ADVERTENTIE N. DISPONIBEL eene partij SLOOPHOUT, Spreker hoopte echter een aantal bijzonderheden mede to deelon, zonder cênig geheim te verraden. Als voorbeeld van de zonderlinge denkbeelden, die voor ceu vijftig jaar omtrent de verdediging van ons land bestonden, werd door hem aangehaald hoe, bij de voorgestelde verdediging te water van de positie to Hcllevoetslnis, 1 brik bestemd was om in 't Slykgat positie te nemen, verder 1 brik nabij Goedercede, en 5 kanonneerbooteu, die post moesten vatten op het Pampus voor Hellevoet, en met dczo geringo middelen dacht men een geheole vijandelijke vloot to kunneu tegenhouden. In de laatste jaren is er ontzaggelijk veel voor de verdediging van ons land gedaan. De Nieuwe Hollandsche waterlinie is geheel voltooid, en in weinige dagen kunnen thans de iuundatièn gesteld worden. De stelling van Helder, het fort te IJmuiden, de positie vau Willemstad, enz. zijn gereed. Nu blijft de verbetering der kustortillerie nog gewcnscht, en een aantal sperforten ont breken ter verdediging van spoorwegbruggen, maar thaus moeten alle middelen eerst aangewend worden om de stelling van Amsterdam te voltooien, liet bekende wetsontwerp Schepel, dat ten doel had oin hot vestingstelsel van ons land tot deze stelling te beperken, had o. a. dit nadeel, dut het ingediend werd juist toen millioenen besteed waren om daarbuitou gelegen werken in orde te brengen. De stolliug Amsterdam beeft een goscbicdkundig verleden achter zich. In 1G72 stuitten de Frauscheu er hot hoofd voor; toen werden echter do inuu- datiên in 't begin mot zeewater gesteld, waardoor de landerijen gedurende langen tijd bedorven waren. Bijzonderheden dienaangaande zijn uitvoerig te vinden in het werk van Van Sypestcyn en De Bordes. In 1787 gelukte liet den Pruisen binneu Amsterdam te dringen. Dit pleit echter niet tegen de stelling, wnut het binnendringen geschiedde door verraad. De Pruisen waren tijdens de twisten tusschen de Oraujegezicden en de Patriotten, door eerstgenoemden iu 't land gehaald, voornamelijk ten gevolge van de belce- diging der gemalin van Willem V bij de Goejanverwellesluis aangedaan. Vier Nedcrlandsche stafofficieren waren heimelijk toegevoegd aan bet leger van 20,000 man, dat ouder den Hertog van Bruuswijk in ons land rukte, en toen deze macht het hoofd voor de stelling stuitte, geleidde een dezer officieren, een gewezen zee-officier der Oost-Iudische compagnie, een gedeelte der troepen por vaartuig over het Haarlemmermeer vau Aalsmeer naar Sloten. Zoo gelukte het om do posten van Sloten, Halfweg en Amstelveen in den mg aau te vallen, waarop de capitulatie van Amsterdam volgde. Deze weinig bekende bijzonder heden zijn ontleeud aan het werk vau den geucraal Pfau, In 1709 ontwierp de toenmalige luitenant-kolonel Krayenhoff, na de landing der Eugelschcu en Russen bij Huisduinen, in weinige dagen een inundatie-lijn, die zich uitstrekte van Monnikeudam tot knollendam, en zoo noodig uitgebreid bad kunnen worden. De toen ontworpen linie is in hoofdzaak nog van kracht. Lodewijk Napoleon vatte in 1810 het voornemen op om het koninkrijk Holland onafhankelijk van Frankrijk te maken. Op zijn verzoek ontwierp toen de generaal Krayenhoff een plan voor de versterking der stelling Amsterdam. Napoleon I verklaarde later dnt do 8terkte der stelling vau Amsterdam zonder voorbeeld was. Na de droogmaking vau 't Haarlemmermeer werden eenigc forten gebouwd ter verdediging van Amsterdam aan die zijdo. De kapitein der infanterie De Roo van Alderwereld ontwierp een vrij volledig stelsel voor de verdediging. In 1862 wilde hy in *t licht geven een beschrijving onzer verdedigingsliniën, doch op hoog bevel werd deze uitgave gestaakt. Ken onder plan voor de verdediging onzer centraal-stelling werd ontworpen door den officier der artillerie 1'besiug. De grondslag van het tegenwoordige stelsel is het wetsontwerp Eugelvaart-Brocx 1872. De kring der forten strekte zich hierbij zoover uit, dat een bombardement onzer hoofdstad vnn de landzijde af, onmogelijk is. Toen was voor de verdedigiug der Znidcrzce een scheepsmacht bestemd, die 1 mouitor sterker, doch 1 stoomkononncerboot en eenige torpedobooten minder krachtig was, dan tlians daarvoor aaugewezen is, ofschoon destijds aldaar geen pantscrscbopen verwacht konden worden, en thaus wel. Een bekend werk over deze stelling is dat van Den Beer Portugael, dat zich hoofdzakelijk met de npprovinndeering bezig houdt. Opmerkelijk is 't dat hierin gerekend wordt op een verbruik van een half pond vlecsch per hoofd en per dag, en slechts van 5 a liter water. Tegenwoordig wordt aan boord 7 u 10 liter drink water verstrekt, dat zeer ten voordeele der gezondheid werkt. Op de vroegere zeereizen naar Indiö had men soms zes maanden noodig om nan de Kaap de Goedó Hoop te komen; alsdan ontstonden allerlei ziekteD, voornamelijk scheur buik, eu veel sterft en door gebrek aan drinkwater. De voorziening in drink water is een gewichtige qu&cstie voor Amsterdam, en er zullen dau ook maat regelen dienanugaande genomen worden. De telegraaf, de spoor- en tramwegen komen alle der verdedigiug ten goede. Vooral zal dit het geval wezen by de uitvoering der thans aanbaugig zijnde tramplanuen. Een gewichtige factor der verdediging zullou de gewapende uitleggers uitmaken. Dergelijke vaartuigen zijn onlangs alhier door het leger beproefd. Zooals men weet is in principe aaugonomcu om een gepantserd fort op het Pampus te bouwen, dat Amsterdam moet beveiligen voor eeu bombardement vau de zeezijde, iu verbaud met de in aanbouw zijnde kustversterkingen. Het fort zal nuttig zijn, zelfs al wordt do Zuiderzee droog gemaakt. Voor de Marine zal dit pantserfort hot voordeel hebben, dat zy, minder aan Amsterdam gebonden, op de Zuiderzee actief zal kunueu optreden. Ten slotte gaf spreker de richtiug aan waarin de stelling, die thans iu aanbouw is, loopen zul, en deelde eenige bijzouderheden mede omtrent de wyze waarop de moeilykhcid overwonnen is om forten te bouwen op een slappen ondergrond, zonder dat de reduits invallen, evenals voor een jaar of zesüeu nabij Abcoudo geschiedde. De discussie over deze voordracht bepaalde zich tot het vragen van enkele inlichtingcu. Namens de officieren vau het leger bedankte de Majoor Benschop voor de hen gedane uituoodigiug om deze belangrijke voordracht bij te wonen. De kapitein ter zee Cromer sloot daarop dc'vergaderiug, ledeu en invité's voor hun opkomst dank zeggende en den kapitein ter zee Dyserinck voor de vele moeite, en zijn grondige studie over het onderwerp „De stelling vnn Amsterdam.' Buitenland. Het graf der Joodsche Koningen in Jeruzalem voor zoover 't nietverwoest en geplunderd werd werd in 1864 door den zoon van den Parijschen bankier Isaac Pereire aangekocht en is thans aan de Fransche Regeering geschonken. Alleen 't graf van David is nog ongeschonden het wordt met olielampen verlicht; op een heuvel boven 't graf staat een sarcophaag, met een groen zijden kleed, een geschenk van den Sultan van Turkije, bedekt. De kelders van Salomon en nog 14 andere koningen onder Israël zijn verwoest, doch hun gebeente rust in elk geval onder de gewelven, die thans.... onder bescherming zijn van de Fransche driekleur. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSK.EET. Febr. Maart Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 28 12 Otll. 10 k. 770.13 f 10.33 -6.2 -10.8 0.85 golvend* 1 12 otz. 12 763.00 t 3.10 -6.6 -11.2 0.82 2 8 zoto. 16 744.90 - 15.00 -2.8 - 5.8 0.98 n t 2 12 zto. 14 743.61 - 16.29 ti.0 - 3.7 0.93 Weêrsgesteldheid: 28 Febr. 12 u. Helder, felle vorst. 1 Maart 12 u. Lichtbew., beneveld, felle vorst. 2 Maart 8 u. Dichtbetrokken, vorst, sneeuw. 2 Maart 12 u. Betrokken, buiig. Van 27 op 28 Februari gevroren 26 millimeter ijs. Van 28 Februari op 1 Maart 33 Van 1 op 2 Maart 28 Thermometerstand 1 Maart 's morgens 6 u 15 min. 10° Celsius onder het vriespunt. De gemiddelde declinatie van de magneetnaald ten westen, namiddags 2 uur, bedraagt over de maand Februari zr 15° 47' 48". Zee vol ijs. t Ua op stroom. Zee vol ys. Burgorlijlxe Stand. Gemeente HELDER, van Zaterdag tot Dinsdag. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Bevallen: F. Darphorn, geb. Mangel, Z. F. Van der Leek, geb. De Wit, D. J. Warnar, geb. Bonifacius, D. M. Troost, geb. Brouwer, Z. C. F. Neijts, geb. Duinker, Z. OverledenP. Kiesewetter, 9 maanden. Gemeente ZIJPE, van 20 tot 26 Februari. OndertrouwdHermanus Louwe, jonkman, 35 jaren, arbeider, en Grietje Baart, jongedochter, 26 jaren. Getrouwd: Geene. Geboren: Cornclis, zoon van Jacobus De Jager en Tryntje Hofdijk. Grietje, dochter van Cornelis Kruyer en Aafje Groot. Geertje, dochter van Antje Vennik. Overleden: Maartje Breet, 68 jaren, echtgenoote van Jan Beek. Levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk van Maarten Bossen en Pictertjc Voorthuijscn. Pietor Blaau- boer, 65 jaren, landman, echtgenoot van Dieuwertje Bas, eerst weduwnaar van Dieuwertje Koorn. Trijntje Bruineman, 77 jaren, echtgenoote van Cornelis Smak, eerst weduwe van Abra ham Prins, later van Gerrit Wever. Cornelis Quax, 20 maanden, zoon van Wilhelmus Leonardus Quax en Elisabeth Schoen. Gemeente SCI1AGEN, van 23 Februari toi 1 Maart. Ondertrouwd, Gehuwd, Bevallen en OverledenGeene. PURMERENDER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 41 stapels kleineKaas :\f 26.Middelb. a f per50kilogr. 825 kilogr. Boter: laagste prijs f 1.40, hoogste 1 1.45 por kil. 34 Runderen; matig, hoog in prijs. 8 Paarden. 72 vette Kalveren, f 0.70 a 0.90 per pond, stug. 221 nuchtere f 5 a 16 per stuk, vlug. 32 vette Varkens, f 0.42 a 0.50 per pond, vlug. 30 magere f 12 a 22 per stuk, stug. 73 Biggen, f5.a 8.per stuk, stug. 517 Schapen en Lammeren; matig, prijshoudend. Kip-Eieren f 3.a 4.Eend-Eieren f 4.per 100. Marütöerlcliten. TEXEL, 1 Maart. Onderstaande artikelen golden in de afgeloopcn week de volgende prijzen: Kocboter 60 a 65 c. en Schapenboter 50 c. per half kilogram. Kip eieren f 3.75 a 4.50 per 100 stuks. Hooi f 18 a 19 per 500 kilogram. Wilde Eenden f 0.90 a 1.en wilde Konijnen 45 a 50 c. per stuk. Koe huiden 36 c. en Kalfshuideifc 46 c. per kilogram. Paardenhuiden f 8.a 8.50 en Schapenhuiden f 2.a 3.25 per stuk. ALKMAAR, 1 Maart. 2 Koeien f 120 a 240, 98 vette Kalveren f 35 a 130, 36 nuchtere dito f 5 a 16, Schapen fa., magere Varkens f a alles per stuk; 61 vette Varkens, 40 a 52 c. per kilogram. HOORN, 27 Februari. Tarwe f 7 a 8, Gerst f 4.50 a 5. Haver f 4.a 4.50, Witte Erwten f 9 a 10, Groene dito f 10 a f 12, Grauwe dito f 11 a 13, Vale dito f 9 a 10, Bruine Boonen f9 a 11, alles per hectoliter. 5 Paarden f 60 a 200, 145 Lammeren f 15 a 23, 95 Kalveren f 4 a 15, 20 Varkens f 12 a 17, 74 Biggen f 4 a 7, 65 Kippen f 0.80 tot f 2.alles per stuk. 7900 Kip-eieren f 3.a 3.50 per stuk. 1259 kop Boter, per kilogram 62 a 67 c. AMSTERDAM, 1 Maart. Op de Veemarkt waren aangevoerd 659 Runderen, 1ste kw. 76, 2de kw. 66 en 3de kvv. 60 c. per kilogramMelk- en Kalfkoeien f 100 a 260, 8 Graskalveren, f 26 a 50, 88 nuchtere Kalveren f 4 a 8 per stuk; 4 Schapen; 5 vette Varkens, 40 a 46 c. per kilogram. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dok- kummer Jammen f 2.60 a 2.70, dito Franeker f 2.50 a 2.60, dito Engelsche f 1.60 a 1.70, Zeeuwsche spuische Jammen f 2.50 a f 2.90, dito Flakkeesche f 2.50 a 2.70, dito Blauwe f 2.50 a 2.60, Pruisische Hamburgers f 2.70 a 2.80, Zeeuwsche Champignons f 2.a 2.20, Pruisische Roode f 2.40 a 2.50, alles per hectoliter. HAARLEM, 1 Maart. Ter Paardenmarkt waren aangevoerd 218 stuks; prijs f 30 a 400 per stuk; handel vrij levendig. Vervolg Nieuwstijdingen. Zr. Ms. schroefstoomschip Bonaire vertrok gisteren van Barbados naar Nederland. De trein die jl. Zondag avond ten 7 u. 20 m. van hier vertrok, kwam, wegens een gebrek aau de machine, eerst te ruim 11 uren te Amsterdam aan. De Zangvereenigiug voor gemengd koor, onder directie van den heer J. H. Polak, gaf jl. Zaterdag avond in Mnsis Sacrum hare eerste openbare vergadering. Een groot aantal genoodigden was tegenwoordig. Een 9tal liederen werd onder piano-begeleiding ten gehoore gebracht, op eene wijze, die voor eenc zoo jeugdige Vcreeniging niet onverdienstelijk mag heeten. De Vereeniging, die een zeer groot aantal werkende leden telt, wy meenen p. m. 90, beschikt over zeer goede krachten en het is dus te verwachten, dat zij eene goede toekomst te gemoet gaat. 't Feesthal, waarmede deze vergadering werd besloten, was zeer geanimeerd en hield een groot deel der aanwezigen nog lang en hoogst gezellig bijeen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de humoristische Soirée, door den heer O. Lamborg uit Weenen op morgen (Woensdag) avond in Musis Sacrum alhier te geven. De zeer gunstige berichten van elders omtrent het optreden van dien muziek-humorist en improvisator doen verwachten, dat den bezoekers een genotvolle avond wacht. Te midden van alle verschijnselen des winters, hielden Directeuren van Floralia alhier op jl. Zaterdag avond de tweede zitting tot het inschrijven van hen, die in den aanstaanden zomer, welke hoopvol wordt verbeid, zich op het kweeken van planten willen toeleggen. Ofschoon het aantal ingeschrevenen niet onbelangrijk is, wil het Bestuur aan belangstellenden alsnog gelegenheid geven om zich te doen inschrijven. De heeren Kloosterhuis en Mooy, leden des Bestuurs, willen zich alsnog gaarne belasten met het inschrijven van hen, die zich daartoe bij hen aanmelden. De lijst wordt e<;hter 15 Maart definitief gesloten. In hot lokaal Tivoli had gisteren avond de vijfde Volks bijeenkomst in dezen winter plaats. De zaal was, evenals zulks bij die bijeenkomsten steeds het geval is, geheel bezet. De heer P. Uurbanu8 vervulde de eerste spreekbeurt, en sprak over de zorgen des levens, die zoo onafscheidelijk verbonden zijn aan het menschelijk bestaan. De heer F. G. A. Ruiter trad daarna op en droeg het gedicht voor van A. J. De Buil, getiteld: „Eduard III voor Calais," declamatorium met piano-begeleiding, muziek van M. Edzard Greve. Vervolgens werd door den heer G. E. Bron, Voorzitter van het departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, een cerc-diploma uitgereikt aan Cornelis Duinker, werkzaam in de Stoomhoutzagery „De Zwaluw," van den heer A. Vos Rz. alhier. Dat diploma is aan Duinker toegekend, wegens zyne 30jarigc werkzaamheid bij denzelfden patroon, en wel onder om standigheden, die menig ander den moed hadden doen verliezen om met werken voort te gaan. Hij moest het gebruik zijner beide beenen grootendeels missendoch dit verhinderde hem niet, om zich in zijn dagelijkschen arbeid door ijver en toewijding te onderscheiden. Hebben zyn patroon en zyne kameraden hem ter gelegenheid van zyn 30jarig jubilé blijken van belangstelling en waardeering geschonken, 't plaatselijk Nutsdepartement vond aan leiding om hem 't eere-diploma toe te kennen, dat hem in deze vergadering met eene indrukwekkende toespraak werd overhan digd. De heer Bron wees daarbij op den grooten zegen, die de arbeid schenkt en besloot met den wensch, dat Duinker, als hij eenmaal rustend werkman zal zijn, de streelendste zelfvoldoening moge vinden in de herinnering aan den tijd, toen hij in arbeid zijn grootste genoegen vond. De werkzaamheden van dezen avond, die herhaaldelijk door muziekuitvoeringen werden afgewisseld, werden besloten met de opvoering van het blyapel: „Barbier en brugwachter," door de leden der Onderofficiers-Vereeniging „O. V." op eene wijze, die aller goedkeuring in groote mate wegdroeg. Gisteren is bij den Raad dezer gemeente ingediend een adres van ingezetenen dezer gemeente, waarin de wensch naar de stichting eener brug over 't Heldersch kanaal naby de Wind- steeg wordt uitgedrukt. Dit adres telt ruim 100 handteekeningen. In den boekwinkel van de heeren Berkhout en Co. alhier is voor 't winkelraam een kaart van het Heldersch kanaal ter bezichtiging gesteld, welke kaart vervaardigd is met het doel om te doen uitkomen hoo het, met het oog op de communicatie in deze gemeente, noodig is, dat in de richting van de Keizerstraat en de Windsteeg een brug over genoemd kanaal worde gesticht. Gisteren avond werd in Musis Sacrum alhier eene algemeene vergadering gehouden door de Coöperatieve Winkel vereeniging van Eigen Hulp. Door de Financiëele Commissie werd, ten aan zien van de administratie der Vereeniging, een gunstig verslag uitgebracht, 't Debet was in 1885 ruim f 27,000, de netto-winst f 848.31|, 't dividend 4%. De ledenlijst bevatte op 1 Januari 11. 125 namen, 't Bedrijfskapitaal bedraagt thans f 4875. Uitgeloot waren de navolgende aandeden in de geldleening, nl. de Nos. 8, 15, 29, 33, 34, 46, 94 en 97, die in den winkel ieder tegen f 25.20 kunnen worden ingewisseld. De heeren Vries cn Hane- kroot werden als bestuursleden herkozen. De Financiëele Com missie werd voor dit jaar samengesteld uit de heeren Harms, Knottenbelt en Meijers. Mededeelingen werden gedaan omtrent de in den Winkel verkrijgbare bons voor liefdadigheid, en ten aanzien van de grootere gemakkelijkheid om lid dezer Vereeni ging te worden, nu de niet-ambtenaren niet uilgesloten zijn. De kapitein ter zee G. Kruijs, thans onder-directeur der Marine te Amsterdam, zal, naar men nader verneemt, met 1 Mei a.s. in die betrekking worden vervangen door den kapitein ter zee J. H. Commijs, commandant van Zr. Ms. wachtschip alhier. (N.R. C.) Te Bergen-op-Zoom is overleden de gepensioneerde schout bij-nacht W. J. Scholten van Aschat. Het Gerechtshof te- Amsterdam, geen termen viudende om nieuwe getuigen a décharge te hooren, bevestigde gisteren 't vonnis der Rechtbank aldaar, tegen den socialist Jacobus De Zwart uitgesproken en waarbij hy is veroordeeld tot tweemaal drie maanden celstraf. Men schryft uit Friesland aan de N. Rott. Crt.: „Het is verwonderlijk, welk een invloed het ijs in dezen hoek van Friesland op de bewoners uitoefent. Het is bier eiken dag feest. Verleden zomer stond ik verbaasd over d& saaiheid der menschen en de totale afwezigheid van volksvermaken alhier. Tweemaal in 't jaar één dag kermis, dat was alles. Maar sinds het ijs gekomen is, is het bijna eiken dag kermis. Reeds vijfmaal is hier hardrijderij geweest, tweemaal door mannen, eens door mannen en vrouwen, eens door vrouwen alleen, en eens door de leden van de IJsclub. Wie het telkens gewonnen heeft, kan den lezer niet interesseeren; de groote hardrijders kwamen niet hier, daar waren de prijzen te klein voor. Toch weerden allen zich dapper, vooral de vrouwen. Deze trekken de japonnen uit, zetten de hoeden af en scharrelen dan in de bloote armen uit al hare macht de banen langs, die, niet langer dan 200 meter, voor sommigen toch nog te lang was. Axel zou er om lachenmaar Axel is ook geen vrouw. Doch het toppunt van dit ijsvermaak is de napret in de herbergen. Als de avond gevallen is, dan trekt de stoet, met de Neder- landsche vlag voorop, onder het aanheffen van het „Wien Neêr- landsch bloed," van de baan het dorp in, naar de herberg, en dan begint al spoedig de dans onder het liefelijk geluid van viool, harmonica of triangel; geen walsen of quadrilles, of andere Fransche poespas, maar het echte Friesche schotsen, waar men Fries voor zijn moet om het mooi te vinden. Dat duurt dan soms den ganschen nacht, soms slechts tot tien uur, al naar gelang 't bezoek groot is. By zulke avonden hoort men dan ook langs onze stille straten de dronkemansliederen klinken, wat in den zomer zelden het geval is. Dat is de schaduwzyde van het ijsvermaak. Elk licht heeft zijne schaduw. Maar dat dansen en schaatsenrijden bij elkander behoort, dat is over heel Friesland, althans op het platteland, eene uitgemaakte zaak. Natuurlyk komt bij dit vermaak dan ook de Friesche vrijerij te pas. Men was het kort geleden in een der dagbladen oneens, of op het ys het meisje den jongen, of wel de jongen het meisje vroeg. Beiden gebeurt. Het Friesche meisje heeft het recht en zij maakt daar menigmaal gebruik van, tot den jongen te zeggen „lis op." In den regel doet zij dat, als zij de baan tegen den wind moet oprijdendoch dan geldt dat opleggen ook maar alleen tot aan 't einde der baan, tenzij men inmiddels andere afspraak mocht maken. Doch waar het geldt het samen baantje rijden en in verband daarmede het samen dansen des avonds, daar dient de vraag van den jongen uit te gaan. Of nu nooit een vrymoedig meisje door haar „lis op" eenen ietwat beschroomden jongen te gemoet is gekomen, zou ik niet durven beweren." Correspondentie. Een ingezonden stuk uit Schagen plaatsen wij in het volgend nummer. Bevallen van eene dochter: E. C. KAAN, geb. JIMMINK. Oudesluis, 28 Februari 1886. Heden overleed, na eene korte ongesteldheid, na voorzien te zijn geweest van de H Sacramenten der stervenden, onze veelgeliefde Moeder en Behuwdmoeder GERARDA HOUT, Weduwe van NICOLAAS L1GTHERT, in den ouderdom van 85 jaren en 2 maanden. 't Zand, Uit aller naam 1 Maart 1886. C. LIG T IT E R T. de som van p. m. 3000, als éérste hypotheek op vast goed. Adres franco brieven, onder letter A., aan het Bureau dezer Courant. SPAARBANK. Voor het bijschrijven van renten in de Spaarbankboekjes zal gelegenheid worden gegeven op Woensdag den 3deQ en Vrijdag den 5de* Maart 1886, des avonds van 7 tot uur. Het Bestuur. Anna Paulowna. De IJsvereeniging Eendracht maakt Macht" noodigt, behalve de leden, ook alle belangstellende ingezetenen dringend uit tot eene bijeenkomst in VEERBURG, op Woensdag 3 Maart, des avonds te 7 uur. Het Bestuur. VERK.OOPIIMG op WOENSDAG 3 MAART, aan de Achter-Binnenhaven, des morgens ten 10 uur, ten overstaan van den Deurwaarder J. W. VAN DER WAL Cz., van: van het Ned. 3-mast schoonerschip „EENSGEZINDHEID," bestaande inAmerikaansche greenen DEKDEELEN, PLATEN, PLANKWERK, eene partij zoo goed als nieuwe DEUREN, STIJLEN, MASTEN, RA'S, STENGEN, enz. Eene partij BRANDHOUT. Alles te zien op den dag voor de verkooping.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3