ViscliTDeristen. Gisteren werden slechts enkele manden zeer kleine scholletjes nangebragt. Heden morgen kwamen meerdere schuiten uit zee, doch alleen zulke die digt bij den wal gevischt hadden. Tongen hadden zij dan ook maar weinig gevangen. 2 a 3 mandjes scholletjes golden f 2 en 1 mand scharren f 6; enkele roggen 16 a 17 cents per stuk. Dezen namiddag verwacht men meer tongen van de schuiten die verder van de kust vischten. Verschillende schuiten hebben nu ijs aan boord medegenomen. Benoemingen, enz. De luit. ter zee 2de kl. W. II. Dittlof Tjassens, dienende aan boord van het ramschip Stier, wordt gedetacheerd te Leiden bij den verificateur van 's llijks zee-instruuieuten en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. J. C. Cramer. De kapt. ter zee K. F. II. Andrau is wegens langdurige dienst, en dc kapt. 1ste kl. bij het korps mariniers D. C. W. Sutherland wegens in cn door de dienst ontstane ligchaamsgebreken op pensioen gesteld, res|>ectiveUjk ad f 3000 en 1850 's jaars. Bij het korps mariniers zijn bevorderdtot luit.-kolonel de kapt. lste kl. F. A. van Braam Houckgeesttot kapt. 1ste kl. die der 2de kl. P. S. C. A. Courier dit Dubekart en P. Spanjaardtot kapt. 2de kl. de lste luits. J. II. van Wely en C. J. Visser; tot lste luit. de 2de luits. L. H. J. L. Vogelvanger en J. M. Ripping. Engeland.. In strijd met alle vroegere berigten aangaande kapitein (niet luiteuant) Carey, meldt thans de Armv and Navy Gazette „uit de beste bron/ dat aan de Koningin geadvi seerd zal wordendien officier vergunning te verleenen zijne plaats in bet leger te hernemen, „omdat, volgens het gevoelen der hoogste autoriteiten, er volstrekt niets is, dat de tegen hem ingestelde beschuldiging van lafheid wettigt; zijn gedrag was onbedachtzaam en meer niet." Te Londen bestaat eene vereeniging, die zich ten doel stelt fonteinen en drinkbakken te plaatsen ten gerieve van menschen en dieren. Hoe noodig in die wereldstad der gelijke instellingen zijn, blijkt uit een statistiek, die van het gebruik opgemaakt werd, om het nut er van te betoogen. Men heeft gedurende vier-en-twintig uren bij zes fonteinen personen geplaatst om aan te teekenen, wie er dronken en volgens de opgaven van dezen bedroeg dit getal 19,130. Aan de fontein bij London-Bridge alleen dronken er 2689, dus meer dan honderd in het uur. Het aantal paaiden dat gelaafd werd was 11,285. De Pall Mali Gazette meldt, dat Rusland voornemens is aan de mogendheden eene circulaire te zenden, houdende: 1. kennisgeving, dat, ter uitvoering van het tractaat van Berlijn, de Russische troepen Bulgarije ontruimd hebben; 2. uitnoodiging te zorgen, dat aan alle andere bepalingen van dit tractaat uitvoering gegeven worde. Het feit, dat in Bulgarije en in Rumelië geen enkele Russische soldaat meer is, beschouwt de Times als een der groote uitkomsten door het Berlijnsche Congres verkregen en alleszins geschikt om Europa tevreden te stellen, maar tevens als eene aan leiding om erkentelijkheid te betuigen aan Prins Bismarck, die in zekeren zin in de diplomatieke geschillen als scheids- rog ter gehandeld heeft. Inderdaad is het, zegt het City blad, opmerkelijk, dat tijdens de beraadslagingen, telken male wanneer een verschil ontstond over de eischen der AVestersche mogendheden en de daarmede strijdige eischen van Rusland betreffende het Oosten, Duitschland, onder den invloed van den Rijkskanselier, de schaal ten voordeele van het Westen heeft doen overslaan. Met het oog hierop bestaat er alle grond van hoop en bemoediging wat den verderen loop der Oostersche kwestie betreft, en mag men zich verheugen in het bezit van den besten waarborg, dat zelfs onder de ongunstigste omstandigheden de invloed der Westersche natiën niet meer miskend zal worden in de Oostersche vraagstukken, en dat het tractaat van Berlijn den grondslag heeft gelegd voor de toekomstige ontwikke ling van Europeesch- en Aziatisch-Turkije. AmeriKa. De ingenieur Eads, die zich door den bouw der Missi- sippi-brug te St. Louis en de regeling der mondingen van de Mississippi te New-Orleans een grootcn naam gemaakt heeft, komt thans met een plan voor den dag, dat de door graving van Panama overbodig zou maken. Hij berekent, dat die doorgraving minstens 200 millioen dollars kosten en 20 a 25 jaren duren zal. Hij stelt nu voor een spoorweg over de landengte aan te leggen, waarover de grootste schepen met volle lading zouden kunnen vervoerd worden de kosten zouden niet het derde van die der doorgraving bedragen en zulk een spoorweg zou spoedig gereed kunnen zijn. De weg moet 40 voet breed zijn om ruimte voor 8 of 10 rails te hebben, waarop het gevaarte, dat het schip draagt, voortbewogen wordt. Het schip zou door een hydraulischen toestel uit het water worden geligt. Het plan is door kapitein Eads in alle onderdeelen uitgewerkt. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur I De ondergeteekeude, liefhebber van wandelen zijnde, heeft tot zijne bevreemding opgemerkt dat op de damhekken tusschen Let I^appedijkje en den Helder tot de nabij gelegen steeg, met rood en wit krijt geschreven staat: „Verboden toegang.'* Een tweede pad, leidende naar hetzelfde doel, evenzoo; en toch waren die paden reeds meer dan 60 jaren voor iederen wandelaar toegankelijk. M. d. R., zoudt ge zoo vriendelijk willen zijn dit in de kolommen van uw blad op te nemen, ten einde hierdoor tot eenige opheldering te geraken? Gij zult hiermede ten zeerste verpligten U Dw. Dn. L. VAN BERK. Beriaten betreffende de Stoorartiaatscliaiij Nederland. Prins v. Oranje. 30 Julij van Port-Said vertrokken. Prinses Marie. 23 Julij van Pudang vertrokken. Madura 2 Augustus van Batavia vertrokken. C'onrad16 Julij te Batavia aangekomen. Voorwaarts 1 Augustus le Batavia aangekomen. KoninginErnma 27 Julij van Suez vertrokken. Prins Hendrik. 31 Julij van Napels vertrokken. Celebes2 Augustus Amsterdam vertr 8 Southaropton aang. Kon. der Neder l. 15 Julij te Amsterdam aangekomen, vertrekt 16 Aug. Prinses Amalia. 4 Augustus te Amsterdam aangekomen. JavaIn de Indische wateren. BurgerUJlte Stana. Gemeente HELDER. Van Zaturdag tot Dingsdag. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENA. C. Harms, geb. v. Waardenburg, Z. D. v. d. Kuijt, geb. v. d. Hof, D. A. Blom, geb. v. Petten, Z. H. M. Vermeulen, geb. v. Straten, Z. A. M. Hoogerwerf, geb. Ruhland, D. OVERLEDENC. Brak, 20 jaren. N. H. Piscaer, 3 maanden. J. v. Willigenburg, 2 maanden. II. J. Bruijnzeel, 6 weken. Gemeente ANNA PAULOWNA. Van 1 tot 81 Julij. ONDERTROUWD: T. Bijpost, vuurstoker en M. Bakker, te Zijpe. J. Aris, werkman en M. Schouten, onlangs te Barsingerhorn. Q. van Nuland, werkman en M. Wortel, onlangs te Callantsoog. GETROUWD: J. N. Douwes en IJ. de Ridder. T. Bijpost en M. Bakker. BEVALLENG. Kranenburg, geb. van Groningen, D. D. Reuvers, geb. Lange veld, Z. J. Verwer, geb. Schouten, I). G. Riet vink, geb. Gorter, 1). G. Spigt, geb. Bas, D. N. Bakker, geb. Smaal, 1). A. vau der Vliet, geb. Heiligenberg, Z. J. J. T. Luik, geb. Zeegers, Z. A. Rooker, geb. Croos, Z. M. Visser, geb. Zwang, D. J. Jonker, geb. Wilms, D. OVERLEDENW. Knecht, 45 jaren. N. Volder, 6 weken. G. Kroeze, 13 jaren. Gemeente WIERINGERWAARD. Van 1 tot 31 Julij. ONDERTROUWD cn GETROUWD: Geene. BEVALLEN: E. Mosk, geb. Otter, Z. M. van der Werff, geb. Helmsing, Z. M. Bas, geb. Korff, D. J. Schenk, geb. Flens, Z. T. Bakker, geb. Dekker, Z. E. Keuris, geb. Boerman, Z. A. Waiboer, geb. Borst, 2 D. OVERLEDEN: K. Bakker, 3 maanden. J.Kooij, 14jaren, te Alkmaar. Gemeente SCHAGEN. Van 29 Julij tot 4 Augustus. ONDERTROUWDArie Heere, jongman, 37 jaren en Pietertje Schuitemaker, weduwe vau Ieme van Wilgen, 51 jaren. Jacob vau Twisk, jongman, 26 jaren, wonende te Woerden en Haartje Molenaar, jongedochter, 25 jaren. GETROUWD: Gerrit Bleeker en Wilhelmiua Rob. BEVALLEN en OVERLEDEN: Geene. Gemeente HARINGKARSPEL. Van 16 tot 31 Julij. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENCornelis, zoon van Cornelis Schuit en T. de Ruiter. Maartje, dochter van Jan Beek en G. Stap. Jan, zoon van A. de Wit en M. Teerling. OVERLEDEN: Jacob Smit, 81 jaren, weduwnaar van Leentje Louter. Gemeente HEER-HUGOWAARD. Van 1 tot 31 Julij. ONDERTROUWD en GETROUWD: F. Kooijman en G. de Vries, wed. van K. Schellinger. BEVALLENJ. Wester, geb. Brouwer, Z. J. llijper, geb. Wester, Z. G. Bakker, geb. Ursera, Z. Anna de Jong, geb. Timmerman, D. Antje Slagter, geb. Schuifel, D. M. v. d. Busse, geb. Beers, D. T. Evers, geb. Oudejans, Z. OVERLEDEN: Pieter Mul, 3 jaren. Aaltje de Vos, 21 jaren, Evert Brouwer, 10 jaren. Pieter Kieft, 78 jaren. Jan de Wit, 11 maanden. Levenloos aangegeven 1. Gemeente NOORDSCHARWOUDE. Vau 1 tot 31 Julij. ONDERTROUWD en GETROUWDGeene. GEBOREN: Auna, dochter van Lourentius Wehlen en Trijnlje Bos. Pieter, zoon van Cornelis Blokker en Reinoutje Vader. OVERLEDEN: Cornclia Brink, echtgenoote van Matthijs Goed hart, 35 jaren. Gemeente WINKEL. Van 16 tot 31 Julij. ONDERTROUWDGeene. GETROUWD: Cornelis Broers en Meijnouw Zon. GEBORENDirk, zoon van Willem Schut en Meijnouwtje Groot. Aafje, dochter vau Pieter Kroon en Aafje Visser. OVERLEDENCatharina Stapel, 9 maanden, dochter van Klaas Stapel en Geertje Bakker. Marijlje de Graaf, 43 jaren, huisvrouw van Dirk Pool, vroeger weduwe van Jan Vctman. Neeltjc Beers, 2 maanden, dochter van Cornelis Beers en Aagje Koster. Gemeente OUDE NIEDORP. Van 1 tot 31 Julij. ONDERTROUWD cn GETROUWD: Arien Over, weduwnaar van Guurtje Over en Cornelisje de Geus, weduwe van Gerrit Smit van de Velde. GEBORENHendrik, zoon van Jau Wit en Jausje Smit. OVERLEDENSimon Gildemeijer, 1 jaar en 5 maanden, zoon van Jan Gildemeijer en Trijntje C'otiijn. Gemeente NIEUWE-NIEDORP. Van 1 tot 31 Julij. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBOREN: Aafje, dochter van Cornelis Pool en Maartje Wit. Lnmbcrtus, zoon van Jan Blaaubcer en Marijtje Mijls. Cornelis, zoon van Pieter Vroom en Neeltje Schermer. Grietje, dochter van Pieter Bruin en Hendrici Smit. Immetje, dochter van Abraham Mijts en Neeltje Koopman. OVERLEDEN: Jan Verweij, weduwnaar van Neeltje Kant, vroeger gehuwd geweest met Aaltje Bruin, 64 jaren. Gemeente BROEK OP LANGEDIJK. Van 1 tot 31 Julij. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBORENAntje, dochter van Arijan de Boer en Guurtje Bakker. Cornelis, zoon van Jan Bak en Aafje Troostheide. Guurtje, dochter van Jan Dirkmaat en Maartje Kostelijk. Neeltje, dochter van Jau Timmerman en Grietje Smit. Alida, dochter van Pieter vun der Molen en Teetje Smit. OVERLEDENKlaas de Jong, echtgenoot van Antje Dekker, 63 jaren. Pieter Strijbis, zoon van Gerrit Strijbis en Guurtje Kuiper, 3 maanden. Maartje Dekker, echtgenoote van Cornelis Vet, 62 jaren. Jan, zoon van Jan van der Molen en Willemtje Schermer, 8 weken. Gemeente SCHOORL. Van 1 tot 31 Julij. ONDERTROUWD en GETROUWD: Jacob Gootjes, wonende te St. Pancras en Aagje Heinstman. GEBORENDirk, zoon van Jacob van Essen cn Antje Los. Antje, dochter van Jan Bareman en Martje Kuijper. Aarjcn, zoon van Aaijen van Lienen en Antje Bruin. Jan, zoon van Jan Rietveld en Pietertje Schouten. Pieter, zoon van Johannes Spruit en Antje Blom. OVERLEDENGeene. Levenloos aangegeven dochter van Johannes van Issem en Elisabeth Busker. teMiie WaaraeuiiEM te Heli r. (LaiisM) 3 tl. 3 uajn Windrigting en Kracht. Barometer mm. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toestand van de zee. Stand. Afw.| Stand. Afw. 3 12 ono. 20k. 76Ö.44[t 0.04 19.3 f 0.1 0.83 Golvend 4 12 zwtw. 2„ 760.35 - 0.15 18.4 - 0.8 0.86 weingolv 5 8 zw. 1 761.99 f 1.49 16.8 - 0.7 0.87 Slecht. 5 12 zw. 4„ 761.39/ 0.89 18.4 - 0.8 0.80 11 Weersgesteldheid: 3 Aug. 12 u. Ligtbewolkt, wind, buijig. 4 Aug. 12 u. Helder, ligtbewolkt, mooi. 5 Aug. 8 u. Bewolkt, beneveld, mooi. 5 Aug. 12 u. Idem. Grootste temperatuur opden3dezernamiddag5ure^ 81.5Fahrenheit. Haven van IJmuiden. Binnengekomen 2 Augustus. Yarra Yarra, Bose, New-YorkChipchase, st., Newcastle; Pyrrha. st., Taganrog; Astrea, st., Pillau. 3 Augustus. Prinses Amalia, st., Java; Schagen, Ruijg, Oostzee; Augusta, Johnsen, FrederikstadIJmuiden, st., Londen; Elize, Wallis, Riga; Henriëtte, Zijlstra en Castor, st., beiden Kroonstad; Vesta, st., Hamburg; Hollandia, st., Londen; Eddystoue, st., Huil. 4 Augustus. Bima, Esman, Macasser: Caspar de Robles, v. Slooten, Suriname; Hillegina, Kramer, Nerva; Egmont, Klavertaes, Laurvig. Vertrokken 2 Augustus. Celebes, st., Java; Suriname, Ouwehand, Suriname; Tomasito, Equirola, Havrc; Benbow, st., Londen; Couuty of Flint, Roberts, CardiffAdriana, Fenengn, Nerva; Larus, Jensen, Tvede- strandEuropean, st., HuilChristiauia, st., Christiania. 3 Augustus. Walcheren, Lindblad, Sundsvall; Comeet, st., Lis sabon; Urania, st., Hamburg; Serantes, st., NewcastleGebr. Jansen, Sanne en Janna, Valk, beiden Riga. 4 Augustus. Jacobus Anthonie, Visser, Riga. Marlittoerlgten. Amsterdam, 2 Augustus. Rogge op levering Najaar flaauwer, Voorjaar weinig veranderd, Oct. f 154, 153, 152, 153, Maart f 165, 164, 163, 162. Koolzaad f 1 lager, Oct. f 350. Raapolie onverauderd, Mei f 341. 4 Augustus. Tarwe op levering onveranderd, Nov. f286. Rogge onveranderd, jarige Galatz f 148, 150, 153, nieuwe Nicolajeff f 150 van boord, oude Petcrsb. f 160, nieuwe Petersb. 158, jarige Rostoff f 144, op levering hooger, Oct. f 154, 155, 156, 155, Maart f 165, 164. Koolzaad f 1 lager, Oct. f 349, April f358. Raapolie 1 lager, Vliegend f 34, Sept. f 33 Sept./Dec. f 33j, Mei f 34}, f 34}. lijnolie prijshoudend, Vliegend f 31, Sept. f 30|, Sept./ Dec. f 30}, Jau./Mei f 29}. Vette Runderen lste kw. 86, 2de kw. 82 en 3de kw. 78 c. per KG. Melk- en Kalfkoeijen f 150 a 270. Nuchtere Kalveren f 8 a 14. Schapen en Lammeren f 27 a 13. Vette Varkens 44 a 50 c. per KG. Biggen f 3 a 9. Alkmaar, 4 Augustus. 3 Koeijen f 190 a 260. 282 vettcKalveren f 32 a 90. 7 nuchtere Kalveren f 15 a 27. 345 Schapen f 22 a 30. 168 vette Varkens 40 a 50 c. per KG. 25 magere Varkens f 12 a 16. Hoorn, 1 Augustus. 1 Koeijen f af 625 Schapen f 24 a 35, 12 Kalveren 60 a 80 c. per KG. Hoorn, 2 Augustus. 4 hectol. Tarwe f 11,1 hectol. Rogge f 6,6 hectol. Gerst f 6,50, 2 hectol. Haver f 5,Mosterd zaad f 19,50, Karweizaad#f 20,2 hectol. Boonen bruine f 14, witte f Paarden- f -,hectol. Erwten: vale f heet. groene f hectol. graauwe f hectol witte falles per hectol. 993 KG. Kopboter f 1,30 a f 1,50 per KG. 6000 Kip-Eijeren f 3,50 a 3,75, Eend- Eijeren f a -,beiden per 100 stuks. 26 Paarden f 55 a 80, Koeijen f a 15 Kal veren f 9 a 26, 40 Schapen f 23 a 30, Lammeren f-a 20 Varkens f 8 a 16, 3 Zeugen f 30 a 45, 90 Biggen f 3,a 6,, Kippen f -,a-,Eenden f -,a-,alles per stuk. Utrecht, 4 Augustus. Op de Paardenmarkt waren 518 Paarden aan de lijn de prijs was voor luxe-Paarden van f 600 tot 800, voor Werkpaarden van f 250 tot 450, er waren weinig vreemde kooplieden. Weeldcpaarden weinig aangevoerd, zonder handel; in Werkpaarden en Veulens matige handel. Wijhe, 3 Augustus. De beide vorige weken waren op het gebied der anders zoo willige bedrijvigheid in den Vee-handel rustweken in deze omgeving. Weiuig vraag, weinig handel, dalende markt, drassige weilanden, alles werkte mede tot teruggang. In vette Varkens was daarentegen grooter beweging, ruimer omzet. Vlug werd besteed 40 a 45 c. ruw en 55 a 60 c. schoon per KG. PüRMERENDER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 29 stuks Paarden. Veulcus. 231 Runderen; vlug, prijshoudend. 190 vette Kalveren f 0,60 a 0,80 per Kgr., vlug. 96 magere dito - 10,a 26,per stuk, vlug. 902 Schapen, vette vlug, hooger; andere prijshoudend. 82 vette Varkens f 0,40 a 0,52 per Kgr., vlug: 20 magere dito - 8,a 16,per stuk, stug. 215 i, Biggen - 3,a 5,stug. 337 stapels kleine Kaas, f a per 50 KG. 2 middelbare dito, f 23,a per 50 KG. Boter f 1,35 a 1,50 per KG. Kip-Eijereu f 3,a 3,50 per 100 stuks. Eend-Eijeren f a per 100 stuks. V"ervolg Nieuwstijdingen. Een zoon en dochter van notabele ingezetenen te Hollandsche veld, tegenover elkander wonende en tevens neef en nicht, schenen elkander te bevallen en waarlijk geen wonder. Stelt u voor eene flinke, 20jarige deern met de rozen op de wangen, een bloem iu volle pracht zoo ook de neef, op wien de woorden„een knap jong kerel" ten volle toepasselijk zijn. Zooals gezegd, zij gevoelen voor elkaar datgene wat jonge harten, ja! wat ook ouden van dagen nog wel eens in abnormalen toestand kan brengen. Vandaar, dat nicht en neef door omstandigheden gedrongen worden, om aan trouwen te denken. Doch, holtdaar stuit men op iets, waarop noch nicht, noch neef gerekend hadden. De neef is van de oude Gereformeerde kerk en nicht behoort tot de Christelijke Afgescheidenen. Eene kerkelijke scheiding dus en toch er moet gehandeld worden. Geen van beide wil zijne stelling verlaten, de nicht noch de neef; eindelijk zegt nicht: „weet ge wat, we zullen er om speulen, we zullen stroogien trekken, die het verliest moet capitn- lceren." „Fint," zegt neef, „verlies ik het, dan kom ik tot uwe kerk en anders gij bij de mijne;" de zaak was geklonken. Nicht trekt en verliest het en geen gelukkiger nu dan neef, doch listig (de vrouwelijke sekse eigen) houdt nicht nog een achterdeurtje los en zegt„nu kom ik bij u, maar dc kinderen, die uit ons huwelijk geboren worden, moeten in mijne kerk gedoopt worden." Helaas! daar ligt op eens het pas opgerigtc gebouw in duigen; dc nicht, hoewel het kortste strootje getrokken hebbende, hoezeer de omstandigheden haar toeroepenge hebt geene keus, nicht zegt „nimmer anders dan op deze voorwaarde." 't Spreekt van zelf, dat toen de neef eenmaal zoo gelukkig was, om het spel te winnen, hij regt meende te hebben, dat niet alleen zijne vrouw, maar ook kind of kinderen tot zijne kerk zouden behooren. En nu verwijdering der twee geliefden om een armzalig verschil van godsdienstige opvatting: eene verwijdering, die zoo 't schijnt blijvend zal zijn en geene hoop laat op vereeniging. (Ass. Crt.) Vijf-en-twintigjarige echt vereeniging VAN W. HERMANS EN N. STADIG. Hunne dankbare Kinderen. Wieringen, 6 Augustus 1879. De ondergeteekende berigt, dat bij hein verkrijgen PUIK I1ESSBK8AP ii 0.30 per flescli (buiten de flesch). "\^7"©cL©r verüoopers genieten per flescli 5 Cents ratoat. Orders worden ingewacht door: UEd. Dw. Dienaar,. JOHS. HONINO, Banketbakker, Loet No. 39, te Schagen. 1VB. Wanneer er bij de bestellingen geen flesscben worden gezonden, wordt voor iedere flesch 7 Cents berekend. Knuznw RQLIA &CL

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1879 | | pagina 3