Grand Café-Concert, Het raierla® ra Doctor Fanst. BOUWMEESTER Co. Standplaats MOLENPLEIN. lederen avond zal gewerkt worden met de Vnnrkoord (Fire-Rope). waarzeggers als vroeger, maar daarentegen een schoone danszaal met flinke muziek en als nieuwe curiositeiten een wassenbeeldenspel, een vlooijcn-theatre met een zeemeermin, beide en 't is echt waar in vele jaren hier niet vertoond. De hcusche vlooijen te zien werken was wel de moeite waard; 't dresseren kost soms een inspanning van jaren, te opmerkelijker omdat de lieve diertjes doorgaans na eenige maanden den geest geven. De zeemeermin hadden wij vroeger ook, maar toen werd ze als een echt „zeewijf" voorgesteld, terwijl de uitlegger ons nu op gcmoedelijken toon verzekerde dat er geen zeemeerminnen zijn, maar dat wat ge hier ziet geen natuur- maar een kunstwonder is; „zoo gaan we toch vooruit." Nog hebben we op de kermis vette varkens gezien. Het is nu wel zoo vreemd niet, dat men op een kermis varkens te zien krijgt die „vet" zijn, maar deze waren uit België afkomstig en minder walgelijk dan men ze gewoonlijk aantreft en nog vetter. Bovendien hebben we met genoegen gezien dat alles zoo goed geregeld was, dat de marktmeester „Oomc Jan" wel een pluimpje verdiend heeft. Alles stond in goede orde geschaard en het publick kon goed circuleren en om den grooten prachtigen draaimolen van Wolf heen patrouilleeren zonder het minste gevaar. Aan kramen van allerlei soort ontbrak het niet. De hoofdschotel leverde echter de heer Hart, met zijn Theatre Frauconi, waarin verschillende artisten blijken gaven van bijzondere vlugheid, behendigheid, spier kracht en gracie. Zijn tent bleek uitmuntend ingerigt, want ondanks de felle regenvlagen, had het publiek geen oogenblik uoodig in de tent de parapluie op te steken. Wat wij bij hem zagen verdient wel eene bijzondere vermelding. Met genoegen herinneren wij ons de verbazende toer van den neger Ismael Mahomet, ondanks zijn Arabischen naam, een heusche Ame- rikaansche neger; de onbegrijpelijke exercities van Mlle Caroline Steins, van den equilibrist Jacobus Fcrnanda, terwijl een en ander werd afgewisseld door de merkwaardige exercitiën van den heer Jacques Bonevang, die door zijne handhabiliteit het publiek her haaldelijk in extase bragt, om de tableaux-vivants niet te vergeten, die zich onderscheidden van al de levende beelden die wij elders zagen. In één woord de Texelsche kermis leverde ons veel schoons en nieuws en het publick heeft, niettegenstaande de vooral in de éérste dagen ongunstige weersgesteldheid, door een ruim bezoek getoond dat het dit volksfeest nog niet moede is. Bij uitzondering hadden er geen vechtpartijen plaats en van dronkenschap hebben wij weinig of niets gezien. Het nieuwe lokaal voor onruststokers, onlangs gebouwd, heeft ook alleen in den laatsten kcnnisnacht dienst gedaan. Wij hopen dat allen, die de kermis bezochten, tevreden zullen wezen en dat de ontevredenheid zich bepalen zal tot die kramers die ook nu weer, als altijd, klaagden over geringen verkoop. In een volgend jaar, als Moojen zijn nieuwe zaal met een flinke decoratie, bloemen, fonteinen, spiegels, enz. zal inwijden, ontmoeten wij elkaar weer. Tot weerzien dus. aiarlitfoerigten. Amsterdam, 5 Julij. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f 277. Rogge op levering weinig veranderd, jarige Galatz f 144, Oct. f 151, 150. Koolzaad traag, Oct. f 352. Raapolie onver anderd, Mei f 35}. 7 Julij. Tarwe op levering f 2 hooger, Nov. f 279. Rogge prijshoudend, oude Galatz f 147, jarige Galatz f145, Odessa f 143, jaiige Taganrog f 148, 152, puike nieuwe Petersb. f 156, oude Petersb. f 153, 150, Almost Northern f170 van boord, oplevering onveranderd, Oct. f 150, 151. Raapolie onveranderd, Vliegend f 34, Sept./Dcc. f 34}, f, Mei f 35$. Lijnolie onveranderd, Vliegend f 31 f, Aug. f 31}, Sept./Dec. f 30?, Jan./Mei f 28} nominaal. Petroleum vast, loco f 9} E., Najaar f 9} E. Vette Runderen 1ste kw. 85, 2de kw. 80 en 3de kw. 75 c. per KG. Melk- en Kalfkoeijen f 150 a 290. Nuchtere Kalveren f 3 a 12. Schapen en Lammeren f 28 a 18. Vette Varkens 40 a 45 c. per KG. Biggen f 5 a 9. Alkmaar, 7 Julij. 6 Koeijen f 230 a 300. 462 vette Kalveren f 28 a 88. 18 nuchtere Kalveren f 12 a 27. 348 Schapen f 25 a 36. 191 vette Varkens 36 a 48 c. per KG. 5 magere Varkens f 10 a 15. Hoorn, 5 Julij. 3 hectol. Tarwe f 10,2 hectol. Rogge f 6,5 hectol. Gerst f 6,50, 4 hectol. Haver f 5,Mosterd zaad f 17,50, Karweizaad f 17,25, 3 hectol. Boonen bruine f 13, witte f Paarden- f 5 hectol. Erwten: vale f heet. groene f 13,nectol. graauwe f 13,hectol witte f -,alles per hectol. 1907 KG. Kopboter f 1,10 a f 1,30 per KG. 7900 Kip-Eijeren f 3,— a 3,50, 3600 Eend- Eijeren f 3,90 a -,beiden per 100 stuks. 40 Paarden f 50 a 200, Koeijen f a 30 Kal veren f 15 a 28, 130 Schapen f 25 a 31, Lammeren f-a 40 Varkens f 9 a 17, 3 Zeugen f 30 a 40, 225 Biggen f 4,a 7,Kippen f -,a-,Eenden f a-,alles per stuk. Rotterdam, 7 Julij. Tarwe: nieuwe VI., Zw., Flakk. en Overm. beste f 9,80 a 10,40, mindere f 8,20 a 9,geringe f -,a -,Rogge. VI. en Zw. f 7,a 7,80, Flakk., Overm. en Noordbr. f 6,30 a 7,50. GerstVI., Zw., Flakk. en Overm. Winter f 6, d f 7,30, Zomer f 5,— a f 6,30. Haver: Dikke f 4,— a f 5,50, Ordinaire f 3,a 5,20. Vlas. Op het land werden diverse partijen tot verhoogde prijzen genomen. Ter markt waren aangevoerd 5000 steen, waarvoor meer kooplust bestond en gemakkelijk tot verhoogde prijzen verkocht werden. Schiedam, 7 Julij. Jenever f 14,50, Amst. proef f 15,75. Moutwijn f 9.per N. vat. Utrecht, 7 Julij. Op de gehouden Paardenmarkt waren 565 stuks aaugevoerd, die van f 350 tot 900 golden. Voor Ponys werd van f 60 tot 190 besteed. De handel was traag. Vreemde koop lieden waren niet aanwezig. Kampen, 7 Julij. Boter: Aangevoerd 881 vaten van 20 en 86 vaten van 10 KG., benevens 300 stukken van KG.zij gold f 1,— a 1,20 per KG. en f 22,50 a 25,50 per 20 KG. Kiesvcreenigingen, waar, als 't heel mooi is, een 40 of 50 man over 't staatkundig wel en wee van hunne medeburgers beschikken adres ook aan de kiezers zelf, die voor het meerendeel Gods water over Gods akker laten loopen, en er koud noch warm voor worden of Kappeyne dan wel Heeinskeik het roer van Staat in handen houdt. Is dan de dood van onzen troonopvolger de reden van de bijzon dere matheid, die hier tegenwoordig lieerscht? Ook dat niet. Behoudens de zeer begrijpelijke, oogenblikkelijke ontsteltenis bij het vernemen der treurmare, die toch nog altijd onverwacht kwam, heeft het feit hier een niet meer dan gewonen indruk gemaakt. Rouwvlaggen en dergel ijken waren zeer schaarsch, althans lang zoo talrijk niet als bij den dood van Prins Hendrik. Het paleis op den Dam met zijn gesloten vensters en zijn zwijgend speelwerk in den toren, is het eenige wat ons hier nog herinnert aan den nieuwen slag, die het Vorstelijk Huis getroffen heeft. Om volledig te zijn moet ik echter erkennen, dat men zich ook hier algemeen laat ik maar zeggenverwonderd heeft over de laat ik maar zeggenhoogst eenvoudige wijze waarop de overbrenging en begrafenis van het prinselijk lijk heeft plaats gehad. De Rotterdamschc „krach" het wordt tijd, dat wij er een bruikbaar Hollandsch woord voor smeden heeft hier gelukkig geen al te hevige schokken veroorzaakt cn met betamelijke zelfvol doening ziet de eerste koopstad des Rijks haar jongere zuster thans meer dan ooit met een droevig hoofdschudden aan. En om reden! Rotterdams goede naam geschandvlekt door twee gewetenlooze schurken, Rotterdams handel voor lange jaren op gevoelige wijze geknakt. Eu daartegenover mogen wij wijzen op de verrassende vrijspraak in de zaak van de heeren Ledeboer en de Wit, verras send voor iedereen, behalve voor de betrokkeu personen zelf, die reeds een paar dagen vóór hun vrijspraak bij een onzer grootste restaurateurs een prachtig diner besteld cn aan hun familie en vrienden de invitaties voor den feestmaaltijd verzonden hadden. Of een goed geweten en een doode getuige iemand ook zeker van zijn zaak kunnen makenTegenover de Rotterdamsche gauwdieven wijzen wij op den Amsterdamschen kruier van Akkeren (Spaarpot- steeg No. 1 als ge 't niet gelooft), die zoo maar een portefeuille met anderhalve ton gouds op straat vindt, en er direct mee naar.... de Engelsche boot? neen, naar den eigenaar kuiert, wiens dankbaar gemoed, getroffen door zooveel oudcrwelsche eerlijkheid, den man met mei 25 heele guldens begiftigt. Overigens, klaagde ik over gebrek aan stof voor het boeken van belangrijke gebeurtenissen, op één gebied is de oogst nog altijd rijk: moord en doodslag blijven aan de orde van den dag en houden een zeker deel van het publiek, dat in bloedige sensatie- berichten smaak vindt, voortdurend geregeld in spanning. Pas heeft de justitie voor goed afgerekend met Jan Gajetan (die in een kwade bui zijn bijna zestigjarige liefste op een zeer delicate plaats de scherpte van zijn mes laat gevoelen, of heel Amsterdam slaat de handen van ontzetting cn afgrijzen in elkaar over de gruwel daad van een tweetal monsters op Kattenburg, die met tijger-, neen, met duivclenwocde een weerloos wurmpje laaghartig om het leven brengen. En ter nauwernood vergaapt men zich aan de allerbespottelijkste illustratie met passenden tekst, die het geïllus treerd Politienieuws van het akelige voorval gegeven heeft, of een nieuwe Jobstijding doet de rondte door Amstels straten de huis houdster van Sinkel op den Nieuwendijk is vermoord in haar keuken gevonden eu het lijk naar do cellulaire gevangenis gebracht. Vooreerst genoeg dus om te bewijzen, dat het ook bij ons niet alles couleur de rosé is en wij nog ver van de volmaaktheid zijn. Maar, helans! wat is hier op aarde volmaakt en welke reputatie kan tegenwoordig nog de vuurproef doorstaanDaar hebt ge b. v. den zomer, dien we thans beleven. Hebt ge ooit van uw leven 's avonds sterker naar een warm grogje of '9 morgens naar uw winterjas verlangd? Niets bespottelijker dan de aankondiging in sommige café's: „ijskoud bier." Goede hemel, 't is om van te rillen en te beven! Men heeft veeleer lnst om thuis zijn kachel weer in dienst te stellen en zich bij een knappend vnurije in liet hoekje van den haard te goed te doen. Geen wonder, dat de eigenaars van openbare vermakelijkheden bij dezen zomer met zuid wester November-stormen steen en been klagen over den bitter slechten tijd. 't Loopt die lui dan ook niet meö. Eerst in Januari gedwongen sluiting van alle theaters en concerten bij den dood van Prins Hendrik; daarop in Juni nogmaals „stilstand op hoog bevel" wegens het overlijden van don Kroonprins, en thans een zomerseizoen, dat op dit terrein werkelijk „nog nooit vertoond" mag heeten. De café's zijn de eeuigen die nog wat publiek trekken maar 't is dan ook ongeloofelijk wat er al in 't werk gesteld wordt ter wille van dat publiek en hoe men alle zeilen bijzet om de concurrentie vol te houden. Vooral de drie grootste en meest vermaarde van die etablissementen, vermaard ook buiten Amster dam, die met de voormalige nauwe, bedompte „koffiehuizen" niet eens meer den nnam gemeen hebben vooral De Port (van Cleve) in de Spuistraat, Kras(napolsky) in de Warmoesstraat en Roetemeijer in de Arastelstraal hebben hunne zalen en tuinen op waarlijk weelderige wijze ingericht, om bezoekers te lokkenen dat de ondernemei'9, tegenover hunne zeer aanzienlijke exploitatiekosten, toch nog prachtige zaken maken en in korten tijd rijk worden, is wel het beste bewijs hoezeer dergelijke onlspanningsplaatsen in den smaak van onzen tijd vallen. Het is er clan ook soms zóó overvol, dat geen stoel oubezet blijft eu men ter nauwernood, na een kwartier gewacht te hebben, met moeite zijn „Beijersch" of zijn „halve gedraaide" kan machtig worden. Of onze schouwburgen wel even goede zaken maken, betwijfel ik zeer. Op tooneelgebicd is het «lieden duf eu mat en de toe.komst donker. Een der hoofdoorzaken van een en ander is zeker wel de ernstige ziekte van onzen Albregt, die zeer, zeer bedenkelijk ligt en zoo zwak is. dat het bijna niet te denken is dat hij er het leven zal afbrengen. Door het gemis van dit onwaardeerbaar element in ons beste tooneelgezelschap want waar is de man die Jan Albregt vervangt? ziet men zich in eigenaardige en onoverkomelijke moeilijkheden gewikkeld. Vooreerst is de Vereeniging liet Nederlandsch Tooneel, die thans den nieuwen schouwburg in dc Plantage bespeelt., door de ziekte van den heer Albregt buiten mogelijkheid gebracht, de stukken op tc voeren van meer alledaagsch karakter, die gewoonlijk het repertoire van het zomerseizecn uitmaken, zooals Janus Tulp, Een bittere pil, Pont- Arcey eu anderen, waarin Albregt moet optreden. Men behelpt zich dus meestal met stukken uit de oude doos, melodrama's, spektakelstukken en dergelijken; te meer wijl van nieuwe studie thans bijna geen sprake kan zijn, daar het gezelschap met 1°. Sept. gesplitst wordt. Doch juist voor de opening van het nieuwe tooneelseizoen op dien datum baart de toestand van den heer Albregt ernstige zorg. Hoe zal het gaan met dc nieuwe tooneeldirectie, die hij in vereeniging met de heeren van Ollefl'en, Moor en Veltman op zich heeft genomen? Albregt is door routine en invloed de ziel van de zaak en zoo hij van het wcreldtoonecl aftreedt, zal de nieuwe compagnieschap waarschijnlijk zich niet staande kunnen houden. Doch zelfs al komt Albregt wat bijna niet le ver wachten is het gevaar te boven, dan zal hij een geruimen tijd rust en afzondering behoeven, en zich volstrekt van de vele beslom meringen der tooneeldirectie moeten onthouden om zijn krachten te herwinnen. En hoe zal het in dien staud van zaken niet de exploitatie van den Schouwburg gaan? Hoe zullen de contracten gesloten, het repertoire samengesteld, de repetiliën geleid worden? Dit alles vereischt een krachtige hand en voortdurende leiding. Misschien is het dan ook wel meer dan een los gerucht, dat er plan zou bestaan tot een samensmelting van de twee groote con- currecrende gezelschappen van Schimmel en Albregt. Wat daarvan is, zal de tijd moeten leeren; doch kwam het werkelijk zoover, dan zou et een tooneelgezelschap gevormd ziju, dat dc voortreffelijkste artisten in zijn midden telde, eu de kunst er dus zeer door gebaat worden. Doch inmiddels is alles nog onzeker en nadert September met rassche schreden. Nous verrons Deze of de volgende week krijgen we hier door het gezelschap van Victor Driessens een opvoering van een tooncelstuk, dat naar L'Assominoir van Emile Zola bewerkt heet le zijn. Van buiten af heb ik echter weinig goeds van de bewerking vernomenzoo zou b. v. de tooncel-Gervaise hemelsbreed verschillen van de karakter- looze vrouw zooals Zola die schetste. Doch genoeg. Miischien vertel ik er u in een volgenden het een en ander van. t. t. AMST EL AAR. VisoliTDerigteii. Na eene rust van 4 dagen gingen de schuiten Zondag nacht weer naar zee. Door eene nog altijd te stijve gelegenheid, dorst men zich niet ver van de kust verwijderen en moest men zich tot de vloedstreek achter de Gronden bepalen, die al heel weinig opleverde, namelijk enkele kleine tongen en eenige mandjes zeer kleine scholletjes cn scharren. Heden liggen de visschers weder werkeloos in de haven. Een paar Egmonder bommen kwamen lieden morgen hieraan. In tongen was weinig vangst; scharren en soholletjes redelijk; alles peperduur verkocht. Een magere steur bragt f 5 op. Terschellinger schuiten brasten gezamenlijk een duizendtal roggen aau, die van 22 cents tot 41 cents per stuk verkocht werden. Benoemingen, enz. Aan den lieer S. Keijser is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als dijkgraaf der 29 Gemeenschappelijke Polders op Texel. Benoemd zijntot heemraad van Wieringerwaard de heer J. Kooij Dzntot idem van den Terschellinger-polder de heer G. A. de Boer. De kapitein ter zee E. F. Hiinel von Cronenthall is, ter zake van in en door de dienst ontstane ligchaamsgebreken op pensioen gesteld ad f 2950 's jaars, met vergunning om de activiteits uniform, aan zijn rang verbonden, tc blijven dragen. Bevorderd zijn: tot kapt. ter zee de kapt.-luit. ter zee J. Tromp; tot kapt.-luit. ter zee de luit. ter zee 1ste kl. jhr. C. C. van der Wijcktot luit. ter zee 1ste kl. die der 2de kl. H. F. Yerheggen. De off. van gcz. 2de kl. P. Kuiper Middel wordt met den 16 dezer geplaatst aan boord van het wachtschip te Amsterdam. FranKrUli. Prinses Clotilde, gemalin van Prins Napoleon, is na een afwezigheid van 10 jaren in Frankrijk teruggekeerd. Zij logeert bij Prinses Mathilda te St.-Gratien. Weinig tooneelspelers zullen in hunne gedenkschriften kunnen opteekenen, wat jl. Zondag te beurt is gevallen aan hen, die thans in het Théatre des Nations te Parijs het drama Nótre-Dame de Paris opvoeren. Talma en eenige zijner tijdgenooten konden zich beroemen voor een parterre van Koningen te zijn opgetreden, de artisten van het Théatre des Nations zullen doofstommen onder hun gehoor hebbenDe zaak is dezede heer Auguste Houdin, die te Passv eene inrigting bestuurt, waar hij doofstommen onderwijst om alleen aan de bewegingen der lippen te leeren zien wat gesproken wordt, heeft bij wijze van belooning en proefneming voor zijne leerlingen een aantal plaatsen in genoemden schouwburg besproken, om hen de voor stelling van Nutre-Dame de Paris te doen bijwonen. Elngeland. Een voorstel is in liet Lagerhuis aangenomen tot instel ling cener commissie van enquête over den nood in den landbouw. De regering verklaarde, dat zij den ongeluk- kigen toestand aan een zamenloop van omstandigheden te wijten acht. Volgens een dezer dagen openbaar gemaakte officiëele statistiek zijn in 1878 te Londen niet minder dan 77 sterf gevallen voorgekomen, naar aanleiding waarvan de jury na lijkschouwing constateerde: „dood door honger of dood verhaast door ontberingen." De eerste lading thee van het nieuwe gewas is den 2den dezer de Theems binnengeloopen. De reis van Hankow over Engeland heeft het schip binnen 40 dagen volbragt. De lading bedraagt ongeveer 3,500,000 pond thee. Een staticus heeft zich aan den arbeid gezet, om te berekenen hoeveel kopjes ordinair sterke thee van deze lading geschonken kunnen worden. De begrafenis van het stoffelijk overschot van den keizerlijken Prins te Chislehurst is thans bepaald op Zaturdag 12 Julij e. k. De toestand van Keizerin Eugénie is in de laatste dagen zoo zeer verbeterd, dat voorshands geen bulletins meer behoeven uitgegeven te worden. De Keizerin verlaat intusschen haar apartementen nog niet en ontvangt alleen dr. Corvisart cn den abt Goddard. De kolen-industrie in Wallis verkeert in zeer critieken toestand. De mijnwerkers weigeren een loonsvermindering van 10 pCt. aan te nemen en de eigenaars hebben vast besloten geen concessie te doen, maar het werk alleen onder aanneming van het door hen vastgestelde loon te laten hervatten. Men kan reeds sedert geruimen tijd geen Engelscli blad opslaan of men vindt er een artikel, dikwijls meerdere artikelen in, met het opschrift Agricul ural Depression. Klagen handel en nijverheid, erger nog heeft in het Ver- eenigd Koningrijk de landbouw het te verantwoorden. De concurrentie van Noord-Amerika met z'jn onmetelijke velden is het schrikbeeld van den Engelschen landbouwer, die zich genoodzaakt ziet op zijn veel kleiner terrein de veel duurdere intensieve cultuur te drijven. De farmers zoeken tegen den stroom op te roeijen door verlaging van pacht te vorderen, waartegen natuurlijk de grondeigenaren bezwaar hebben. Anderen zoeken heil in herstel der beschermende regten, doch dezen vinden in Engeland weinig aanhang. De Spectator schroomt niet te spreken van een mogelijke revolutie in den Engelschen landbouw, zoodat voor het pachtstelsel in de plaats komt het stelsel van den kleinen grondeigendom, waarbij de eigenaar zelf zijn land bebouwt. Rusland.. Luidens de „Odesskij Wjestnik" is de staat van het koren in Zuid-Rusland en den Kaukasus zoo slecht, als ooit te voren. Wat niet ten onder is gegaan door de droogte en later door hagel, wordt thans door den sprinkhaan en den korenkever (schutschok) volkomen vernield. Dat geldt van den omtrek van Odessa, en wijders van de Zuid-Rus sische gouvernementen Bessarabië, Jekaterinoslaw, Cherson, Pultawa en dc Kaukasische gouvernementen Tiflis, Tersk, Baku, Stawropel en Kutaïs. Ingezonden. Texel, 7 Julij 1879. De kermis is voorbij en van al de pracht en heerlijkheid, die ouze pleinen en straten versierde, is bijkans niets over dan een hoop kisten en een vuile rommel papier en stroo, afgewisseld door notenbasten, schillen van sina'sappelen, schalen van eijeren in het oneindige en misschien nog wat, dat nog niet zoo gemakkelijk valt op te ruimen, en daaronder dc herinnering aan het vele prettige en gezellige dat wij hebben genoten. 't Is waar, we hadden geen comedie, geen zwarte spiegels noch Berijten letreïeMe ie Stociraartiaatscliapplj Nederland, Kon.derNederl. 4 Julij van-Napels vertrokken. PrinsesAmalia. 26 Junij van Penaug vertrokken. Prins v. Oranje. 5 Julij van Batavia vertrokken. Prinses Marie. 17 Junij te Batavia aangekomen. Madura 6 Julij te Batavia aangekomen. Conrad26 Junij van Suez vertrokken. Voorwaarts 4 Julij van Napels vertrokken. KoninginEnitna 5 Julij van Amsterdam vertr., 7 Southampton aangek. Print Hendrik. 1 Junij 1879 te Amsterdam aangek., vertrekt 19 Julij. Celebes26 Junij te Amsterdam aangekomen. JavaIn de Indische watereu. Burgerlljlie Stana. Gemeente HELDER. Van Zaturdae tot Dingsdug. ONDERTROUWD eu GETROUWD: Geene. BEVALLEN: M. S. v. d. Weide, geb. Peters, Z. II. Hardebol, geb. Keijzer, D. M. J. de Bunje, geb. Giltjes, D. J. C. Iiiu, geb. Smit, 1). M. Lagaaij, geb. Gallas, Z. E. v. Praag, geb. Oudkerk, Z. OVERLEDENG. B. Zonderhuis, 5 maanden. J. G. Kolster, 18 jaren. C. Oltman Hodde, 7 maanden. Gemeente SCHA GEN. Van 1 tot 7 Julij. ONDERTROUWD, GETROUWD en BEVALLEN: Geene. OVERLEDENMartha Immaretia Koedooder, 3 maanden. I laven van. IJmuiden. Binnengekomen 6 Julij. Familiën, Eriksen, Kötka; Telcsilla, st., Nicolajeff; Mercurius, st., Kroonstad; IJmuiden, st. en Eider, st., beiden Londen; Ondine, st., Hamburg; Eddystone, st., IIull; Astrea, st., Stcttin; Stella, Pedersen, Lina Jolianna, van Wijk en Yeritas, Joliansen, alle 3 Kölka. 7 Julij. Soutlnnoor, st., Nicolajeff; Christiane, Christensen, Wyborg; Carl, llcrmansen, Frederikshaven. Vertrokken 5 Julij. Koningin Emma, st., Batavia; Alford, st., IiOndcn. 6 Julij. Christianin, st., Christiania; Vcsta, st., Kopenhagen; Sappho, st. en Gertrudc, st., beiden Rotterdam; Vidar, st., Stockholm Medea, st., Hamburg; Castor, st., Reval. 7 Julij. Archer, Wilder, New-York; Anna Maria Wilhelmiua, de Jong, SundswallHeemse, Visser, Hernosand Nordstern, Dahlhoff, Noorwegen. PURMERENDBR. MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 53 stuks Paarden. Veulens. 304 Runderen; stug, lager. 302 vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per Kgr., vlug. 96 magere dito - 10,a 26,per stuk, matig. 791 Schapen, vlug, vette hooger. 76 vette Varkens f 0,38 a 0,46 per Kgr., vlug. 10 magere dito - 8,a 14,per stuk, vlug. 152 Biggen - 3,a 6,vlug. 401 stapels kleine Kaas, f 33,50 a per 50 KG. 3 middelbare dito, f 28,a per 50 KG. Boter f 1,05 a 1,15 per KG. Kip-Eijeren f 3,75 a 4,per 100 stuks. Eend-Eijeren f 4, a per 100 stuks. Vervolg Nieuwstijdingen. Aan het U. D. wordt van hier gemeld: „Zooals dat met alle nieuwe zaken gaat, waarbij men nog niet zoo direct op de hoogte is van een en ander, zoo gaat 't ook met 't jeugdige IJmuiden; men weet daar nog niet goed liet onderscheid tusschen 't „mijn" en 't „dijn." De schepen, die daar binnen de sluis van het Noordzeekanaal liggen, hebben, tengevolge van die nog onbepaalde opvatting, nog al dikwijls last, dat 's avonds of 's nachts een en ander vermist wordt. Verleden week lag er een Pruissisch pleizierjagt, liet eigendom van en gevoerd door een Pruissisch marine officier, en 's nachts hebben sommige industriëelen de aardigheid gehad, het scheepje bijna geheel af te tuigen en het want mee te nemen, 't Spreekt wel van zelf, dat bewuste officier in zijn vaderland terugkeerende, hoog op zal snijden van de oud-Hollandsche goede trouwen eerlijkheid." -- Dc heer R. J. Koning, predikant te Limmen, vierde jl. Zondag zijn 50jarige Evangeliebediening in die gemeente. Naar aanleiding van Romeinen I 16 sprak de grijze, maar nog altijd levenslustige jubilaris voor een talrijke schare een feestrede uit, die diepen indruk maakte. Ofschoon hij ver zocht had van alle stoffelijke bewijzen van sympathie ver schoond te blijven, werd hij toch op een aangename wijze verrast, toen aan 't eind zijner rede de heer van 't Zant, predikant te Akersloot, hem namens de gemeente op een treffende wijze aansprak en tegelijk in naam der gemeente leden een geschenk aanbood, dat na vele jaren nog op welsprekende wijze aan den hooggeachten en beminden predikant zou herinneren. Dit geschenk bestaat in een zilveren doopvont, waarop deze inscriptie: „Aan de Hervormde kerk van Limmen ter dankbare herinnering aan de 50jarige Evangeliebediening van den weleerwaarden zeer geleerden heer R. J. Koning, van de gemeenteleden 1829 J 1879." Uit Heerenveen wordt gemeld: „De harddraver „Anna" van den gefailleerden F. Holkema is overgegaan bij publieken verkoop aan den heer Langhout te Hazevswoude (Zuidholland) voor de belangrijke som van f 1300. Uit dit voorbeeld blijkt genoegzaam, dat de Hollanders geen kosten en moeite sparen om in het bezit te komen van de vlugge viervoeters van Frieschen bodem." Verbetering. In plaats van het hierachter geannonceerde drama „Het Schandmerk," zal DONDERDAG 10 JULIJ 1879 opgevoerd worden: Gedurende de kermis lEDEREN AY0ND optreden van een uitgelezen Gezelschap Artisten, bestaande in: Hernn LOUIS GELUBCKE, Duitsche Comique-Zanger. Frl. CAROLINA ANDERSON, Madame ELISE GELUBCKE, Chanteuse Tyrolienne. Zweedsche en Deutsche Sangerinn. Miss NELLY ROSE, Englisli Singer and Dancer. Frl. MARIA SöRENSEN, Deensche Couplet-Sangerin. Madlle. LOUISA STELLA, Chanteuse Fran5aise. Frl. HELENA JACOBSEN, Deensche Sangerin. Mr. HESPmY, DF>l£fcrL±»t. De Directie, NICOL1NE SöRENSEN L. A. HARTSINCK.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1879 | | pagina 3