LAATSTE ÏIITER-CÖICEBT, BEKENDMAKING. Stafmuziekkorps der K. N. Marine. ADVERTENTIE N. Graaf von Moltke maakt een reis door Denemarken en Zweden. Jl. Vrijdag is bij te Kopenhagen door den Koning ontvangen. Óp het schietterrein der Pruissisclie artillerie bij Sperenberg werden dezer dagen proeven genomen door de matrozen-divisie. Een der granaten was niet gesprongen, waarop eenige matrozen trachtten liet projectiel te ontladen. Toen zij dit beproefden barstte het plotseling uiteen en «loodde vijf matrozen, terwijl er een ernstig gewond werd. Te Morbach, in het groothertogdom Baden, is een snuiffabrikant uit Frankfort tot acht dagen gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij tabak in lood had verpakt. De aanklagt tegen hem was een gevolg van een eerst onlangs ontdekte chronische vergiftiging gedurende zes jaren van iemand die snuif gebruikte, bij den veroordeelde gekocht. Italië. In de maanden Mei en Junij van het loopende jaar zal te Rome een internationale wedstrijd van landbouw werktuigen, speciaal van maaiwerktuigen, worden gehouden. AmeriKa. De republiek der Vereenigde Staten van Noord-Amerika wordt aan het hof van Z. M. den Koning der Sandwichs- eilanden vertegenwoordigd door een gezant, die aller- ge w'igtigste bezigheden heeft te vervullen. De heer Comly, die door den president Hayes naar de Sandwichs-eilanden gezonden werd, schrijft als volgt: „Weet gij wat het voor een minister beteekent, wanneer een oorlogschip zijn stand plaats bezoekt? Vooreerst zendt de admiraal zijn stafofficier om zijne aankomst te melden. Dan drinken zij zamen een glaasje. De admiraal legt dan bij den minister met zijn staf, in gala-tenue, een bezoek af, waarbij weder wordt gedronken. Dan stapt de minister in de jol van den admiraal en laat zich siexdijk uitgedost, naar boord roeijen. Hier drinken zij met hun allen. Vervolgens komt de admiraal weer met zijn staf aan land en de minister stelt hem voor aan Zijne Majesteit. Hier wordt weder een glaasje gebruikt. Eindelijk noodigt de admiraal den minister uit om bij hem 't ontbijt te gebruiken, en zij drinken op nieuw een stevig glas." ENGELSCH-RUSSISCHE KWESTIE. WE ENEN, 29 April. Aan de Polit. Corresp. wordt uit Londen gemeld, dat Engeland het nog altoos niet ondenkbaar acht, Rusland in vollen ernst zich rekenschap te zien geven van zijne houding. In het tegenoveigestelde geval zal Engeland op eigen hand en op eigen gevaar cene rectificatie verschatten van de toestanden, welke Rusland op het schiereiland van den Balkan en langs de Aziatische kust der Zwarte zee heeft te weeg gebragt. Intusschen blijft de mogelijkheid bestaan dat Engeland, alvorens deze laatste phase te doen intreden, ccn gewigtigen stap doet, waarbij men zou kunnen rekenen op de mogelijkheid dat Engclaud eene conferentie te Londen bijeenroept. De Köln. Ztg., die de zaken donker begint in te zien, resumeert den toestand van het oogenblik aldus: „Rusland wil tot nu toe alleen een congres dat zich bepaalt tot het bespreken der vredespreliminairen van San Stefano, terwijl Engeland wil dat dit congres daarover een beslissende stem zal hebben, liet is hier niet te doen ora besluiten die bij meerderheid van stemmen genomen worden, maar om ecu volkomen overeenstemming tusschen al de bij de kwestie betrokken mogendhedendaar ltusland reeds erkend heeft dat het vredestractaat voor wijzigingen vatbaar is, zou dit land er wel aan doen, zegt de Köln. Ztg., in zijn tegen- woordigeu toestand van uitputting zich niet tegen het congres te verzetten, omdat dit de eenige weg is om een nieuwen oorlog te voorkomen. Want ook op het tooneel zijner overwinujngcn is alles niet zóó als Rusland wel wenschen zou. De Russische troepen lijden verschrikkelijk door ziekte en door gebrekkige verpleging; de Turken hebben bij Koustantinopel 70 a 80,000 man beschikbaar, en Osman- pneha is daar om hen aan te voeren; evenals bij Plewna, werpt hij in allerijl schansen en aardenwerken op. De Russen cischen dat de Turken hun onverwijld Schumla en de overige vestingen zullen overgeven, zooals in het verdrag bepaald is, doch de Turken ver langen op dezelfde gronden, dat de Russen zich achter de bij dat verdrag bepaalde linie» zullen terugtrekken. Komt het tot een oorlog, dan zal Engeland niet alleen op Turkije, doch ook op Rumenië kunnen rekenen, zegt dit blad. De Times toont met tal van cijfeis en andere bewijzen aan, dat Engeland kalm den loop der onderhandelingen kan afwachten. Als het tot een oorlog mogt komen, zal ieder der beide lauden vol houden zoolang zijn krachten c.i hulpbronnen reiken, en Eugelands krachten en hulpbronnen zouden het zeker liet langst uithouden, liet is een jammerlijk vooruitzigt, zelfs als de beide strijders alleen gelaten worden. Maar het schijnt dat andere groote mogendheden op de rampen en afmatting der strijders spceuleeren. Engeland zal misschien met schatten en bloed den weg openen, waarlangs anderen zonder gevaar het doel bereiken. Europa juicht ons thans natuurlijk toe, het spoort ons aan en houdt de lauweren gereed om ons na onze eerste overwinning te kroonen. Het ware beter, als men ons niet alleen den strijd voor de tractaten en het regt van Europa liet voeren. liet gevaar voor eene bot'ing tusschen de Engelsche en Russi sche strijdkrachten vermindert aanmerkelijk, door de hachelijke positie van laatstgenoemden, tengevolge van den opstand der Muzelmannen in Bulgarije. Deze liceft een zoo ernstig karakter gekregen, dat de opstandelingen reeds een Russisch kamp bij Philippopoles hebben overvallen, 1000 Russen hebben krijgsgevangen gemaakt en 4 kanon nen, benevens een aantal geweren hebben veroverd. De 1'omaks, een Muzelmausche stam, hebben 10 Bulgaarsche dorpen verwoest en rukken thans in de rigting van Samakow op. De communicatie der Russen tusschen Philippopoles, Adrianopel en het hoofdkwartier te San Stefano wordt bedreigd en thans hebben zij een beroep gedaan op de tusscbenkomst der Porte, om de opstandelingen aan te raden, dat zij een wapenstilstand zullen aannemen onder belofte, dat hunne veiligheid zal worden gewaarborgd, ingeval zij zich willen onderwerpen. Men kan zich levendig voorstellen, welk vertrouwen de opstandelingen in dergelijke verzekeringen van de Turksche regering zullen stellen, die geen het minste gezag meer heeft. De Russen zijn dus verpligt hun magt te verdeden en de aanvallen, waaraan zij ten zuiden vau den Balkan blootstaan, prik kelen Prins Kavel van Ruinenic tot krachtiger verzet. Hij heeft besloten om, indien de Russen Bucluirest mogten bezetten, zijn zetel en die der regering over te brengen naar Krajova in Klein— Wallachije, alwaar de Rumcensche troepen geconcentreerd zijn. Men beweert zelfs, dat door den minister van Oorlog maatregelen zijn genomen, om het leger tot 80,900 man op te voeren, waartoe reeds door tusschenkomst van Frankrijk en Engeland aankoopen zijn gedaan. In afwachting zet Engeland zijne wapeningen met kracht voort. Uit Canada rukken garnizoenen op, uit het westen der Vereenigde Staten ontbiedt het paarden, uit Indic komen Muzelinaii3che troepen. Volgens beriglen uit Bombay van 26 dezer, komen aldaar dagelijks inlandsche troepen aan, en zullen tusschen 29 April en 1 Mei de eerste troepen-afdeelingen worden ingescheept, om terstond naar Aden tc vertrekken, waartoe 15 zeilschepen en 12 stoombooten gehuurd zijn. De hertog van Cambridge heeft, als opperbevelhebber van het leger, aan de reservisten den dank der Koningin overgebragt voor de geestdrift, waarmede zij de oproeping van 11. M. hebben beantwoord, eu eindelijk moet de admiraliteit besloten hebben een sterke vloot naar de Baltische zee te zenden, oin de Russische havens te blokkeercn. Per Telegraaf. LONDEN, 30 April. Uit Petersburg wordt aan de Times gemeld De regtstreekschc onderhandelingen tusschen Rusland en Engeland hebben pas een aanvang genomen. Rusland wenscht bekend te woiden met Eugelands denkwijze over minnelijke schikking. Dc Koningin zal eerstdaags te Aldersholt inspectie houden over liet eerste legerkorps, dat thans voltallig is. Reeds 8000 vrijwilli gers hebben bij het actieve leger dienst genomen. BOMBAY, 30 April. De eerste afdeeling der naar Malta bestemde troepen is vertrokken. Andere regimenten hebben reeds bevel gekregen zich reisvaardig te houden. Burgernjlie Stand. Gemeente HELDER. Van Zaturdag tot Dingsdag. ONDERTROUWD: IJ. A. Kuijper, werkman en W. Bonselaar. L. J. v. Weezep, korporaal en G. M. Kolleman. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: N. Merkelbach, geb. Kuijper, D. W.Kiesewetter, ge'o. v. Binsbergen, 1). N. Jupijn, geb. Fchres, D. E. Clowting, geb. Meeuwsen, Z. C. Bouchier, geb. Dijker, Z. K. Roskam, geb. Stokebrand, Z. OVERLEDEN: C. M. Lauritscn, 7 jaren. T. dc Groot, 18 jaren. J. Kruger, 77 jaren. H. J. W. Donders, 38 jaren. Gemeente SCHAGEN. Van 22 tot 29 April. ONDERTROUWD: Tijs Kroone, jongman, 24 jaren en Johanna Gielens, jorigedochter, 21 jaren. GETROUWD: Tlicunis Bakker en Frederika Albertiua Knipper. Dirk Smit en Jantje Swart. BEVALLENPieternella Dekker, geb. Beljaars, D. Dieuwertje Meijer, geb. Schoen, D. OVERLEDEN: Neeltje Houvast, wed. W. Vader, 72 jaren. Vervolg Nieuwstijdingen. De mailboot Prins Hendrik passeerde jl. Zaturdag Kaap St. Vincent de Prins van Oranje vertrok dien dag van Batavia. Bedankt voor het beroep naar Eenigenburg door ds. A. J. Ounekcs, pred. te Mastenbroek. Het verslag over 1877 van de Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaartmaatschappij zegt o. a. „De resultaten van het afgeloopen jaar zijn niet van dien aard, dat een dividend kan worden uitgedeeld, wanneer de gewone afschrij vingen zouden worden gedaan. Door de kapitaalsvermindering in 1876 is de boekwaarde der schepen belangrijk verminderd kunnen worden; de stoomschepen Maas en Rotterdam zijn daardoor op een cijfer gebragt, dat, naar liet oordeel van commissarissen, geen ver mindering noodig had, maar de stoomschepen W. A. Scholten en P. Caland eischen nog eenige afschrijving. Ofschoon dus de iinanciëele uitkomsten nog niet schitterend zijn, blijkt toch genoeg, dat de voortdurende vaart veizekerd is, en dat bij de eerste opflikkering van deD handel voor de aandeelhouders een overschot te wachten is. In den loop van 1877 is een vijfde stoomschip in de vaart gebragt." De lieer C. Somers, te de Rijp, heeft te Haarlem eene acte voor gymnastiek bekomen. In 't Zondagsblad van 't N. v. d. D. wordt gewezen op een inraoreelc instelling bij 't leger, te weten: de conduite-lijsten van de officieren. Dit zijn tabellen welke van elk officier jaarlijks worden opgemaakt en waarin niet alleen de militaire kundigheden van den betrokkene worden genoteerd, maar ook zijn burgerdeugden en maatschappelijke manieren, enz. De delinkwent krijgt dat lijstje zelf nooit te zien, tenzij een kolom in volstrekt afkeurenden zin is ingevuld. Dan mag hij voor „gezien" teekenen, zonder meer. De schrijver van 't artikel zou wenschen, dat ieder elk jaar inzage van zijn conduite-lijsten moest nemen, met het volle regt om, als hij 't niet eens was met het invullen daarvan, dit aan 't oordeel van een krijgsraad te onderwerpen. Jl. Vrijdag avond is, naar het U. D. meedeelt, te Meppel een schoenmakersknecht in arrest genomen, beschuldigd van brandstichting in het paardenspel van Blanus, uit wraak omdat hij wegens onbe hoorlijke gedragingen uit die tent verwijderd was geworden. De schutterij-kwestie is te Kampen nog altijd aanhangig. Er is op 't oogenblik slechts één officier, te weten de majoor. In de Kamper Cour. leest men de volgende advertentie: „Te Geneinuidcn nog voorradig schutter-officieren tusschen dc 6S eu 80 jaar." Men meldt uit Garderen „Nu de lente voor goed begonnen is, nu Mei weldra in het land komt, begint alles buiten te herleven. De knoppen openen zich, de moestuinen beginnen zich met een frisch groen te bekleedcn, in één woord men kan# zooals de buitenlui zeggen: het gras hooren wassen. Doch niet slechts de planten ondervinden de wel dadige verwarming der al meer en meer kracht krijgende zon, ook de dieren zijn vol leven en beweging. Daar is in de eerste plaats het gevederd vogelkoor met zijn onovertrefbaar concert. Wat zijn ze druk, die rupsen- en larven verdelgersWe zien ze af- en aan vliegen ora huu nestje toch gereed te krijgen: in enkelen zagen we reeds eitjes, o. a. van (1e spreeuwen en musschen. Is het nu niet te betreuren, dat hier neg kwaadwilligcu gevonden worden, om eerstgenoemde vogels voor de aardigheid te schieten? De tweede Paaschdag is daar bijzonder geschikt voor. Van lamlendigheid weet men geen raad wat tc doen. Met een sop van onverschilligheid overgoten, verdrijft men den tijd met nuttige, ja, zeer nuttige vogels te verdelgen. In plaats van een nuttig boek of eene courant ter hand te nemen, volgt men liet voorbeeld van Jan Salie en slentert langs deu weg met liet geweer op den arm. Arme vogels! die waarschijnlijk reeds eenige eijereu in uwe nestjes hebt liggen, we zagen u tuimelen op den grond, om nooit weder uwe woning te aanschouwen, waarin ge de kiemen hadt gelegd tot instandhouding van uw geslacht. Tegen dit kwaad is zeker weinig te doen, maar het zal dunkt me verminderen, wanneer men het der jeugd zoo vroeg mogelijk inprent, welke eene schade men aan land- en tuin bouw doet, door nuttige vogels te vernietigen, op wat wijze dan ook." Een fabrieksarbeider in België heeft, om eene weddenschap, een halven liter mosterd gebruikt. Hij won de weddenschap, maar was den volgenden dag een lijk. De collectivc Landbouw-inzending van Nederland op de Parijsche tentoonstelling is jl. Zaturdag geheel gereed gemaakt. Het perk met tulpen (19 bij 15 meter) te Parijs op den Trocadero overtreft alles wat van dien aard ooit te zien is geweest. De 40,000 tulpen, thans allen in vollen bloei, leveren het prachtigst tafereel op. Als een merkwaardig staaltje van koelbloedigheid en onbe- schaaraheid wordt vermeld, dat Lebiez, de medepligtige aan den moord van de melkverkoopster Gillet, eenige dagen na die misdaad nog eene openbare voorlezing gehouden heeft over Darwinisme en ultramontanisme. De bekende Franschc pamflettist Rochefort zal eerlang te Morges, bij Genève, met zekere jufvrouw Strebinger in het huwelijk treden. Keizer Alexander II van Rusland vierde gisteren zijn 60ste geboortefeest. Den 10 dezer is te Bath, in den Staat New-York, een krankzinnigen-gesticht, afgebrand, waarbij 15 personen, en onder dezen 10 vrouwen, zijn omgekomen. Den 6 dezer is in een opzettelijk daartoe gebouwd amphi- theater bij de stad San-Antonio, in Texas, ten aanzien van 5000 toeschouwers, een gevecht gehouden tusschen eene leeuwin en een stier. In twaalf minuten tijd was de eerste door den laatste, die haar tweemaal op de horens nam en in de lucht slingerde, afgemaakt. Weersgesteldheid: 28 April 12 u. Bewolkt, mooi. 29 April 12 u Helder, ligtbewolkt, mooi. 30 April 8 u. Ligtbewolkt, beneveld, mooi. 30 April 12 u. Bewolkt, vochtig, mooi. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 27 April. Gleemaiden, Cummings, Moulmain. 28 April. Cosmopolitan, st., Londen; Gedeh, Wellmnn, Padang Eddystone, st., Huil; Tem, st., Liverpool. 29 April. Vesta, st., Hamburg; Echo, st., Newcastle. VeRTKOKKEN 27 April. Sindoro, Diepenbroek, SoerabaijaAstrea, st., Dantzig; Europeau, st., IIull; Christiania, st., ChristianiaViking, Ryerson, New-York; Gouverneur de llouville, Wolking, Curatjao; Metropo litan, st., Londen; Oudine, st., Hamburg; Ceres, st., Riga; Hen- riette, Seinstra, Newcastle; Times, st., Leith. 28 April. Kersbergen, Klaassen, Batavia;- Diogenes, Voelcker, Söderhamnvan Heyden Cartlow, Specht, OostzeePollux, st., en Green Jacket, Donaldson, beiden Cardiff: Sirius, st., Stettin. 29 April. Catharina, Sap, Suriname; Rapid, Joliansen, Char leston; Erie, Daarvig, Kötka; Walhalla, Olsen, Laurvig; Gerdina, Flik, avontuur. PURMERENBER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 19 stuks Paarden. 98 Runderen, matig, prijshoudend. 117 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per Kgr. 110 magere dito - 7,a 17,f 774 Schapen, vlug, zeer duur. 50 vette Varkens f 0,48 a 0,58 per Kgr. 50 magere dito - 14,a 28,per stuk, 340 Biggen - 5,a 8, 183 stapels kleine Kaas, f 17,a 37,50 per 50 KG. 2 middelbare dito, t 22,a 29,— per 50 Boter f 1,10 a 1,15 per KG. Kip-Eijoren f 3,a 3,25 per 100 stuks. Eend-Éijeren f 3,40 a per 100 stuks. vlug. vlug. vlug. vlug. vlug. KG. Marktl>erigten. Amsterdam, 27 April. Turwe op levering f 1 hooger; Nov. f 323. Rogge: Taganrog f 200 c. z. k. Op levering iels hooger, Mei f 186, 187, 188, Oet. f 193, 194, 195. 28 April. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f 323. Rogge ruim prijshoudend, Galatz f 200, Taganrog f '202, dito f 200, Petersb. f 190, jarige dito f 189, op levering prijshoudend, Mei f 188, 189, f 188, 187, Julij f 193, Oet. f 190, 195. Lijnzaad vast, Reval f 290 per 2040 KG. Raapolie per 100 KG. Vliegend f 40$, Mei f 29$, i, Sept./Dec. f 38$. {-. Lijnolie per 100 KG. Vliegend f 31 f, Mei f 31$, Junij/Aug. f 31$, 32, Sept./Dec. f 31|. Petroleum kalm zonder zaken van eeuig belang, loco f 13, Sept. f 13?, Sept./Dec. f 14 E. gehouden. Vette Runderen 1ste kw. f 1, 2de kw. 94 en 3de kw. 86 c. per KG. Melk- en Kalfkoeijen f 140 a 320. Nuchtere Kalveren f 3 n f 7. Schapen en Lamineren f 35 a 24. Vette Varkens 39 a 54 c. per KG. Biggen f 5 a 9. Alkmaar, 29 April. Vee. Koeijen f 344 vette Kalveren f 24 a 110. 17 nuchtere Kalveren f 4 Ji 13. 2 Schapen f 40 a 138 vette Varkens 44 a 58 c. per KG. magere Varkens f Hoorn, 20 April. 6 hectol. Tarwe f 11,2 hectol. Rogge f 8,14 hectol. Gerst f 7,50, 10 hectol. Haver f 6,Mosterd zaad f21,50, Karweizaad f 22,25, Boonen 42 hectol. bruine f 14, gele f 16,Paarden- f 8,Erwten: hectol. vale f heet. groene f 15,7 hectol. graauwe f 20,hectol. witte f 12,alles per hectol. 2401 KG. Kopboter f 1,10 a f 1,20 per KG. 13500 Kip-Eijeren f 3,a 3,25, 10000 Eend- Eijeren f 3,40 a beiden per 100 stuks. 25 Paarden f 60 a 250, 65 Koeijen f 200 a 280, 60 Kal veren f 4 a 22, 1200 Schapen f 25 a 38, 200 Lammeren f 14 a 18, 200 Varkens f 17 a 25, 15 Zeugen f 30 a 50, 500 Biggen f 6 a fll, Kippen f-,n-,Eenden f-,a-,alles per stuk. Rotterdam, 29 April. Tarwe: Jarige VI., Zw., Flakk. en Overm. f a nieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f 12,50 a 13,—mindere f 10,a 12,geringe f 8,75 a 9,75. Rogge. Vis. en Zw. f 8,30 a 8,70, Flakk., Overm. en Noordbr. f 7,50 a 8,40. Gerst: VI., Zw., Flakk. en Overm. Winter beste f 8,20 <t f 8,60, mindere f 7,20 a 8,10dito dito Zomer beste f 7,20 a f 7,50, mindere f 6,20 a 7,Haver: Dikke f 4,20 a f 5,70, Ordinaire f 3,a 5, Vlas. Op liet land werden vrjj belangrijke partijen omgezet tot goed vorige prijzen. Ter markt werden ongeveer 22,000 steen aan geboden, die slechts gedeeltelijk verkocht werden tot vaste prijzen. Schiedam, 29 April. Jenever f 15,25, Amst. proef f 16,50, Moutwijn f 10,per N. vat. Kampen, 27 April. Boter: Aangevoerd 773 vaten van 20 en 82 vaten van 10 KG., benevens 300 stukken van KG.; zij gold f 0,98 a 1,18 per KG. en f 20,a 23,per 20 KG. Stad en Ambt Vollenhoven, 27 April. Hooi: Uiterdijksch f 20 a 35 per 1000 KG. Ameide, 27 April. Hooi. f 12 a 13 per 500 KG. Londen, 29 April. 300 Runderen, 15000 Schapen en Lam meren, 100 Kalveren en Varkens. Prijzen: Runderen 6/4, Schapen 6/6, Kalveren 6/10 en Varkens 4/0 per steen. WeerMiie ffaarneminjeii te Heli er, (La Mee t.) d Windrigting Barometer Thermometer Toestand en mm. C. o van Kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. de zee. 28 12 nwtn. 0.7k. 767.3o|f 7.5 8.8 - 2.6 0.76 Vlak. 29 12 no. 0.2„ 763.17 f 3.3 10.6 - 0.9 0.82 30 8 notn. 0.5„ 755.08 - 4.9 12.3 f 2.5 0.94 30 12 otz. 0.3„ 754.33'- 5.6 14.0 f 2.4 0.83 Het GEMEENTEBESTUUR van DEN HELDER brengt, in voldoenii g aan het bepaalde bij art. 8 der wet van den 2 Junij IS75 (Staatsblad No. 95), ter kennis van het publiek, dat aan MOZES ABRAHAM IZAAKS en PHILIP ABRAHAM VLE8SING wonende te Texel, voorwaardelijke vergunning is verleend voor den tijd van zes maanden tot oprigting eener HUIDENZOUTËRIJ in liet Luis staande in de lstc Vroonstraat Wijk 1', No. 235, bij het kadaster bekend in Sectie A, No. 5691. Het Gemeentebestuur voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester, den 29 April 1878. C. BOON, Secretaris. WOENSDAG 1 MEI 1878: dooi' liet STlilJHOHCHEST van het Elke Heer Elke Dame Aanvang ten 8 ure. 0.49. - 0.25. 35jarige Echtvercenlging VAN RENS WAIBOER CORNELIA BRUINVIS. Anna Paulowna, 30 April 1878. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 35jarige Echt vereen! ging VAN GEORGE WILLEM JIMMINK ANTJE KLEES. Keinsmerbrug (gem. Zijpe), 30 April 1878. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 25Jnrigc Echtvcreenlging VAN D. D. BROMMER EN D. C. BROMMER—SMIT. Alkmaar, 30 April 1878. D. B. 25Jarlgc Echtvereeniging PIETER SMIT 1 83 KN 1 NEELTJE BUTTER. fe Hunne dankbare Kinderen. Wieringer waard, 1 Mei 1878. 25jnrlge Echtvereeniging VAN W. H. RASCH A. BOERZEN. Wieringen, 1 Mei 1878. Uit naam hunner tien dankbare Kinderen. Sdjnrige Echtvereeniging .3 VAN ég JAN LIGTHERT EN SI ETTA KRUIJER. 1 Schagen, 1 Mei 1878. Hunne dankbare Kinderen. Ondertrouwd KORS SARIS en DIRKJE SALM. Texel, 27 April 1878. Algemeene kennisgeving. Geboren: NANETTA DURINA CATHARINA, Dochter van W. WUIS en W. C. WUIS—KEIJSER. Burg (Texol), 27 April 1878. Bevallen van een welgeschapen Zoon C. G. SCHILDER -KLOOSTERHUIS. Nieuwediep, 30 April 1878.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3