GRAND CAFÉ CONCERT. Entrée vrij. Entrée vrij. 1ste kl. G. Kruys; tot luit. ter zee lsle kl., den luit. ter zee 2de kl. J. L. M. van Gorkum. De luit. ter zee 1ste kl. II. Bernelot Moens, dienende aan boord van het schroefstoomsehip van Galen, wordt met den 11 dezer op non-activiteit gesteld. De off. van gez. 2de kl. bij de zecmagt A. E. van Nugteren is, op zijn verzoek, eervol uit de zeedienst outslagen. De off. van gez. 2de kl. bij de zeeinagt M. Stecnsma, arts, is bevorderd tot off. van gez. 1ste kl. Tot 2den luit. zijn o. a. benoemd: bij het 2de reg. vesl.-art., de sergeant E. M. C. Baak van het 1ste reg.bij het 3de reg. inf., de sergeant W. Yervoorn van het 7de reg.; bij het 7de reg., de sergeanten J. F. Yethake en F. van der Breggen van het 6de en A. Collard van het 8ste reg.: bij het Iste reg. vcst.-art., de kadetten van de Kon. Mil. Academie A. C. van Altena, I. Fran- qois, A. van Doorninck en C. J. Ludolph. Staten-Generaal. Tweede Einmcr. Zitting van Maandag 8 Julij. liet onderwijsdebat werd voort gezet over art. 33 en het amendement van den heer de Jonge om het woord «christelijke" deugden weg te laten. De voorsteller, de heeren Mackay, Barge en van licijdenrijck verdedigden het amen dement in het belang der waarheid. De heer Saaymans Vader kon er niet vóór stemmen met het oog op de beteckenis van het woord in de wet van 1857. Ook de heeren Godefroi en Borgesius bestreden het amendement, óók ter wille van de gevolgen. Morgen is de minister aan het woord. Een zeer uitvoerig voorloopig verslag der Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging van het crimineel wetboek voor het krijgsvolk le lande en tot wijziging van het reglement op de krijgstucht is rondgedeeld. De meerderheid van hen, die aan 't onderzoek deel namen, gaf te kennen, dat zij zich om practisehe redenen wel met deze voordragt zou kunnen verecnigeu, vooral ook omdat de afschaf fing der lijfstraffen urgent is. Die afschaffing achtte men het zwaartepunt der voordragt, omdat eene afdoende en duurzame ver betering van het personeel der zeemagt niet te verwachten is, zoolang de lijfstraffen blijven bestaan. Die mceuing vond echter bij andere leden geene instemming. Bij de Kamer is gisteren ingekomen een ontwerp tot vaststelling van bijzondere bepalingen tot beteugeling van longziekte onder het rundvee in bepaalde deelen des lands. Dit ontwerp heeft vooral het oog op het spoelingdistrict in Zuidholland, maar is natuurlijk van algemeenen aard. Het rundvee in de aan te wijzen streek zal worden ingeënt en van een merkteeken voorzien. Het vervoer van slaglvee geschiedt onder de noodige voorzorgen ter voorkoming van mogelijke besmetting, liet beginsel, dat vee, dat door verpligte inënting sterft, schade vergoeding erlange, wordt in de wet aangenomen. Bij de Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verhooging der loopende Staatsspoorweg-begrooting met f 70,000, tot herstel van schade, door overstrooming in 1876 toegebragt aan de werken der Staatsspoorwegen; f 90,000 tol betaling der kosten voor verschillende in dit jaar opgeleverde werken; f 240,000 tot het leggen van een tweede spoor tusschen Boxtel en Eindhoven en in verband daarmede tot uitbreiding van eenige stations-inrigtingen op die lijn; f200,000 ten behoeve van de onteigening der lijn ZwolleAlmelo, waarvoor het op de vorige begrooting uitgetrokken bedrag van dezelfde som zoo goed als ongebruikt moest blijven, waardoor de onteigening in 1 dit jaar eene veel hoogere uitgaaf vordert dan waarop bij de zamen- 8telling der loopende begrooting is gerekend. Eelgië. Jl. Donderdag is eindelijk, indien de Indépendance dit maal goed is ingelicht, de eerste Belgische duif, welke aan den grooten wedstrijd van Rome (23 Junij) heeft deel genomen, te Brussel teruggekomen. Het dier is zes jaar oud en behoort te Anderleclit tehuis, welks inwoners den eigenaar eene groote ovatie gebragt en zelfs op het groote plein een volksbal aangelegd hebben. De heeren Rey, de eigenaars der duif, hebben den schilder Taelemans opge dragen, het portret van de Petit Creil, zoo heet het dier, te vervaardigen. - Te Verviers is de tijding, dat de prijs van 2000 fr. behaald was, aan de talrijke liefhebbers aldaar met kanonschoten verkondigd. FranKrij K. Jl. Zondag had, bij wijze van nafeest op het groote feest van den 30 Junij, in het vijftiende arrondissement van Parijs een wedren van ezels en ezelinnen plaats, doch een wedren met hindernissen, als: kantelende planken, gespannen touwen, enz. De afstand was van 2000 meters; de prijzen bedroegen 500 fr. Een dame te Parijs had dezer dagen van haar bloed verwanten eenige mandjes abrikozen ten geschenke gekregen, welke zij confijtte. Haar ójarig zoontje had een groote hoeveelheid pitten bijeengezameld en terwijl zijn moeder afwezig was, kraakte hij ze en at ze op. Toen de moeder thuis kwam -vond zij haar kind in hevige stuipen en weldra overleed het knaapje, ondanks de terstond ingeroepen geneeskundige hulp. Abrikozen-pitten bevatten blaauwzuur; bij groote hoeveel heden gebruikt, zijn zij doodelijk. liet Théatre Fran9ais is er op uit, om de claque af te schaffen. In Mei jl. is het begonnen eenige proeven te nemen met die hedendaagsche „nieuwigheid." In hoever de eerste schouwburg van Parijs slagen zal in zijne poging, moet de toekomst leeren. Zooveel is zeker, dat de kunste naars van den beroemden schouwburg thans eiken avond spelen 'voor een opgetogen publiek, welks toejuichingen niet hun oorsprong vinden in het voorbeeld van huurlingen. De claque is in Frankrijk een tot in de fijnste bijzon derheden georganiseerde instelling. Zij heeft hare chefs en hare onder-chefs. In den regel heeft een chef een half dozijn betaalde onderchefs in zijne dienst, die de kern zijn van zijn staf. Het hoofdkwartier is in den regel een wijnhuis, en dóar worden de recruten aangeworven door het aanbod van een toegangskaartje tot een goedkooper prijs dan aan het schouwburg-bureau. Als er een uitlok kend stuk gespeeld wordt, zijn er altoos menschen in overvloed te vinden, die voor een kaartje beneden het tarief dapper in de handen willen klappen, en bij voor stellingen, die veel publiek trekken, gelijk het geval is bij de opvoering van stukken van Dumas, Augier of Sardou, weet de claque zelfs hare kaartjes voor een hoogen prijs aan den man te brengen. Zoo heeft de chef der claque bij de eerste voorstellingen van Sardou's Rabayas koopers gevonden, die hem dolgraag 20 francs voor eene middelmatige plaats betaalden, en hij moet, toen een hoop gelds verdiend hebben; maar gevallen van dien aard zijn uitzonderingen. Iemand, die voor een prijsje een kaartje van de claque koopt, moet dat is eene eerezaak in de handen klappen, zoodra de chef het sein er toe geeft. Blijft hij in gebreke dit te doen, dan geeft hem een der onder-chefs een stootje, en later, tusschen de bedrijven, wordt hij terdeeg aangesproken. Er zijn momenten, dat de claqueur zoowel gebruik moet maken van de vuist als van de vlakke hand en er zijn voorbeelden, dat een claqueur, bij een kabaal of bij tegenstand van het publiek, zich zoo dapper geweerd heeft, dat zijn neus aan het bloeden is geraakt. Doch over het algemeen kan in het leven van een chef der claque het zoet wel opwegen tegen het bitter, en de meesten kunnen na eenige jaren zich met een aardig kapitaaltje terugtrekken. Men verhaalt van één hunner, dat hij, na 20 jaren zijn rumoerig beroep vervuld te hebben, millionair geworden is, een buitengoed heeft gekocht en vervolgens als officieel candidaat van het keizerrijk eene plaats heeft gekregen in het Wetgevend Ligchaam. Die man, nadat hij goede en slechte acteurs had toegejuicht, besloot waardiglijk zijne loopbaan met het onvoorwaardelijk toejuichen van goede en slechte ministers, en Rouher, die zoo goed de staat kundige claque wist te organiseeren, had alle reden om over dien man opperbest tevreden te zijn. In de Fransche bladen komt thans een berigt voor, dat eenige sensatie maakt. Pruissen zou van Marokko hebben aangekocht de haven, de stad en het plateau van Adjerud. Adjerud nu ligt nabij de grens van Algerië en in de onmiddellijke nabijheid der Frar.sche kolonie, waarvan het slechts door het riviertje de Kirs gescheiden is. De Gaulois, die den aankoop als zeker meldt, voegt er bij, dat het plateau voldoende ruimte biedt voor een stad van 40 iï 50,000 zielen en dat het gemakkelijk een geduchte versterking kan ondergaan. De Temps spreekt nog slechts onder groote reserve over deze aangelegenheid. Engeland.. De Daily Telegraph verneemt, dat lord Bcaconsfield gisteren in de zitting van het Congres zou mededeelen, dat Koningin Victoria een defensief verbond sloot met den Sultan, hetwelk gebaseerd is op dc stipte handhaving der integriteit van het Aziatisch Rijk der Porte. Krachtens dit verbond wordt de integriteit van het Turksche Rijk in Klein-Azië tegen eiken aanval beschermd door de ge- heele magt en de hulpbronnen van het Britsche Rijk. Daartegenover verleent de Sultan aan Engeland het regt het eiland Cyprus te bezetten. Die bezetting zal onmid dellijk plaats hebben en waarschijnlijk geschieden door de Indische troepen, welke zich op Malta bevinden. En zoo eindigde, zegt het Illb., de oplossing van het Oostersche vraagstuk tot genoegen van alle betrokken partijen. Men zal misschien zeggenuitgezonderd de Sultan. Maar dan vergeet men toch, dat a-oor hem het sluiten van den vrede eene geheel andere beteekenis heeft, dan voor menig ander. Thans voordurende onrust, leêge schatkist, geen geld zelfs om bakkers en slagers van den harem te betalen, aanhoudend levensgevaar, telkens gemaal over nieuwe ministers. Als de vrede aan dit alles een einde maakt en weder eenige oogenschijnlijk vette jaren doet terugkeeren, waarom zouden dan een Sultan en zijne paclians niet tevreden zijn? De eenigen, die men zou kunnen beklagen zijn de Muzelmannen, Christenen en Joden, die zijne onder danen zullen blijven; ze zullen denkelijk nn nog iets korter worden geschoren. DuitsoMancl. Als een bewijs van het toenemend herstel ook van de krachten en de opgewektheid van Keizer Wilhelm meldt men het feit, dat hij jl. Vrijdag weder voor het eerst zich in zijn uniform kleedde. Het Ivarlsbadar Badeblatt schrijft: „Niet weinig vrolijkheid verwekte jl. Maandag in onze stad een vijftig tal gekleurde gezigten, wier bezitters meestal tot de arbeidende klasse behoorden. Naar wij vernemen, waren deze afkomstig van de Zondag 11. opgevoerde opera „Indigo", waarbij een met aniline vermengde kleurstof was gebruikt, zoodat de arme slagtoffers, in weerwil van al hun wasschen en wrijven, ook bij dag als Indianen moeten rondloopen, tot de alles genezende tijd hen weder Europeanen doet worden." De befaamde Vera Sassulitsch, die den moordaanslag op generaal Trepoff pleegde, doch door de jury te Sint- Petersburg niet schuldig verklaard en derhalve door het geregtshof vrijgesproken, welk vonnis echter vernietigd werd, bevindt zich thans te Genève, alwaar jl. Dingsdag eenige uitgeweken Communisten en de redactie van het blad le Petit Lyonnais haar een banket aanboden. Roche- fort, een der dischgenooten, en twee redacteuren van genoemd blad stelden toasten op haar in en gewaagden van „de heldin, die de wereld in verbazing had gebragt," wier naam het vereenigingssymbool geworden was voor een geheel volk, dat haakt naar het oogenblik om het juk der dwingelandij af te werpen. De redenaarsverklaarden o. a., dat Frankrijk van aandoening sidderde bij hare pogingen; dat, naar men hoopte, zij eerlang als Ruslands bevrijdster zou worden uitgeroepen, enz. enz. Het feest, dat te Genève ter eere van Rousseau gevierd is, slaagde naar wensch. De stad was rijk met bloemen en vlaggen versierd. Het feest duurde drie dagen. Plet glanspunt was een optogt, waaraan meer dan 10,000 personen deelnamen. Bij het standbeeld van Rousseau hield de staatsraad Carteret eene redevoering. „De demo cratie," zeide hij, „de vrijheid, de verlichting eerden en vierden den denker. Veel was reeds in Rousseau's geest tot stand gekomen, maar veel bleef nog te doen over, en de Zwitsersche democratie verbond zich door dit feest, met dubbele kracht te arbeiden. Wat dit geslacht niet bereiken kon, zouden volgende geslachten zich verwerven, want Rousseau's denkbeelden waren onsterfelijk en zouden verwezenlijkt worden. Aan het feestmaal namen 1200 personen deel. Celebes23 Jisuij te Batavia aangekomen. Kon.derNederl. 8 J nlij van Sue/. naar Batavia vertrokken. PrimesArnalia. 4 ulij van Napels naar Batavia vertrokken. Madura 5 Julij van Napels naar hier vertrokken. Conrad7 .1 u 1 ij van Napels naar hier vertrokken. Prins Hendrilc. 29 Junij van Batavia naar hier vertrokken. Prins v. Oranje. 6 Junij alhier aangekomen, vertrekt 13 J ui ij. Weêrtoiiis Waarneiinpii le HelJsr, <LanisM) Uren. Windrigtiiïg en Kracht. Barometer min Thermometer C. bL li- Toestand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. - 0.9 - 3.0 - 1.4 - 0.6 7 8 9 9 12 12 8 12 w. 6k. mv. 4„ wtz. 1„ zw. 5 759.64 763.23 764.29 763 17 - 1.1 f 2.6 t 3.7 f 2.6 17.0 15.0 15.0 17.4 O.SO 0.71 0.75 0.80 weingolv n II Weersgesteldheid: 7 Julij 12 u. Ligtbewolkt, helder, mooi. 8 Julij 12 u. Ligtbewolkt, mooi. 9 Julij 8 u. Helder, ligtbewolkt, mooi. 9 Julij 12 u. Ligtbewolkt, mooi. Marinehaven. Nieuwediep. zeilklaar liggende en vertrokken schepen groote vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 6 Junij. Prins v.Oranje. BB.v.d.Sprenkel. Pad.enzviaSuez. binnengekomen schepen, bestemd henne lading in de buiten- op binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Thelis, st. E. Mileson. Newcastle. Steenk. Duink.&Gocdk. NewPelton.st. W.B.London. v. Gijn 8cCo. Holland. J. Wiersma. Ekenaess. Hout. v. "Vliet Sc Co. Soeskummeren. N. Larsen. Stindswall. Amons 8c Co. Houtvaart. M.E. Visser. Borgo. Irene. C. Olsen. Kötka. v. Vliet 8c Co. Ocean Mail. J.Jurgensen. Biga. Haven van IJmuiden. Binnengekomen: 6 Julij. A. D. Brookraan, Pettigreed, SoerabaijaMjoeiner, Berg, Kroonstad; Nord-America, Johnsen, Kötka; Klasina Ton ken b, Puis ter, ChrislianiaHypathia, Isaksen, Pensacola; Carolin i Premuda, Wessels, PhiladelphiaSea Crest, Bennet, New-York; Von Essen, st., Tagnnrog; De Kraan, Teensma, Kroonstad; Denmore, st., Aberdeen. 7 Julij. Petrel, st., Londen; Kestrel, st., Liverpool; Eddystone, st., Huil; Tiie Darnett, Scrivener, Rochester; Goede Verwachting, Bruijns, Ameland. 8 Julij. Rembrandt, st., Hamburg; Loreley, Miedbrodt, Riga; Tordenskjuld, Eilertsen, Memel; Bravo, Bohnestengel, Oostzee. Vertrokken 6 Julij. Drammen, st., Drammen, Vale, st., Stockholm Enropean, st., Huil; Acklam, st., Bilbao; Cosmopolitan, st., LondenGlasgow, st., Leith. 7 Julij. Medea, st., Hamburg. 8 Julij. IJmuiden, Oepkes, Samarang; Gezusters, de Boer, Suri name; J. II. Bowers, Harkness, Louise, Unger, beiden New-York; Victor, Fedde, Wyborg; Juhanna, Visser, Shields. 297ste StEtjntss-XjOteviJ. VIERDE KLASSE. Eerste lijst: No. 12847 f 25,000; No. 17893 f 1500; No. 490 en 2574 ieder f1000; No. 4657 f400; No. 7527, 15449 en 20981 ieder f 200; No. 590, 2007, 7799, 8381, 8403, 10840, 12235, 14G46, 15418 en 1G269 ieder f 100. 1'URMIÏRËNDHR MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 47 stuks Paarden. 209 Runderen; stug, prijshoudend. 72 vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per Kgr., vlug. 70 magere dito - 8,a 20,per stuk, vlug. 1427 Schapen, vlug, minder. 74 i, vette Varkens f 0,46 a 0,54 per Kgr,, vlug. 15 magere dito - 10,a 15,per stuk, matig. 180 Biggen - 2,a 5,matig. 336 stapels kleine Kaas, f 31,50 a per 50 KG. 3 middelbare dito, f a per 50 KG. Boter f 1,15 a 1,30 per KG. Kip-Eijeren f 3,25 a 3,75 per 100 stuks. Eend-Eijereu f 3,50 a per 100 stuks. Marlstberigten. Amsterdam, 6 Julij. Tarwe op levering onveranderdNov. f 194. Rogge op levering iets hooger; Oct. f 168, 169, 170. Koolzaad April f 414. Raapolie vast; Sept./üec. f 38f. 8 Julij. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f284. Rogge tot vorige prijzen met weinig handel, T.ig.inrog f 155 van boord, jarige Petersb. f 168, nieuwe dito f 164, op levering lager afgegeven, Oct. f 169, 168, 167. Koolzaad: Oct. f 403. Raapolie Vliegend f 40, Sept./Dee. f 33£, Mei f 39f. Lijnolie Vliegend f 32', Aug. f 32§, Sept./Dec. f 31$, I, Jan./Mei f 30Petroleum loco met f 12f E. betaald, Najaar f 12$ E. geboden en f131 E. gehouden. Vette Runderen 1ste kw. 90, 2de kw. 85 en 3de kvr. 80 c. per KG. Melk- en Knlfkoeijen f 130 a 290. Nuchtere Kalveren f 6 a 10. Schapen en Lammeren f 30 a 13. Vette Varkens 40 c. a 50 c. per KG. Biggen f 2.50 a 9. Alkmaar, 8 Julij. Vee. 1 Koeijenf275. 319 vette Kalveren f 32 a 90. 2 nuchtere Kalveren f 8 a 17. 1098 Schapen f 24 a 37. 141 vette Varkens 40 a 50 c. per KG. 30 magere Varkens f 12 a 16. Hoorn, 6 Julij. 6 hectol. Tarwe f 10,1 hectol. Rogge f 7,6 hectol. Gerst f 7,2 hectol. Haver f5,50, Mosterd zaad f 20,25, Karweiz.aad f 21,50, Boonen 2 hectol. bruine f 14, gele f Paarden- f -,Erwten: hectol. vale f heet. groene f hectol. graauwe f hectol. witte f alles per hectol. 1740 KG. Kopboter f 1,40 a f 1,50 per KG. 9700 Kip-Eijeren f 3,50 a -,Eend- Eijeren f -,a beiden per 100 stuks. 31 Paarden f 50 a 200, Koeijen f a —,12 Kal veren f 10 a 22, 50 Schapen f 24 a 34, Lammeren fa 40 Varkens f 13 a 25, 4 Zeugen f 30 a 55, Biggen fa Kippen f-,a -,Eenden f -,a-,alles per stuk. Rotterdam, 8 Julij. Tarwe: Jarige VI., Zw., Flakk. en Ovcrm. f anieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f 11,20 a 12,50, mindereAf 8,50 a 11,geringe f 7,50 a 8,20. Rogge. Vis. en Zw. f 7,90 a 8,30, Flakk., Overm. en Noordbr. 1 7,a 7,80. Gerst: VI., Zw., Flakk. en Ovenn. Winter beste f7.a f 7,50, mindere f -,a -,dito dito Zomer beste f 6,20 a f 7,mindere f a Haver: Dikke f 4,70 a f 5,90, Ordinaire f 4,u 5,20. Scliiodam, 8 Julij. Jenever f 14,25, Amst. proef f 15,50, Moutwijn f 8,75 per N. vat. Kampen, 8 Julij. Boter: Aangevoerd S33 vaten van 20 en 72 vaten van 10 KG., benevens 300 stukken van KG.; zij gold f 1,05 a 1,20 per KG. en f' 21,a 24.per 20 KG. Stad on Ambt Vollonhovon, 6 Julij. Hooi: Uiterdijksch f 20 a 32 per 1000 KG Ameide, 8 Julij. Hooi. f 12 a 13 per 500 KG. Thielt, 4 Julij. Vlas 3.60 a 5.70 fr. per 3 KG. Geeraardsborgen, 5 Julij. Vlas 1.35 fr. per KG Bergen, 5 Julij. Vlas 1.90 fr. per KG. Londen, S Julij. 3300 Bunderen, 13000 Schapen en L.m- meren, 100 Kalveren en 200 Varkens. Prijzen: Runderen 5/10, Schapen 6 6, Kalveren 6/8 en Varkens 4/0 per steen. Vervolg- Nieuwstijdingen. Men schrijft uit Terschelling: „Tot de volksvermakelijkheden, welke reeds sedert eenwen op den dag van St. Johannes, of in de week, waarin dat feest valt, te Terschelling gehouden werden, behoorden dit jaar een wedren en eene harddraverij. Gelijk bekend is, behoort het opkweeken van veulens hier tot de voor naamste bronnen van inkomsten voor de landbouwers en algemeen roemen de deskundigen de paardjes, welke dit eiland oplevert. Bij de laatste harddraverij, waaraan door 18 paarden werd deelgenomen, werd de prijs gewonnen door de roode bles van den heer A. T. Bakker, die zelf pikeur was; de eerste premie werd gewonnen door de zwarte bles van den heer P. P. Bakker, ook zelf pikeur, en de tweede door de gele bles van den heer II. Lodewijk, pikeur W. Lodewijk. Bij den wedren werd de prijs be haald door de roode bles van A. T. Bakker (zie boven), pikeur H. Oepkes; de eerste premie werd toegekend aan de gele bles van II. Lodewijk (zie boven) en de tweede premie werd gewonnen door de zwarte bles van den heer A. A. Bos, pikeur C. Bos." In de afgeloopen week had te Grootschermer het volgende ongeval plaats, dat treurige gevolgen na zich had kunnen sleepen. Het paard van een ingezetene aldaar, die uit rijden gegaan was, geraakte op holde ongelukkige viel uit het rijtuig, waarvan een rad over zijn borst wentelde, zoodat hij zware kwetsuren en hevige inwendige kneuzingen bekwam. Intusschen rende het paard steeds voort, totdat het een huis bereikte, den houten wand daarvan intrapte, en zoo in een kamer aankwam, alwaar het tot staan gebragt en gevat werd, na vrij aanzienlijke schade aangerigt te hebben. Een koek o )per bood jl. Maandag ter veemarkt te Amster dam een goed beest aan voor f 330. De slager bood f230. Dat dit dadelijk werd aangenomen, wekte bij den kooper achter docht. Overleg met den marktmeester en aangifte bij de politie. Aan deze zeide de verkooper Visser te heeten; aan den slager had hij den naam van Geelen opgegeven. Denkelijk (meende een schalk) omdat hij al aan de gele wagen dacht, toen men begon na te vragen. De koe blijkt onder Muiden gestolen te zijn en de verkooper wordt tot nader orde in verzekerde bewaring gehouden. Denzelfden dag dat in de vorige week te Amsterdam een persoon werd aangehouden als verdacht van betrokken in den diefstal der Russische obligatien, is een heer, die met eene dame in het Amstel-Hótel aldaar logeerde, plot seling vertrokken. Diezelfde heer werd den ochtend van dien dag, terwijl de later aangehouden persoon zich ten kantore van de firma D. en W. bevond, in de nabijheid gezien, inaar verwijderde zich ijlings, toen de ander ver gezeld van twee heeren (de inspecteurs van politie) uit dat kantoor kwam. Men vermoedt, dat ook de gast van het Amstel-IIótel bij de zaak betrokken was, en zich wei- ligt in het bezit bevond van een aantal der stukken. Reeds voor 14 dagen heeft men te Rotterdam beproefd ze te verkoopen. (N. Rott. Crt.) De Fransche veearts Moreau heeft bij de lijkopening van een aan dolheid omgekomen hond, terwijl hij aan de omstanders verzekerde, dat na den dood van het dier het speeksel niet meer besmettelijk is, de rug van een zijner handen hestreken met speeksel en slijm uit den bek van het dier. Ongeveer drie weken later stierf Moreau aan hondsdolheid. In prof. Krabbe's Tidsskrift for Veterinaerer 1877, 2de serie, 7de deel, 4de stuk, komt van den districts veearts Arup voor een „Berigt over eene reis in Duitschland, Oostenrijk en Nederland in den herfst van 1876." Daarin wordt o. a. de Rijks Veeartsenijschool te Utrecht met groote sympathie vermeld, en verklaard, „dat die inrigting weder het haar vroeger geschonken praedikaat verdient, van te zijn de best ingerigte en netste school die de schrijver gezien heeft Directeur SMIT, voorheen Kuroivsky. Slaande met een nette Tent op bet MOLENPLEIN. Erkentelijk voor het drukke bezoek gedurende de Kermis, zal HEDEN, DINGSDAG AVOND, tot finale sluiting de K1ÏTHÉK VEI IJ zijn. WOENSDAG AVOND optreden van het Gezelschap in het gewone lokaal „FLAMBRO HEAD," Bassingracht.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3