ADVERTENTIE N. EEN COUDEN RINGETJE. eene partij SLOOPHOUT, Openbare Vrijwillige Verkooping meer dan een jaar geleden aan het licht. Degand weigerde lang alle inlichtingen, op grond, dat hij als advocaat hem toevertrouwde zaken niet mocht mededeelen. Eindelijk, in het nauw gebracht, noemde hij eene dame, Deffidz of Defize, als de cliënt, voor wie hij gehandeld had, maar die bij onderzoek bleek reeds 12 jaar dood te zijn. Degand had eene woning voor haar gehuurd en den conciërge opge dragen alle brieven voor mevr. Deffidz naar hem te Brussel op te zenden, daar genoemde dame altijd op reis was. Lang aarzelde men om den heer Degand, die met de grootste koelbloedigheid de rol van vermoorde onnoozelheid speelde, met vele aanzienlijke personen te Brussel ver keerde, en als advocaat eene hooge positie bekleedde, in hechtenis te nemen. Eerst nadat o. a. belangrijke papieren in beslag genomen waren bij eene dame, die verdacht werd de rol van mevr. Deffidz gespeeld te hebben, is men er toe overgegaan. Een nader bericht luidt: De Brusselsche advocaat Degand moet reeds in 1879, door middel van een valsch testament en eene valsche volmacht van de ook toen reeds overleden mej. Detize te Parijs, zich meester gemaakt hebben van de nalatenschap eener te Brussel overleden Spaansche vrouw van losse zeden, zekere Josepha Al ha. Deze geschiedenis is aan het licht gekomen doordien Degand, een jaar geleden over de geheimzinnige Defize ondervraagd, zich juist op die ver dichte volmacht beriep, ten bewijze, dat hij reeds lang de rechtsgeleerde raadsman dier dame was. Jl. Woensdag heeft te Kopenhagen een wedstrijd in het schaatsenrijden plaats gehad, waaraan vele Denen, Zweden en Noren hebben deelgenomen. In het snelrijden werd de overwinning behaald door Thorwald Groth, uit Kopenhagen, die eene baan van 6300 voet in 3 min. 44 sec. aflegde, en dus nog sneller reed dan Axel Paulsen te Hamburg had gedaan. Groth heeft nu alle liefhebbers, en inzonderheid Paulsen, uitgedaagd tot een wedstrijd, waartoe hij als prijs een prachtigen zilveren beker heeft uitgeloofd. Men weet dat het den 8 dezer in Maroco gesneeuwd heeft; een ooggetuige uit Tetuan geeft daarvan in eene Spaansche courant de volgende beschrijving: Sneeuw is hier zulk een ongewoon verschijnsel, dat de oudste bewoners, Mooren noch Joden, zich niet herinnerden ooit eenen sneeuwstorm te hebben bijgewoond. Nu, deze kennismaking zal men niet licht vergeten; op sommige punten lag de sneeuw 40 tot 42 duim hoog; takken van citroenen- en oranjeboomen braken door het gewicht; vele vogeltjes vlogen verschrikt de woningen binnen, en het eerste, wat de bewoners moesten doen, toen zij eenigszins van de verbazing bekomen waren, was de daken en terrassen van den zwaren last te bevrijden, uit vrees dat er instor tingen zouden plaats hebben. De Mooren durfden hunne huizen niet verlaten: da sneeuw boezemde hun angst in, en vol bijgeloof beschouwden zij dit natuurverschijnsel als een teeken dat de wereld vergaan zou. De dieren waren nog banger dan de menschen; toen zij, uit de stallen komende, den vreemden witten grond zagen, waren zij met geen geweld te bewegen de sneeuw te betreden. Op een 8 kilometer afstand van de stad ligt Rio Martin, waar het, zeker tengevolge van de nabijheid der zee, niet gesneeuwd had. De soldaten, die daar gestationeerd zijn, zagen den volgenden morgen tot hunne ontsteltenis niets meer van Tetuan, een gevolg van de gelijke tint der sneeuwmassa. De eerste gedachte was aan eene aardbeving, en terstond werden er boden gezonden om het geval te gaan onderzoeken. Een jonge man, die den naam van een zeer aanzien lijke Fransche familie draagt, bevond zich dezer dagen in zijn club te Parijs, waar hij een paar uren écarté had gespeeld en werd uitgenoodigd om een handje mee te helpen, ten einde twee dozijn flesschen champagne te ledigen, die zooeven in een weddingschap verloren waren. Het gezelschap was klein en de vicomte, die veel had gedronken, trok evenals verscheidene collega's zijn jas uit, omdat hij het zoo bijzonder warm had. Toevallig stiet een der heeren tegen den jas van den vicomte, die op een rooktafeltje lag en eensklaps vielen er drie kaarten uit en wel drie heeren. Van het tooneel, dat volgde, is geen beschrijving te leveren;, de vicomte kwam des nachts te 1 uur met ge scheurde kleeren en aan flarden getrokken linnengoed te huis, en met het krieken van den dag ging hij op reis naar Algiers. Men beweert, dat de vader van den gelukkigen speler, die eene hooge betrekking bekleedt, binnenkort zijn ontslag zal nemen. Het schijnt toch waar te zijn, dat de beroemde diva, Bianca Donadio, de wereld vaarwel wil zeggen en den sluier aannemen in een der kloosters van Rome. Weldra zal zij op het uur, waarop zij anders onder luide toe juichingen het tooneel verliet, nu uit hare cel treden, om zich naar de middernachtsmis te begeven, en de stem, die, Faust en Almaviva van liefde zong, zal in koor weer klinken met de doffe, vermoeide stemmen van hare zusteren in den Heer. Haar besluit, zegt men, is het gevolg eener gelofte, die zij indertijd deed, toen zij zich aan het tooneel wijdde, in de hoop daardoor haren ouders een onbezorgd leven te verschaffen. Zij heeft dan ook altijd zuinig en onberispelijk geleefd, en verscheidene goede huwelijks aanzoeken van de hand gewezen, met de opmerking, dat zij niet vrij was. Zij had beloofd zich aan God te wijden, indien Hij haar de kracht gaf een aanzienlijk vermogen te verwerven. Nu is zij ongeveer vier-en-dertig jaar, en heeft op de Fransche Bank een kapitaal belegd, van welks rente hare ouders rijkelijk leven kunnen. Benoemingen, enz. Tot burgemeester van Midwoud is benoemd de heer F. Groot Jbz., secretaris dier gemeente. De luit. ter zee lste kl. C. J. De Jong Pzn. wordt, ter zake van in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, met 1 Maart a. s. op pensioen gesteld, ad f 1623 's jaars. Met dien datum wordt bevorderd tot luit ter zee lste kl. die der 2de kl. G. J. Sluyterman. De officieren van gez. lste kl. by de zeemacht W.Schoonder- mark en G. H. Klosscr, uit Oost-Indië teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. VlsoniDerloliten. Sedert jl. Woensdag zijn aangekomen de sloepen Z. W. 10, Z.vW. 11, Z. W. 15, V. L. 81 en de Belgische sloep A. 2, gezamenlijk aanbrengende 395 levende kabeljauwen, 230 doode idem, 9 heilbotten, 71 lengen, 5800 ys-schelvisschen, 2 punten rpg, 3 bAnnon en 30 stuks vleet, terwyl duor 24 korders en beugers 120 groote tongen, 60 kleine en middelbare idem, 355 groote schollen, 15 tot 150 roggen, 1 tarbot en 6 mandjes kleine schol werden aangevoerd; levende kabeljauw werd afgeslagen tegen f 1.75 k f 1.90, doode idem tegen f 0.85 a 1.60, heilbot tegen f 11.50 14.50, leng tegen f 3.20 a 3.85, groote tong tegen 50 5, 60 c., kleine en middelbare idem tegen 10 c., groote schol tegen 60 c., rog tegen 86 c., alles per stukde tarbot tegen f 7.50, schelvisch tegen f 18.tot f 23.50 't honderd; vleet tegen f 123.50 de aanbrengst en kleine schol tegen 1 4.45 a 5. per mandje. üwJ'Kox-lljlio Staiia. Gemeente HELDER, van Zaterdag tot Dinsdag. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Bevallen: J. E. Stccher, geb. Kramer, D. C. A. Thijssen, geb. Wachtbcrgen, Z. A. Tielrooij, geb. Spruit, Z. S. Koorn, geb. Grin, Z. G. Chamot, geb. Van Es, D. E. Huijring, geb. Van Vaalen, Z. A. Deelder, geb. Zwaan, D. Overleden: J. Abeln, 2 jaren. F. A. Listelle, 7 jaren. A. Boontjes, 3 maanden. Gemeente ZIJPE, van 12 tot 19 Februari. OndertrouwdGeene. Getrouwd: Jan Egbert Gerrits, jonkman, stoker bij de Marine, 35 jaren, wonende te Helder, en Geertruida Bes, jongcdochter, 20 jaren. Geboren Catharina, dochter van Pieter De Groen en Johanna Lokat. Dirk, zoon van Pieter Schoen en Engeltje Kok. Arie Bernardus, zoon van Jan Tuin en Helena van Bisselik. Overleden: Jacob Brommer, landman, 58 jaren, echtgenoot van Dieuwertje Smit. Hillebrand Zeeman, ongehuwd, zoon van Jan Zeeman en Antje Hoogschagen. Gemeente SCHAGEN, van 16 tot 22 Februari. Ondertrouwd, Getrouwd en Bevallen: Geene. Overleden: Cornelis Bleek, 67 jaren en 4 maanden. Antje Manneveld, 66 jaren en 2 maanden. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. g 3 9 "3 'uaIfl Windrichting cn kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 21 12 no 1.7 k. 767.69 f 8.09 -0.8 - 5.5 0.83Slechtw. 22 12 otn. 1.5 772.26 f 12.66 -1.9 -6.3 0.73 23 8 otn. 2„ 771.01 f 11.41 - 1.8 -4.6 0.77 23 12 otn. 2.4 770.11 f 10.51 - 1.2 -5.6 0.80 ii Weersgesteldheid: 21 Febr. 12u. Helder, beneveld, vorst, koudw. 22 Febr. 12 u. Bewolkt, vorst, koudweer. 23 Febr. 8 u. Helder, lichtbew., vorst, mooiw. 23 Febr. 12 u. Idem. Van den 20 op 21 dezer gevroren 12 millimeter ys. ii n 21 22 15 22 23 9 De vertrekdagen der mails naar Oost-Indië gedurende de maand Februari zijn als volgt 24 Februari Hollandsche mail (uit Amsterdam). 27 Februari Fransche mail (over Napels). Laatste buslichtingen aan het Postkantoor te Amsterdam: Ned. mail (uit Amsterdam) brieven 8 u.'s morgensdrukwerken den vorigen avond 8.45. Ned. mail (over Marseille) brieven 4.30 u. 's avonds; druk werken 2 u. 's avonds. Fransche mail, brieven 4.30 u.'s avondsdrukwerken 2 u.'s av. Fransche mail (Napels) brieven 11 uur 's morgens; drukwerk 10 u. 's morgens. Engelsche mail, brieven 11 u. 's morg.drukwerken 10 u. 's morg. Om van de aansluiting te Brindisi. zeker te zijn, is het raad zaam daag3 te voren, op hetzelfde uur, van de voorloopige ver zending gebruik te maken. PURMERENDER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 82 stapels kleineKaas Af 28.Middelb. a f peröOkilogi. 841 kilogr. Itoter: laagste prijs f 1.40, hoogste f 1.50 per kil. 82 Runderen; stug, lager prijs. 14 Paarden. 92 vette Kalveren, f 0.80 a 0.90 per pond, vlug. 453 nuchtere f 5 a 18 per stuk, stug. 72 vette Varkens, f 0.42 a 0.52 per pond, vlug. 60 magere f 12 a 26 per stuk, matig. 124 Biggen, f 5.a 8.per stuk, matig. 404 Schapen en Lammeren; vlug, hooger prijs. Kip-Eieren f 3.50 a 4.Eend-Eieren f per 100, MarJs.tt>erioliteii. TEXEL, 21 Februari. Onderstaande artikelen golden in de afgeloopen week de volgende prijzenKoeboter 60 c., Schapen boter 50 c., Kip-eieren f 4.a 4.50 per 100 stuks; Hooi f 18 a f 20 per 500 kilogram; wilde Eenden 90 c., wilde Konynen 50 c., per stukKoehuiden 36 en Kalfshuiden 40 c. per kilogr. Paardenhuiden f 8 a 9 en Schapenhuiden f 2.a 3.50 per stuk. ALKMAAR, 22 Februari. 6 Koeien f 110 a 225, 83 vette Kalveren f 35 a 130, 50 nuchtere dito f 4 a 17, Schapen t a 22 magere Varkens f 14 a 17, alles per stuk; 79 vette Varkens, 40 a 51 c. per kilogram. HOORN, 20 Februari. Tarwe t 5.75 a 8. Gerst f 4.25 a f 6.Haver f 3.50 a 4.75, Witte Erwten f 8.25 a 9. Groene dito 1' 9.75 a 13.Grauwe dito f 10 a 15, Vale dito f 7.50 a 14.Bruine Boonen f 9.25 a 14, alles per hectoliter. 5 Paarden, f 60 a 150; 88 Laran^ren, f 16 a 2177 Kalveren, f 4 a 2050 Varkens, f 10 a 16; 120 Biggen, f 4 a 8; 70 Kippen, f 1.a 2.25; alles per stuk. 3950 Kip-eieren, f 3.50 a 4.per 100 stuks. 971 kop Boter, 65 a 70 c. per kop. ^AMSTERDAM, 22 Februari. Op de Veemarkt waren aan gevoerd: 642 Runderen, lste kw. 72, 2de kw. 65 en 3de kw. 60 c., per kilogram; Melk- en Kalfkoeien f 100 a 250 per stuk; 2 Graskalveren; 101 nuchtere dito f 5 a 9; alles per stuk; vette Varkens 40 a 47 c. per kilogram. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dok- kumraer Jammen f 2.50 a 2.60, Zeeuwsche spuische Jammen f 2.40 a 2.80, dito Pooters f 1.40 al.50, dito Flakkeesche f2.40 a 2.60, dito Blauwe f 2.40 a 2.60, Geldersche Blauwe f 2.30, Pruisische Hamburgers f 2.60 a 2.70 en Pruisische Roode f 2.10 a 2.30, alles per hectoliter. Vervolg Nieuwstijdingen. Heden werden de politie-beambten dezer gemeente, Middelkamp, Inspecteur, Kouseband Sr. en Bergman, veldwachters, Zwarthoff, Roeffel Sr., Van Viersen, Karseboom, Smit, Van Os, Klein, Peters, Vermeulen, Oudijk, Schraa, Groen, Kouseband Jr., Roeffel Jr., Kok, Janse, Stuivenberg en Borgart, dienaren van politie, door den heer kantonrechter alhier beëedigd als onbezol digde rijksveldwachters. Zr. Ms. instructievaartuig Urania zal binnen korten tijd in dienst worden gesteld, onder commando van den luit. ter zee lste kl. M. C. Van Doorn, terwijl mede op dien bodem geplaatst wordt de luit. ter zee 2de kl. J. M. Phaff. Het Belgische oorlogsstoomschip Ville d'Anvers heeft jl. Zondag deze haven weder verlaten, na hier ruim eene week te hebben vertoefd. Het vaartuig is, ter voortzetting van het politietoezicht op de visscherij, naar de Noordzee vertrokken. Bij 't verlaten van de haven paradeerde de bemanning in 't want. In de Noordergronden is jl. Zondag de driemastschooner Aboma, kapitein Weiss, van Christiania met ijs herwaarts, ge strand, doch na van de lading over boord te hebben geworpen, 's avonds door de sleepboot Amsterdam vlot- en alhier binnen gesleept. Jl. Zaterdag avond meldden zich by 't Bestuur van Floralia een vrij aanzienlijk getal personen aan als deelnemers aan 't kweeken van planten in den eerstvolgenden zomer. Blijkens achterstaande advertentie, zal 't Bestuur op Zaterdag a. s. eene tweede en laatste zitting tot inschrijving houden. Op die aan kondiging vestigen we volgaarne de aandacht. We doen dat met aanbeveling aan onze lezeressen en lezers, die tot nog toe niet deelnamen, om zich a. s. Zaterdag avond mede bij hot Bestuur aan te melden. Het geldt hier een nuttig doel en de kosten ziin waarlijk niet groot. Naar wij vernemen hebben de heer T. Bolwerk en echt- genoote alhier, wegens het inmiddels aanvaarden eener andere betrekking, voor de benoeming tot weesvader en weesmoeder te Uitgeest bedankt. De Commissie, die zich onlangs alhier had geconstitueerd, met het doel om eenigszins te gemoet te komen in den nood der behoeftigen en der tydelijk werkeloozen in deze gemeente, heeft van haar liefdadig streven het succès gehad, dat zij niet minder dan f 1892.07 heeft bijeenverzameld, dank zij den krachtigen steun, door de burgerij aan deze goede zaak geschonken. Aan niet minder dan 855 personen zijn circa 1700 bons uitgereikt; aan een aantal anderen zijn bijdragen in geld verstrekt. 't Bestuur der Commissie heeft van zijne werkzaamheid op jl. Zondag in eene vergadering, gehouden in de Sociëteit Harmonie, verslag gegeven. Daaraan werd de volkomen goedkeuring der vergadering gehecht. Onder dankbetuiging voor de volijverige medewerking van alle leden der Commissie, bij monde van den Voorzitter, den heer Van Gijn, werd de opgenomen taak als voleindigd beschouwd. Ongetwijfeld zijn wij de tolk onzer plaatsgenooten als we bovenstaande mededeeling besluiten met een woord van hulde aan de Commissie, voor haren ijver en hare toewijding. Aangenomen het beroep naar Spanbroek en Opmeer door ds. L. W. De Grient Dreux, predikant te Hoogwoud. Beroepen bij de Doopsgez. gemeente te Noord- en Zuid- Zype ds. K. R. Schuiling, predikant te Oldeboorn. Bevallen van een zoon A. TIELROOIJ—SPRUIT. Helder, 21 Februari 1886. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig en hevig lijden, mijn innig geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder MAARTJE BRÈÉT, in den ouderdom van 68 jaren en 8 maanden, na eene gelukkige echt- vereeniging van ruim 36 jaren. Namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen, J n. BEEK. 't Zand, gem. Zijpe, 22 Februari 1886. Voor de talrijke bewijzen van hartelijke deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden mijner dierbare Echtgenoote en geliefd kindje, betuig ik mijnen oprechten dank. J. B. A. JONCKHEER. VERLOREN, op den Kanaalweg: De eerlijke vinder kan het terugbezorgen tegen belooning aan het Bureau dezer Courant. DIT DE HAND TE HUUR: De plaats NOORWEGEN, onder Callantsoog, groot 15 hectaren 47 aren 60 centiaren. Aanvaarding Huis en Erf met 1 Mei 1886 en het Land dadelijk. Te bevragen bij Notaris A. SLOOS, te Winkel. VERKLOOPING op WOEKSDAG 3 MAART, aan de Achter-Binnenhaven, des morgens ten 10 uur, ten overstaan van den Deurwaarder J. W. VAN DER WAL Cz., van: van het Ned. 3-mast schoonerschip „EENSGEZINDHEID," bestaande in: Amerikaansche greenen DEKDEELEN, PLATEN, PLANKWERK, eene partij zoo goed als nieuwe DEUREN, STIJLEN, MASTEN, RA'S, STENGEN, enz. Alles te zien op den dag voor de verkooping. «loor overlijden van den eigenaar, ten overstaan van Notaris HORDIJK te Helder, in het lokaal „Tl VOLI" aldaar, op WOENSDAG 24 FEBRUARI IS8G, a.v. 8 uren, van het: Hotel en Café Restaurant „C E NT BUR Gr," te Nieuwediep, gem. Helder, met annex Koffiehuis en Logement uHet Texelsche en Wieringer Veerhuis," Koetshuis, Stalling, Bergplaats en groot Open Erf, samen groot 8 aren 11 centiaren. Breeder bij biljetten en in dit blad van 20 December 1885, N°. 152, en nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK. De ondergeteekende bericht bij deze aan W^^^^^^^^hare geachte plaatsgenooten, dat zij de zaak in TABAK, SIGAREN en PARFÜMERIËN heden heeft overgenomen van Mej. de Wed. CAARLS; Kanaalweg I 88, en beveelt zich minzaam aan, belovende soliede waar en nette bediening. Wed. ABERTS—BERGMAN. Helder, Februari 1886. Gevraagd: een Koffiiehuisbediende, die goed kan lezen en schrijven, tegen kost en een flink salaris. Adres: franco brieven, onder letter F., aan het Bureau dezer Courant.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3