antwoord: „Mijnheer Smit, dit zijn wij weesjongens op j Neerbosch niet gewoon; dit doen wij alleen voor heeren, wanneer die uit Transvaal tot ons komen; wij wenscliteu van u alleen maar een ossenwagen gehad te hebben om over te komen." Toen is generaal Smit boos geworden, is weggeloopen en heeft gezegd: „Hoor dien kleinen Hollander eens! Wat heeft hij een praats!" De Amsterdammer ontvangt inmiddels een uittreksel uit een schrijven van den heer Sluiter, landdrost te Ermelo in Transvaal, waarin hij niet onduidelijk te kennen geeft dat de teleurstellingen, welke de jongens uit Neerbosch ondervonden, hoofdzakelijk moeten worden toegeschreven aan de te hoog gespannen verwachtingen. De drie heeren, zegt hij o. a., kwamen uit naar Ermelo, voor N. J. Smit, die wel werk voor hen had, maar niet voor twee timmer lieden, wel voor één timmerman en een tuinman; maar de laatste komt niet en in plaats van deze kwam een tweede timmerman. De metselaar kon dadelijk aan den gang gaan, maar dan moest hij eerst de klipsteenen zelf uitbreken en dat was te gemeen voor mijnheer. Nu, zulk soort van menschen moest maar liever in Holland blijven. Hier moet men alles aanvatten, ook niet zooals Kluvers, die niet pontbaas wou blijven, omdat hij in alle weer en wind moest werken. „Neen zoo besluit hij ik heb zelf klippen uitge broken, in alle weer en wind buiten gewerkt en ik was aan zulk werk toch zeker minder gewoon dan deze heeren. Zooals gij zien kunt, ben ik warm op dit punt. De naam van Hollander is niet zeer bemind hier in het land en door zulke ellendige brieven enz., uit Hollandsche couranten overgenomen, wordt het nog erger." Niet minder interessant dan de luchtspiegeling, die onlangs boven Wieringen was te zien, deed er zich Don derdag jl. eene boven den Anna Paulownapolder voor. Yan de Texelsche reede gezien, maakte het zeldzaam schouwspel eene zeer ongewone vertooning. Boomen, huizen, boerenschuren enz., zag men in de lucht zeer duidelijk in omgekeerden stand weerspiegelen. Het Rijks-telegraafkantoor met vereenvoudigde in richting te Wieringerwaard zal, met ingang van 1 Juli a.s., op werkdagen open zijn van 8 tot 11 uren voor- en van 12 tot 1 en 5 tot 7 uren namiddags. De diensturen op Zon- en feestdagen blijven onveranderd. Als bewijs dat het met den boer in de laatsten jaren steeds achteruit gaat, kan dienen, dat een der grootste pachthoeven onder de gemeente Dedum, bij Groningen, door hare pachter en zijn gezin in 't geheim is verlaten, achterlatende alles wat tot de boerderij behoort of in betrekking staat. Bij de te 's Hage gehouden aanbesteding van het herstellen en verbeteren van Rijkstelegraaflijnen in de afd. Utrecht (2 perceelen) was minste inschrijver voor perceel 1 de heer L. C. Oudt, te Winkel, voor f 1588, en voor idem in de afd. Arasterdam dezelfde voor f 508. Volgens de Börsenzeitung is Vlissingen nu definitief door de Duitsche Regeering aangewezen als een der havens, die door de overzeesche stoombooten zal worden aangedaan. Een nieuwe aflevering van het maandblad Tesselschade (uitgevers Gebrs. Kleyn van Willigen te Delft) bevat het jaarverslag der Vereeniging van dien naam. 't Begint met een blijde boodschap; niettegenstaande de algemeene malaise, is Tesselschade vooruitgegaan: meer leden, meer afdeelingen, meer werksters, meer geld, of schoon dit nog lang niet genoeg! Alleen het werkloon van alle afdeelingen samen is iets achteruitgegaan. Den 1 April 1885 telden de 33 afdeelingen en corres pondentschappen van Tesselschade 3037 leden, zijnde 246 meer dan in het vorige jaar. Aan werkloon is uitbetaald f 17,515. In vergelijkende cijfers uitgedrukt staat het uitbetaald werkloon van eenige afdeelingen in verhouding tot het ledental als volgt: Den Haag 14, Amsterdam 10, ArnhemOosterbeek 9, Rotterdam 7, Delft, Alkmaar en Maastricht 6, Leiden 5, de andere afdeelingen 4 of minder. De ontvangsten der algemeene kas beloopen f 1357 men sloot met een saldo van f 596. De fondskas ver keert in gunstige omstandigheden. Het Maandblaadje begint met een woord van hulde aan bij Point-Judith over boord sloegAls er maar 't een of ander gebeurde om zijne terugkomst te beletten. Daardoor zou hun de ergste schande bespaard blyven. Maar 't noodlot is niet te bezwereneen slechte tijding komt steeds aan haar adres, en dat Richard zou terugkeeren stond vast. «Er is geen redding voor hem of voor ons," mompelde Slocum, het boek sluitend. 't Was in een geheel andere stemming, dat Margaret bij zich- zelve zeide: »'t Is bijna vier uur, om acht uur zal hij hier zijn." Terwijl ze voor het venster stond, en keek hoe de avondscheme ring afscheid nam van de bloemperkjes in de kleine, vierkante tuintjes van de huizen aan de overzijde, overlegde Margaret, vol teederheid voor Richard, hoe hartelijk ze hem verwelkomen zou. Ze was nooit koel of beschroomd tegenover hem geweest, maar evenmin had ze haar genegenheid ooit door veel liefkozingen laten blijkennu echter nam ze zich voor, hem eens recht innig te omhelzen, en hem, zooveel 't in haar vermogen was, al 't onrecht, dat men hem aandeed, te vergoeden. Als hij dien vree- selyken laster vernam, die gedurende zijn afwezigheid tegen hem was opgestaan, zou hij althans reeds de zekerheid hebben, dat gij hem ten volle vertrouwde. Intusschen was het werkvolk in de steenhouwerij geheel ver vuld met het onverklaarbaar verdwijnen van Blake. Stevens kwam den heer Slocum de tijding brengen. „O ja," zeide de heer Slocum, die geen verklaring had ver zonnen, en er zoo op eens geen wist, „ik heb hem zijn ontslag gegeven, dat wil zeggen, ik heb hem laten gaan. Ik vergat het te zeggen. Hij had geen zin in 't vak." „Maar hij had er toch goed slag van voor een beginner," zeide Stevens. „Hij was in ieder opzicht de beste van de nieuwelingen. Zal ik Stebbens in zyn plaats nemen?" „Je hoeft niets te doen vóór mijnheer Shackford terug is." „Wanneer komt hy terug?" „Vanavond waarschijnlijk." Het plotseling vertrek van Blake leverde dien avond in de herberg stof tot eindelooze gissingen, en verdoofde voor 't oogen- blik de algemeene belangstelling in den moord van den ouden Shackford. „Niet eens te zeggen, dat hij heenging!" zeide de een. „Hij heeft niemand goeden dag gezegd," merkte een tweede op. „'t Was verduiveld onbeleefd," voegde een derde er bij. „Er is iets geheimzinnigs in," zeide Peters. „Een of ander meisje," opperde Wilson, met een sentimenteel gezicht cn een veelbeteekenend knipoogje. „Neen," meende Dexter, „als iemand zoo spoorloos verdwynt, wordt zijn lijk gewoonlijk maanden daarna in de struiken ge vonden, of aan 't strand bij eb." „Twee moorden in Stillwater in ééne maand, zou wel wat al te druk zyn, vindt ge niet?" vroeg Piggott. de nagedachtenis der presidente van het hoofdbestuur, mej. M. A. Hoffinnn, den 28 Mei jl., den dag na de alge meene vergadering waarin het jaarverslag werd uitgebracht, te Rotterdam overleden. Zij legateert f 1000 aan de Vereeniging. Evenals in andere provinciën blijven ook in Noord holland vele maaiers, die anders geregeld komen, weg, wat den boeren zeer ongelegen komt, maar waarbij zij die overkwamen wél varen. Het maailoon namelijk is tenge volge daarvan merkelijk gestegen. Was het aanvankelijk f 4 k f 5 per morgen (85 are), thans wordt er reeds f 7 en f 8, ja, men spreekt zelfs van f 9 per morgen be taald, iets wat bij de lage zuivelprijzen zeer te onpas komt. Het loon voor de hooiers is ordinair, wat ook wel niet anders was te verwachten, nu zich op sommige plaatsen zelfs fabriek-arbeiders als hooiers aanbieden. Door de beschuldigde Lorette zelve is, naar wij nader vernemen, nog geen verdediger gekozen. Wel heeft mr. Haas verzocht, bij haar toegelaten te mogen worden, ten einde haar, namens haar familie, over de verdediging te spreken, doch zij heeft schriftelijk verklaard, ZEd. niet te willen spreken en niet tot verdediger te wenschen. Zij heeft in de gevangenis te Rotterdam een muis gevangen en mak gemaakt, en dat beestje, dat men haar vergund heeft hierheen mede te brengen, bezorgt haar heel wat afleiding. (Het Vad.) Familie over! Neef J. Z., van Ierseke, zoo verhaalt de Middelb. Crt., timmerman en metselaar, deed aan de familie C. Schippers, te Veere, het genoegen een paar dagen bij haar te komen logeeren. Op een oogenblik was neef Dinsdag verdwenen, diepe sporen van zijn verblijf nalatende. Kast en kist, waaruit eene som van f 100 was ontvreemd, waren opengebroken. De politie doet onderzoek. Men heeft neef Dinsdag na twee uren nog in de richting van Serooskerke ontmoet. Door het Hof te Leeuwarden is zekere H. M. ver oordeeld lot 2 jaren celstraf, wegens het schrijven van den volgenden amicalen brandbrief aan den logementhouder Boekmeijer, aan het Winschoterdiep. „Amice. Door dezen laat ik u weten eenige letteren te schrijven. Amice Boekmeijer, als gij mij niet binnen tijd van 3 dagen geen f 100 stuurt, dat ik niet naar Amerika kan komen, dan zal ik u vrouw en u met een dolk door boren, en steek ik u de geheele boel in de brand. Zijt gegroet van uw Amice, H. Martens." Hoe kan men melk op het vuur hebben, zonder genoodzaakt te wezen daarbij te blijven staan, om tegen het overkoken te waken? Men dekke de pan met een trechter, natuurlijk met de spits naar boven en late dan de melk koken. Zij stijgt dan langzaam door den trechter op en vloeit langs denzelfden weg terug, zonder dat er een druppel verloren gaat. Te Londen is het, evenals in andere groote steden, zóó gesteld, dat welopgevoede, spraakzame en geestige heeren dikwijls uitgenoodigd worden om te komen dineeren, en velen dier „dinner-outs" of uit-eten-gaanders zijn zóó gezocht, dat zij onlangs besloten, dit niet meer voor niets te doen. Volgens hunne redeneering vervelen zij zich en bederven hun maag, en is het dus niet meer dan billijk, dat zij daarvoor schadeloos worden gesteld. Zoo heeft zekere mr. Sweet Srayler thans bij circulaire aan zijne vrienden doen weten, dat hij voortaan alleen voor vijf pond eene invitatie zou aannemen voor een heeren diner en zeven pond zou rekenen als er ook dames bij waren en hij dus groot toilet zou moeten maken. Voor elk kwartier, dat hij des avonds na tienen blijven moet, rekent hij een halve souverein. Zijn voorbeeld zal waarschijnlijk wel navolging vinden. Biiltenlana. Een enorm schandaal in de diplomatieke wereld te Rome heeft dezer dagen heel veel opschudding verwekt; een der bij de Italiaansche Regeering geaccrediteerde buitenlandsche gezanten, wiens naam en nationaliteit nog verzweegen wordt, is namelijk in de aristcratische sociëteit „della Cuccia" als een valsch speler ontmaskerd. Reeds lang had het aan- „Gekhcid!" zeide Durgin. „Er is altijd iets raars aan dien Blake geweest. Hij is in eens uit de lucht komen vallen, en nu weten we weer niet waar hij gestoven of gevlogen is. Hij zal geen ongeluk krygen, wees daar maar niet bang voor; daar past dat soort lui wel op." Met die woorden wierp Durgin zyn eindje sigaar weg, slenterde de straat op. „Ik kon niets uit den patroon krygen," zeide Stevens, „maar die praat nooit. Misschien zal Shackford als hy" Stevens zweeg plotseling, om te luisteren naar een dof, rollend geluid, als van ver verwyderden donder, bijna onmiddellyk gevolgd door twee korte, zachte fluitjes. „Hy is vanavond op den trein." Zonder iets te zeggen stond Peters op, en verliet de gelag kamer. De avondtrein, die te acht uur moest aankomen, was slechts een paar seconden over zijn tijd. Toen 't sein van zijn nadering weerklonk, wisselden Margaret en haar vader een snellen blik. Richard zou binnen tien minuten, van 't station komend, bij hen zynwant natuurlijk zou hy dadelijk komen, nadat hij zyn valies naar Lime-Street had laten brengen. Tien minuten gingen voorbij, toen twintig. Margaret boog zich over haar werk, met verholen inspanning naar 't openen van het tuinhek luisterend. Naar alle waarschijnlijkheid had Richard niemand kunnen vinden om zijn bagage te dragen. Na een poosje kon de heer Slocum zijn lust niet bedwingen om op zijn horloge te zien. 't Was goed hall negen. Gejaagd vouwde hy de Stillwater-Gazette open, en hield de oogen strak op het papier gevestigd. Na een schijnbaar eindeloos tijdsverloop, sloeg de klok van de Zuiderkerk negen, en luidde toen een paar minuten droevig voort, zooals de gewoonte is in Nieuw-Engelsche dorpen. Er volgde een lange stilte, door geen enkel woord van vader of dochter verbroken, een stilte, zóó diep, dat men 't eentonig getik der ouderwetsche hangklok onder aan den trap, in de kamer kon hooren. De heer Slocum bleef op de courant staren, zonder ze te lezen. Margaret's handen lagen gevouwen in haar schoot. Tien uur! „Wat kan hy voor oponthoud gehad hebben?" zeide Margaret half luid. „'t Was het eenige redmiddel," prevelde de heer Slocum, zyn eigen gedachtenloop volgend. Margaret's wangen gloeiden en haar oogen stonden dof, toen ze oprees om haar vader goeden nacht te zeggen. De heer Slocum trok het meisje zacht naar zich toe, en hield haar eenige oogen- blikken zwijgend aan zijn hart gedrukt. Maar Margaret, die 't medelijdende in die lief kozing opmerkte, maakte zich koeltjes los. „Hy is opgehouden, papa." „Ja, hy moet ergens door opgehouden zyn." (Wordi vervolgd.) houdend geluk en het hooge spel van dezen diplomaat de aandacht getrokken, totdat men de bewijzen in handen kreeg dat hij op een behendige wijze geteekende kaarten gebruikte. Terstond werd hem aangezegd, dat hij, om opspraak te vermijden, binnen 48 uur Rome verlaten moest, hetgeen geschiedde. De zaak is in weerwil daarvan uitgelekt en veroorzaakt veel opzien. Een aantal Amerikaansche predikanten reeds 50 zijn er ingeschreven zullen den 15 Augustus a. s. eene hardrijderij op rijwielen houden, van den Niagara naar een bepaald punt in Canada, een afstand van 625 mijlen, af te leggen in drie weken. De hötelhouders langs den weg hebben verlaagde tarieven aan de deelnemers beloofd. Staten-G-eneraal. Tweede Kamer. Het algemeen debat over het voorstel-Reekers tot opheffing van het verbod der visscherij met de wonderkuil op de Zuider zee is in de zitting van Donderdag ten einde gebracht. De heer Van Baer betoogde dat bij de onzekerheid over den toestand der Zuiderzeebevolking het voorstel-Reekers diende aangenomen te worden. De heer Schaepman stemde daarmede in en critiseerde de nota van liet College der zeevisscheryen, die, zelf verdeeld over de zaak, zich toch onfeilbaar acht in haar oordeel. Zoolang het niet zeker is, dat het algemeen belang wordt geschaad door het gebruik der wonderkuil, moet deze worden toegelaten. De heer De Jong verdedigde krachtig de verbodsbepaling in het belang van het behoud der visschery op de Zuiderzee. Vele vischsoorten zyn reeds verdwenen of gaan sterk achteruit. De heer van Asch van Wijck sloot zich geheel bij hem aan. De heer Van Houten kwam op tegen het behoud eener strafbepaling, waar zooveel onzekerheid heerscht over de noodzakelijkheid er van. De heer Cremers bestreed het voorstel-Reekers. De heer Reekers verdedigde uitvoerig zyn voorstel, dat door den minister van Waterstaat werd bestreden. Het voorstel is ten slotte aangenomen met 41 tegen 32 stemmen. Benoemingen, enz. Tot burgemeester der gemeente Vlissingen is benoemd de heer A. H. J. Diemont. De kapt.-luit. ter zee H. A. De Smit van den Broekc, gede tacheerd bij het Departement van Marine, wordt met 1 Juli a. 8. tydelyk belast met de waarneming der betrekking van chef der afdeeling Hydrographie bij gemeld Departement. De luit. ter zee 1ste kl. M. C. Van Doorn, gedetacheerd alhier, zal 1 Juli a. s. worden belast met het bevel over Zr. Ms. instructie- vaartuig Urania, kruisende in de Zuiderzee, ter vervanging van den luit. ter zee lste kl. H. A. Schippers, die is aangewezen om als lste officier op te treden van Zr. Ms. schroefstoomschip lste kl. De Ruijter, bij de indienststelling van dien bodem. De luit. ter zee 2de kl. J. B. Mulder wordt, met 1 Juli a. 8., geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam. V isontoerloïLten. 54 korders brachten gisteren 1 tot 2 mandjes kleine schol, 15 manden scharren, 30 tot 270 groote en 60 tot 330 kleine tongen ter afslag, terwijl door 2 beugers 85 roggen werden aangevoerd kleine schol gold f 1.25 per mandje, schar f 8 per mand, groote tong 20 a 30 cents, kleine idem 6 a 15 cents cn rog 19 30 cents per stuk. Burgermü© StancL Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: J. G. D. Tismeer, zónder beroep, en G. Diepen- broek. F. Meijerdirck, cargadoor, en II. A. Swets. J. J. A. Putters, timmerman, en C. Nierkes. Getrouwd: P. Koning en E. Kok. Bevallen: A. Fenenga, geb. Bloos, D. OverledenGeene. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. B B O Windrichting Barometer mM. Thermometer c. 1bi Toe stand van de zee. >"5 P en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. o o t c- 26 27 27 12 8 12 n. 16 k. n. 6 nto. 5 764.76 768.28 768.73 t 3.56 t 7.18 t 7.63 14.3 12.7 13.5 -3.1 -3.0 -4.0 0.83 0.78 0.73 Hol in z. wein.gv. Weêrsgesteldheid: 26 Juni 12 u. Bewolkt, onstuimig. 27 Juni 8 u. Helder, winderig, mooiweer. 27 Juni 12 u. Idem. Volgens telegram uit New-York kan er tusschen 27 en 29 dezer storm verwacht worden op de Engelsche en Fransche kusten. MARINEHAVEN NIEUWEDIEP. BINNENGEKOMEN SCHEPEN BESTEMD HUNNE LADING IN DB BUITEN- OP BINNENHAVEN TE LOS8EN. Schip. Gezagvoerder. Herkomst. Lading. Cargadoor. Trevethick, st. G. Brown. Newcastle. Steenk. Duinker&Goedk. Maria. F. R. Dobbinga. Lcvisa. Hout. Amons Co. Concordia. H. Harridsleff. Fredrikshald. Larsen Co. Dina. F. J.Coerkamp. Nijland. Van Gyn Co. Söderhamn. H. A. Maas. Kötka. Amons Co. Tjilingsie. T. A. Ruijg. Nijland. Pieter. C. H. Smit. Van Gijn o. Abraham. J.M.RidderikhofF. Nerva. Larsen Co. Koophandel. F. Ekamp. Lovisa. Amons Co. Noord-Holland. T. B. Bloos. Bollsta. ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. 9 Paarden t 85 a310 11 Koeien 130 al80 20 Nucht.Kalveren 12 88 Schapen 16 a 28 PER TELEGRAAF. 190 Lammeren f 6 a 12 32 mag. Varkens 16 a 22 184 Biggen 7 a 10 6 Bokk.&Geiten 8 a 11 MarKttoerloDten. TEXEL, 25 Juni. Aardappelen f 1.50 a 2.per hectoliter gemaaid Zeegras f 9 a 11; gevischt dito f 2.75 a 4.per 100 kilogram; gewasschen Wol f 1.074, ongewasschen idem 82 c., per kilogramTarwe f 7.50 a 8.Rogge f 5.75 a 6.25, Haver f 4, Gerst f 5 a 6, Vale Erwten f 5.25 a 5.80, Grauwe idem f JT.58 a 8.50, per hectoliter. De prys van het Hooi is thans f 11 a 13 per 500 kilogram. ALKMAAR, 26 Juli. 25 h. Tarwe, f 8.40; 3 h. Rogge; 32 h. Gerst, f 5.25, idem Chev. f 6.50; 15 h. Haver, f 4.25; 9 h. Bruine Boonen, f 9; 7 h. Erwten: Groene f 15, Grauwe f 12, Vale f 11, alles per hectoliter. Ongeveer 750 stapels Kaas, wegende ongeveer 187000 kilogram. Kleine f 27.50, Commissie f 26 en Middelbare f 24.50 per 50 kilogram. HOORN, 25 Juni. Ter waag gewogen 421 stapels Kaas, wegende 135,218 kilogram. Hoogste prys: Kleine f 27.50 en Commissie f 26.50 per 50 kilogram. HOORN, 26 Juni. 3 Kalveren, 60 a 70 c. per kilogram. Schapen f 26 a 36 per stuk. Handel vlug.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1885 | | pagina 2