Iet lontttaiije van lector Faust. Het Schandmerk, 16 OF DE TWEE GALEIBOEVEN. NEEN!! NEEN!! ADVERTENTIËN. WAARSCHUWING. ARTILLERIE-VRIJKORPS. BRIËVEN UI T KENNEMERLAND. Alkmaar, 15 Juli. In elk gesprek verneemt men thans ecne verzuchting over het allertreurigste zomerweder, en ik weet werkelijk niet anders aan te vangen dan met dezelfde jeremiade. Oud nieuws en derhalve overbodig, meent gij zonder twijfel. Toegegevenmaar wilt rekening houden met onze omstandighedenonze welvaart en ons genot zijn in hooge mate afhankelijk van een vruchtbaren en schoonen zomer. l)e landlieden in onze omgeving, reeds gedrukt door de lagere prijzen hunner producten, hebben zeer geleden door den laugdurigen winter en de guurheid der anders zoo voordeelige Meimaand, en thans dreigen door den aanhoudenden regen de hooibouw en de ganschc oogst te mislukken. Zij beperken derhalve hunne uitgaven tot het strikt noodige en tal van onze neringdoenden deelen in hunne schade. En wat nu ons genot betreft, wij zijn bevoorrecht met zeldzaam schoone omstreken, die den vreemdeling in verrukking brengenen het laat gekomen groen is zoo vol, rijk en frisch als maar in weinige jaren het geval is. Maar ik zet het u om er van te geuieten, gehuld in een winterjas, gedekt door een regenscherm, dat den feilen wind nog een bondgenoot schenkt om u op den doorweekten bodem van de been te brengenWat baat ons dus al ons schoon, nu wij belet worden er iets ran te genieten? Ons jaarlijksch schoolfeest heeft een drogen avond gehad, maai de wiud en de koude maakten het voor de feestvierende jeugd en nog meer voor de rustiger toeschouwers lastig genoeg. Door ruime bijdragen was de afdeeling van „Volksonderwijs" in staat gesteld een zeer gevarieerd programma te geven, waarvan dc goochel toeren en de dissolving views van den heer Okhuysen, van Rotterdam, bijzonderen bijval verwierven. De genoodigde leerlingen der bijzon dere scholen waren als naar gewoonte weggebleven, maar van clc 4 openbare waren er niet minder dan 789, die in één jaar minder dan 4 schooltijden verzuimd hadden, tegenwoordig; en van deze ontvingen 567, als niet één schooltijd verzuimd hebbende, boek geschenken. De bewoners van het oostdeel der gemeente, waar een gedeelte der Schermeer onder Alkmaar ressorteert, trachten, óp grond van hunne afgelegenheid, het aantal onzer openbare scholen vermeerderd te krijgen, door de herstelling der vroeger opgeheven school aan den Omval. Zij hebben hierover al meermalen adressen aan den gemeenteraad gericht en, wijl zij daarbij geen baat vonden, zich tot Gedep. Staten gewend. Of de redenen, die in der tijd tot opheffing der school aan den Omval geleid hebben, nog geldig of dut de omstandigheden sedert veranderd zijn, waag ik niet te beslissen; voor de gemeentekas is het door de Stalen in deze te nemen besluit lang geen onverschillige zaak. Bij de lezing van het jaarverslag der Schoolcommissie is mij gebleken, dat zij, behalve haar ingediend voorstel tot uitbreiding der tusschensehool waaraan in 1880 gevolg zal worden gegeven nog een voorstel in beraad heeft betreffende de oprichting eener gemeente-bewaarschool. Het zul haar daartoe gewis niet aan drangredenen ontbrekende dikwerf zoo onvoldoende ïesultaten van het lager onderwijs mogen wel voor een goed deel toegeschreven worden aan het gemis van voorbereidend onderwijs, aan liet. gebrek van opvoeding bij die klasse, waar man en vrouw beiden voor de behoeften van het gezin buiteu den kring daarvan moeten arbeiden, of, zoo dit niet of slechts den deele het geval is, zelf tc onontwikkeld, te ruw zijn om op de aanvankelijke ontwikkeling hunner kinderen een gunstigen invloed uit te oefenen. Wel is hier al reeds een drietal bewaarscholen, maar die, welke den naam vau „algemeene" draagt, verkeert financieel in te bekrompen toestand om de gewenschte taak: voorbereiding tot het lager onder wijs, naar behooren te vervullen. De zaak is, even als de school aan den Omval, al weder eene geldkwestie. Dat was almede het geval ten opzichte van de vraag, of Alkmaar zijne latijnsche school door een gymnasium zou ver vangen. De minister van Biunenlandsche Zaken verklaarde zich bereid om de aanvankelijk uitsluitend voor een pro-gymnasium bestemde subsidie van f 6000 ook voor een gymnasium toe tc kennen; de gemeente zou zich dan, nevens de stichtingskosten van het gebouw, eene jaarlijksche uitgaaf van minstens f 12000 moeten getroosten, en daartoe heeft onze raad, met het oog op het klein getal te wachten leerlingen, geene vrijheid gevonden, zoodat alle voorstellen afgestemd zijn en het gansche Noorderkwartier gCene inrichting van hooger onderwijs overeenkomstig de nieuwe wet zal bezitten. Voor andere onderwerpen heeft de gemeenteraad niet onbelangrijke uitgaven toegestaan, en wel f 3500 voor een nieuw uurwerk op den Waagloren en evenveel tot aankoop van 2 nieuwe brandspuiten. Het onvoldoende onzer brandweer, wat materieel en personeel betreft, was meer dan ooit gebleken bij den hevigen brand der sigarenfabriek van den heer Stemler (15 April), en de buitengewone bate van f 12080, uit den verkoop van terrein aan de heeren Ch. Bosch Reitz c. s. voortspruitende, deed wellicht gemakkelijker over het geldelyk bezwaar heenstappen. Onze turnclub heeft aan geboden een der nieuwe spuiten als vrijwillig corps te bedienen en alzoó belooft ons brand wezen langzamerhand in beteren toestand te geraken. De sigarenfabriek staat nog steeds in bouwval. Burgemeester en wethouders weigeren hunne vergunning tot herbouw eener inrichting, welke in enkele jaren 3 malen brandgevaar voor de belenden heeft veroorzaakt; naar ik hoor is de kwestie voor den Raad van State gebracht. De opbouw der ijzerfabriek, voor ongeveer f 20000 besteed, vordert goedtot vergrooting van het spoorweg station is eene besteding van nagenoeg f 30000 te wachten, en overigens bouwt men druk en op verschillende punten, in achter straten zelfs vrij goede perceelen, die meer aanzienlijke buurten niet zouden ontsieren. Gelijk de Doopsgezinde gemeente haar geld besteedt om eene villa en 2 heerenhuizen te bouwen, wendt dc R. C. gemeente der St. Laurenskerk het hare aan ter oprichting van 6 pakhuizen. Hare speculatie schijnt mij wel het voordeeligst, want ik tel een groot dozijn heerenhuizen van f 350 tot f 700 huur, die in aanbouw zijn of ledig staan. Dat is voor Alkmaar veel te veel. Bekwamen wij nu een garnizoen, over welks plaatsing volgens de dagbladen onderhandelingen gevoerd werden, schoon er niets van aan was, dan waren wij in staat den officieren eene goede keuze van woningen aan te bieden, en raakten wij van het treurig gezicht der bordjes „te huur" en „te koop" gij weet daar alles van verlost. 21 arbeiderswoningen, die eerlang nabij de ijzerfabriek gebouwd worden, zullen zulke bordjes wel niet behoeven. Aan de restauratie van ons stadshuis is weder flink dc hand geslagen en de fraaie antieke gevel der openbare meisjesschool wordt zoo net en aardig in den stijl hersteld, dat ieder er schik in heeft en moet „erkennen, dat de bouwwerken van vroeger tijd bezaten wat dc tegenwoordige meestal missen: karakter. Gij hebt u zeker wel met ons verheugd over den goeden afloop der verkiezing voor de Tweede Kamer in ons district. De opge wektheid was niet groot en zou misschien eerst in geval van eene herstemming gebleken zijn. Wij ijveren natuurlijk tegen de macht der anti-liberalen en hebben meer dan genoeg van hunne Kabinetten maar de liberale ministeriën vallen ook niet meê, zij missen het prestige, dat noodig is om veel goeds tot stand te brengen. Het conservatieve kiesclubie zou om die reden wellicht voor zijn can- didaat meerdere stemmen bekomen hebben, indien die candidaat met het district bekend en behoudens zijne erkende bekwaam heden niet zulk een door zijn ministerieel verleden ongewenscht man was geweest als de oud-minister Heemskerk, die het slechts aan de stemmen der Catholieken te danken had, dat zijne nederlaag niet al te pijnlijk was. Bij vorige verkiezingen kwam, ten gunste van den conservatieven candidaat, wel eens eene fatsoenlijke getec- kendc en te gelijker tijd eene zeer onfatsoenlijke ongeteekende aanbeveling tot ons. Ditmaal was zulks niet het geval, maar beleefden wij de aardigheid, dat de secretaris der z. g. „algemeene kiesvereeniging," op eigen hand in zijne kwaliteit en in andere woorden dan het bestuur adverteerde. Hij speculeerde, ten gunste van mr. Heemskerk, ook op de grieven van de tegenstanders van de onderwijswet-Kappeyne, en deze speculatie was voor ons bijzonder treffend, omdat wij dien secretaris als lid van „Volksonderwijs" kennen De jongste verkiezingen bij de Hervormde gemeente zijn weder ten voordeele der orthodoxe richting uitgevallen. Van de andere zijde was in de Alkm. Courant een hooggestemd manifest verschenen, waarin op eene trouwe opkomst der modernen en gevolgelijk op hunne overwinning gerekend werd. Na de verkiezing las men in hetzelfde blad een leuk bedankje voor de geplaatste optrommeling, waardoor de rechtzinnigen wakker gemaakt waren en gezegevierd hadden, 't Is wel erg, geslagen te zijn en uitgelachen te worden bovendien. De verkiezingen voor den raad, die lieden gehouden worden, wekken weinig belangstelling; er zijn geen nieuwe candi- daten genoemd en wij verwachten dus weder liet oude stel terug. Visonrterlgten. De aanbrengst van zeevisch was gisteren geriuger dan Dingsdag. De tongenvisscherij is namelijk noordelijk en door noordelijken wind moest men de streek westnoordwest uit den wal doen, dat niet Jt gewenschte resultaat opleverde. Tongen waren over 't algemeen niet groot en tarbotten veelal dood; scharren blijven zeer gezocht; scholletjes golden f 0.30 ii f 1.25 per mandje, doch waren zóó klein, dat zij niet handelbaar zijn; rog werd tamelijk aangebragt van Terschelling en gold gemiddeld 22 cents per stuk; zeebaars en harders zijn niet aangebragt (zij worden alleen bij stormachtig weer gevangen). Benoemingen, enz. Aan den kapt. ter zee' jhr. II. P. de Koek, hoofdinspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, en aan den gepensioneerden kapt. ter zee J. K. van de Kruysse Pilaar is de titulaire rang van schout-bij-naclit verleend, met bepaling, dat eerstgenoemde tevens zal voeren den titel van inspecteur-generaal over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting. Aan den kapt.-luit. ter zee titulair II. Engelsman Kleijnlrens en den kapt.-luit. ter zee P. Roodzant, respectivelijk inspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 6de en iu het 4de en 5de district, is de titulaire rang verleend van kapt. ter zee. De luit. ter zee 2de kl. H. J. van Bisselick wordt met den 21 dezer geplaatst aan boord van het wachtschip te llellevoetsluis. De off. van gez. 1ste kl. G. Pranken, wordt met den 1 Aug. a. s. eervol uit de zeedienst ontslagen. Met dien datum wordt bevorderd tot off. van gez. 1ste kl., die der 2de kl. dr. T. Abrahamsz. België. Te Brussel is een tabakswinkel afgebrand in de rue de la Colline; de eigenares en drie kinderen werden een prooi der vlammen; de oudste, een knaap van 14 jaren, ontkwam op het dak. Men kent de oorzaak van het onheil niet. Fran KrijK. Jl. Maandag hield de President in het Bois de Boulogne de gewone groote jaarlijksche revue over de troepen, die te Parijs en in de omstreken in garnizoen liggen. Men weet hoezeer de bevolking op deze militaire vertooning gesteld is en er was dan ook een geduchte menigte op de been. Het weder was, den tegenwoordigen regentijd in aanmerking nemende, niet ongunstig. Wel regende het onophoudelijk tot 11 uur, zoodat de troepen doornat op het terrein aankwamen en volgde er nog een geduchte stortregen toen het defileeren begon, doch overigens liet ook de zon zich van tijd tot tijd zien en was het publiek redelijk tevreden. De troepen bestonden uit 31 bataillons infanterie, 16 batterijen artillerie en 39 escadrons cavallerie, te zamen ongever 20000 man en 3000 paarden. De houding der troepen wordt bijzonder geroemd. Grévy bevond zich met de presidenten van Senaat en Kamer, Martel en Gambetta, benevens al zijn ministers in de voor het hoofd van den Staat bestemde tribunemevrouw Grévy met de dames van de ministers zaten in de tribune daarnaast. De stemming van het publiek was zeer opgewekt. Na afloop der revue presideerde Gambetta het groote feest tot herdenking van de bestorming der Bastille in 1789. Turpin heeft van de Académie des Sciences te Parijs een Monthyonprijs bekomen wegens zijne bereiding van onschadelijke verwen voor kinderspeelgoed. Ferdinand de Lesseps heeft jl. Maandag te Rouaan eene voordragt gehouden over zijne Panama-onderneming. Toen hij de zaal wilde binnengaan, stuitte hij op een menschenmuur in den waren zin des woords. Meer dan twaalfhonderd personen waren opgekomen om hem te liooren en zeer eigenaardig zeide hij: „Zie, door dezen muur heen te komen kost meer moeite dan de landengte van Panama door te graven." In zijne rede betoogde hij o. a. dat de doorgraving der landengte van Panama gemak kelijker zal geschieden dan die der landengte van Suez, want de vriendschapsbanden tusschen Frankrijk en Amerika en de herinnering van de vroegere vriendschap der twee volken doen alle bezwaren wegvallen. De heer Gravier, voorzitter van het Aardrijkskundig Genootschap, die Ferdinand de Lesseps vóór en na de rede toesprak, sloot de vergadering met dc uitnoodiging aan al de aanwezigen, over driejaren tegenwoordig te zijn bij den eersten togtvaneen Fransclie vloot door het Panama-kanaal. BuitscMand.. De heffing van hooge inkomende regten van buiten- landsch fabrikaat, waartoe Duitschland ter bevordering van eigen nijverheid besloten heeft, begint reeds hare vruchten te dragen. De Opmerker meldt hoe vijftien der voornaamste Duitsche machine-fabrikanten besloten hebben om bij aanbestedingen zich aaneen te sluiten, een prijs vast te stellen en aan een van hen, beurtelings op te dragen, voor dat bedrag in te schrijven, terwijl de anderen dan 1000 mark hooger zullen zijn. Dit kunstje is ook in ons land niet onbekend en wordt wel eens toegepast bij aanbestedingen, waarvoor buitenlanders niet kunnen mededingen. Nu in Duitschland de buitenlanders zijn uitgesloten door de hooge regten, zal het op ruime schaal kunnen aangewend worden tot groot nadeel van de beurzen der ingezetenen. OostenrlJK. Aan de Neue freie Presse wordt uit Damascus gemeld, dat Abd-el-Kader zich sedert eenigen tijd in zeer lijdenden toestand bevindt en zijn vrienden vreezen dat hij het aan staande koelere saisoen niet overleven zal. De oude „leeuw van Algiers" is dan ook 72 jaar oud. Busland.. Dr. Weimar, een der aanzienlijkste lieden uit St. Petersburg is ter dood veroordeeld. Hij was de man die Solowieff de pistool verschafte om op den Keizer te schieten, en die zorgde dat de moordenaar van Mezenkoff inde gelegenheid was om te paard te ontvlugten. Dr. Weimar bezit een groot vermogen en stond zelfs in naauwe betrekking tot verscheidene leden der Keizerlijke familie. BurgerllJ stand. Gemeente HELDER. Vau Dingsdag tot Donderdag. ONDERTROUWDGeene. GETROUWDII. J. v. Ilorilc en N. Hyper. J. v. d. Heuvel en II. Hom. C. Vis en C. M. Iloogenbosch. BEVALLEN: D. Kossen, geb. Bakker, 1). M. C. Kramer, geb. Sterzeubaeh, D. A. Baljé, geb. Dienaar, Z. OVERLEDEN: J. A. IJ. v. Es, 51 jaren. Gemeente TEXEL. Van 9 tot 16 Julij. ONDERTROUWD: Pieter Koningstem en Janlje Koopman. GETROUWD: Geene. GEBOREN: Johan Willem, zoon van Joliannes Theodorus Zijm en Martje Smit. OVERLEDENGerbrig Daalder, 32 jaren, gehuwd met Klaas Langeveld Mz. leêrënndiïe Waarneminien te Helder. (Landstal) Windrigting en Kracht. 17 17 12 wzw. 1.5 k. wzw. 0.4„ noto. 0.5„ Barometer mm. Stand.Afw. 0.85 0.87 759.74- 0.66 Thermometer C. Stand. Afw. 14.6 14.0 15.2 3.4 Toestand van de zee. 0.78 0.7S 0.75 Slecht. Vlak. W(ersgesteldheid16 Julij 12 u. Bewolkt, koel. 17 Julij 8 u. Ligtbewolkt, mooi. 17 Julij 12 u. Idem. Haven van IJ mui den. Binnengekomen 15 Julij. Ohristiania,st., FrederikstadGriffits, stoomj.,Rotterdam, Rose Mrry, st., Taganrog. 16 .Julij. Carl Johan, Sjoblom, WyborgEtna, st., PillauSirius, st., llelsingforsProvidentia, llansen, Riga; Min er va, Edvarscn, Ilolmstrand. Vehtkokken 15 Julij. Harald, Dart, New-York; Orion, st. en IJmuiden, st., beiden Londen; Minerva, stoomj. en Cygnet, st., beiden Rotterdam. 16 Julij. Min. Achenbacb, st., Newcastle; Eddystone, st., Huil; Pollux, st., Southampton. aooste Staats-LoterlJ. VIJFDE KLASSE. Tweede lijst: No. 1498, 6330 en 9660 ieder f 1000; No. 2252, 7810, 11674 en 12275 ieder f 400; No. 678, 10295 en 20019 ieder f200; No. 7673, 8216, 8245, 10100, 13780, 15658, 20449 en 20917 ieder f 100. Derde lijst: No. 6062 en 17690 ieder f 1000; No. 14557, 16779 en '17787 ieder f 400; No. 7370, 9281 en 20520 ieder f200; No. 7788, 10677, 14176, 16922, 17233, 17270, 18975, 19820, 20064 en 20733 ieder f 100. MnrKtlacrigtcii. Amsterdam, 15 Julij. Tarwe op levering hooger, Nov. f 283. Rogge: puike jarige Galatz f 150 bij partij op levering iets flaauwer, Oct. f 150, 149. Koolzaad f 1 lager, Oct. f 351. Raapolie flaauw, Sept./Dec. f 34$, Petroleum kalm, loco f 8| a 9 betaald; Najaar weinig aangeboden, f 9| a 9J E. gehouden. 16 Julij. Tarwe Op levering onveranderd, Nov. f 283. Rogge als voren, jarige Galatz f 145, dito Taganrog f 140, puike oude Petersb. f 156, op levering weinig veranderd, Oct. f149. Koolzaad f 1 hooger, dadelijk f 348, Oct. f 352. Raapolie onveranderd, Vliegend f 34, Sept./Dec. f 34$, Mei f 35$, Lijn olie flaauw, Vliegend f 31$, 31, Aug. f 30?, f, Sept./Óct. f 30$, Sepl./Dec. f 30, Jan./Mei f 29$ nominaal. Petroleum loeo f 8? a 9, Najaar f 9$ E. Vette Kalveren late kw. 80, 2de kw. 70 c. per KG. Nuchtere Kalveren f 7 a 11. Vette Varkens 41 a 47 c. per KG. Purmerende, 15 Julij. 180 Runderen; vette beter, Melk- mindcr in prijs, Geldekocijen prijshoudend. 284 vette Kalveren, 60 a 80 c. per KG., handel vlug, 92 nuchtere Kalveren, f 10 a f 24 per stuk, handel matig. 125 vette Varkens, 40 a 50 c. per KG., handel vlug. 10 magere Vaikens, f 8 a 15, handel stug. 242 Biggen, f 3 a 6, handel matig. 866 Schapen en Lammeren. 362 stapels Kaas; kleine f 34, middelbare f 27.50 per 50 KG. Boter f 1.10 a 1.20 per KG. Kip-Eijeren f 4 per 100 stuks. Rotterdam, 15 Julij. Vee. Gisteren en heden zijn ter markt aangevoerd: 1079 Runderen, 254 vette en Gras-Kalveren, 1 nuchtere Kalveren, 1050 Schapen en Lammeren, 367 Varkens en 92 Biggen. De prijzen warenRunderen lste kw. 86, 2de kw. 70 en 3de kw. 50 c.Kalveren lste kw. f 0.90 en 2de kw. f 0.70; Schapen 90 c.Varkens 44 a 49 c.; alles per KG. Boter, lste kw. f 55, 2de kw. f 52, 3de kw. f 48. Schiedam, 16 Julij. Jenever f 14,50, Amst. proef f 15,75. Moutwijn f 9.per N. vat. Kampen, 15 Julij. Hooi. Buiten f 13.a 14.binnen f 12.— a 13.—. SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 8 Paarden Ossen Stieren 60 Gelde-Koeijen - Kalf-Koeijen Vaarzen Hokkelingen 25 Nuclit.Kalveren - Rammen 180 Schapen 60al50 110a290 150a250 a 60all0 10a 25 Lammeren f 5 Bokken&Geiten - 15 magereVarkens - 30 Biggen Kippen c. Eenden Boter per kop Kaas per KG. Kip-Eijeren per 100 Eend-Eijeren 10 a 4 a 90 alOO 30 a 40 325 a350 360 a375 V er volg N ieu wsti j dingen. Het stoffelijk overschot van den luitenant-kolonel van Es wordt mor gen voormiddag ten 11 ure met militaire honneurs ter aarde besteld. Men schrijft ons van Texel, dd. 16 dezer „Onze nieuwe stoomboot Ada van Holland is gisteren in onze haven gearriveerd en heeft dezen dag voor het eerst hare diensten gepresteerd. We mogen het reizend publiek en inzonderheid dat van Texel geluk wenschen met deze verbetering. Het schip, dat, geheel van ijzer gebouwd, ook van buiten een model van bevalligheid raag heeten, biedt inwendig alle die gemakken aan als door den tegenwoordige:? geest des tijds worden vereischt, en doet den bouwmeester, den heer Meursing, te Amsterdam, alle eer aan. De toegang tot beide kajuiten is zeer gemakkelijk, terwijl de ruimte en inrigting daarvan geheel anders en beter zijn dan die der vorige boot. De snelheid waarmee dezen dag de reizen tusschen hier en het Nieuwediep zijn vervuld, geven ons alle verwachting, dat ook daarin veel verbetering is gekomen. We kunnen dan ook van nu aan weder gerustelijk de reis mede maken en de directie dezer reederij verdient voorzeker aller dank voor de flinke en royale wijze waarop zij deze zaak beeft behandeld; zij heeft daardoor aan veel pennen- en woordenstrijd een en naar wij vertrouwen voor ieder bevredigend einde gemaakt." De groote zaal van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam was jl. Dingsdag avond vol om de Zoeloes te zien. De vraag, of het „echte" waren, was natuurlijk een hoofdonderwerp van de gesprekken onder de toeschouwers, en zij werd met evenveel over- tuiging bevestigend beantwoord als door twijfelaars bestreden. Wie zal liet beslissen In Engeland zijn zij voor echt gehouden, en het is dan ook waarlijk zulk een wonder niet, dat enkele Zoeloes, wie weet om welke reden, hun stam of den oorlog ontweken, een goed heenkomen hebben gezocht, in de Kaapstad aangeland en door een ondernemer naar Europa verscheept zijn. Doch al die gissingen en al dat verschil van gevoelen daargelaten, de ligchaamsbouw dezer mannen is buitengewoon gespierd, en het volk dat zulke krachtig ontwikkelde telgen voortbrengt, moet voor den Europeaan wel een geduchte tegenstander zijn. (A. Grt.) Reeds herhaaldelijk ontmoetten wij het berlgt, datteUtinge- radeel iemand openlijk tot raadslid werd aanbevolen, omdat hij zooveel goeds had bewezen aan zijn zuster. 't Is zeker geen overwegend motief, maar liet is toch een motief en nu gclooven we, dat in vele gemeenten van ons land, zelfs in niet ver afgelegene, candidaten zijn aan te wijzen, ten wier voordeele niets ter wereld is aangevoerd. Voor een paar jaar las men in een dagblad ten gunsle van een candidaat voor eene aan de Arnhem mers zeer bekende gemeente, dat hij zulk een mooi huis had laten zetten. Het komt ons voor, dat dit evenveel aanspraak geeft als de liefderijke zorg voor ccuc zuster. Het een getuigt van een goed hart, het ander van een goede beurs. (Arnh. Crt.) Directie BOUWMEESTER Co. DONDERDAG 17 JULIJ 1879: VRIJDAG 18 JULIJ 1879: Tot slot: Vaudeville in één bedrijf. Prijzen der Plaatsen: Eerste Bang f 099, Tweede Rang f 075. Derde Raeg f 0.50, Vierde Rang f 0.30. DOZIJi\liAAKTE\tcgeii VK30LVKR IttI \!>KRDK PRIJZEN aan het Bureau verkrijgbaar, dagelijks van af des morgens vroeg, tot des namiddags 4 ure. Aanvang; 8 ure. Getrouwd S. O. BASBERG, van S vel vb J. L. A, M. VAN AMMERS, die tevens hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Nieuwediep, gem. Helder, 16 Julij 1879. Bevallen van een Zoon J. SCHENKFLENS. Wieringerwaard, 16 Julij 1879. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, de Hoog Edel Gestrenge Heer J. A. IJ. VAN ES, Ridder der Orde van de Eikenkroon, Luitenant-Kolonel, Kommandant van het gedeelte Mariniers alhier, hartelijk geliefde. Broeder en Behuwdbroeder van E. B. D. VAN ES. J. H. STENGEL. Den Helder, 15 Julij 1879. Eenige en algemeene kennisgeving. ACC00K D—HOMOLOGATIE. Het ACCOORD in het faillissement van F. S. G. HENNING, Slijter en Winkelier, wonende te Helder, door den onder- geteekende namens den fai 11 i et aangeboden, is door de Arrondissements-Regtbank te Alkmaar, bij vonnis dd. 14 Julij 1879, GEIIOMOLÓGEEllU. De Curator, S W A V I N G. Bij vonnis der Arrondissements-Regtbank te Alkmaar, van 14 Julij 1879, is op ver lig "'W' zopk van een zijner Crediteuren failliet verklaard J. P. QUANT, Winkelier te Burg op Texel, met ingang op 9 Julij 1879. Regter-Commissaris, Mr. O. 1'. E. HANEGRAAFFCurator, M. COI1EN STUART, Procureur te Alkmaar. De Curator, COIiEN STUART. Geen GKïfiD of GOËUEKE1V te crediteercn aan O. J. TEINT Ö-AJCSTDIESINJ-. Zonder voorkennis van den ondergeteekende, zal er geen betaling geschieden. J. HOOGENBOSCH. De Schietoefeningen zullen op ZONDAG 20 DEZER hervat, en, te beginnen met 23 DEZER, ook des WOENSDAGS, 's avonds ten 6 ure, gehouden worden. Helder 17 Julij 1879. HET BESTUUR.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1879 | | pagina 3