JOHN HOLDEN'S I0IIC MANNIKINS 61 PO! llfllTTEMÉATHE, J. SCHOUWBURG TIVOLI. - HELDER, HEDEN (DING8DAG) 1 OCTOBER en WOENSDAG 2 OCTOBER 1878, THE ORIGINAL Ifpsg! Prijsbillarten heden, ook een gedenkrol te leggen met de namen, de titels, de ridderorden en de toelagen van de bekwame mannen, die in het jaar onze» lleeren 1878 de vrucht van jarenlangen strijd en van millioenen bij millioenen schats moedwillig lieten bederven. Dan kunnen in volgende geslachten de vertellingen van Moeder de Gans en van Münchhauseu worden afgewisseld met de geschiedenis van de knappe Hollanilsche ingenieurs, die hun mooiste haven verstopten met liet zand, dat ze er eerst hadden uitgehaald, zooals kinderen met een theelepeltje water morsen uit het eene kopje in 't andere! Laat ons hopen dat de schuldigen, zoo ze al hun post blijven bekleeden, althans een publieke tuchtiging niet ontgaan. Wenschelijk ware het dat onze Amsterdamsche afgevaardigden te dien einde een motie van de Kamer uitlokten, daarbij gesteund door een krachtig adres uit den boezem der burgerij, hare verontwaardiging over het gepleegde schandaal uitsprekende. Of 't daartoe komen zal, betwijfel ik echter. Uitgenomen het Nieuws, met zijn Zondagsblad, is de Amsterdamsche pers geheel op de hand der Kanaalmaatschappij. Gelukkig houdt de gemeenteraad zich flinkde brief van B. en W. aan den Minister staat op pooten en herinnert aan de Amsterdamsche „Burgemëesteren" uit de dagen van ouds. De houding onzer Kamer van Koophandel is eenvoudig boneden critiek; misschien ligt de oorzaak in de toevallige omstan digheid dat volgens den Staatsalmanak (1878) zekere heer F. C. Quien haar vice-voorzitter en zekere heer C. F. Quien voorzitter van de commissarissen der Kanaalmaatschappij is. Toch hebben wij hier, ondank» het verschil in de voorletters, met één en denzelfden persoon te doen; onze oflicieëlc almanak schijnt slechts op die wijs te hebben willen waarschuwen dat de zaak eigenlijk niet in den haak was. Het debat, jl. Dondètdag avond in Burger plicht gevoerd, was degelijk en zaakrijk, al liep het op een magere conclusie uit. Maar ondertusschen hebben de heereu Bruinier en Henny zich op nieuw jegens de burgerij verdienstelijk gemaakt, en zullen hunne mededeelingen de gewenschte uitwerking niet missen. Vermakelijk is de suikerzoete lof aan hun adres in het Handelsblad (het officieuse orgaan van Jitta Co.): „de heeren verdienen zeker hulde voor hunne belangstelling.'' Wel zeker verdienen ze dat! 't Is maar jammer dat op dit wereldrond niet ieder zijn ver diende loon krijgt. En nu, amice, laat ons om storm bidden.... Storm van den morgen tot den avond; storm en vloed en al de nasleep van dien. Vroeger heette dat force majeure; nu is het in eens la force meilleure geworden. Vroeger werden de stormen uit gemaakt voor al wat leelijk was en kregen zij er de schuld van dat de Maatschappij nooit of nimmer op tijd gereed kon komen nu wordt de storm te hulp geroepen om haar knoeiwerk weg te blazen. Zoo kunnen de dingen verkeerenMaar: „de wind blaast waarheen hij wil" zegt de Schrift, en niet waarheen de heeren van de Kanaalmaatschappij hem willen laten blazen. t. t. AMSTELAAB. VisoniDerlsten. Gisteren vischten de schuiten achter de Gronden. De gemiddelde vangst was 6 a 10 groote en 50 a 80 kleine tongen, 10 a 15 roggen, 2 manden waiting, 2 manden kleine schollcljcs en een enkele schelvisch. Ook werden er 5 steuren aangebragt; één van ruim 200 pond bragt f 21.50 op. Tongen waren zeer duur; rog gold f 0.55 en kleine schol f 1.50. Heden zijn de schuiten weder niet naar zee. Engelanci. Woolwicli herkrijgt langzamerhand zijn gewoon voor komen; in de Theems zijn deze week geen lijken van de verongelukte boot Prinsess Alice meer gevonden en van de honderden, die bij den ramp het leven verloren, zijn er nog slechts 20 niet door vrienden of betrekkingen herkend. Het wrak wordt zorgvuldig bewaakt, daar het ijzer en wat er verder op voorhanden is in het begin nog al dieven lokte. Men heeft er ook fotografie van genomen en ver koopt die met de pendant, waarop de boot in al zijn pracht voorkomt, toen de Schah van Perzië er een togtje mede langs de Theems maakte. Tengevolge van het ongeluk moet onderstand verleend worden aan 130 alleenloopende mannen, aan 53 weduwnaars met 83 kinderen, aan 80 weezen, aan 22 weduwen met 65 kinderen en aan 7 weduwen zonder kinderen. Er is tot nog toe 29000 pd. st. voor hen bijeengebragt. Toen de Engelsche militairen, deel uitmakende van het geleide van den gezant sir Neille Chamberlain, de grenzen van Afghanistan overtrokken, werd hen door een officier van den Emir van Caboul verboden voort te rukken. Deze handelwijze werd beschouwd als eene weigering van dien Vorst, om het gezantschap te ontvangen. Evenwel was de speciale zendeling, Cholam Hussein, die door den onderkoning van Indië naar den Emir was gezonden, met de vraag, of hij een gezantschap zou willen ontvangen, nog niet teruggekeerd, zoodat eigenlijk nog niet is opge helderd of die weigering, om de Engelsche troepenafdeeling door te laten, werkelijk een gevolg was van een besluit van den Emir, om geen gezantschap te ontvangen of wel een daad van den bedoelden officier, op grond van bestaande instructies. Cholam Ilussein werd echter terstond terug geroepen en is thans te Peshawour aangekomen, zoodat door hem wel nadere inlichtingen zullen worden ontvangen omtrent de bedoelingen en de stemming van den Emir ten aanzien van de Engelschen. Rusland. De Agence Havas heeft uit St. Petersburg ontvangen den tekst van het definitieve vredestractaat, dat, naar men beweert, door den Russischen gezant aan de Porte is voorgelegd. Dit tractaat, een uitvloeisel van art. 29 van het verdrag van San-Stefano, heeft zes artikelen. In art. 1 wordt bepaald, dat voortaan vrede en vriendschap zal zijn tusschen Rusland en Turkije, overeenkomstig de schikkingen vervat in het tractaat van San-Stefano, herzien, gewijzigd en vastgesteld in het tractaat van Berlijn. Art. 2 houdt in, dat Rusland en Turkije de geldigheid van het Berlijnsch tractaat erkennen voor alle vraagstukken van Europeesch belang, en zich verbinden dit tractaat getrouwelijk en stiptelijk uit te voeren. Bij art. 3 worden de niet door het tractaat van Berlijn ingetrokken of gewijzigde bijzondere bepalingen van het tractaat van San-Stefano gehandhaafd of bekrachtigd; zij hebben dus gelijke kracht en gelijke waarde als waren zij opgenomen in het definitief tractaat. Blijkens art. 4 zijn die gehandhaafde bepalingen van het tractaat van San-Stefano a. oorlogsschadeloosstelling Yan 800 millioen roebels, hier van wordt afgetrokken het bedrag der waarde van het afgestane grondgebied; b. vergoeding van 10 millioen roebels aan den Russischen handel, de Russische onder danen of instellingen in Turkije; c. vergoeding van 500,000 francs voor het weder bevaarbaar maken van den Donau, en voor toelagen aan particulieren die door de stremming van de vaart benadeeld zijn geworden; d. de inwoners der aan Rusland afgestane plaatsen, die zich willen ver wijderen, kunnen dit doen, maar moeten hunne onroe rende goederen verkoopen; een termijn van drie jaren is hun daartoe gelaten; na verloop van dien tijd worden allen, die van deze bepaling geen gebruik gemaakt hebben, weder Russische onderdanen; e. zoolang de Russen de aan Turkije weder uit te leveren oorden bezet houden, zal het bestuur aldaar ten eenenmale Russisch zijn, zonder eenige inmenging van den kant van Turkije; het tijdstip wanneer en de wijze hoe de Russen Bulgarije, Oost-Rumelië en Azië zullen ontruimen, worden, met inachtneming van het tractaat van Berlijn, door Rusland en Turkije vastgesteldg. de Porte verbindt zich, de per sonen, die zich door hunne betrekkingen met de Russen gedurende den oorlog verdacht hebben gemaakt, ongemoeid te laten en zich tegen het vertrek van dezulken, die het Russische leger willen volgen, niet te verzetten; /t. Turkije verleent volkomene en onvoorwaardelijke amnestie aan alle personen, die wegens handelingen op den oorlog betrek king hebbende bescliuidigd, gevangen genomen of verbannen zijn; i. alle tractaten, conventiën, enz., tusschen Rusland en Turkije gesloten, en die geschorst waren tengevolge van den staat van oorlog, worden weder van kracht ver klaard, behoudens de afwijkingen die door dit definitief tractaat of door het tractaat van Berlijn vereischt worden. Art. 5 houdt in, dat de aanhangige geschillen van de Russische onderdanen ter beslissing worden gegeven aan scheidsregters, te benoemen door de Porte en door den Russischen gezant te Konstantinopel, en tegen wier uit spraak hooger beroep niet is toegelaten. In art. 6 moet nog bepaald worden wanneer de ratificatie van dit tractaat geschieden zal. Den 15 Sept. hield het lijfjagersregiment der garde zijn intogt in St. Petersburg onder het gejubel der bevolking. De stad was versierd met vlaggen, guirlandes, wapen schilden en opschriften en de troepen marcheerden voort onder een bloemenregen. De eigenlijke ontvangst van wege het stadsbestuur vond plaats bij den triomfboog bij den straatweg naar Moskou, en daar was ook het glanspunt der decoratiën. Na een kort gebed van den metropolitaan Isidorus, las de onder voorzitter van den gemeenteraad een adres het regiment voor, waarop, naar oud gebruik, brood en zout aan de manschap aangeboden werd. De grootvorstin Marie (Dagmar) reikte daarop eigenhandig aan den kommandant van het regiment, generaal Tschelischeff, een lauwerkrans over, terwijl zij daarenboven de vier vaandels van het regiment omkranste. De marsch naar de kazerne was een ware triomftogt; binnen do kazerne was een feestmaaltijd voor de soldaten bereid, waarop het niet aan dronken op den Keizer en de keizerlijke familie ontbrak. Naar aanleiding van dien togt schrijft de Russische Kerkelijke Courant: Onze dappere troepen hebben niet alleen tegen de Turken moeten strijden, maar zij hebben daarenboven een gevaarlijken vijand gehad in die benden van dieven en bedriegers, die de levering van kleeding en levensmiddelen aan het leger ten nutte maakten, om zich het schandelijkste voordeel té bezorgen. Men kon slechts met den hoogsten graad van verbittering de berigten lezen, hoe de troepen meermalen achtereen den vijand en het klimaat moesten trotseren, zonder eten of drinken, in lompen gekleed en bijna met barre voeten. Als raven vergezelden Joden en Grieken, ambtenaren en kooplieden het leger, om onder de verwarring het geld tot zich te schrapen, door de soldaten te voeden met bedorven levensmiddelen en hen met half vergane montering en schoeisel te kleeden. Die slechte lieden, die een schandvlek voor Rusland en de menschheid zijn, wisten de regering zoodanig te verblinden, dat er een geruime tijd verliep, voor dat men de schreeuwende misdaden ontdekte, die gepleegd werden, en het is eigenlijk eerst thans, na het einde van den oorlog, dat de sluijer van opligting en bedrog wordt weggenomen, zoodat de schuldigen hun welverdiende straf kunnen erlangen. Men moet er zich waarlijk over verwonderen, dat de Russische soldaat onder zoodanige omstandigheden nog zulke grootsche daden kon ten uitvoer brengen. Madura 14 Sept. te Batavia aangekomen. Conrad18 Sept. van Aden naar Batavia vertrokken. Holland 4 Aug. te Londen aangekomen. PrinsesAmalia. 29 Sept. van Napels naar hier vertrokken. Prins v. Oranje. 21 Sept. van Batavia naar hier vertrokken. Voorwaarts 1 Sept. te Fenang vastgeraakt, 7 Sept. vlot gekomen. Prins Hendrik. 27 Sept. van Napels naar Batavia vertrokken. Celebes3 Sept. alhier aangekomen, vertrekt 5 October. Ron.derNederl. 21 Sept. alhier aangekomen, vertrekt 26 Oct. BurgerUJKe Stand. Gemeente HELDER. Van Zaturdag tot Ding9dag. ONDERTROUWD: H. Nierop, stuurman en N. Boon. GETROUWD: Geene. BEVALLEN: J. A. Vcldhuijzen, geb. v. d. Hoeven, D. A. Mastemaker, geb. de Boer, Z. H. Govers, geb. Gude, Z. J. v. Woensel, geb. Kroonstuiver, Z. E. H. Böger, geb. Kries, Z. J. C. Spigt, geb. Heeres, Z. A. Schendelaar, geb. Nieuwenhuizen, Z. E. M. v. d. Brugge, geb. Goudsblom, D. OVERLEDEN J. Schuszler, 4 weken. A. Schuszler, 4 weken. M. Grootewal, 14 maanden. Aangespoeld een onbekend manspersoon. Gemeente SCHAGEN. Van 24 tot 30 September. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLEN: Jantje Kruijer, geb. Bekker, D. OVERLEDEN: Ada Jacoba Johanna de Reus, 1 jaar en 3 maanden. Levenloos aangegeven kind van Bernardus Leek en Cnlharina Johanna Balvers. WeêrMip Waarnemiugeii te Helder. 'Landsteel.) Windrigting en Kracht. notn. 0.2k. 12 wnw. Barometer mm. Stand.Afw. 15.4 15.8 12.6 - 0.00 f 0.6 - 0.5 13.0 - 2.0 0.77 0.83 0.59 0.61,weingolv 763.23 f 2.83 751.54 - 8.76 760.02;- 0.30 761.43 f 1.13 Weersgesteldheid: 29 Sept. 12u. Helder, ligtbewolkt, schoon. 30 Sept. 12 u. Betrokken, onweer, regen. 1 Oct. 8 u. Bewolkt, winderig. 1 Oct. 12 u. Idem. Thermometer C. Stand. Afw. Toestand van de zee. Vlak. Golvend Marinehaven. Nieuwediep. zeilklaar liggende en vertrokken 8chepen groote vaart. Aankomst. Vertrek. Schip. Gezagvoerder. Bestemming. 3 Sept. Celebes. C.A.Bakker. Padangenz.viaSuez. binnengekomen schepen, bestemd hunne lading in de buiten- op binnenhaven te lossen. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. I.ading. Cargadoor. Cenisio. G. Pardo. Rangoon. Rijst. Duink.&Goedk. Delft. W.J.vanderMeer.Sundswall. Hout. Irene. J. C. Larsen. Lapwick. v. Vliet Co. Jan Maria. J. Kunst. Nerva. NewPelton.st.W.B.London. Newcastle. Steenk. v. Gijn Co. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 28 Sept. Rogulanda, Paulsen, Archangel; Wesly Seymour, Chuntergreen, Charleston; Nora, st., Londen; Jacobus Da vis, Schaap, Bergen; Eensgezindheid, de Groot, Riga. 29 Sept. Hollandia, st., LondenUrania, st., Hamburg. 30 Sept. Kestrel, st., Liverpool; Eddystone, st., Huil; Chip Chase, st., Newcastle. Vertrokken: 28 Sept. European, st., IIullTern, st., LondenAlbicore, st., Leith. 29 Sept. Berenice, st., Reval; Alpha, Bovitz, Drontheiin Antonie Emilie, Freimann, StettinAstrea, st., Hamburg; Ondine, st., en Meden, st., beiden Kopenhagen. Afloop der Openbare Verkooping-, 'en in het lokaal „Tivoli" te Helder, op 30 September 11., ten overstaan van den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN": Een Winkelhuis en daarnevens gelegen Woonhuis, aan de Hoofd gracht te Helder, zoomede drie Huizen aan de Achterstraat aldaar, kadastraal bekend in Sectie A, Nos. 2637, 4862, 4863 en 4864, gecombineerd gekocht door den heer C. A. J. van Rosendael, voor f 11602.50. mrratu.ni. In liet ingezonden artikel, voorkomende in ons vorig nummef, is gezetSchagens witte kaasmarkt. Dit moet zijnSchagens eerste kaasmarkt. Vervolg TSTieuwstij dingen. Het escader, onder bevel van den kapt. ter zee W. B. F. Escher, is heden naar de .reeje vertrokken. Gisteren morgen had zich eene groote schare van dames uit de achterbuurten van den Helder, met hunne zuigelingen op den arm, op het Westplein en langs den Dijkweg geschaard, om drie wijven, beschuldigd den vorigen avond een klein kind in liet Heldersche kanaal te hebben geworpen, om het te verdrinken, naar het commissariaat van politie te zien gaan, alwaar zij ter verant woording waren gedagvaard. Alle mogelijke bijzonderheden werden onder hen verhaald aangaande het verschrikkelijke feit, dat bij die voorgenomen moord had plaats gehad. Als echte mégéra's schenen zij gereed te staan oni bij de eerste nadering op die ontaarde vrouwen aan te vallen. Na lang en vruchteloos wachten vroeg een veldwachter hen naar het doel van dien oploop eu n:i hen ingelicht te hebben, dat er bij de politie niets van de geheele gebeurtenis bekend was, dropen zij schoorvoetend en blijkbaar teleurgesteld naar hunne woningen terug. Een schalk had in de achterbuurt het praatje uitgestrooid om een „opstootje" te zien, en de grap was bij uitstek gelukt. Uit Curacao wordt dd. 7 Sept. gemeld „De heer H. B. Kip, gouverneur dezer kolonie, is door den president van Venezuela met de Bolivars-medaille vereerd. Dit doet ons ook hierom genoegen, zegt de CuraQ. Crt., omdat wij daarin eene toenadering tusschen de Venezuelaansche en de Neder- landsche regering meenen te bespeuren, die niet anders dan eene algeheele afdoening der nog hangende kwesticn kan tengevolge hebben." PURMERENDER MARKT YAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 32 stuks Paarden. 14 Veulens. 315 Runderen; matig, prijshoudend. 98 vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per Kgr., stug. 52 magere dito - 14,a 32,per stuk, vlug. 2002 Schapen, vlug, lager. G8 vette Varkens f 0,48 a 0,54 per Kgr.,matig. 80 magere dito - 12,a 25,per stuk,stug. 420 Biggen - 3,a 6,stug. 256 stapels kleine Kaas, f 35,a per 50 KG. 3 middelbare dito, f 29,50 a per 50 KG. Boter f 1,15 a 1,25 per KG. Kip-Eijeren f 5,a -,per 100 stuks. Eend-Eijeren f 4,a per 100 stuks. MarLLfberlgten. Amsterdam, 28 Sept. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f 272. Rogge op nieuw lager afgegeven, Oct. f 140, 141, Maart f 153, 152. Raapolie traag, Nov./Dec. f 35$, Mei f 361, 28 Sept. Tarwe op levering f 3 lager, Nov. f269. Rogge nage noeg onveranderd, jarige Taganrog f 162, nieuwe dito f 146, jarige Petersb. f 150, 152, nieuwe dito f 140, 144, op levering voor namelijk per Maart hooger betaald, Oct. f 140, 141, Maart f 153, f 154. Koolzaad: Oct. f 363, April f 382. Raapolie: Vliegend f 351, Oct. f 34?, Nov./Dec. f 351, Mei f 36$, Lijnolie: Vliegend 1' 32$, Oct. f 32$, j, Nov./Dec. f30?, 7, Jan./Mei f 30?, Maart/Mei f 30$, Petroleum flaauw, loco en Oct.-levering f J1$, Nov.-levering f 11$ aangeboden. Vette Runderen lste kvv. 88, 2de kw. 84 en 3de ksv. 78 c. per KG. Melk- en Kalfkoeijen f 130 a 320. Graskalvercn f 20 a 50. Nuchtere Kalveren f9 a 15. Schapen en Lammeren f 30 a 17. Vette Varkens 40 a 52 c. per KG. Biggen f 4 a 8. Paarden f 50 a 150. Alkmaar, 30 Sept. 2 Koeijen f 140 a 280. 120 vette Kalveren f 45 a 130. 5 nuchtere Kalveren f 17 a 26. 1064 Schapen f 24 a 37. 190 vette Varkens 42 a 52 c. per KG. 30 magere Varkens f 12 a 16. Hoorn, 28 Sept. 2 hectol. Tarwe f 11,hectol. Rogge f 4 hectol. Gerst f 6,50, 19 hectol. Haver f5,Mosterd zaad f 20,75, Karweizaad f 19,Boonen 83 hectol. bruine f 15, gele f Paarden- f 8,Erwten: hectol. vale f 12, heet. groene f 14,42 hectol. graauwe f 17,—, hectol. witte f 12,alles per hectol. 2289 KG. Kopboter f 1,30 a f 1,40 per KG. 10500 Kip-Eijereu f 4,25 a -,Eend- Eijeren f -,a beiden per 100 stuks. 35 Paarden f 50 a 275, Koeijen f a 10 Kal veren f 16 a 30, 1400 Schapen f 23 a 34, Lamineren fa 200 Varkens f 10 a 23, 6 Zeugen f 25 a 50, 510 Biggen f 4,a 9,400 Kippen f 0,50 a 2,Eenden f-,a-,alles per stuk. Rotterdam, 30 Sept. Tarwe: nieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f 9,50 a 10,50, mindere f 8,50 a 9,25, geringe f 7,a 9,50. Rogge. VI. en Zw. f 6,a 7.Flakk., Overm. en Noordbr. f 5,50 a 6,75. Gerst: VI., Zw., Flakk. en Overm. Winter f 7, a f 7,30, Zomer f 6,a f 6,60. Haver: Dikke f 4,80 a f 5,80, Ordinaire f 2,75 a 5, Schiedam, 30 Sept. Jenever f 16,75, Amst. proef f 18, Moutwijn f 11,25 per N. vat. Buren, 26 Sept. Niettegenstaande de vele Paardenmarkten, welke er tegenwoordig op verschillende plaatsen worden gehouden, en het verrijzen van nieuwe, waren alhier evenwel op dezen dag ruim 1300 Paarden aangevoerd. Daaronder behoorden vele jonge, schoone Paarden, maai' ook een vrij aanzienlijk getal luxe-Paarden. De eersten vonden grage koopers bij Duitsche kooplieden, terwijl de laatsten door Franscbeu gekocht werden. Er werden hooge prijzen besteed en de handel was vrij levendig. De Schapenmarkt, die den 27sten werd gehouden, was ook druk bezocht. Daarvan waren er omtrent 900 aangebragt. De handel was vlug en men besteedde tamelijk hooge prijzen. Kampen, 30 Sept. Boter: Aangevoerd 709 vaten van 20 en 79 vaten van 10 KG., benevens 300 stukken van KG.; zij gold f 1,26 a 1,40 per KG. en f 28,a 31,per 20 KG. Ameide, 30 Sept. Hooi. f 16 a 17 per 500 KG. Stad en Ambt Vollenhoven, 28 Sept. HooiUiterdijksck f 16 a 28 per 1000 KG. Geeraardsbergen, 27 Sept. Vlas 1.45 fr. per KG. Londen, 30 Sept. 3900 Runderen, 11000 Schapen en Lam meren, 200 Kalveren eu Varkens. Prijzen: Runderen 6/0, Schapen 7/2, Kalveren 6/4 en Varkens 5/6 per steen. des avonds ten 8 ure: iuse eu Zie verder Programma. JOHN HOLDEN, eenige bezitter van het groot Marionetten-Théatre. bij T. L. L. WINDE R, aan de Kooi (Koegras), op ZONDAG 6 OCTOBER 1878, voor degenen, die GKEW PRIJS hebben gewonnen. Aanvang; des namiddags ten 3 ure. ADVERTENTIËN. Ondertrouwd B. A. STOUS, Weduwnaar van S. Laan, van Amsterdam en A. DEKKER, te Callantsoog. Getrouwd H. KROON, Weduwnaar van M. Bruin, (Zijpe) en D. WE STER, Weduwe van II. Zomerdijk. Heer-ITugowaard, 27 September 1878. Bevallen van een Zoon A. MANTJE, Ecbtgenoote van D. TANIS Dz. Eijerland op Texel, 30 September 1878. Onderstaande Onderofficieren, dienende aan boord Zr. Ms. Stoomschip VAN GALEN, roepen langs dezen weg door hun vertrek naar Oost-Indië, met dezen nog een LAATST en HAKTKLIJK VAARTWEL aan hunne Familie en Betrekkingen toe. OpperschipperJ. II. IIESSING. lste ZeilmakerJ. VAN GELDEREN. lste BottelierP. J. LEMKES. lste Timmerman P. F. WILLEMSE. ProvoostR.M.W.0.4kl. J. C. HOPMAN. SchiemanC. F. GöTTSCH. lste Ziekenoppasser P. M. DE BRESSER. 2de SchrijverL. v. d. BROEK. 2de SmidN. GAROS. 2de Timmerman M. HAAK. Sergeant der Mariniers M. A. VAN GEELKERKEN. HofmeesterJ. J. MEILIJ. Officierskok. H. GORTER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1878 | | pagina 3