beschermen. Met moeite werd de duiker gered, maar bij die redding vond men in dat net een vijftigtal lijken. Het waren de ongelukkigen, die na de aanvaring van boord waren gesprongen, vermoedelijk in de hoop, zich door zwemmen te redden en die, helaas! in het net, be stemd om het schip te beschermen, verstrikt en gevangen, den dood hadden gevonden. DultsoHlana. De Keizer blijft in beterschap toenemen; evenwel blijkt het, nu Z. M. dagelijks geruimen tijd het bed verlaat, dat het vele bloedverlies den Keizer zeer verzwakt heeft. Niettemin hoopt de Keizer nog vóór het einde van het Congres in staat te zijn om zijne leden te ontvangen. „Zum Mordversuch auf den Kaiser of uZur Attentdts- Untersuchung" luidt nog altijd een der rubrieken van de Duitsche bladen, en deze is voornamelijk opgevuld met bijzonderheden omtrent den toestand van den Keizer, van den moordenaar, van zijn tweede slagtoffer, omtrent arresta- tiën, voorzorgsmaatregelen enz. Aangaande den toestand van Nobiling (die den aanslag heeft gepleegd), wordt uit Berlijn aan de Weser-Zeitung gemeld, dat op Vrijdag namiddag voor het eerst zijn bezinning is teruggekeerd, zoodat hij toen vragen kon beantwoorden. Zaturdag daarop is hij verhoord en heeft toen o. a. meegedeeld, dat er een uitgebreid komplot bestaat, dat ten doel heeft het vermoorden des Keizers. Ik heb (zeide hij) het plan daartoe met verscheidene personen besproken, die het allen hebben goedgekeurd. Na een korte pauze liet hij daarop volgen: Ik heb mij aangeboden den anderen voor te gaan. Op de vraag of hij onder eede had beloofd de namen zijner medestanders geheim te houden, antwoordde hij Neen. Nadat het verhoor was afgeloopen, werd het beknopt gestelde proces-verbaal hem voorgelezen. Hij gaf hierop te kennen, dat de inhoud volkomen overeenkwam met zijne verklaringen en plaatste met vaste hand daaronder zijn naam: „Karei Nobiling.*: Toen hij het proces-verbaal had onderteekend, geraakte hij weder in bewusteloozen toestand. Dat men te Berlijn bevreesd is voor een nieuwe poging om in den staat van zaken een omwenteling te brengen door deze of gene onzinnige en heillooze daad, blijkt o. a. uit de omstandigheid, dat geen enkel soldaat van het garnizoen met de Pinksterdagen verlof heeft gehad. Op den eersten Pinksterdag gaf Prins Karl van Pruissen, op het slot Glinike, een diner, ter eere van Prins Hendrik der Nederlanden en den hertog van Connauglit, de verloofden van de Prinsessen Marie en Louise van Pruissen. Den tweeden Pinksterdag was er diner bij den Prins en de Prinses Frederik Karl. Jl. Zondag woedde te Frankfort aan den Oder een orkaan, vergezeld van regen en hagel, zooals men daarin jaren niet had beleefd*. Yele daken werden verwoest en zelfs de zwaarste zinken daken werden over de huizen, tot op grooten afstand, weggeslingerd. Lantaarns zijn omge waaid en boomen, van 3 voet middellijn, als zwavelstokken afgebroken of met de wortels uit den grond gerukt. In sommige straten stond het water een voet hoog en voort durend zijn nog werklieden bezig de straten op te ruimen. Zoover men weet, zijn geen persoonlijke onheilen te betreuren. De ex-Koning van Hannover, George V, dezer dagen te Parijs overleden, werd geboren den 27 Mei 1819 en volgde zijn vader, Koning Ernst, den 18 Nov. 1851 op. In junij 1860 werden zijn staten door Pruissische troepen bezet en 20 Sept. daaraanvolgende voor goed met Pruissen vereenigd. Hij laat een zoon en twee dochters na. Zwitserland. In het kanton Zurich heeft dezer dagen een zangersfeest plaats gehad, dat voor zeer velen treurige gevolgen heeft opgeleverd. Ruim honderd feestgenooten namelijk zijn op de terugreis, deels kort na hunne zamenkomst, ziek geworden. Er zijn er zelfs reeds eenigen overleden, terwijl er nog velen gevaarlijk ziek liggen. Naar de verklaring der geneeskundigen is de ziekte veroorzaakt door het gebruik van worst en gebraden vleesch, dat bij het feestmaal werd rondgediend. De gasten, die van deze schotels niets hebben genuttigd, zijn gezond gebleven. ENGELSCH-RUSSISCHE KWESTIE. Jl. Donderdag namiddag ten 2.20 ure werd te Berlijn op het dak van liet paleis van den rijkskanselier de vlag van het Duitsche Rijk geheschen, ter aankondiging van de opening van het Congres. De dien dag gehouden zitting was, naar men verneemt, uitsluitend gewijd uan formaliteiten, betreffende het voorzitterschap en het bureau. Maandag zullen de werkzaamheden een aanvang nemen. Des avonds was ter eere van de gevolmagtigden gala-diner ten hove; 1G0 gasten namen er aan deel, en tegen het einde van het maal bragt de Kroonprins, in de Fransche taal en onder het uiten van de beste wenschen voor een zegenrijken uitslag van het Congres, een toast uit op de souvereinen en regeringen welke daar zijn ver tegenwoordigd. De zittingen zullen gehouden worden om den anderen dag; van de discussiën en de besluiten zal niets worden medegedeeld aan het pnbliek. Dit Europeesch Congres is het negende in de 19de eeuw. Het eerste was dat van Amieus in 1801 en 1802; het sluiten van den vrede tusschen Frankrijk en Engeland, na een langdurigen oorlog, was er het gevolg van. In 1808 kwam het tweede te Erfurt bijeen. Zijne leden waren gekroonde hoofden en andere vorstenKeizer Napoleon, Keizer Alexander, de Koningen van Saksen, Beijeren, Wurtemberg en Westphalen (Jeröme), Grootvorst Constantijn en Prins Wilhelm van Pruissen waren daar tegenwoordig met de gevolmagtigden van andere mogendheden. Het leidde tot den vrede tusschen Frankrijk en Oostenrijk. Het Congres te Chatillon in 1814, door de geiilliëerden gehouden tijdens den veldtogt in Frankrijk, was het derde. In 1814 en 1815 zag Weenen binnen zijne muren het beroemde Congres vergaderd, dat het Europeesch grondgebied op nieuw regelde. Het vijfde Congres hield in 1818 zitting te Aken en loste nog eenige vraagstukken op, als uitvloeisels vun de besluiten van het voorafgegane. Frankrijk nam toen weder plaats onder de groote mogendheden. Te Troppau en later te Laibaoh werd in 1820 en 1821 het zesde Congres gehouden. Napels en Picmont waren er de onder werpen van behandeling. Het zevende Congres, in 1822, had Verona tot zetel en op zijne agenda stond Frankrijks gewapende tusscheukomst tegen de Spaun- sche omwenteling. De Krim-oorlog had het achtste Congres, in 1S5G, te Parijs tengevolge. De taak van het Congres in 1S78 te Berlijn is bekend. Eeue herinnering kan echter niet onnoodig geacht worden. Het heeft ten doel 1. te beraadslagen over de bepalingen van het vredcstractaat van San Stefano; 2. Ruslauds begeerlijkheid te matigen; 3. de overblijfselen van het Oltoraauische Rijk te beschermen 4. misschien Oostenrijks verlangen naar eene vergoeding in Bosnië en de Ilerzegowina te bedwingen; 5. de vernietiging van Rumanië legen te gaan, welk vorstendom bijna verpletterd is door zijn te magligen bondgenoot, die Bessarabië wegnemen en de moerassen van de Dobrudscba in de plaats er voor geven wil 6. Rusland en Engeland in de gelegenheid te stellen zich te ontwapenen, zonder aan hunne eer en waardigheid tekort te doen; en 7. den vrede van Europa te verzekeren door de Oostersclie kwestie op te lossen, als dit geschieden kan, of ze in de doos te stoppen, als zij onoplosbaar is. Voor de vierde maal in twee jnren zijn nu de diplomaten van Europa hijeen om vrede, rust en orde in en met het Oosten te bewerken. Den 14 Mei 1876 ontvingen de gezanten te Berlijn, bij Bismarek vergaderd, van hem afschrift van het. lusschen Oostenrijk en Rusland vastgestelde memorandum. In December 1876 werd de Conferentie te Konstantinopel gehouden en den 31 Manrt 1877 werd het Londensche protocol onderteekend. Vervolg Nieuwstijdingen. Men verneemt, dat de telegraafkabel van hier naar Texel, die sinds geruimen tijd defect is, waarschijnlijk door een nieuwen zal worden vervangen. Z. E. de minister van Marine, jhr. Wichers, is gisteren met de Frans Naerebout van Oostraahorn uaar Vlieland vertrokken. Behalve de reeds vermelde prijzen, op de veetentoonstelling te Parijs behaald, werden aan de Vereeniging Het Nederlandsch Rundvee-Stamboek toegekend eene mention trés Jionorable voor stieren en zes mentions trés honoralles voor koeijen. Het programma bepaalde, dat dezelfde inzender op hetzelfde noramer maar eeu prijs kan behalen. (N. lt. Crt.) De Bienoraat in den winkel aan den Burg te Texel schijnt, hoewel het weer nog niet bijzonder warm is geweest, spoedig gecon sumeerd te zijn; de annonce daarvan is althans na een paar dagen verdwenen. Vanwege de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Ilolland's Noorderkwartier wordt eerlang, gelijk reeds vroeger berigt is, een belangrijke wedstrijd met booibouwwerktuigen gehouden. De publieke wedstrijd zal plaats hebben op den 19 dezer te Hoorn, terwijl op den 17deu en 18(Ieu proeven zullen plaats hebben voor de leden der jury, afgevaardigden van Landbouwmaatschappijen en leden van de genoemde Vereeniging. Aangegeven zijn 23 maaimacliines, 21 panrdenhooiharken en 18 hooischudders, terwijl tevens een nieuw Araerikaansch hooi- bouwwerktuig, de hooilader, in werking zal worden gebragt. Deze wedstrijd valt zamen met de door dc Vereeniging voor volksver maken te Hoorn uitgeschreven bloemententoonstelling, die in den avond van den 19 Junij met een schoon vuurwerk wordt besloten. Gisteren werd voor het kantongeregt te Amsterdam behandeld het proces tegen den veehouder te Sloten en zijn knecht, die beschuldigd werden aan eenige honden de staarten te hebben afgehakt. De eisch tegen beiden ingesteld is: vijf dagen celstraf, f 25 boete en de kosten. In de volgende week uitspraak. Naar aan de N. R. Crt. medegedeeld wordt; zou de Stoom vaartmaatschappij Zeeland voornemens zijn, na de opening van den spoorweg AmsterdamIJmuiden, een dienst te openeu tusschen de hoofdstad en Queensborough. De heer Dassie, die in zijn circus te Deventer gedurende de kermis een reeks voorstellingen heeft gegeven, reed jl. Woensdag met een wagen met muziekanten, die daarop muziekstukkeu uit voerden, door de stad, waaraan een sierlijk uitgedoschte pony voor afging. Aan de hoeken der straten hield hij stil en riep hij uit, dat hij 's avonds een afscheidsvoorstelling zou geven, waarbij, zonder verhooging van entree, een tombola zou gehouden worden, waaraan allen zouden deelnemen en welke tombola zou bestaan uit 5 prijzen, waarvan de voornaamste zouden zijn een gezadelde pony en een zilveren horologie. Na afloop der voorstelling werd de tombola gehouden. De hoofdprijzen werden toevallig gewonnen door de vrouw eu de dochter van den schipper vnn den heer Dassie, terwijl de 3 andere prijzen (eenige nietigheden) aan drie andere personen tc beurt vielen. De heer Dassie kocht in tegenwoordigheid van het publiek de pony van de vrouw voor f 50 terug, welke hem toen f 2.50 voor zijn knecht ter hand stelde. De wrevel van het publiek was over den toevalligen uitslag van de gehouden tombola zeer groot. Te Ammerstol beeft eene vrouw haar 2$jarig natuurlijk kind zoodanig mishandeld, dat het spoedig is overleden. De politie heeft haar gearresteerd. In de Zuiderhaven te Harlingen ligt het schip Frisia, van de firma Hubert Jans en Co., dat op zijn terugtogt van Amerika getuige is geweest van de ramp, den Grosser Kurfiirst overkomen. De Grosser Kurfiirst had voor de Frisia moeten wijken, en de equipage zag, hoe slechts enkele minuten daarna, de Grosser Kur fiirst door de aanvaring in hunne onmiddelijke nabijheid zonk. De verwarring en ontsteltenis waren zóó groot, dat men in de eerste oogetiblikken niet wist wat te doen, toen men die menigte menscheii met den dood in zee zag worstelen. De equipage zegt, dat niemand zich een denkbeeld kan vormen van het hartverscheurende toonecl, waarvan zij getuige is geweest. Eeu landbouwer te Monthois (departement der Ardennen), wiens graan verleden jaar verhagcld was, herinnerde zich, dat zijn vader in dergelijke omstandigheden zijn graan maaide en eenvoudig den grond omspitte zonder te zaaijen. Het volgende jaar had hij op dit veld een prachtigen oogst gewonnen. De zoon volgde het voorbeeld van zijn vader en met denzelfden goeden uitslag. Iedereen, zegt de Courrier de Vouziers, die het bovenstaande mededeelt, kan thans op zijn veld het prachtige graan bezigtigen, dat ten minste ééne maand vroeger zal kunnen geoogst worden dan het graan op andere velden. De haven van llull, die, bij gebrek aan de voorgeschreven landingsplaats, sinds geruimen tijd voor den invoer van buiten- landsch vee gesloten was, zal, naar men verwacht, binnenkort daarvoor weder opengesteld worden. De Dokmaatschappij aldaar heeft namelijk aangeboden eene landingsplaats binnen enkele weken in gereedheid te brengen. De Amerikaansche bladen deelen uitvoerige bijzonderheden mede omtrent eene te New-Albany, in Indiana, plaats gehad heb bende teregtstellïng, die door de zing-manie van den veroordeelde geruimen tijd werd vertraagd. De toeloop van nieuwsgierigen was zóó groot, dat zij ongeveer 3 acres land bezet haddendrie geeste lijken, twee zwarten en een blanke, stonden den veroordeelde Charles Fontains bij, die, zocdra de geestelijke Ilawk een gebed had gedaan, de hymne „Heer ontferm u!" begon te zingen. Toen hij hiermede gereed was, hief hij, zonder een oogenblik pauze, het gezang aan: „Ik wandel aan de oevers van den Jordaan!" Na de laatste strophe maakten de priesters eene beweging om zich te verwijderen, doch de veroordeelde verzocht hun dringend nog eenige oogenblikken tc blijven, om nog bet lied: „Duister was de nacht en koud was de aarde!" te hooren zingen. Na afloop daar van had een zeldzaam tooueel plaats. Ongeveer een honderdtal toeschouwers drong de trappen van het schavot op eu defileerden langs den veroordeelde, waarbij ieder hem de hand drukte en eenige woorden tot hem rigtte. Fontains prees openlijk den sheriff van New-Albany, die hem, zeide hij, met de meeste welwillendheid had behandeld, zoodat de tijd, dien hij in de gevangenis had doorgebragt, de genoegelijkste van zijn leven was geweest. Hierna drukte de sheriff op eene veer en weinige oogenblikken later had de delinquent zijn leven geëindigd. De kaashandel van Amerika. De Vereenigde Staten van Amerika voeren jaarlijks 184 millioen pond kaas uit. Die uitvoer neemt nog voortdureud toe. Ncw-York eu Ohio hebben de grootste kaasdistricten: zij leveren 72£ millioen pond op de Engelsche markt. Vermout en Massachuscts leverden 131 millioen pond, de andere Staten de rest. De Amerikanen doen hun best, om aan hunne kaas de duurzaamheid en deugdelijkheid te verschaffen, die aan de beste uit Europa eigen zijn. De Amerikaansche kaas wordt zoodoende een krachtige concurrent voor de Europesche. Leden van de New- Yorker landbouwmaatsehappij hebben de Engelsche veemarkten en beroemde veekudden in Engeland bezocht eu onderzocht, ten einde beter melkgevende runderen naar Amerika over te brengen, en bepaaldelijk dezulke, die voor bodem en klimaat in Amerika het best geschikt zijn. Men besloot de Berkshire- en Cheshïre farmers te volgen en Ayrsliire en Shorthorns met het Alderney- en het Ierseyras te kruisen. Als regel wordt gesteld, dat eene koe, om ingevoerd te kunnen worden, 6 tot 7 honderd pond kaas moet leveren. De Amerikaansche kaas is sveek, vet en zoet van smaak. De vetheid is daarbij een hoofdzaak. In Europa is zeer veel magere kaas, zoodat het overgroot gehalte aan kaasstof door boter met brood verbeterd moet worden bij het gebruik. De kaas eu boter wordt uit New-York in kisten (ijskasten) naar Europa verzonden. betreffende ie StooiuyaartinaatscffappiJ Nederlaud. Prins Hendrik. 20 April van hier vertr., 29 Mei te Batavia aaug. Celebes11 Mei van hier vertrokk.31 Mei van Suez vertr. Kon.derNederl13 Junij van Napels naar Batavia vertrokken. Madura 5 Junij van Penang vertrokken. ConradS Junij van Batavia vertrokken. PrinsesAmalia. 11 Mei alhier aangekomen, vertrekt 22 Junij. Prinsv. Oranje. 6 Junij alhier aangekomen, vertrekt 13 Julij. BurgerH)l5.e Stand. Gemeente HELDER. Van Donderdag tot Zaturdag. ONDERTROUWD: B. van Praag, koopman en M. Werkendam. J. P. Krijnen,. schipper en A. Duinker. GETROUWD: C. Wagemakeren N. Koning. BEVALLEN: E. Simons, geb. Blitz, D. P. Barten, geb. Stokebrand, Z. C. Bakker, geb. Sluit, D. OVERLEDEN: C. Suiker, 38 jaren. E. I). Harms, 52 jaren. R. J. E. Bot, 2 maanden. Gemeente ZUIDSCHARWOUDE. Van 1 tot 31 Mei. GETROUWD: P. Kist, jongman en G. Klehneer, jongedochter. S. Zeeman, jongman en D. de Wit, jongedochter. J. Borst, jongman en G. de Boer, weduwe A. van Twuijver. J. de Ruiter, jongman eu A. Dekker, jongedochter. J, van Sehagen, jongman en M. Broersen, jongedochter. C. Druijven, jongman en A. Goudsblom, jongedochter. K. Komen, jongman en A. Woltering, jongedochter. G. Glas, jongman en N. Kist, jongedochter. II. Bet, jongman en T. Trompetter, jongedochter. G. Koopman, jongman en J. Oudhuis, jongedochter. P. Heneweer, jongman en T. Rutsen, jongedochter. GEBOREN: Antje, dochter van Arie Otto en Ilendrikje Kaas. Maartje, dochter van Jan Rol en Grietje Vredenburg. Comelis, zoon van Klaas Heneweer en Grietje Blom. Pieter, zoon van Klaas Luijijcs en Maartje Diepsmeer. Martin us, zoon van Anthonie Beemsterboer en Sijtje Wahlon. Guurlje, dochter van Jan Huigen en Jolianna Maria Fe lires. Geertje, dochter van Maarten Kansen en Grietje Keppel. OVERLEDENLourentius. 7 weken, zoon van Pieter Buur en Dieuwertje Poland. Arie, 2 jaren en Pieter, 7 maanden, zoons van Klaas de Boer en Maartje Ootjers. Petrus, 6 maanden, -zoon van Albertus Josephus van Straalen en Trijntje Bekker: Antje, 13 jaren, dochter van Arie Bakker en Maartje Hes. Arijaantje, 9 maanden, dochter van Willem de Boer en Neeltje de Geus. Jan, 9 maanden, zoon van Teunis Groot eu Neeltje Kuiper. Marinehaven Nieuwediep. zeilklaar liggende en vertrokken schepen groote vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 20 April. 14 Junij. Voorlichter.A.deWilligen. Bat.vinCardiffi. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- of binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. I.ading. Cargadoor. Hecmse. W. W. Visser. Sundswall. Hout. v. Vliet Co. Argo. A. Nielsen. Stokvick. Amons Co. Libra. H. Jorgensen. Borgo. Renovation. M. A. Hill. Newcastle. Steenk. v. Gijn Co. feêrMip Waaniemiien te Heiier, landsteel.) 3 l-s Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 14 12 ntw. 0.5k. 759.30 - 2.1 12.7 - 3.6 0.61 Slecht. 15 8 n. 5„ 766.85 - 4.6 11.9 - 2.8 0.70 weingolv 15 12 ntw. 6„ 756.44 - 5.0 11.8 - 4.6 0.75 Weersgesteldheid: 14 Junij 12 u. Ligtbewolkt, koel, mooi. 15 Junij 8 u. Digtbewolkt, winderig, koel. 15 Junij 12 u. Idem. Haven van IJmuiden. Binnengekomen: 13 Junij. Isola, Bismonde, New-York; Cosmopolitau, st., Londen; Echo, st., Newcastle. 14 Junij. Ondine, st., Dantzig; Norden, st., Koningsbergen; Frederick Suowdon, st.. Newcastle; Betty Sauber, st., Kroonstadt; Batavia, Mink, Riga; Enigheden, Grundt, Noorwegen. Vertrokken 13 Junij. Mcdea, st., Kopenhagen. 14 Junij. Jeraïnn, Andersen, Arcliangel; Vrijheid, Remmers, Macassar; Vesta, st., Bordeaux; Chambtze, st., Engeland; Libar, Jorgenson, Borga. 297ste Staats-Loterlj TWEEDE KLASSE. Derde lijst: No. 7474 f 200. MarütTDeristen. Amsterdam, 13 Junij. Tarwe op levering iets lager; Nov. f 291- Rogge op levering lager verkocht; Oct. f179, 178, 177, 1 70,175- Koolzaad f 1 hooger: Oct. f 403. Raapolie Najaat f 38 r Mei f 39L Petroleum zeer stil; loco f 13 E Najaar f 14 E. gehouden. 14 Julij. Tarwe op levering onveranderd; Nov. f 291. Rogge flaauw; Pruissische f 185; Petersb. f 175; grove Amerikaansche f 200 van boord. Op levering lager verkocht; Oct. f 174, 173, f 174, 175, 174, 173. Koolzaad f 3 lager; Oct. f 400. Raapolie per 100 KG.: Vlieg, f 39*Sepl./Dcc. f 38$, 3; Mei f 391. Lijnolie per 100 KG.: Vlieg, f 31|; Julij/Aug. f 31 -§Sept./Dec. f 30?; Jan./Mei f 30 J. Petroleum met goeden handel in loco tot f 12f; levering onveranderd; zonder zaken. Hoorn, 13 Junij. Kaas. Aangevoerd 431 stapels, wegende 125915 KG. Hoogste prijs f 30.- Enkhuizen, 12 Junij. Kaas. Aangevoerd 37 stapels, wegende 11529 KG. Hoogste prijs f 29,50, laagste prijs fper 50 KG. Mosterdzaad f 20,a f 21,per hectol. Karweizaad f 21, a f blaauw Maaiiz. <12 a 13,per 50 KG. Graauwe Erwten f a Vale Erwten f a Bruine Boonen f a Kanariezaad f per 1IL. Medemblik, 12 Junij. Kaas. Aangevoerd 68 stapels: prijs f 29,a per 50 KG. Boter f 1,46 per KG. Kip-Eijeren f 8,50, Eend-Eijeren f 4,20 per 100 stuks. Leiden, 14 Junij. Vee. Aanvoeren en bestcede prijzen: 2 Stieren f 110 a 190, Ossen f a 20 Melkkoeijeu f 220 a f 285, 4 Kalfkoeijen f 225 a 290, 25 vare Koeijen f 130 a f 245, 70 Vette Koeijen f 235 a 330, 6 Graskalveren f 44 a f 68. 80 vette Kalveren f 38 a 70, 71 nuchtere Kalveren f 5 a 20, 420 vette Schapen f 36 a f 40, 722 Weide Schapen f 27 a 33, 2155 Lammeren f 10 a f 18, 36 magere Varkens f 13 a f 36, 158 Biggen f 5,a 12, Delft, 13 Junij. Boter, f 52 a 61,naar kwaliteit. Dordrecht, 13 Junij. Tarwe: Nieuwe Zw., VI. en Overm. f 11,20 a 12,50, ordinaire f 9,70 a 10,20, geringe en blaauwe f 8,a 8,80, Zomer- f 8,a 9,30. Rogge: Nieuwe Zw. en VI. f 7,70 a 8,10, Overm. f 7,30 a 7,80. Gerst: Zw. en VI. Winter zakiYi. f 7,30 a 8,gest. f 7,90 a 8,20, Overm. en Flakk. f7, a f 7,80, Zw. en VI. Zomer zakm. f 7,a 7,30, gest. f 7,30 a f 7,50, Overm. en Flakk. f 7,a 7,20. Spelt: f 4,50 a 5, Haver: Nieuwe Inl. Voer f 3,40 a 3,80, dito Dikke f4,a 5, Schiedam, 14 Junij. Jenever f 15,Amst. proef f 16,25, Moutwijn f 9,50 per N. vat. Zwolle, 13 Junij. Op de markt waren 580 en op de stallen p. m. 250 stuks Vee. Vette Koeijen en Ossen f 225 a 340, vette Stieren f 195 a 290, neurende Koeijen f 150 a 240, versehgekalfde Koeijen f 170 a 220, zomerkalvende Koeijen f 145 a 200, guste Koeijen f 175 a 210, neurende Vaarzen f 140 a 215, guste Vaarzen f130 a f 190, Pinken f 70 a 120, Weide-Ossen f 140 a 180, vette Kalveren f 50 a 75, Fokkalveren f 24 a 55, nuchtere Kalveren f 7 a 10, Schapen f 24 a 44, Lammeren f 7 a 22. Aangevoerd 125 wagens Varkens, magere Varkens f 19 a 38, vette Varkens 45 a 50 c. per KG. en p. ïu. 800 Biggen, 6weekschef4,a 5,50 lOweeksche f 7 a 11. Op de markt was bij een ruimere aanvoer dan vorige weken, de handel in melk- en drachtige runderen, hoewel tegen veel lagere prijzen, lusteloos, zoodat er weinig in omzet is geworden. Eerste kwaliteit vet vee, dat thans schaarsch is, vond tegen hooge prijzen veel koopers. Zwollerkerspel, 13 Junij. Vee. Vette Koeijen f 250 a 360, neurende dito f 180 a 250, versehgekalfde dito f 160 a 240, zomer kalvende f a guste- of spoelingkoeijen f 150 a 180, vette Stieren f 190 a 300, dito Ossen f 240 a 320, neurende Vaarzen f a dito Schotten f 160 a 230, jarige Pinken f 90 a 130, nuchtere Kalveren f 6,a 7,50, gras dito f 25 a 45 per stuk, vette Varkens 45 a 50 c per KG. De stalhandel was deze week bijzonder druk, vooral iu gezocht Vee voor België en Frankrijk. Het minder gezochte, zooals vet Vee, Fokkalveren en neurend Vee, onderging eenige daling. Mastenbroek, 13 Junij. Hooi. Buitenveldsch f 14,a 15, en Binnenveldsch f 12,a 13,per 500 KG. Dokkum, 12 Junij. Aanvoer en handel zonder beteekenis. Meppel, 13 Junij. Vette Varkens 4-2 a 50 c. per KG., magere dito f 25 a 40, drnglige dito f a Biggen f 8 a 15, Friesche Schapen f 12 a 25, nuchtere Kalveren f 3 a 6. Londen, 13 Junij. 900 Runderen, 8000 Schapen en Lam meren, Kalveren en Varkens. Prijzen: Runderen 6/0, Schapen G/4, Kalvereu 6/8 en Varkens 4/10 per steen. ALKMAARSCHE MARKT VAN GISTEREN. 17 per mud 8 m.Tanve f 8,al], 4 m.Roggc - 7,50a m.Gerst - 6,a 6,50 (Chev.) - a 6 m.Haver - 4,a 4,50 m.Paardenb. - a 9 m.Br.Boonen -14,50a m.Kanariezaad - a 1 m.Mosterdz.(r)- a BI- (g)" m.Bl.Maanz. - a m.Koolzaad - a per 50 KG. 6 m.Karweizaad f 20,a per mud m.Grn.Erwtei) - 18,a 0 m.Graauwe,, - 24,a m.Vale - a m. Witte -13,a 667 stap. Kaas, weg. 155321 KG. per 50 KG. Kleine Hooi f ,Gras f29,50 Commissie„ - - 32, Middelb. - - 32, Laagste prijs f 17, ALKMAARSCIIE MARKT VAN HEDEN. per stuk 17 Paardenb.'tj. f 95,-a475,- Veulen - a 17 Koeijen -170,a225,- 26 Nucht.Kalv. - 5,a26, 65 Schapen - 19,a28, per stuk 98 Lammeren f 7,al8, 113 Mag. Varkens - 10,al5, 197 Bigg.ben.10w.- 3,a 7, 6 Bokk.&Geiten - 4,a 7,— Boter f 0,75 a 0,85 per 0.630KG*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3