Reëele nevenverdienst. EEN BOERENMEID, Eene flinke Dienstbode. Notaris J. W. HATTINGA RAVEN, in (ve=wone tijden in Rusland ongewoon verschijnsel, zwerven thar»s in geheele scharen langs de straten en leveren het on-omstootelijk bewijs voor de bestaande nooddruft. Natuur lek lijden ook de inkomsten van het Rijk onder deze toe standen, en de regering, die voor den jongs ten oorlog de schatkist reeds uitputte en in het buitenland onmogelijk eene markt voor eene nieuwe leening zou kunnen vinden, heeft geen ander middel dan onophoudelijk nieuw papieren geld uit te geven en zoodoende haren nood en dien der geheele bevolking van dag tot dag te vermeerderen. Italië. Sedert eenige maanden bevond zich te Florence een Indiaansche Prins, Nadser Raph, twee en twintig jaar oud. Ilij was er genezing komen zoeken van de ernstige wonden, die hij op een leeuwenjagt bekomen had, doch vergeefs. Ilij is dezer dagen aan de gevolgen overleden. ENGELSCH-RÜSSISCHE KWESTIE. De laatste berigten uit Petersburg doen hopen, dat de gematigde partij aan kracht begint te winnen, ofschoon er tot nog toe geen bepaalde verklaringen van Rusland te Weenen of Londen ontvan gen zijn. De oorlog met Engeland schreef dezer dagen Aincdóe la Faure in la France dat is het onbekende. „Die mogendheid zonder soldaten heeft ons, in 't begin van deze eeuw, gedurende meer dan 20 jaren het hoofd geboden zij is onze onver/ettelijksie tegenstander geweest; zij heeft ons overwonnen. Zij heeft goud, dat allianticn doet geboren worden zij is onneembaar. Een oorlog met Engeland bestaat niet in min of meer geregelde manoeuvres; in kanonschoten, die gewisseld worden; in overwinningen of nederslagenneen, het is de stilstand, het is de ondergang van den handel. En geheel Europa zou den terugslag van dien strijd gevoelen, die, naar wij hopen, niet zal ontslaan." Het Rottcrdamsche Nieuwsblad brengt, met liet oog op den spoedigen ommekeer in den politieken toestand, de satire van liet humoristische tijdschrift „Punch" in herinneringde Britsche Leeuw, die rustig bleef liggen, niettegenstaande hij door poken (de pennen der oorlog zuchtige dagbladen) tot opstaan werd gepord. Thans, zegt het blad, is de Leeuw opgestaan niet uit eigen aandrift, maar opgepord. Alaar men bedriege zich niet! Het is niet de houding van den koning van het woud, gereed een geduchten vijand te bekampen. Het is niet de leeuw dien Beets in de „Camera obscura" beschreef. Het is ook niet de leeuw door „Punch" zoo meesterlijk geteekend, de leeuw die rustig kon blijven liggen omdat hij zich zijn kracht bewust was. de leeuw wiens vurig oog en wiens gespierde poot op de traetaten geslagen, een weerstreven van zijn wil onmogelijk maakte; de leeuw die ontzag en achting afdwingt. Neen, liet is een leeuw, die zich oprigt en de spieren spant 11a een gemelijk ont waken! Het Engelsche volk heeft inderdaad Disracli geen dank te wijten voor de rol die het speeU. Er is waardigheid noch kracht in dat weifelen en dralen en in de thans ingenomen positie. Er is niets dan magt en dan nog alleen de magl van het geld. Engeland heeft geld en voelt het niet of het eeuigc millioenen uitgeeft, maar Rusland voelt het wel en kan zich de uitgave, om tot de tanden gewapend te blijven staan, niet getroosten. De moeite ora op te staan en de houding aan te nemen alsof hij vechten zal is voor den leeuw gering! Ilij is opgestaan cn schudt de manen; hij i9 boos, omdat hij een mal figuur heeft gemaakt; bij verwijt zich te hebben geslapen, toen het zijn tijd was geweest zich te ver tonnen en zijne krachtige stem te doen hoorenhij heeft zich de traetaten van onder den klaauw laten wegrukken neen erger nog hij heeft al knorrende den wakenden poot opgeheven, en zelf is hij ze niet getrouw gebleven; nu is hij grimmig en ziet loerende rond, nog onzeker wat hem te doen staat. Een echte luipaard in een leeuwenhuid! Strategische positie van Engeland en Rusland. De groote afstand, die tnsschen beide ligt, maakt een geregelden oorlog met landtroepen bijna onmogelijk. Rusland bevindt zich daarenboven in een sterke defensieve stelling, en om daartegen met kracht aan- vallenderwijs te kunnen optreden, zou Engeland bijna over zijn Indische legermagt moeten beschikken, wat bij het opgewekte fana tisme der Muzelmansche bevolking onmogelijk is, daar alligt gevaar voor opstand zon ontstaan. De groote kracht van Engeland is in zijn marine gelegen, en door een blokkade kan het Rusland op de beste wijze afbreuk doen, maar die blokkade moet zich ver uitstrekken en zal daarom groote krachtsinspanning kosten: in het noorden over de Witte Zee met de steden Archaugel, Onega en Mezen, en verder over het ge heele gebied der Oostzee, die door een sterke pantservloot in Kroonstad en een aantal vestingen verdedigd wordt; in het Zuiden tot de uitgangen der Zwarte Zee zoowel den Bo9phorus als de Dardanellen en de door de Russen bezette havens van Pyraeus, Kadikoi enz.in Siberië eindelijk tot Petropaulowsk Ochotsk, Ajan enz. Al deze havens kunnen worden verdedigd, terwijl daarenboven nog de hulp van eenige stoombooten en kruisers kan worden ingeroepen. Om dag en nacht dat uitgestrekt gebied te water zóó in le sluiten, dat er geen enkel schip in of uit kan en daarenboven alle Russische schepen, die na de oorlogsverklaring zee gekozen hebben op te brengen, zonder dat de handel van Engeland zelf wordt benadeeld, ziedaar een bijna onmogelijke taak. Slaagt de Engelsche vloot daarin, dan is de buitenlandsehe handel van Rusland tot stilstand gedoemd, wat misschien dit gelukkige gevolg zal hebben, dat het verkeer met de naburige en aangrenzende natiën zooveel mogelijk zal worden verbeterd. Rusland zal zijnerzijds trachten de blokkade te verbreken om de Engelsche handelsschepen op te brengen en men beweert, dat met dat doel snelvarende stoombooten door Russische agenten in niet Europesche landen zijn aangekocht. Voor een zuiver militaire handeling zal Engeland waarschijnlijk slechts de Middellandsche Zee en zijn nevenwateren kiezen, daarin de Oostzee zelfs een sterke vloot niet veel kan doen, terwijl eindelijk nog de linie van Bulair of eenig ander punt der Egeeïsche zee en de Dardanellen tot punt van aanval kunnen strekken, laatstgenoemde echter indien de kust in vijandelijke handen is. Rusland's financiën. Een goed ingelicht financieel blad te St. Petersburg geeft het volgende overzigt van de kosten, die tot nog toe uit den oorlog in het Oosten voor Rusland voortgevloeid zijn. Van 12 April 1877, len dag der oorlogsverklaring, tot 4 Maart 1878, toen het vredesvcrJrag geratificeerd werd, zijn 322 dagen verloopendoch reeds meer dan 5 maanden vau te voren was een groot gedeelte van het leger mobiel gemaakt. Dus 16 maanden van enorme kosten. In Nov. van 1876 werden drie binneulandsche leeningen van 350 millioen-papieren roebels en een buitenlandsehe van 93 millioen klinkend* of 125 millioen papieren roebels gesloten. Daarenboven heeft de R^ksbank nog een voorschot van ongeveer 285 millioen roebels boven de begrooting verstrekt. I11 het gelieel werden tot voorbereiding in voor het voeren van den oorlog 800 millioen roebels besteed. Neemt men nu aan, dat voor het huis waarts brengen der troepen nog 50 millioen roebels noodig zijn, i dan krijgt men een totaal der oorlogskosten van 850 millioen roebels. Voor rente en aflossing dezer som wordt jaarlijks 45 I millioen roebels vereisebt. Daar volgens het, budget, tot nog toe voor rente en aflossing der openbare schuld 108} millioen roebels gevorderd werden, zoo blijkt, dat de oorlog de schuld bijna met de helft heeft doen toenemen. Dit zou nu nog zoo zwaar niet wegen als Turkije de 300 millioen roebels (dus het derde deel der kosten) betaalde, die bij de vredespreliminaireu bedongen zijn, maar zegt het blad wanneer Rusland dit geld krijgen zal, is neg mocijelijk te bepalen. Ingezonden. Mijnheer Je Redacteur! De lijst van leerlingen, in een vorig nummer uwer courant voorkomende, die in den afgeloopen cursus aan de Industrieschool een loffelijke vermelding hebben verdiend, is, buiten de schuld van den verslaggever, niet geheel juist met betrekking tot hen, die in het 1ste en 2de jaar bij het rekenonderwijs hebben uitgemunt. Gerangschikt naar het hoogste aantal behaalde punten zijn het de volgende leerlingen, welke zich die vermelding bij dat onderwijs hebben waardig gemaakt. 1ste jaar: J. T. Brandenburg, 2. L. v. d. Ploeg, 3. A. Eleman, 4. N. S. J. Heemskerk, 5. C. N. v. Gijn, 6. G. Jaring, 7. J. Kraak, 8. D. J. Snaphaan, 9. F. de Boer en 10. P. J. Kuiper. 2de jaar: 1. W. Klerk, 2. P. Boon, 3. J. Klok, 4. B. Julianus, 5. J. v. Riel, 6. Ilalenbeek, 7. J. Nobbes en 8. C. T. de Boer. Door deze verbeterde opgave iu uwe courant te plaatsen, zult gij zeer verpligten, Uw Dw. Dn., G. H. B L IT S. Mijnheer de Redacteur! Bij onderscheidene eigenaars- cn gebruikers van landerijen in den Heldersclien Polder bestaan ernstige klagten over de baldadigheid der „lieve" jeugd, die zich buiten de kom der gemeente straffeloos aan allerlei kwaad schuldig maakt. Steller dezes neemt bij deze de toevlugt tot een openbare klagt, in de hoop dat de bevoegde autoriteit de politie, of liet polderbestuur, of misschien beide daarvan kennis neemt, en dien overlast doe ophouden. Bijzonder zou het aan te bevelen zijn als men op dagen of halve dagen, als de scholen stilstaan, in den Polder geregeld liet surveilleren. Het nemen van de uoodige maatregelen zal door alle gebruikers van landerijen zeker ten zeerste worden gewaardeerd. Helder, 8 April '78. C. K. Holland 8 Dcc. te Batavia aangekomen. Prins v. Oranje. 6 Febr. van hier vertr,, 31 Maart te Batavia aang. Stad Haarlem. 26 Febr. van hier vertr., 8 April te Batavia aang. Voorwaarts 9 Alaart van hier vertr.,29 Maart van Suez vertr. Conrad30 Maart van hier vertr., 6 April Gibraltar gepass. Madura 6 April van hier vertr., 7 April Southampton aang. Celebes23 Febr. v. Batavia vertr.,9 April Dungene9s gepass. Kon.derNederl. 16 Maart v.Batavia vertr.,30 Maart Port-Saïd aang. Prinses Amalia. G April van Batavia vertrokken. Prins Hendrik. 16 Alaart alhier aangekomeu, vertrekt 20 April. BurgerUJKe Stand. Gemeente HELDER. Van Zaturdag tot Diugsdag. ONDERTROUWD: C. Erix, zeeman en Scnnekcs. J. Boel- sums, koopman en C. den Bakker. GETROUWD: Geenc. BEVALLEN: A. Huijsing, geb. Roomeijer, D. G. Baak, geb. Kroescn, Z. E. Oosten, geb. Buijs, D. J. Buikcs, geb. Brandt, Z. M. E. Sinit, geb. Bonefacius, Z. en I). A. Vlas, geb. Dijksen, Z. W. 8. Hassing, geb. Kronenburg, Z. M. Fleur, geb. Maat, 1), OVERLEDENF. J. Smit, 53 jaren. D. Versteegen, geb. Sip, 88 jaren. C. W. Kaas, 60 jaren. Gemeente SCHAGEN, Van 1 tot 8 April. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geenc. BEVALLEN: Manrlje Brouwer, geb. Pastoor, Z. Grietje Kos, geb. Roos, 2 I). Neeltje Oud, geb. Verdwaald, D. OVERLEDEN: Alietje Borst, 56 jaren, ongehuwd. Gemeente SCHOORL. Van 1 tot 31 Maart. ONDERTROUWD en GETROUWD: Gcene. GEBORENGatharina, dochter van Hendrik dc Vries en Antje Ruiter. Jan, zoon van Cornelis Bakker en Maria Wittebrood. Arie, zoon van Dirk Hoogvorst en Manrlje Bas. Willem, zoon van Willem van Twuijver en Lijsbet Blom. Maartje, dochter van Gor- uelis I-loet en Maartje Bruijn. OVERLEDEN: Geene. Gemeente WINKEL. Van 16 tot 31 Maart. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENMaartje, dochter van A. Fraij en I. van den Abeele. Antje, dochter van C. de Graaf en AL Kruit. Aaltje, dochter van W. Groot en J. Beers. OVERLEDEN: Jan van Oudenaarde, echtgenoot van Adriana Duijser. Gemeente BROEK OP LANGEDIJK. Van 1 tot 31 Maart. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENJan Hoogvorst Dz. Klaas van der Molen Klz. Abraham Schoon Abrz. OVERLEDEN: Arie Balder Arz., 13 dagen. Neeltje Timmer man Jd., ruim 2 maanden. WeêrtnMije Waaruemingeu te Helder. Tauflskeet.) April. c Windrigting en Kracht. Barometer ram. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Af'w. Stand. Afw. 7 12 noto. Ik. 769.69.^1 9.69 4.8 - 2.4 0.87 Slechtw. 8 12 otn. 7 764.00 f 7.00 8.1 t 0.7 0.62 9 8 uo. 13„ 764.62|t 4.62 5.6 f 0.2 0.82 Golvend 9 12 no. 12„ 764.29 f 4.29 7.0 - 0.7 0.85 Weersgesteldheid7 April 12 u. Helder, mooi. 8 April 12 u. Helder, ligtbewolkt, njooi. 9 April 8 u. Ligtbewolkt, winderig. 9 April 12 u. Idem. Marinehaven Nieuwecliep. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Stelling, st. H. Johnson. Ncwcastle. Steenk. Duink. Goedk. Fred.Snowdon,st.T.E.Atchinson. Zur Aliihlen&Co. Carbon, st. W. T. Chick en. Calypso. J. G. Wenzel. Memel. Hout. v. Vliet Co. Ilaven van IJmuiden. Binnengekomen 6 April, Onderneming, v. d. Veen, Suriname; Stella, st., Alidd. Zee; Etna, st., Koningsbergen. 7 April, Cosmopolifan, stLonden; Urania, st., Hamburg; Flevo, Strootraan, Nieuwediep; Mjöson, Gedde, Drammen. 8 April. Echo, st., Newcastle; Eddystone, st., Huil; Trijntje, Gosselair, Oostzee. Vertuokkf.n: 6 April. Thorbecke, Klasen, Batavia; Telanak, Lusiuk, Soerabaija; Adriana Johanna, Alulder, Suriname; Edmond Gressier, Fauquet, Sundsvall; Metropolitan, st., Londen; Medea, st., Hamburg; Euro- pean, st.. lïull; Nieuwe Waterweg, van Lom wel, Rotterdam. 7 April. Alma, Olsen, en Laura, Gundersen, beiden Shields; Gcrrit Willem, Visser, en Baltic, Adamsen, beiden Sundsvall; Drammen, st., DrammenChristine, Nicolson, Ilernosand; The Darnctt, Scrivcner, Roehester; Christian, Christensen, cn Stad Leijden, Huisman, beiden Riga; Eugenis, Evensen. Iludigsvall; Venus, st., RevalFred. A. Carl, London, en Iieinrich Ulrichs, Schuit, beiden Amerika. 8 April. Tweelingen, Kuiper, Newcastle. PURMKRENDER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 23 stuks Paarden. 215 Runderen, vette vlug, duur; Melkvee matig. 116 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per Kgr., vlug. 242 magere dito - 6,a 17,per stuk, vlug. 1509 Schapen, duur, zeer stug. 30 vette Varkens f 0,48 a 0,56 per Kgr., stug. 50 magere dito - 16,a 28,per stuk, stug. 283 Biggen - 5,a 8,stug. 46 stapels kleine Kaas, f 27,a 37,50 per 50 KG. middelbare dito, f a per 50 KG. Boter f 1,15 a 1.25 per KG. Kip-Eijeren f 3,25 a 3,50 per 100 stuks. Eend-Eijeren f 3,50 a per 100 stuks. Kiviets-Eijeren 18 a 20 cents per stuk. MaMitTaerigten. Amsterdam, 6 April. Tarwe op levering onveranderd; Nov. f 327. Rogge op levering wederom lager afgegeven; Alei f 187, f 188; Oct. f 194, 195, 196. Boekweit voortdurend zeer schaarsch en in de puike soorteu aan benoodigden f 6 hooger verkocht; Nijkerker f 232, Gordijker f 238, Grijze Zand f 229. S April. Tarwe op levering f 15 lager; Nov. f 312. Rogge nagenoeg onveranderd; Galatz f 200, Taganrog f205, Petersburger f 192. Op levering lager verkocht; Alei f 188, 187, 186, 185, Oct. f 194, 192. Koolzaad: Voorjaar f 2, Najaar f 1 hooger; per 2000 KG. in April f 451, Oct. f 406. Raapolie per 100 KG. Vliegend f 41, Alei f 40, 39}, Sept./Dec. f 39}. Lijnolie per 100 KG. Vliegend f 31?, Alei f 31}, Junij/Aug. f 31?, Sept./ Dec. f 31}, i. Petroleum minder handel; loco f 13}, Sept./Dec. f 14? a 14} aangeboden. Vette Runderen 1ste kw. f 2de kw. 94 en 3de kw. 87 c. per KG.; Melk- en Kalfkoeijen f 110 a 280; nuchtere Kalveren f3 a f 9; Schapen f 32 a 20; vette Varkens 42 a 53 c. per KG.; Biggen f 6 a 10. Alkmaar, 8 April. Vee. 2 Koeijen f 310. 134 vette Kalveren f 42 a- 116. 33 nuchtere Kalveren f 4 a 12 Schapen f 36 a 44. 125 vette Varkens 40 a 58 c. per KG. magere Varkens f Hoorn, 6 April. 5 hectol. Tarwe f 11,50, 2 hectol. Rogge f 8,5 hectol. Gerst f 7,50, 19 hectol. llaver f 6,Mosterd zaad 121,75, Karweizaad f 22,25, Boenen: 31 hectol. bruine f 14, gele f Paarden- f 8,Erwten: hectol. vale f 15, heet. groene f 13,12 hectol. graauwe f 20,hectol. witte f 12,alles per hectol. 2742 KG. Kopboter f 1,10 a f 1,24 per KG. 22000 Kip-Eijeren f 3,a 3,20, 9000 Eend- Eijeren f 3,50 a beiden per 100 stuks. 25 Paarden f 50 a 230, Koeijen f a 50 Kal veren f a 20, 1100 Schapen 1 23 a 34, Lammeren f a 150 Varkens f 17 a 23, 9 Zeugen f 40 a 55, 400 Biggen f 6 a f 11150 Kippen f 0,S0 a 2,50, Eenden f-,a-,alles per stuk. Rotterdam, 8 April. Tarwe: Jarige VI., Zvv., Flakk. en Overm. f 13,a 13,50, nieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f 13,a 13,50, mindere f 10,a 12,50, geringe f 9,a 9,75. Rogge. Vis. en Zw. f 8,20 a 8,60, Flakk., Overm. en Noordbr. f 7,50 a 8,40. Gerst: VI., Zw., Flakk. en Overm. Winter beste f7,80 a f S,20, mindere f 6,60 a 7,70; dito dito Zomer beste f 7,0 f 7,30, mindere f 6,a 6,80. Haver: Dikke f 4,20 a f 5,70, Ordinaire f 3,a 5, Vlas. De vraag op het land bleef voortdurend vrij levendig voor alle soorten. Er werden ter markt 19600 steen aangeboden, die goed opruimden tot vorige prijzen. Schiedam, 8 April. Jenever f 16,25, Amst. proef f 17,50, Moutwijn f 11,per N. vat. Kampen, 8 April. Boter: Aangevoerd 816 vaten van 20 en 106 vaten van 10 KG., benevens 300 stukken van KG.; zij gold f 1,20 a 1,30 per KG. en f 27,— n 30,— per 20 KG. Stad en Ambt Vollenhoven, 6 April. Hooi: Uiterdijksch f 30 a 40 per 1000 KG. Ameide, 8 April. Hooi. f 14 a 15 per 500 KG. Londen, 8 April. 2300 Runderen, 13000 Schapen en Lam meren, 100 Kalveren en Varkens. Prijzen: Runderen 6/2, Schapen 6/0, Kalveren 6/6 en Varkens 5/0 per steen. "V" er volg Nieuwstijdingen. Door den minister van Marine zijn dezer dagen de verhoo gingen vastgesteld, die voortaan aan liet personeel der rijkswerven mogen worden toegekend, zijnde voor de teekenaars 25 cent, voor mindere geëmployeerden 1ste kl. 20 cent, dito 2de kl. 15 cent, voor een werkman 10 cent, allen per tlag. Alen verzekert der N. Rott. Crt., dat slechts enkelen in het genot der bevordering zijn gesteld; de maatregel is dus volstrekt niet van algemeene toepassing. mMen schrijft ons uit Lutjebroek, dd. 8 dezer: „Onze leeraar, de heer J. L. Adriani, viert heden het feest der herdenking zijner 40jarige Evangelie-bediening in ons raidden. De gansche gemeente, zoowel Catholiek als Protestant, vereenigde zich om door vlaggen, optogten, kinderfeest en eereboog den dag luisterrijk te vieren. Talrijke geschenken, van groot en klein, van kerkeraad, ringbroeders en vrienden, getuigen van de achting die de waardige man met zijn gezin geniet, en tevens van den verdraagzamen geest onzer dorpsgenooten." De door een vereeniging van Haarlemsche bloemisten ter wereldtentoonstelling te Parijs ingezonden tulpen, komen, naar berigt wordt, goed voor den dag. Een bloeide er reeds eenige dagen geleden, en toch moeten ze, zal 't goed zijn, nog een maand terug blijven. Is het barre weder der laatste dagen voor ons alles behalve aangenaam, zeker is het. dat die tulpen daardoor teruggehouden worden; 't zou zeker -zeei jammer zijn zoo ze te vroeg open- kwamen. (Sieboldia.) De Schach van Perzië heeft Teheran verlaten om de reis naar Parijs te aanvaarden. Hij wordt vergezeld van een twintigtal aanzienlijke personen uit zijne omgeving, onder welke de ministers van Buitenlandsehe Zaken en vaii Oorlog. In den schouwburg Athence Comique te Parijs, naast den Grand Opéra, is jl. Vrijdag avond een nieuw vaudeville vertoond, dat zeer in den smaak gevallen is Het heet „le Calinet Piperlin." Piperlin is bestuurder eener onderneming tot het bevorderen van j eehtverbindtenisspii en garandeert gedurende twee jaren het levens- j gedrag der vrouwen, welke hij zijnen cliënten aanbeveelt. Blijken de vrouwen ontrouw, dan moet hij 40,000 fr. boete betalen; blijken zij getrouw, dan heeft hij regt op eene verhoogde premie. De schrijvers van het stuk, Hippolytc Raymond en Paul Burani, zijn er in geslaagd, uit die gegevens eene reeks van lachwekkende toe- standen zich tc doen ontwikkelen. I Alen heeft de moordenaars van lord Leitrim nog niet ontdekt. Door de regering is èeue soin van 500 p. st. uitgeloofd aan dengene, die de justitie op het spoor zal helpen van de schuldigen. De familie van den verslagene heeft aan dit bedrag nog eene som van j 1000 of 1500 p. st. toegevoegd. Verder is bekend gemaakt, dat j de verklikker niet zal behoeven op te treden als getuige, noch op eenige andere wijze zich openlijk zal behoeven bekend te maken. ADVERTENTIËfy. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon A. KATER, geliefde Echtgenoote van A. BAKKER Jz. Zijpe, 5 April 1878. Voorspoedig bevallen van een Meisje E. OOSTEN BUIJS. Nieuwediep, 6 April 1878. Eenige en algemeene kennisgeving. Overleden te Aclilum den 6 April onze Moeder MAGDELTJE HELLEMA, geb. BEEKHUIS, in den ouderdom van 74 jaar. Dr. D. HELLEMA. J. D. HELLEMA, Vlaskamp. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, mijn lieve IDA MARIA, in den aanvalligen leeftijd van twee jaren. Rotterdam 6 April 1878. J. GOMES—KUIJPER. Algemeene kennisgeving. Loonende neveninkomst en liooge provisie zijn zonder veel moeite te verdienen met het bedrijf van eene overal gaande en eerlijke zaak, voor welke op alle plaatsen Agenten zullen worden aangesteld. Bijzondere handels kennis is geen vereisclite en een ieder kan gemakkelijk deze zaak nevenbij voeren. Reflectanten gelieven hunne adressen onder S. 1216 aan liet Bureau dezer Courant af te geven. P. W A I B O E R, aan de Oudesluis, verlangt, om dadelijk in dienst te treden die melken kan. Brieven franco, doch liefst in persoon. Men vraagt tegen 1 Mei a. s. AdresG. BOL, Hoofdonderwijzer te Scliagerbrug ter standplaats Nieuwediep, zal op DINGSDAG 1.6 APRIL aanstaande, des voormiddags 10 uur, ten huize aan den Kanaalweg, I numero 19, te Helder, in het openbaar verkoopen Eenige goed onderhouden MKUBEIjEIT en BICJISKAAIL hoofdzakelijk bestaande in: Mabonijhouten CHIFFONNIÈRE, dito TAFELS en STOELEN, PENDULE met speelwerk, ANTIEK PORCELEIN, SPIEGELS cn SCHILDERIJEN, TAFEL- en BEDLINNEN, ONDER- en BOVENIvLEEDEREN, GLAS- en AARDEWERK, BEDDEN met toebehooren, en hetgeen verder ter verkoop zal worden aangeboden. Wijders: Eenig gemaakt GOUW- en ZILVERWEHH, waar onder LEPELS en VORKEN, Gouden DAMES-HORO- LOGIE, RINGEN met Juweelen steenen. En eindelijk: Een okshoofd en plus minus 100 Qesschen BESSENWIJN. Alles belioorende tot de nalatenschappen van den Heer V. STERK en diens overleden Huisvrouw. Ter plaatse gemeld te bezigtigen daags vóór de verkooping van 10 tot 3 uur.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3