Botermoutenü H ADVERTENTIËN. FAILLISSEMENT. zich moeten tevreden stellen met de langste markt. Zondag was er weinig vangst; gisteren ging liet evenwel beter en daalde de markt tot op f 6, om lieden morgen wederom te rijzen, door op komenden wind cn minder goed vooruitzigl op den vangst van lieden. Benoemingen, enz. Aan den gepens. schout-bij-nacht jlir. F. do Cnsembroot, adju dant des Konings in buitengewone dienst, is verleend de titulaire rang van vice-admiraal. De off. van gez. 1ste kl. J. Meijers, van liet csc.ider uit Oost- Indië teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. Met ingang van den 16 dezer zijn op pensioen gesteld: de nspecteur van adm. bij de zcemagt 11. S. Bosschnrt, op zijn ver zoek, ter zake van langdurige dienst, oiuler dankbetuiging voor zijne langdurige cn goede diensten, en de off. van adm. 3de kl. F. D. Clarkson, ter zake van in cn door de dienst ontstane lisrcliaamsgebreken, ad f 1800 's jaurs voor eerstgemelde en f 800 voor laatstgenoemde; voor werkelijk' verblijf in militaire dienst in ?s Ttijks overzeesche bezittingen en koloniën en tussclien de keer kringen eene verhooging ad f 1275 's jnars voor eerstgemelde en f 675 voor laatstgenoemde. Met genoemden datum worden bevorderd: tot inspecteur van adm. den off. van adm. lste kl. J. A. Waldeck: tot off. van adm. lste kl. die der 2de kl. J. A. H. Hunrt; tot off. van adm. 2de kl. die der 3de kl. J. Vasseur; tot off. van adm. 3de kl. de scheeps klerken J. Langereis en C. C. Haminacher. Staten-Generaal. Tweede Hnmer. Zitting van Maandag 5 Mei. De algemeene beraadslaging is geopend over de Kanalenwet, nadat de Voorzitter de leden had uitgenoodigd de onderdeeleu van het ontwerp bij deze algemeene beschouwingen niet te behandelen. Onderscheidene leden voerden het woord. Bezwaren tegen het ontwerp aangevoerd betroffen in hoofdzaak de financiële zijde. Men wilde de zaak wel, maar nchtte het noodig, dat vooraf de middelen werden aangewezen, waaruit de uitgaven voor al die werken zouden worden bestredeu. Bij het onderzoek van de definitieve oorlogsbegrooting voor 1879 klaagden sommige leden dat zoo weinig tijd was gelaten tussclien de indiening dor voorflrngt cn tussclien liet secticonderzoek. Vrij algemeen was men van ooideel dat vaste regeling van onze nationale defensie dringend wordt gevorderd. Jaar in jaar uit worden mil- lioenen schats aan ons defensiewezen besteed, maar blijvende grond slagen voor reorganisatie en eenheid van plan ontbreken. De ver derfelijke invloed van dit. gemis aan stelsel op weervermogen en financiën is, bij de herhaalde wisseling van ministers van Oorlog, maar al te dikwerf gebleken. Vaak bleken groote offers te vergeefs gebravt, Deze toestand mag niet bestendigd worden. Eene eind beslissing omtrent de principicele vragen onzer defensie achtte men urgent. Meende men uit 's ministers antecedenten te mogen opmaken dat hij voorstander is van den persoonlijken dienstpligt en van de urgentie der hervorming onzer levende strijdkrachten overtuigd is, in de begrootiug zag men veeleer dc strekking van uitbreiding der doode defensiemiddelen. Algemeen verwachtte men met belang stelling eenige verklaring van den minister omtrent deze gewigtige aangelegenheid. Men vroeg voorts naar 's ministers plannen ten aanzien van liet militaire strafregt en de strafregtspleging en wees daarbij op twee feiten: 1. op liet bekende voorval in Februnrij jl. aan de hoofdwacht te 's Gravenhage. Sommigen mceudeu dat onwettige straf of wel op onregelmatige wijze straf was opgelegd. Was de straf wettig, dan meende men, was herziening van de des betreffende bepalingen noodzakelijk. Is zij op onregelmatige wijze opgelegd, dan vertrouwde men dat de minister de daad zal hebben afgekeurd en de verantwoordelijke personen daarop zal hebben gewezen; 2. op het geval met een officier die overeenkomstig de slrafregterlijke bepalingen zich in arrest had begeven en na verzoek om zijn zaak door den krijgsraad te doen onderzoeken zich nu reeds een maand lang in arrest bevond, zonder dat aan het uebiedend voorschrift dat binnen 24 uren twee officieren-commissarissen zullen worden benoemd om den gearresteerde te hooren en daarvan rapport te doen, was gevolg gegeven. De klagten over de inrigting van het departement werden herhadd. Tegen het voortdurend behoud van residentie- toelagen aan officieren had men ernstig bezwaar. Do herhaaldelijk tegen te groote uitbreiding van den grooten staf geopperde bezwaren werden weder met nadruk te berde gebragt. Men wcnschte over legging van de instructicn van den gouverneur der residentie, waarin voorschriften moeten voorkomen die in den tegenwoordigen tijd niet mogen worden gebillijkt. Engeland. De naald van Cléopatra, die liet vorige jaar aan den oever van de Theems werd opgerigt, begint reeds sporen te toonen van den verderfelijken invloed van het noordelijke klimaat. De steen begint af te brokkelen. Men zal nu trachten dit verder te voorkomen door haar met een laag vernis te bedekken. Te Newmarket werd jl. Donderdag de eerste wedren van beteekenis in dit saizocn gehouden. Door 15 van de edelste raspaarden werd gedongen naar den twee-duizend guinjes-prijs. „Charibert,,, eigendom van lord Falmouth, kwam het eerst aan; lord Gordon's „Cadogan" was no. 2 en graaf Lagrange, met „Rayon d'Or", was winner no. 3. Wij kunnen thans mededeelen, wat er geworden is van de vier personen, die met de stoomboot Princess Alice van Dundee naar Liverpool vertrokken en waarvan wij in een vorig nomrner melding maakten. Na het van wal steken der boot maakten deze passagiers zulk een geweld en gaven door hun voortdurend vechten zooveel aanstoot, dat de kapitein der boot de beide heeren in de boeijen sloot, en liet was alleen op verzoek der voort- vlugtige jonge vrouw, dat men hen weder bevrijdde. Onmiddellijk daarop werd de worsteling hervat en nam de beleedigde echtgenoot met geweld van zijne ongetrouwde vrouw eene beurs af, waarin zich ongeveer veertien pond sterling bevond, doch bij eene poging van den minnaar der dame om de beurs weder magtig te worden, viel deze over boord en verdween in zee. De boot deed jl. Donderdag ochtend ten 6 uur Aberdeen aan, waar de vier lastige passagiers baar verlieten en, voor zooverre men zien kon, in de beste harmonie de kade opwandelden. (N. Ilott. Crt.) Dultsctiland.. Uit Berlijn is een belangrijke tijding ontvangen„Rusland beeft toegegeven aan bet verlangen dat zijne troepen niet langer dan uiterlijk tot 3 Augustus a. s. in de Turksche provinciën mogen blijven. Door Keizer Alexander is de wensch uitgesproken dat de Oostersche kwestie thans als geëindigd moge zijn te beschouwen, en in dien zin beeft bij vreedzame instructiën naar Bulgarije gezonden. De mogend- beden zijn bet in de hoofdzaak eens wat de uitvoering van het tractaat van Berlijn betreft, en nieuwe zwarigheden ducht men niet meer. Het 4de en het 9de Russisch legerkorps hebben bevel gekregen, beden (3 Mei) een aanvang te maken met de ontruiming van Oost-Rumelië." In den nachttrein van Wcenen naar Berlijn beeft in de vorige week een koddig voorval plaats gabad. De passagiers in een der coupés werden gewekt door bet gegil, van een dame, die verklaarde dat er „een moordenaar in den wagen" was. Men vroeg nadere inlichtingen, maar kreeg van baar geen ander antwoord dan dat zij op ver- schillende plaatsen van baar ligchaam met scherpe voor werpen werd gestoken. Men waarschuwde den hoofd conducteur en de dame gaf in zijn tegenwoordigheid te kennen, met een door smart gebroken stem, dat men baar met naalden in 't vleesch stak. Nadere inlichtingen wilde zij echter niet geven en de conducteur was ten einde raad, 't geen er niet op verbeterde toen een der heeren opstond en verklaarde dat men ook hem op verschillende plaatsen in de dij bad gestoken. De lioofdconduoteur gaf last den trein bij bet station, dat men naderde te doen stilstaan en bragt de dame en den beer benevens de overige passagiers van de coupé in de wachtkamer. Men stelde een onderzoek bij den beer in cn 't bleek dat zich op zijn dij een zestal bloedzuigers hadden vastgezet. Dc dame was van pijn en schrik in onmagt gevallen en men moest den geneesheer uit de plaats ontbieden en baar onder zijn zorgen achterlaten. Het schijnt dat een der passagiers een niet goed gesloten flesch met bloedzuigers onder de bank had gezet en dat aan deze dieren de schrik en de verwarring waren te wijten. Te Wildbad in Wurtemberg bad jl Maandag een niet onaardige vergissing plaats. Door den stationchef werd Zondag avond een d^pnsttelegram ontvangen uit Calw, niets anders inhoudende dan de woordenKoning komt morgen. Dadelijk laat deze den burgervader hooren dat de Koning den volgenden dag zou arriveerende raad werd onmiddellijk bijeengeroepen, de geheele nacht besteed aan toebereidselen en den volgenden morgen was alles gereed en aan bet station, om Z. M. den Wurtembergschen Vorst te ontvangen. Toen men echter tot 10 uur bad gewacht eer er iemand kwam, werd veiligheidshalve naar Stuttgart geseind, boe laat de Koning zou komen. Het antwoord luidde: De Koning komt niet; bier is daarvan althans niets bekend. Nu werd naar C'alw getelegrafeerd en men vernam dat bet telegram juist was. Te 2.55 arriveerde dan ook de hulp-machinist König. Rusland.. Berigten uit Petersburg luiden, dat de toestand daar nog niet rooskleurig is. Er is o. a. opnieuw een moord aanslag beraamd op generaal Drentelen, die echter gelukkig verijdeld werd. Bij iemand die zich in boofdofHciersuniform bad gestoken en den generaal een bezoek bragt, werd een geladen revolver gevonden. Drentelen kreeg vermoeden toen bij den bezoeker een verdachte beweging met de band zag maken, greep die aan en men vond bij onderzoek bet wapentuig. Het „geheim revolutionair comité" beeft in een proclamatie alle medeweten aan SolowiefFs moordaanslag op den Keizer geloochend, en beweerd dat hij tot een meer radicale secte behoort. Op 't program van bet comité staat trouwens geen vorstenmoord. Als een blijk van den geest die bet comité tegenover de overheid bezielt, kan bet volgende strekken dat men in een van zijn stukken leest: „Men boort geruchten dat men ons met een constitutie zal bevoordeelen, maar dat verlangen wij niet. Zoolang bet land geen geregtighcid kent, beeft men niets aan een constitutie. Men geve ons regt zonder aanzien des peroons, dan zijn wij tevreden. Gaat men op den ingeslagen weg voort, dan blijft ons wachtwoord: dood aan de hofcamarilla, dood aan alle scbelmscbe ambtenaren,,/ enz. I) i |)T Tü 't Is ons een genoegen aan onze lezers 1 jilllwOi te kunnen mededeelen, dat de beroemde Kleedermagazijnen voor Mannen en Kinderen van Ii% BBSLBiK .1 besloten hebben bun geil lustreerden Catalogus naar Holland te zenden. Deze uitgebreide inrigting, eene der merkwaardigheden in de hoofdstad, bevat «lies wat tot bet toilet van den man behoort; bet onderscheidt zich van alle andere soort gelijke inrigtingen door hare lage prijzen, elegante coupe, soliditeit en de keuze barer stoffen. Wij raden ten zeerste hen, die verlangen zich smaakvol te kleeden, aan, den Catalogus van La Belle Jardinicre aan te vragen, welke bun gratis en franco zal worden toegezonden. Bericten tetreïenJe ie Stoomyaartinaatscliappij Merlani, Conrad. Prins Hendrik. Celebes Kon.derNederl. Prinses Amalia. Prins v. Oranje. Prinses Marie. Madura Voorwaarts KoninffinEmma 1 Mei 1879 van Napels vertrokken. 29 April 1879 Poiut de Galle gepasseerd. 15 April 1879 le Batavia aangekomen. 3 Mei IS79 te Batavia aangekomen. 4 Mei 1879 van Suez vertrokken. 3 Mei 1879 Kaap Roca gepasseerd. 24 April te Amsterdam aangekomen, vertrekt 10 Mei. 1 Mei 1879 te Arasterdam aangekomen. 5 Mei 1879 te Amsterdam aangekomen. In aanbouw te Stookton on Tees. In de Indische wateren. WeêrMiip Waarnemnpii te Heiier. <LanisM> Uren. Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigli. procent. Toestand van de zee. Stand.Afw. Stand. Afw. 12 n. Ï.Bk. 774.36^ 14.3 9.0 - 2.9 0.70 Slecht. 5 12 nno. 1 8„ 772.99 f 12,8 9.6 - 2.4 0.77 6 8 wtz. 7„ 759 59 - 0.7 7.6 - 2.6 0.91 Golvend 6 12 uw. 16// 760.49 f 0.2 G.5 - 5.6 0.72 Weersgesteldheid: 4 Mei 12 u. Helder, koel, mooi. 5 Mei 12 u. Helder, mooiwecr. 6 Mei 8 u. Betrokken, regen, winderig. 6 Mei 12 u. Digtbewolkt, wind. Haven, van IJmuiden. Binnengekomen 3 Mei. Sylphiden, Haagensen, Galveston; Hanna, Sarauelsen, Frederikstad. 4 Mei. Sirius, st., Hamburg; Ondine, st., Bordeaux; Eider,st., IJmuiden, st., Londen; Cygnet, st., Liverpool; Eddystone, st., Huil; Voorwaarts, st., Penang; Agnes, st., Bassein. 5 Mei. Wal ter, Naes, Drammen. Vertrokken 3 Mei. Drammen, st., DrammenPilot, st., Londen. 4 Mei. Den Helder, Rab, Java; Gezusters, de Boer, Cardiff; European, st., Huil; Osborne, st., Lcilh; Urania, st., Hamburg; Rembrandt., st., Koningsbergen; Pollux, st., LissabonBerenice, st., Koningsbergen. 5 Mei. Antonia, Bona, JavaSirene, Callies, AmerikaGccr- truida Cornelia Teensma, Kolka; Hcemse, Visser, Nerva; Herman de Ruiter, Draijer, Riga; Oberon, Westphal, Newc.istle; Laura, Fengel, en Freudschaft, Vicrow, beiden Memel. V"ei1 volg Nienwstij dingen. Met blijdschap zal menigeen vernemen, dat bij onze slagters en vleeschhouwers liet plan bestaat, om, op bet voorbeeld van verscheidene plaatsen in ons vaderland, bij de belangrijke daling van liet vee, eene reductie in de knellende vleeschprijzen te brengen. Zij achten dat billijk, omdat de ingezetenen, die zich de weelde kunnen veroor loven vleescli te eten, bij bet stijgen der veeprijzen altijd zeer geduldig en volgzaam de boogere vleeschprijzen offeren. Maar vooral vinden zij zich daartoe gedrongen, omdat er zoo belangrijk veel vleesch (eerste hcaliteit) uit onze environs bier wordt ingevoerd, betgeen zij zich, uit de tweede band, kunnen aanschaffen, om daarmee hunne clientèle te bedienen. Een aantal invloedrijke personen in Noord-Amerika rigtten onlangs bet verzoek tot den gezant van de Ver- eenigde Staten te 's Hage, den beer Birney, om voor ben eenige Ilollandsche koeijen van de beste soorten aan te koopen. De beer Birney beeft nu, naar men verneemt, in Noordbolland eene uitmuntende collectie verkregen en dit vee is thans naar New-York verzonden met de stoom boot, die den 3 dezer van Rotterdam derwaarts vertrok. (D.) De Sojaboon. Deze boon, sinds de Weener tentoonstelling in 1873 bekend geworden, beeft zich bij de sedert in 't. groot en in 't klein gedane proeven als een hoogst gewigtige nieuwe cultuurplant doen kennen. De opbrengst is nu een 3 a 4 honderdvoudige en meer; en, wat meer nog beteekent, de boon is uiterst rijk aan voedsel- stof: 38 a 40 pereent proteïne en 18 a 20 percent vet. Diensvolgens is deze boon eens zooveel waard als erwten, gewone boonen, linzen enz., die tocli reeds krachtige voeding stoffen zijn. Zelfs het stroo beeft 2 a 3 maal meer voeder- waarde dan erwtenstroo. De smaak van de boon wordt geprezen. De plant is met gewonen bodem tevreden. Sommigen houden bet nog niet voor uitgemaakt, dat deze in 't Zuiden heerlijke cultuurplant ook in bet noorden van Duitschland of in ons land, zal gedijen. Welnu, men neme ook bij ons eerst in 't klein de proef! In bet bijvoegsel van de N, Gron. Crt. van 4 Mei jl. komt, van de band van den beer D. R. Mansholt, een belangrijk artikel voor over dezen boon, tevens ook Olieboon genoemd. De proeven door den beer M. daarmee genomen, strekken alleszins tot navolging en aanbeveling. PURMERENDER MARKT VAN HEDEN. FER TELEGRAAF, stuks Paarden. Veulens. 79 Runderen; stug, hoog. 253 vette Kalveren f 0,70 a 0,90 per Kgr., vlug. 144 magere dito - 5,a 15,per stuk, matig. 1893 Schapen, stug, lager. 47 vette Varkens f 0,44 a 0,52 per Kgr., matig 50 magere dito - 10,a 20,per stuk, stug. 400 Biggen - 3,a 6,stug. 167 stapels kleine Kans, f 32,50 u per 50 KG. middelbare dito, f a per 50 KG. Boter f 1,10 a 1,20 per KG. Kip-Eijeren f 3.a 3,25 per 100 stuks. Ëend-Eijeren f 3,90 a per 100 stuks. Maniftoerigten. Amsterdam, 3 Mei. Tarwe op levering hooger, Nov. f 267. Rogge op levering weinig veranderd, in deze maand f 136, 137, f 136, 135, 136, Uct. f 149. Raapolie traag, Sept./l)ec. f 85 J, 5 Mei. Tarwe op levering hooger, Nov. f 274. Rogge prijs houdend, jarige Gnlatz f l'll, oude Galat/, f 145, jarige Nicolajcff f 140, 136, jarige Tag.tnrog f 140, oude Petersb. f 14S, 147, jarige Petersb. f 143; op levering iets hooger betaald, in deze maand f137, 136, 135, 136, 137, Oct. f148, 149, 150. Raapolie flaauw, Vliegend f 35, Sept /Dec. f 35J Lijnolie: Jimij/Aug. f 29|, Sept./Dec. f 28$. Petroleum loco f 10 j a 101 E. doende, Sept. f 11, Sept./Dec. f 11 f. Vette Runderen lste kw. 84, 2de kw. 78 en 3de kw. 72 c. per KG. Melk- en Kalfkoeijen f 150 a 2S0. Nuchtere Kalveren f 4 a f 7. Schapen en Lammeren f 24 a 16. Vette Varkens 36 a 48 c. per KG. Biggen f 5 a 12. Alkmaar, 5 Mei. Koeijen fa452 vette Kalveren f 24 u 80. 16 nuchtere Kalveren f 4 a 17. Schapen f a 150 vette Varkens 36 a 49 c. per KG. magere Varkens f a Hoorn, 3 Mei. 3 hpctol. Tarwe f 10,50, Iicctol. Rogge f -,5 hectol. Gerst f 6,50, 9 hcctol. Haver f5,25, Mosterd zaad f 18,Karwei/aad f 16,75, 20 hectol. Boonen bruine f 13, witte f Paarden- f 13 hectol. Erwten: vale f heet. groene f hectol. graauwe f 15,hectol witte falles per hectol. 1340 KG. Kopboter f 1,10 a f 1,30 per KG. 17200 Kip-Eijeren f 2,70 a 3,8500 Eend- Eijeren f 3,75 a -,beiden per 100 stuks. 10 Paarden f 60 a 200, Koeijen f a 40 Kal veren f 6 a 20, 1450 Schapen f 14 30, 600 Lamineren f 10 a 16, 130 Varkens f 9 a 20, 6 Zeugen f 20 a 35, 420 Biggen f 3,a 7,Kippen f -,a-,Eenden f -,a-,alles per stuk. Purmerende, 5 Mei. Op de Voorjnarsmarkl waren aangevoerd 1536 Runderen, welke grootendeels uit Melkkocije» bestond. De handel was stug cn de prijzen gedrukt. Veel bleef onverkocht. Rotterdam, 5 Mei. Tarwe: uieuwe VI., Zw., Flakk. en Ovenn. beste f 9,30 a 9,70, mindere f 8,25 n 9,20, geringe f 7,a 8,Rogge. VI. cn Zw. f 6,30 a 6,80, Flakk., O verin, en Noordbr.. f 5,50 a 6,50. Gerst: VI., Zw., Flakk. en Ovenn. Winter f 7, a f 7,40, Zomer f 5,80 a f 6,20. Haver: Dikke f 3,50 a f 5,40, Ordinaire f 2,a 5, Vlas. Op het land was de omzet van weinig belang, slechts de beste draad Vlassen werden zeer gezocht en braglen meer geld op. Ter markt werden ongeveer 23000 steen ter verkoop aangeboden, hoofdzakelijk bestaande uit mindere soorten, die slechts langzaam opruimden tot ongeveer vorige prijzen. Schiedam, 5 Mei. Jenever f 14,50, Amst. proef f 15,75. Moutwijn f 9, per N. vat. Kampen, 5 Mei. Boter: Aangevoerd S21 vaten van 20 en 67 vaten van 10 KG., benevens 270 stukken van KG.; zij gold f 0,90 a 1,per KG. en f 19,a 22,per 20 KG. Zwolle, 2 Mei. Op de markt waren 975 en op de stallen m. 600 stuks. Vee. Vette Koeijen en Ossen f 200 a 450, vette Stieren f 170 a 290, neurende Koeijen f 120 a 250, verschgckalfde Koeijen f 120 a 210, zomerkalvende Koeijen f 100 a 225, guste Koeijen f 120 n 220, neurende Vaarzen f 120 n 230, guste Vaarzen f 100 a f 170, Pinken f 60 a 84, Weide-Ossen f 130 a 175, vette Kalveren f 40 a 80, Fokkalveren f a nuchtere Kalveren f 4 a 8, Schapen f 16 a 30, Lammeren f 4 a 8. Aangevoerd wagens Varkens, magere Varkens f 20 a 40, vette Varkens 44 a 48 c. per KG. cn p. m. 900 Biggen, 6weeksclie f 4,a 5,50, lOweeksche f 7,a 9,50. De Veehandel blijft bij voortduring met dalende prijzen zeer lusteloos, waaraan het schrale voorjaarsweer, wat het Vee ter vet- wciding bestemd betreft, het zijuc toebrengt. Op den gisteren gehouden Schrevenwegsmarkt en op de wekelijksche markt van heden is bij nog grooter aanvoer dan de vorige week, zeer weinig verkocht geworden. Ook in Slagtvee gaat tegen veel lageren prijs weinig om. Zwollerkerspel, 1 Mei. Vee. De negende op Schrevenweg gehouden Voormarkt was zeer druk bezocht. Hoewel nog al op speculatie gekocht wordt, is de handel toch gedrukt, omdat het buitenland niet vlug is. Men besteedde voor: Vette Koeijen en Ossen aan bouten 65 a 70 c., vette Stieren 50 a 57$ c., vette Kalveren 80 a 87$ c., vette Schapen 70 a 75 c., alles schoon, vette Varkens lste soort 45 a 50 c. en 2de soort 37 a 42$ c. per KG., neurende Koeijen f 150 a 275. verschgckalfde Koeijen f 145 n 265, zomerkalvende Koeijen f 125 a 195, guste of spoeling Kocijeu f 130 a f 185, neurende Schotten eu Vaarzen f 120 a f 220, versch?ekalfde dito f a guste Schotten en Vaarzen f 110 a 180, Ossen voor den bak f 130 a 185, Springstiereu f 70 a 95, jarige Kalveren f af Fokkalveren f 65 a 85, nuchtere Kalveren f 5 a 10. Mastenbroek, 1 Mei. Hooi. Buitenveldsche f 12,a 13,50 en Binnen vel dsch f 10,a 11,50 per 500 KG. Leeuwarden, 2 Mei. Vee. Runderen 1236, Schapen 723, Varkens 434; bestcede prijzen: Slieren f 280, Ossen f 290, vette Koeijen f 400, melk dito f 275, Pinken f105, vette Kalveren f 40, vette Schapen f 38, melk dito f 32, vette Varkens f 100, dito Biggen f 60. Boter, lste kwal. f 50,a 41,2de kwal. f 32, Londen, 5 Mei. 3000 Runderen, 14000 Schapen en Lam meren, 100 Kalveren en Varkens. Prijzen: Rundereu 5/0, Schapen 5/8, Kalkeren 6/8 en Varkens 4/8 per steen. Vijf-en-Dertigjarige Echtvoreeniging VAN JAN STAMMES EN A A F J E E R IX. Hunne dankbare Dochter en Behuwdzoon. Schagen, 5 Mei 1879. Vijf-rn-Twintigjarige Kchtvereenigiiig VAN W. S P I G T G. R A N. Hoorn op Texel, 7 Mei 1879. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Getrouwd JOHANNES DE BEURS en TRIJNTJE DE WAARD, die hun dank betuigen voor de vele bewijzen van belang stelling, bij gelegenheid van bun huwelijk ondervonden. Schagen, 2 Mei 1879. Getrouwdm 0 DANIËL N1EROP W- 9$ MARGARETHA I.ANGEDIJK. Nieuwe Niedorp, 4 Mei 1879. a» MM M iWM&ZföMM til Nieuwediep, 5 Mei 1879. Heden overleed ons jongste Kindje HENDRIK, in den ouderdom van elf maanden. L. FEEKES. C. M. FEEKES—WOUDENBERG. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling, ons op den 30 April geschonken, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. SLIKKER. P. SLIKKER—DEN ADEL. Oudesluis, gem. Zijpe. Voor de menigvuldige bewijzen van belangstelling en deelneming, ontvangen bij gelegenheid onzer 25jarige huwelijksvereeniging, betuigen wij, ook namens onze Dochter, hartelijk dank. J. ZANDER. A. KOSTE N. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te Alkmaar, dd. 1 Mei 1879, is F. S. G. HENNING, Slijter ep Winkelier te Nieuwediep, gemeente Helder, verklaard in staat van faillissement, met benoeming van den Edel-Achtb. Heer Mr. C. P. E. HANEGRAAFF, Lid van gemelde Regtbank, tot Regter-Commissaris, en van den ondergeteekende tot Curator. De eerste vergadering ter verificatie van schuld vorderingen zal gehouden worden te Alkmaar, in een der lokalen van het Stadhuis aldaar, op VRIJDAG 16 MEI a. s., des voormiddags ten 11* ure. Helder, 5 Mei 1879. De Curator, S W A V I N G. Regtstreeks uit Hamburg ontvangen partij diepe BOTERMOUTEN. G. KOSTER. Eene prachtige Schagen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1879 | | pagina 3