. f 70,-a-IOO,- 20 Koeijen 172,-a215,- 21 Nucht.Kalver./, 11,a22, 148 Schapen 21,a36, 127 Lammeren 6,al4, per stuk 62 Mag.Varkens f 17,a22, 203 Bigg.ben.lÜw./, 6,alO, S Bokk.&Gciten 3,a 9, 4 KleineBokken 0,40a 0,60 Boter f 0,95 al,perü.630KG. Ter Kaasmarkt van gisteren waren aangevoerd 678 stapels, wegende 151236 KG. Prijs: Kleine f 36,50, Commissie f 34, Middelb. f 35,50; laagste prijs f 19,Aanvoer van Granen gering. Marktberigten. AMSTERDAM, 19 Julij. Tarwe. Op levering f 7 lager; Nov. f 381. Rogge. Op levering lager afgegeven; Oct. f 195, 194. Koolzaad. Oct. f 425. Raapolie. Najaar f 41Mei f 421. Petroleum. Zeer vast; loco en van boord f 15^ E.Sept. f154 E.* Sept./Dec. f 16 E. 20 Julij. Tarwe. Witb. Poolsche f 410 c. z. k. Op levering f2hooger. Nov. f 333. Rogge. Onveranderd; jarige Taganrog f210; nieuwe dito f 200 jarige 1'etersb. f 196; nieuwe dito f 193, f 195; Anierik. f 210. Op levering iets lager; Oct. f 193. 194. Koolzaad, f 1 lager; Oct. f 424. Lijnzaad. Archangel f3124 per last; Pernau f 335 per 2040 KG. Raapolie. PrijshoudendVlieg, f 42Sept./Dec. f 414 Mei f 42-j. Lijnolie. Traag; Vlieg, f 34; Aug. f 33£, 4; Sept./Dec. f324. Petroleum. Zeer willig. Loco en van boord f 16 Enlr.Sept. f 16j; Sept./Dec. f lGf a 16*. TEXEL, 19 Julij. Wol. Ongewassen f 1.05 per KG., weinig afgedaan. De boeren wachten hoogcr markt. Vee. Schapen gelden f 20. WIERINGEN, 18 Julij. Vee. 1 tweejarig Paard. 1 jarige Pink. 40 Schapen f 14 a 18. 13 Lammeren. Handel vlug. HOORN, 19 Julij. Kaas. Aangevoerd 322 stapels, wegende 87879 kilogrammen. Hoogste prijs f 37. MEDEMBLIK, 18 Julij. Kaas. Aangevoerd 94 stapels; prijs f 34,75 aper 50 KG. Boter f 1,14 per KG. Eijeren. Kip- f 4,Eend- f 3,75 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 19 Julij. Kaas. Aangevoerd 30 stapels, wegende 8196. Hoogste prijs f 36,laagste prijs f per 50 KG. Mosterdzaad f 31, a f per hectol. Karweiznad f 23,50 a 24,blaauw Maan zaad f 16 a 17,75, per 50 KG. Graauwe Erwten f Bruine Boonen f a Kanarieznaa f per hectol. LEIDEN, 20 Julij. Vee. 134 Runderen, 116 Kalveren, 1700 Schapen, Lammeren. Prijs: Vette Koeijen 70 a 80 c. per KG. Kalfkoeijen f 180a f 240. Vare Koeijen f 135 a 190. Vette Kalveren 50 a 70 c. per KG. Nuchtere Kalveren f 6.a 14. Vette Schapen 80 a 85 c. per KG. Weide Schapen f 19 a 27-Lammeren f a DELFT, 19 Julij. Üoter. f 56 a 67,naar kwaliteit. DORDRECHT, 19 Julij. Tarwe. Puike nieuwe jarige Zeeuws., Vlaams, en Overm. f 13,60 a 14,goede dito f 13,a 13,50, mindere en blaauwe f 12, a 12,70. Zomer f 11,50 a 12,50. Rogge. Nieuwe Zeeuws, en Vlaams, f 9,80 a 10,Overm. f 9,30 a 9,80. Boekyveit. Jarige Peel f Fransche f Gerst. Zeeuws, en Vlaams. Winter zakm. f 6,a 6,30, gest. f 6,40 a 6,60, Overm. en Flakk. f 5,30 a 6,Zeeuws, en Vlaams. Zomer zakm. f 6,50 a 6,80, gest. fC,60 a 6,90, Overm. en Flakk. f 6,— a 6,30. Spelt, f -,a Haver. Nieuwe Inl. Voer f 4,a 4,50, dito Dikke f 4,10 a 5,30. SCHIEDAM, 20 Julij. Jenever f 18,25, Amst. proef f 19,50, Moutwijn f 13,per N. vat ZWOLLE, 20 Julij. Op de heden gehouden wekelijksche veemarkt was niet zulk een belangrijken aanvoer als vorige weken; de handel ging echter vrij vlug, zoodat het meerendeel koopers heeft gevonden. ZWOLLEKERSPEL, 19 Julij. Vee. Door den buitengewonen hooioogst en het gunstige voor- uilzigt cencr goede naweide is de stal- of weidehandel sedert vorige week zeer geanimeerd .geweest. De aanvoer was vooral heden belangrijk. Er is veel verkocht. Men besteedde: neurende Koeijen f 160 a 275; vette dito f 185 a 290; afgekalfde dito f 140 a 240 guste dito f 130 a 190; Vaarzen f120 a 195; Stieren f185 a 290; Ossen f 185 a 290; najaarskalfde Koeijen f 130 a 190; jarige Pinken f 50 a 85 Schotten f 120 a 195; Kalveren f 35 a 55; nuchtere dito f 4.50 a 7.50. LEEUWARDEN, 20 Julij. Vee. Runderen 783, Schapen 1234, Varkens 286. Besteede prijzen: Stieren f 300, Ossen f vette Koeijen f 350, melk dito f 300, Pinken f 100, vette Kalveren f 55, vette Schapen f 44, mclke dito f 30, vette Varkens f 130, dito Biggen f 30. Boter. 1ste kwal. f 55,a 51,50, 2de kwal. i 40, DOKKUM, IS Julij. Vlas. Aanvoer weinig betcckencml, prijzen onveranderd. MEPPEL, 19 Julij. Vee. 25 vette Varkeus 44 a 52 c. per KG., 37 magere dito f 25 a CO, 160 Biggen f 8 a 20, 13 Friesche Schapen f 12 a 20, 8 dito Lammeren f 3 a 8, nuchtere Kalveren f 3 a 5. LONDEN, 19 Julij. Vee. 900 Runderen, 8000 Schapen en Lammeren, 100 Kal veren enVarkens. Prijs der Runderen 6/2, Schapen 6/1, Kalveren 6/2 en Varkens 5/2 per steen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3