Kostefs Kleine Wel ie Sclaiei Het kantoor van den Makelaar P. GROEN is Woensdag 6 dezer gesloten. OPENBARE VERKOOPINC BOERENPLAATS LITHOCHROM. De Kroonprinses der Nederlanden, Wilhelmina-Pen, MARINE. Openbare aanbesteding bij de Directie der Marine te WILLEMSOORD op WOENSDAG den 13 WEI 1885, des voormiddags ten 11 nar, van: „Het vernieuwen van twee plafonds „en het schoonmaken en witten van „alle overige plafonds en rechtstand- „muren in het Marine-Hospitaal en „daarbij behoorende lokalen." De bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te Gravenhage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluisalsmede in de lokalen van de Provinciale Besturen van Noord-Brabant, Limburg, Gelderland, Overijssel, Zeeland en Friesland en ter Secretarie van de Gemeentebesturen te Rotterdam en Dordrecht. Voor zooveel de voorraad strekt, zijn op franco aanvrage de bestekken ter Griffie van de Directie der Marine te Willemsoord te verkrijgen. De noodige aanwijzing in loco zal geschieden op de twee de aanbesteding voorafgaande werkdagen, des voormiddags ten 10 uur. Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden ten bureele van den Hoofdingenieur der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, bevattende de aannemingssom in cijfers en letterschrift en de namen van annemer en borgen, zonder doorhalingen en bijconditiën en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór of op den dag der aanbesteding, des voormiddags ten elf uur, vrachtvrij bezorgd worden bij de Directie der Marine te Willemsoord. Willemsoord, den 30 April 1885. De Vice-Admiraal, Directeur en Commandant der Marine, W. K. v. GENNEP. Deze Prijscourant is alleen gelite voor Je maand Mei. PRIJSCOURANT uit 1000 Amerikaansche Spijkers (drielingen) 1.80 1000 dito (laschijzers) 1.60 Groote Melkschotels1*10 Iets kleiner0.90 Iets kleinerf 0.70, 0.55 en 0.40 Amerikaansche Waschborden0.5( Zinken idem0.45 Gegalvaniseerd Hekkendraad N°. 8, per 100 kg. 16. Hekkenkrammen per 100 stuks van af 0.30 Eiken Keukenstoven0.45 Een best blank Koekenmes0.45 2 fiksche Wateremmers1*25 Prachtige Theestoven0.90 Groote Fransche Schenkbladen0.90 6 stalen Tafel vorken0.40 6 tinnen Lepels0 50 6 fijne Tafelmessen1. 2 prachtige Raamhorren„2.50 Een Kan kleursel (Kerbet)0.55 Een flesch Stremsel (Dr. Morits)0.80 Hanglampen van af„1.50 Zware koperen Strijkijzers2. Peperstrooiers (Joosjes tin)0.40 Vloerdwijlen (zwaar molton)0.25 Dubbele Emmerboenders0.25 100 Amerikaansche Kleêrknijpers1. Engelsche Handzagen, per duim0.07£ Petroleumpompen1-20 2 Spionnen (dubbel dik Spiegelglas) 2. Zuigflesch (compleet)0.20 Groote doos Nachtlichten0.20 3 beste Boorijzers0.25 Amerikaansche Mollenklemmen0.40 Amerikaansche Kooktoestellen uit de beroemde fabriek van Pierre Klep, die nooit walmen en zonder brandgevaar zijn, met walzendraaier. (3-vlams)5.50 Beste Bascules met beugel en schuifgewicht, 250 kilogram. 17.50 Idem. 200 u 15.50 Idem. 150 13.80 Idem. 100 13.20 Kaasbooren„0.60 Doorslagen, om lammeren te merken 0.30 Bier- en Jeneverkranen, van af0.20 Voorts: Heiningscharen, Fournuiskachels, Behangsel papier, Behangsellinnen, Lood, Zink, Kaaskoppen, Doof potten, Koffiemolens, Trommels, Melkzeeften, koperen Ketels, giftvrije Potten en Pannen, Timmermans-gereed schap, Schalen, Maten, Gewichten en Balansen, Hout-, Touw-, Mand- en Borstelwerk, alsmede Boeren- en Bouw gereedschappen. NB. Ontvangen 100 prachtige KINDERWAGENS, die voor een kleine winst worden van de hand gedaan, maar a contant; ook THERMOMETERS en MAATGLAZEN, onmisbaar bij het maken van kaas en boter, alsmede PEKEL-, MELK- en ALCOHOLWEGERS. Die niet wil koopen, wordt verzocht toch eens een kijkje te nemen. Koster's Kleine Winkel te Schagen. De Heer J. A. G. HULST, oud-Off. v. Gez. le kl., praktis. Geneesheer te 't Zand (Zijpe), verzoekt allen, die nog gelden aan hem, van vóór 1885, verschuldigd zijn, wegens geneeskundige diensten en geleverde geneesmiddelen, om, vóór zijn vertrek, het door hen verschuldigde te betalen, waartoe tot 1 Juni aanstaande gelegenheid bestaat, ten zijnen huize, terwijl na dien tijd de betaling zal moeten geschieden ten kantore van den Heer Mr. F. H. G. VAN DER HOEVEN, Advocaat- Procureur te Alkmaar. van eene in den Kortenweg, nabij het Zand in de Zijpe. C. B00NACKER, Notaris te Schagen, zal, op Woensdag 13 .IIcl 1885, des middags 12 uren, in de herberg „DE ROODE LEEUW," bij den Heer C. HU1BERTS te Schagen, in het openbaar verkoopen Eene HUISMANSWONING met •3an*£8 ERF, TUIN en diverse perceelen WEILAND, aan den Korteweg, nabij het Zand in de gemeente Zijpe, kadaster sectie H, nummers 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107,108,109,121 en 122, te zamen groot 42 hectaren 63 aren 20 centiaren. Eigendom van den Heer C. BAKKER Jbz. ZEGT HET VOORT! De ondergeteekende, aangesteld zijnde als visoüafslager te Amersfoort, beveelt zich minzaam aan en verzoekt ruime toezending van alle soorten visch. Hij zal zorg dragen voor prompte afrekening, direct na afslag. Pu. A. WILLIGENBURG. Amersfoort, April 1885. Dr. C. J. F. RIEP te Amsterdam brengt ter kennis van Heeren reeders, dat de door hem uitgevonden en met uitstekend gevolg op vele schepen toegepaste Verf tot wering van den PAALWORM door niemand bereid wordt dan door hem zelf en echl te verkrijgen is uitsluitend bij den Heer GUST. BRIEGLEB te Amsterdam, in gewaarmerkte blikken van 10 Kg. Voor namaaksels wordt dringend gewaarschuwd. De Heeren A. HOOGEVEEN Co. te Scheveningen zijn niet meer voor mij werkzaam. Dr. RIEP. Een keurige Pen, voor alle handen, is: in den handel gebracht en te bekomen bij den Boekhandelaar .ion. G. STEÜILER Cz., Amsterdamverder bij alle Boekhandelaren, f 1 nor Grnc *n smaakyol doosje, met Portret van de I I.Oü per UI Uo, Kroonprinses WILHEL1HINA. Gemeenteraad van Texel. Zitting van WOENSDAG 29 APRIL 1885. Afwezig de heeren S. Keijser Sz., C. Keyser Pz., W. Koning en W. Klz. Bakker. Na de opening der zitting worden de notulen gelezen on goedgekeurd. 1. De Voorzitter brengt ter tafel eenige ingekomen provinciale bladen en circulaires, welke na mededeeling voor kennisgeving worden aangenomen. 2. De Voorzitter doet mededeeling eener missive van H.H. Gedep. Staten, waarbij is gevoegd afschrift eener missive van den minister van Binnenlandscbe Zaken, waarin wordt bericht, dat Z. Exc. voor de nieuw te bouwen school aan den Burg, het verleenen van een Rijkssubsidie van ten hoogste f 15,150.wil •helpen bevorderen, en dat alsdan door de gemeente, na aftrek 30 pCt. krachteus art. 45 der wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad No. 127), p. m. f 3400 moet worden bijgedragen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. de minister hebben uitge noodigd, het bedrag door de gemeente te betalen te stellen op f 2500.wat echter door den minister is geweigerd. Hij stelt mitsdien aan den Raad voor, om, met bet oog op de groote behoefte aan meerdere ruimte in de openbare school en de nood zakelijkheid die er bestaat om de school te verbeteren, de subsidie door den minister toegezegd te aanvaarden en B. W. te mach tigen om aan H.H. Gedep. Staten kennis te geven, dat de gemeente zich bereid verklaart om het tekortkomende ten behoeve van den schoolbouw voor hare rekening te nemen. Na verschillende besprekingen en nadat ook de beer F. Keijser de zaak had toegelicht en het voorstel van het Dag. Best. had verdedigd, wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. 3. Er wordt ter tafel gebracht de vroegere door den Raad genomen besluiten, tot het in erfpacht geven van eenigen grond, bij de reeds bestaande gebouwen van J. Vos Dz., P. Pz. Bruin en M. Kikkert, wed. Jacob Bakker, welke stukken met eenige aanmerkingen zijn teruggezonden. Na mededeeling der geopperde bezwaren, wordt aan den Raad machtiging gevraagd, tot het wijzigen dier besluiten, overeenkomstig bet advies van H.H. Gedep. Staten. Hiertoe wordt besloten. 4. De Voorzitter deelt aan den Raad mede, dat zich slechts één sollitant voor de betrekking van Geneesheer in Eierland heeft aangemeld, welke echter later zijne sollicitatie heeft inge trokken. Na eenige bespreking wordt de Voorzitter verzocht, den sollicitant nog eenmaal te schrijven cn tot een bezoek uit te noodigen. De Voorzitter verklaart zich hiertoe bereid. 5. De heer Zijm vraagt, wie eigenaar is van het van het voor eenige jaren geleden gedempte terrein aan de westzijde van het Oude Schild. De Voorzitter zegt, dat dit, zoo hij meent, het eigendom is van bet Algemeen Weeshuis, hetgeen de heer Koorn, regent van het Weeshuis, bevestigd. De heer Zym zou het wenschelijk vinden indien die grond I werd verkocht voor bouwterrein, aangezien het nu alleen dient om afval néér te werpen. De heer Koorn zegt, dat het stellig plan bestaat om in dezen zomer het stukje, grond publiek te verkoopen. De heer Kporn wenscht de aandacht te vestigen, op de tegen woordige dienstregeling van de stoomboot. Hij zou het hoogst wenschelijk 'vinden, indien de boot des zomers, iti plaats van om 4 uur namiddag, bijvoorbeeld om 6 uur van Texel voer, om ten 8 uur terug te keeren. Er was dan gelegenheid gebruik te maken van de trein die 4.50 van Amsterdam vertrekt cn 7.15 te Helder aankomt. De heer Bosman zon waarschijnlijk geen bezwaar maken om deze wijziging in de dienst te brengen, en wanneer deze gemeente meewerkte, zou vanwege de postadmini stratie wellicht èvenmin tegenwerking te wachten zyn. De Voorzitter zegt, dat de voorgestelde wijziging voor het reizend publiek eene verbetering zou zijn. Voor de postregeling zou deze echter ongetwijfeld bezwaren opleveren. De brieven zonden dan ongeveer te 10 uren 's avonds aan den Burg aan komen en bezwaarlijk overal bezorgd kunnen worden, terwylhet beantwoorden voor den ochtendpost bijna onmogelijk zou zyn. Vroeger waren pogingen aangewend van gelijke strekking; maar afgestuit op de bezwaren, door de postadministratie in het midden gebracht. De heer Brouwer zegt, dat de voorgestelde wijziging eeno ver betering zou zijn omdat men dan 's avonds wel later de brieven ontving, maar ook de couranten, in den loop van den dag uit gegeven ontving. De heer F. Keijser zegt, dat hij, op grond van vroegere ervaririg, vermeent, dat de voorgestelde verandering niet zal te verkrygen zijn en dus de moeite te vergeefs wezen zal. Na eenige bespreking wordt besloten om den Voorzitter uit te noodigen over deze zaak met den heer Bosman en met de postadministratie in correspondentie te treden. Deze verklaart zich daartoe bereid. De heer Zijm vraagt wat het resultaat is geweest van het onderzoek naar den te maken ryweg bij het Oude Schild, ter vermijding van den hoogstgevaarlijken Zeedijk volgens het voorstel van den heer Koorn. De Voorzitter zegt, dat hij met den heer Koorn de zaak per soonlijk heeft onderzocht, maar dat het resultaat was, dat de bezwaren van zoo overwegenden aard bleken te zijn, dat het niet raadzaam was om het maken van den bedoelden rijweg voor te stellen. De heer Zijm meent, dat er een anderen weg zou te maken zijn, die minder bezwaren aanbood. Na eenige toelichting wordt het Dag. Best. uitgenoodigd ook hieromtrent nog eens een onder zoek in te stellen. De heer Zijm zegt, dat het voetpad van Den Burg naar den Hoorn slecht is en verbeterd dient te worden. Na eenige deliberatie wordt de zaak aangehouden tot later. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de zitting gesloten. Ingezonden. Nieuwediep, 26 April 1885. Geachte Redacteur! Mag ik een paar woorden in het midden brengen ter zake van een aangelegenheid, die in de laatstverloopene dagen een groot aantal tongen in beweging heeft gebracht: de stichting van een gebonw voor den vischafslag? 'k Wilde alleen maar vragen of het niet wenschelijk zou zijn om eens weêr een vergadering van „Urkers" te houden, naar aanleiding van 't besluit, in de laatstgehouden zitting van den Raad genomen. Mij dunkt dat de heeren, die indertijd een meeting in Musis Sacrum hebben bijeengeroepen, nu niet mogen achterblijven om alles te doen wat mogelijk is, opdat dc vischhandel, die bron van bestaan voor een aantal inwoners, niet naar elders worde verplaatst. Met aandrang beveel ik dezen wensch aan bij 't bestuur van den „Urkerbond," en 'k hoop en wensch, dat het er geen gras onder zal laten wassen. Er moet, dit is myne stellige overtuiging, iets gedaan worden, ja, 't uiterste moet worden beproefd, om 't noodlottig besluit van jl. Dinsdag te doen vernietigen. Met alle achting. Een Urker. Callantsoog, 25 April 1885. Mijnheer! „Hoe lach je toch zoo?" vroeg mijn vrouw, toen ik gisteren de Held. en Nieuwed. Courant ter hand had genomen, om daarin te lezen hoe de wijze mannen ten Uwent in de laatstgehouden zitting van den Raad de belangen der gemeente hebben behan deld. „Hebben ze elkaar weêr eenige hatelijkheden gezegd?" voegde mijn goede wederhelft er bij, toen ik haar nog niet aan stonds antwoordde, maar voortging met lezen. „Ja, lief kind," antwoordde ik, „maar dat is voor mij op dit oogenblik de hoofd zaak niet. Ik ben bezig uit het verslag, dat daar voor mij ligt, wijsheid te vergaren." „Wijsheid?" vroeg mijn dierbare vrouw, „zoudt ge dan waarlijk meenen, dat de heeren daar zulke verstandige bollen zijn? Als dat waar was, o, dan zouden ze stellig niet zoo verschrikkelijk vreemd handelen." Uit ons verder gesprek bleek het mij, dat mijn vrouw, tcrwyl ik soms van huis was, met heel veel opmerkzaamheid de verslagen der zittingen van uwen Gemeenteraad gelezen en beoordeeld heeft. Heel veel respect heeft ze voor de Heldersche vroed schap niet gekregen. Ik kan haar maar niet uit het hoofd praten, dat er eigenlijk maar één Raadslid is en dat de andere mannen niet meer zijn dan figuranten, die om de tafel mogen zitten. Ik zei daar, dat ik bezig was om wijsheid te vergaren en ja, dat is zoo. In verband met mijn vorig schrijven wilde ik nu tot een besluit komen, of 't wenschelyk zou zijn, ook hier eene Commissie voor de Gemeentewerken in 't leven te roepen. Na de lectuur van 't verslag kwam ik echter tot het besluit, dat er niets van zal kunnen komen. Wij hebben er de menschen niet voor. Hoe zullen wij, in Godsnaam, hier iemand vinden, gezind om eerst tegen de conclusie van 't verslag, dat hij als lid meê onderteekende, te stemmen en in eene volgende zitting weêr vóór die conclusie! Zulke menschen hebben we hier niet. De leden van den Raad hier zijn lut met gewoon menschenverstand; van hoogere politiek, zooals bij u voorkomt, heeft men hier geen kennis. En dan wij hadden bij ons ook nog het plan om, met het oog op de garnalenvisscherij, eene Vischcommissie er op na te houden, 't Verslag der Gemeenteraadszitting overtuigde mij volkomen, dat ook daarvan hier in 't geheel geen sprake kan zijn. Zou er hier één gevonden worden, die, zooals ten uwent, aanvankelijk meêhielp om de zaken dier Commissie maandenlang te bevorderen en dan later die zaken als met den voet ging vertreden? Neen, daarvoor zijn die menschen hier, helaas, niet geschikt, en daarom ook geen Vischcommissie. Als altijd, Uw dw. dienaar, Een klokken-annexeerder. MariitöerloJaten. ZWOLLE, 1 Mei. Ter markt waren: 1178 en op de stallen 400 stuks Vee. Neurende en vcrschgekalfde Koeien f 140 a f 250, dito Schotten en Vaarzen f 130 a 230, spoeling Koeien voor de vetweide f 120 a 180, dito Vaarzen f 100 a 140, zomer- kalvende Koeien f 120 a 180, Ossen voor de vetweide f 90 a f 160, jarige Springstieren f 80 a 125, Vaarspinken f 100 a 125, Fok-kalveren f 50 a 90, nuchtere Kalveren f 4 a 8, vette Koeien en Ossen aan bouten 62 a 66 c., dito Stieren 48 a 55 c., dito Kalveren 70 a 72 c. en dito Schapen 56 a 62 c. per kilogr., Lammeren f 6 a 10. Op 197 wagens 952 Biggen, 6weeksche f5.a 7.50, lOweeksche f8.a 12.drachtige Varkens f a f magere f 18 a 42, vette Varkens (levend gewogen) 40 a 46 c. en Varkens voor Londen 35 a 38 c. per kilogram. Hooi f 19 per 500 kilogram. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1885 | | pagina 4