AAN DE LEDEN DER HERV. KERK. Lokaal voor Evangelisatie, EEN BEKWAMEN SGHIPPERSKNECHT; TSJL A. groote woestenij. Mijn akker, die zelfs verleden jaar nog twee koeijen voeden kon, heeft thans geen gras genoeg voor een geit. Yan den spoorweg wordt het uiterste gevergd; hij brengt wekelijks 4000 ton rijst in de provincie; doch daar deze hoeveelheid slechts toereikend is voor anderhalf raillioen menschen en al de graanstapels in het land zelf uitgeput zijn, zoo moeten de overige drie- en-een-half millioen in Mysore den hongerdood sterven. Het lijden der bevolking is ontzettend. Er is een geregelde dienst in het leven geroepen buiten de gewone politie, om de dooden en stervenden weg te ruimen uit de straten van Bangalore; doch buiten de limieten der stad liggen overal lijken. De lagere kasten koken en eten het vleesch der doodendeze week nog werden twee mannen op de daad betrapt en voor den magistraat gebragt. Twee dagen geleden toen ik voorbij de kavallerie—stallen reed, zag ik een troep uitgemergelde vrouwen en kinderen wroeten in den paarden- most, om er de onverteerde graankorrels uit op te eten.» Dnitschland. Volgens de thans ingekomen officiële mededeelingen omtrent het verschijnen van den colorado-kever in Schildau (Saksen), zijn, behalve op het stuk grond, waar de eerste ontdekking plaats had, nog op zes akkers in den omtrek van een kwartier uur gaans kevers en vooral larven gevonden. Er werden in het geheel slechts 10 volwassen kevers ont dekt daarentegen vond men op een der stukken een groot aantal larven, op de andere slechts enkele en eijeren. Van het afbranden dezer velden werd wegens de groote kosten afgezien. Men heeft nu zijne toevlugt genomen tot een ander middel, dat ook afdoend wordt geacht. De besmette akkers worden door lieden, die het inzamelen van voor het hout schadelijke insecten goed hebben geleerd, nage zien, dan wordt de plant bij den grond afgesneden, verza meld en door aardolie gedrenkt en in brand gestoken. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! In uw veelgelezen blad van jl. Zaturdag breugen diakenen der Hervormde kerk alhier ter kennis, dat zij bij de leden der gemeente aan huis zullen komen om giften in te zamelen voor dc armen, die door de geleden ramp aan de "VVesterkerk niet langer bedeeld kunnen worden en waarvoor, zoo ik verneem, reeds vermindering van bedeeling is ontstaan. Dc wijze waarop diakenen dezen toestand willen verbeteren, juich ik toe en hoop dat velen met mij ruime bijdragen zullen leveren, om in de bestaande en bij den dag grooter wordende behoefte verbetering te kunnen brengen. Wenschelijk was het, dat heeren kerkvoogden eenparig hierin medewerkten, door dc afgebrande kerk met meer spoed op te bouwen. Waarom die zaak zoo traag, zoo eenzijdig behaudeld? Geld was toch direct disponibel; het plan van de oude kerk was nog in leven, met eene kleine wijziging had men zeker spoedig gereed kunnen zijn. Nu men sedert 1 Augustus jl. als antwoord op een prijsvraag een plan met de daarbij behoorende gegevens in bezit heeft, dat, zoo men zegt, er flink uitziet, aarzelt men nog te besluiten om handelend op te treden. Er schijnt in deze kerkgeschiedenis een geheimzinnige wans te liggen, die misschien door een der kerkvoogden kan worden ont- sluijerd; zoo dit inogt gebeuren, dan nog wordt het Augustus 1878 voor men de nieuwe kerk aan den Helder in gebruik kan nemen. Er zal dus nog veel gegeven moeten worden ter wille van mis schien één persoon, die de dingen anders opvat, dan de geest des tijds verlangt. Moge hierin spoedig eene verandering komen voor de kerk in het bijzonder en voor de leden in het algemeen. Met de plaatsing dezer regelen zult u zeer verpliglen een lid der Hervormde kerk, die nog gaarne de inwijding zou beleven. P. Mijnheer dc Redacteur! Naar aanleiding eener „bede" aan de leden der Herv. kerk in uw blad van jl. Zondag, ben ik zoo vrij, met alle bescheidenheid, aan mijne medeleden een woord te rigten. Is bedelarij geoorloofd? heb ik mij meermalen afgevraagd, niet tegenstaande ik zeker meen te weten, dat het bedelen bij de wet verboden is. 's Morgens vroeg wordt er reeds gebeld en opent men haastig de deur, om te weten wie u zoo vroeg komt verrassen.... een bedelaar, 's Avonds laat, als men met den eenen voet in 't bed slaat, wordt er nog gebeld door.... een bedelaar. Maar hoeveel bedelaars en bedelaressen, groot en klein, dagelijks mijne huisge- nooten naar de deur laten loopen, niemand ontvangt een cent. Onbarmhartig, zal misschien deze of gene lezer zeggen. Oordeel niet te haastig, lezerWeet ge welke ouders dat kind laten bedelen Is het u bekend welke man of vrouw het is, die maar geregeld terugkomt om «een aalraoesje," al weigert ge een- en andermaal? Zeker niet. Geeft ge echter uwe penningen aan het kerkelijk armbestuur, dan kunt ge zeker zijn, dat het geld goed besteed wordt. Daarom zou ik mijne medeleden der N. H. kerk wel in overweging willen geven, neen dringend maar beleefd willen verzoeken: Voedt toch geen bedelarij, maar brengt uw offers daar, waar ge weet, dat ze goed bezorgd zijn. De diakonie stelt ge daardoor in stnat beter te kunnen bededen en verligt hare taak tevens. Of het noodig is, dat de diakonie der Herv. kerk eene „bede" rigt tot de leden? Voor hen, die na de lezing der annonce boven bedoeld, daaraan nog twijfelen, één staaltjeEene weduwe met twee zeer jeugdige kinderen ontvangt slechts f 0.60, zegge zestig cents per week ondersteuuing, of, wilt ge liever, bedoeling. Is 't niet ergerlijk? Zestig cents voor drie monden, dat is nog geen drie centen per dag. Moet men zich niet schamen lid te zijn van een kerk, waarvan het armbestuur zich zóó moet beperken in hare liefdegaven om rond te komen. Vele mijner kennissen geven minstens een rijksdaalder per jaar aan allerlei slag van volk, en noemen dat hun „vaste klanten." Is dat niet heel tegenstrijdig? Zouden er onder die bedelende menigte ook leden onzer kerk zijn? dacht ik wel eens. In dat geval zou ik het kerkelijk arm bestuur wel in overweging willen geven, zonder het als politie te willen aanwijzen of particuliere liefdadigheid uit te sluiten, of te negeeren alle bedelende leden onvoorwaardelijk de bedeeling te ontzeggen. Dat is hard, maar bedelen is schandelijk, te meer als, wat zeer wel mogelijk is, andere verarmde natuurgenooten daaronder lijden. Dixi. Helder, 28 Augustus 1877. Een lid der N. Herv. kerk. Stoomvaart-Berig-ten. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Celebes. 30 Juuij van hier vertrokken. 12 Aug. te Batavia aangekomen. Prins Hendrik. 21 Julij van hier vertrokken. 26 Aug. te Padang aangekomen. Koning dek Nederlanden. 11 Aug. van hier vertrokken. 29 Aug. Suez aangek, en vertr. Java. 17 Febr. van Amsterdam vertrokk. 11 April te Batavia aangekomen. Holland. 25 Julij van Batavia vertrokken. J 28 Aug. Malta gepasseerd. vooew aarts. 28 Julij van Batavia vertrokken. 26 Aug. Napels aang., 27 vertr. c o n x a d. 18 Aug. van Batavia vertrokken. stad haarlem. 28 Aug. van Batavia vertrokken. Prinses Amalia. 25 Julij alhier aang., vertr. 1 Sept. Maduïa. 21 Julij alhier aang., vertr. 15Sept. Prins van Oranje. 16 Aug. alhier aang., vertr.22Sept. Burgerlijke Stand. Gemeente Helder. Opgave van Dingsdag middag tot Donderdag middag. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: J. 11. de Mildt en E. de Buisonjé. A. C. de Langen Wendels en E. M. Ligtenberg. A. Kikkert en H. Möleman. A. Witvliet en E. Kossen. G. van Dijk en J. Gutter. BEVALLEN: M. Kohn, geb. Edelenbosch, Z. K. Akkerman, geb. Krijgsmau, Z. OVERLEDENJ. Oosterbaan, geb. Houbein, 53 jaren. Burgerlijke Stand. Gemeente Texel. Van 23 tot 30 Augustus 1877. ONDERTROUWD Pieter Roeper Wz. en Alida Johanna Witte. GETROUWD; Geene. GEBOREN Jacoba, dochter van ArieEelman en Cornelisje Bruin. Grietje, dochter van Willem Sehagen Jbz. en Antje Gielepijn. Beertje, dochter van Albert Backer Cz. en Jantje Burger. Leendert, zoon van Cornelis Peper en Pietertje Bakker. Edith Anne, dochter van Herman Engelbert Coninck Westenberg en Ellen Mary Winmill. Abraham, zoon van Jacob Boon Wz. en Antje de Wijn. Willem Jan, zoon van Willem Bom en Cornelia Engelina Blom. OVERLEDENAnnaatje Eelman, 14- maanden, dochter van Klaas Eelman en Neeltje Dogger. Weerkundige Waarnemingen te Helder (Landskeet). g i Wiudrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. - •1? •2 g Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 29 12 vvtn. 0.5k. 761.07 f 0.2 17.0 - 1.2 0.70 Vlak. 30 8 zto. 1.5,, 758.13 - 2.S 14.7 - 1.6 0.94 weingolv 30 121 zw. 61, 757.72J- 3.2 17.6 - 0.6 0.78 30Aug. 8 u. Bewolkt, winderig, buijig. 30Aug. 12 u. Zwaarbewolkt, winderig. Marine-Haven Nieuwediep. Zeilklaar liggende en vertrokken Schepen Groote Vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 27 Julij. PrinsesAmalia.E.W.Fabritius.Pad.enz.viaSuez. 30 29 Aug. GlenMonarch.*R.R.Chilcott. Amerika. Ligt ter reede. Binnengekomen Schepen bestemd hunne lading in de Buiten— of Binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Trevethick.st. P. Swan. Newcastle. Steenk. Duinker&Goedk. BobertStride. W. Booth. Seaham. Berwick.st. J. Elliot. Newcastle. u Bayard. A. M. Hauscu. Sundswall. Hout. van Vliet Co. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 28 Augustus. Urania, st., Hamburg. 29 Augustus. Kepler, st., Croonstadt; Thule, st., Christiania; Wear, st., Herman Sauber, st., beiden Croonstad; Tem, st., Liverp. Vertrokken: 28 Augustus. Mary, st., Londen; Alford, st., idem. 29 Augustus. Eddystone, st., Huil. 8CHAGER MARKT van HEDEN. PEB TELEGBAAF. 8 Paarden f 50a200 Ossen - a Stieren - 160a280 100 Gelde-Koeijen - lS0a270 Kalf-Koeijen - 220a260 Vaarzen - a Hokkelingen - a Nucht.Kal veren- a 1000 Schapen - 18a 35 Vette Bammen - a 300 Lammeren f 18 a 23 Bokken&Geiten - a 32 Magere Varkens - 18 a 25 28 Biggen - 6 a 12 125 Kippen c. 40 al 7 5 Eenden - a Boter per kop -100 al 20 Kaas per kilogram - 35 a 50 Kip-Eijeren per 100 -300 a325 Eend-Eijereu - a Marktberigten. AMSTERDAM, 28 Augustus. Rogge. Op levering op nieuw hooger verkocht; Oet. f 184, 185, f 186, 185; Maart f 196, 197. Lijnzaad. Archangel f 330 per 2000 KG. Petroleum. Kalmer; loco en Sept. f 16 a 15| E.Nov. fl6$E. 29 Augustus. Tarwe. Jarige bonte Poolsche f 395 c. z. k. Op levering f 4 hooger; Maart f 318. Rogge. Onveranderd stil; Taganrog f 198jarige Petersb. f 188 nieuwe dito f 182, 180 van boord. Oplevering lager verkocht; Oet. f 182, 181; Maart f 195, 194, 193, 192. Koolzaad. Traag; Oet. f 445; April f 448. Raapolie. Flaauwer; Vliegend f 44$Sept. f 441, 44$, 44; Sept./Dec. f 44$; Mei f 43$, Lijnolie. Vast; Vliegend f 33f; Sept. f 38$; Sept./Dec. en Jan./Mei f 32, 32$. Petroleum. Vaster; loco f 16$ E. Vee. Vette Kalveren late kw. 90 c. en 2de kw. 75 c. per KG. Graskalveren f 20 a 40. Nuchtere Kalveren f 7 a 16. Vette Varkens 48 n 58 c. per KG. PURMERENDE, 2S Augustus. Vee. 30 Paarden. 312 Runderen; handel matig, prijzen iets lager. 146 vette Kalveren, 70 a 90 c. per KG.handel vlug. 59 magere Kalveren, f 10 a 32; handel vlug. 1545 Schapen; handel vlug, duur. 81 Lammeren. 50 vette Varkens, 60 c. per KG.; handel vlug. 60 magere Varkens, f 16 a 25; handel matig. 271 Biggen, f 6 a 9; handel matig. Kaas. 267 stapels kleine, f 31,a en 3 stapels raiddel- bare, f 36,50 per 50 KG. Boter, f 1.25 a 1.40 per KG. Kip-Eijeren f 3,75 a 4,per 100 stuks. 123 mud Appelen, f 4 a 6 en 400 mud Peren, f 4 a 5. ROTTERDAM, 28 Augustus. Vee. Gisteren en heden zijn ter markt aangevoerd: 1163 Run deren, 291 vette en Gras-Kalveren, 1 nuchtere Kalveren, 1761 Schapen en Lammeren, 200 Varkens en 153 Biggen. De prijzen liepen als volgt: Runderen 1ste kw. 90 a c., 2de kw. 84 a c., 8de kw. 76 a c.Kalveren 1ste kw. 105 a c., 2de kw. 90 a 95 c., 3de kw. 75 a 80 c.Schapen 1ste kw. 90 a c., 2de kw. 85 a c., 3de kw. 70 a 80 c.; Varkens lste kw. 66 a c., 2de kw. 64 a c., 3de kw. 50 a 60 c.; alles per kilogram schoon aan de haak. Boter, lste kw. f 60, 2de kw. f 56, 3de kw. f 52. SCHIEDAM, 29 Augustus. Jenever f 17,Amst. proef 1 18,25, Moutwijn f 11,75 per N. vat. KAMPEN, 27 Augustus. Boter. Aangevoerd 757 vaten van 20 KG. en 94 vaten van 10 KG., benevens 400 stukken van KG., te zamen 162S0KG. zij gold f 1,26 a 1,36 per KG. eu f 26,a 29,50 per 20 KG. Hooi. Buiten- f 15,a 16,en Binnen- f 12,a 13, per 1000 kilogrammen. MEPPEL, 27 Augustus. Vee. Stalprijzen: Koeijen, guste f 120 a 180, dragtige f 120 a f 230, melk- f 90 a 170, guste Vaarzen f 80 a 170, Schapen f 12 a 24, Lammeren f 6 a 12, dragtige Varkens f 30 a 50, vette 48 a 52 c. per KG. Hooi. f 16 a 28. DUNDEE, 21 Augustus. Vlas. Bij gebrek aan levendige vraag bleef de markt flaauw gestemd; de houders bieden volstrekt niet driDgend aan; hunne voorraden zijn klein, daar de belangrijke invoeren meerendeels direct in handen der verbruikers zijn gekomen. Tegen het einde van het saizoen ziet men beter vraag te gemoct, daar de nieuwe oogst zeer laat aan de markt is gekomen. Berigten betreffende den Russisch-Tnrhscltcn oorlog. Dailv News behelst eene correspondentie over de moeijelijkheid om den tot dusver als onneembaar afgeschilderden Schipka-pas te verdedigen. De pas, zegt de berigtgever van genoemd blad, die hem persoonlijk is gaan opnemen en de gevechten van Donderdag bijwoonde, de pas is geenszins eene natuurlijke, ter wederzijde vau rotsmuren beschermde loopgraaf, maar een bergrug met valleijeu links en regts, waardoor de positie der Russen kan worden om getrokken, welke slechts verdedigd kan worden door eene sterke magt met ver uitgestrekte vleugels. De groote moeijelijkheid om de positie te verdedigen is hierin gelegen, dat het daar geplante geschut de zijvalleijen en berghellingen, waardoor zij omringd is, onmogelijk bestrijken kan; eene afdeeling ligt gewapeud voetvolk zou zich op een afstand van honderd el van de eerste Russische verschansing in een dal kunnen zamenpakken, zonder zich aan het vuur der artillerie bloot te stellen. Aanvankelijk was de bezetting niet meer dan drie duizend man sterk, welke Vrijdag tot dertien duizend waren aangegroeid. De magt der Turken werd door den berigtgever op vijftig duizend man geschat, doch dit is louter gissing. In elk geval was de overmngt aanzienlijk en Donderdag, zegt hij, werd de pas dan ook zoo goed als verloren geacht. Toen echter de zaken het hopeloost schenen, kwamen de versterkingen aau en de vroeger vermelde, door de Turken veroverde positiën werden hernomen. Het had er echter zeer gespannen. Donderdag waren de Russen een tijdlang van munitie voor hun gesehut ver stoken en de soldaten hadden geen water, daar de toegang tot beiden door de Turken was afgesneden. Vcfor het overige achtte dc correspondent die bij zijne terugkomst te Gorni-Stoudeii de eer had van den Keizer en den Grootvorst persoonlijk van zijne bevinding verslag te geven liet behoud van den pas, juist omdat de aankomst der voortdurend aanwassende versterkingen gelegenheid gegeven had om de vleugels der bezetting naar eisch uit te breiden, voor verzekerd. Zijne zienswijze is tot dusver door de uitkomst bekrachtigd. Tot Zondag avond toe wist men te Gorni-Stouden niet beter, of de Russen handhaafden zich nog altijd. De (Russische) Nieuwe Tijd behelst eene depêche van den 20 dezer, melding makende van een groot gala-diner in het hoofdkwartier te Gorni-Stouden, ter eere van den verjaardag de3 Keizers van Oostenrijk gehouden. Daarbij heeft de Keizer van Rusland, het woord rigtende tot den militairen vertegenwoordiger van Oostenrijk-Hongarije, den volgenden dronk uitgebragt: „Ik drink op de gezondheid van mijnen vriend, Z. M. den Keizer Frans Jozef. Ik verlang en hoop, dat de goede verstandhouding, welke tussclien ons bestaat, gedurende nog vele jaren steeds vaster worden zal, tot heil van onze heidelanden." De laatste berigten luiden als volgt: LONDEN, 29 Augustus. Uit Schoumla wordt van 28 dezer aan de Times gemeld, dat Soliman-bassa jl. Maandag, na een gevecht van negen uren, bijna al de stellingen der Russen op den Schipka-pas heeft genomen. De Russen zouden 3000 gesneuvelden en gekwetsten verloren hebben. Zij werden in hunne twee flanken aangevallen. PETERSBURG, 29 Augustus (voormiddag 11$ uur). Volgens de laatste ofliciëcle hier ter stede ontvangen berigten van den Schipka-pas, loopende tot gisteren, begint van lieverlede in de aanvallende bewegingen der Turken blijkbaar verslapping te komen. Hunne tot dusver gedane pogingen tot stormloopen zijn vergeefs geweest en hebben geen duurzaam resultaat opgeleverd. PETERS BURG, 29 Augustus. Eene oflicieële depêche uit Kou- rouk-Darah van gisteren meldt, dat Moukhtar-bassa den 25 dezer bij het aanbreken van den dag, met zijne-geheele magt depositiën vau generaal Loris Melikoff aantastte, onzen linker vleugel zoekende om te trekken. De strijd duurde tot 5 uur 's middags. De Turken, over hunne geheele linie afgeslagen, trokken zich met groot verlies naar hunne vroegere positiën in de rigting van Aladscha terug. Ongelukkig vielen de Turken, toen het nog schemerde Bentz, eene hoogte bij Kyscbyl Tepe aan, hetwelk door een bataillon verdedigd werd. Het verlies der Russen was niet gering. Gewond zijn de generaals Tschawtscbawadse en Knmaroff .en de kolonel Barjatinsky. Vervolg- Nieuwstijding-en. De oefenings-divisie, onder bevel van den kapt. ter zee W. K. van Gennep, is, blijkens een bij het departement van Marine ont vangen telegram, den 28 dezer te Sint-Vincent (Knap-Vcrdische eilanden) aangekomen. Aan boord der schepen is alles wel. Zr. Ms. schroefstoomschip Macassar, onder bevel van den luit. ter zee lste kl. J. C. Commijs, is-iu den voormiddag van den 29 dezer van Lissabon vertrokken. Aan boord is alles wel. Omtrent de werken aan bet Noordzeekanaal verneemt de Haarl. Crt., dat thans definitief besloten is om het Kanaal yan de sluizen af tot aan de Velserbrug te verbreeden, aan de zuidzijde op 12 en aan de noordzijde op 8 M. Deze werken zullen worden uitgevoerd door de tegenwoordige aannemers voor de uitdieping, de heeren Schram en Bosman, alleen voor zoover betreft het af nemen van den grond tot A. P.; het baggerwerk voor de uitdieping zal worden gedaan door de Kanaal—Maatschappij. Jl. Dingsdag avond hebben te Arnhem geene ongeregeld heden van belang plaats gehad. In den Schouwburg en bij enkele particulieren zijn nog ruiten ingeworpen. De artillerie hield de straten vrij van volksoploopen. Ten 11 ure was het stil inde stad. Aan de jl. Dingsdag te Groningen, bij gelegenheid der gedachtenisviering van Groningcus ontzet, gehouden harddraveiij van wege het gemeentebestuur, namen 13 harddravers deel. De prijs, groot f 300, werd behaald door" Graaf Adolf van T. Ritsema, te Garsthuizen, pikeur W. de Boer; de lste premie, f 200, door Aafke, van U. Rijpma, te Pingjum, bereden door P. Rijpraa; de 2de premie, f 100, door de Ket, vau P. Kremer, teBaflo, bereden door H. Luurs. Volgens de Francais, zijn te Parijs de zwaluwen reeds sedert eeuige dagen begonnen met de reis naar het zuiden aan te nemen, waaruit men eeu vroegen winter voorspelt. ADVERTENTIËN. Getrouwd JOHANNES REINIER DE MILDT, van Nijmegen en ELISABETH DE BUISONJÉ, welke bij dezen aan Familie, Vrienden en Bekenden, ook namens wederzijdsche Familie, hunnen dank betuigen voor de hartelijke bewijzen van deelneming. Helder, 29 Augustus 1877. A Igemeene kennisgeving. Geboren: WILLEM JAN, Zoon van W. ROM en C. E. ROM—BLOM. Texel, 29 Augustus 1877. Heden overleed, na een geduldig doch smartelijk lijden, mijn hartelijk geliefde Echtgenoot JACOBA HOUBEIN, in den ouderdom van ruim 53 jaren, diep betreurd door mij en mijne Kinderen. Den Helder, 29 Augustus 1877. B. OOSTERBAAN. PALMSTRAAT. ZONDAG 2 SEPTEMBER 1877, des morgens ten 10 ure, D. V., Spreker: A. W. BRONSVELD, Theol. Doet. Predikant te Haarlem. Lokaal voor Evangelisatie te AnnaPaulowna. ZONDAG 2 SEPTEMBER 1877, Godsdienstoefening, des voormiddags om half tien ure, D. V. Spreker: De Eei-w. Heer HAMER, te Amsterdam. HET BESTUUR. K. S T E N D E R T, Turfschipper te Oadesluis, gemeente Zijpe, vraagt zoo spoelig mogelijk: van fatsoenlijk gedrag en liefst beneden de dertig jaar. Brieven franco. INE. OPENBARE AANBESTEDING bij de Directie der Marine te Willemsoord, op WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1877, des voormiddags ten elf ure, van: Het verrigten van werkzaamheden betrefFende het uitdiepen en verbreeden van de vaargeul in de voorhaven van de Zeedoksluis. De bestekken liggen ter lezing bij liet Departement van Marine te 's Gravenhage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede in de lokalen van de Provinciale Besturen van Noordbrabant LimburgGelderland, Overijssel en Friesland en ter Secretarie vau de Gemeentebesturen te Rotterdam en Dordrecht. De noodige aanwijzing zal worden gedaan op de twee, de aanbesteding voorafgaande, werkdagen, des voormiddags ten tien ure. De inschrijvingen, op gezegelde biljetten, bevattende de aannemingssom in cijfers en letterschrift en de namen van Aannemer en Borgen, zonder doorhalingen of bijconditiën, en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór of op den dag der aanbesteding, des voormiddags ten elf ure, vrachtvrij bezorgd worden bij de Directie der Marine te Willemsoord. Willemsoordden 30 Augustus 1877. De Vice-Admiraal, Directeur en Kommandant der Marine F. A. VAUï REES.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1877 | | pagina 3