mmkkmkkkkmkkkkkkkkmkkkm BLOEMISTERIJ FLORA, Koppen's Verkoophuis. AD VERTENTIËN. Brandspuiten en Brandkastenfabriek, J. VAN DER PLOEG, Grouw bij Leeuwarden. FRAAIE BOUaüETTEN, Bloem- en Tuinzaden, THEE- EN KOFFIEKISTJES, Trommels met Blaadjes, Brittannia-Metalen Theepotten, EENE BOERENPLAATS, voor 50 cent per lot is men in de gelegenheid een der vele prijzen te winnen die door de Commissie zijn aan gekocht. (De Amsterdammer). Buitenland. De Hertogin van Connaught is gisteren morgen voor spoedig van eene dochter bevallen. De uit Wiesbaden gemelde aardschok in den nacht van Zondag op Maandag jl., dus ongeveer gelijktijdig met dien, welke in Granada is waargenomen is vrij lievig geweest, maar heeft zich tot één enkelen schok bepaald. Er vielen hier en daar schilderijen van den muur, lampen vielen om, enz., maar verder wordt er niets van belang gemeld. Het /Journal Offioiël" deelt de 1ste lijst van in schrijvingen mede voor het Instituut Pasteur. Het bedrag is reeds ruim 242,000 francs. Generaal Boulanger heeft het dragen van baarden in het Fransche leger toegestaan zonder eenige beperking, behalve wat officieren en sergeanten betreft, wier baarden niet zoo lang mogen zijn, dat het nummer van hun regi ment op de kraag er door bedekt wordt. Intusschen mogen geene bakkebaarden afzonderlijk worden gedragen en het hoofdhaar moet vooral in den nek kort gedragen blijven. Door het Hof der Seine is zekere Dubut de Laforest als schrijver van een^zedeloozen roman tot twee maanden gevangenisstraf en 1000 francs boete veroordeeld. In den Staat Indiana (Noord-Amerika) is den 26 Februari 11. de doodstraf, door middel van den strop, vol trokken aan een Hollander, Wiebe Wartena, wegens moord gepleegd op zijn buurman en vriend, John Dreger, een Duitscher. Volgens de Vrijheidsbanier, het Hollandsche Weekblad van Grand Rapids, is dit de eerste maal, dat een Hollander in de Vereenigde Staten opgehangen is. Het blad hoopt, dat het de laatste maal zal zijn. In het Weeshuis te Vörden, een plaatsje in Westfalen, is dezer dagen brand ontstaan in de jongens-afdeeling, gevestigd in eene van het hoofdgebouw afgescheiden boeren woning, waar de jongens op de bovenverdieping met een opzichter sliepen, terwijl in de benedenlokalen de school en eene werkplaats waren. In die werkplaats is de brand ontstaan en de vlammen verbreidden zich zoo snel, dat vijf jongens omkwamen. De opzichter, die naar buiten gegaan was om de alarmklok te luiden, trachtte hen nog te redden, maar kwam bij deze poging mede om het leven. Eene moderne heldin. Eene Parijsclie dame uit de groote wereld, gravin d'Avaray, heeft eene vermaard heid verkregen door eene daad, die, alles iu aanmerking genomen, waarschijnlijk eenig is in de annalen der helden feiten. Toen zij op zekeren avond haar hótel in de rue de Varennes verliet, om naar den rechteroever der Seine te gaan, gelastte zij haar koetsier en lakei, haar met het rijtuig te volgen en ging, in weerwil van een dichten mist, te voet op weg. Op de Quai des Invalides werd zij aan gesproken door een man, die haar een aalmoes vroeg. Een bedelaar van beroep zou allicht een andere plek hebben gekozen, zoodat de gravin ongerust werd. Zij weigerde daarom en versnelde haar gang. Maar de man volgde haar, terwijl hij een verhaal van zijn ellende mompelde, tot zij aan de helder verlichte brug kwamen, waar hij uitriep: uZoo gij mij niet helpen wilt, madame, dan blijft mij niets anders over dan mij zelf te dooden." De gra vin hield dit voor eene ijdele bedreiging en ging zwij gend voort. Maar plotseling wat was dat? Een plomp in het water, veroorzaakt door een zwaar lichaam. De gravin keek om. De bedelaar was verdwenen en worstelde tegen de golven. Toen liep de gravin snel voort, doch niet uit vrees, want nauwelijks een op de honderd menschen zou gedaan hebben wat zij deed. Zij vloog langs den kant met koortsachtige haast, wierp haar mantel en kap af en sprong in het ijskoude water. Eenige krachtige slagen want zij kan uitmuntend zwemmen en zij was op de plaats, waar de man, die zich wilde verdrinken, was gezonken. Hem te grijpen en aan wal te brengen was het werk van weinige oogenblikkcn. Toen zij hem op den oever had getrokken, opende zij haar beurs en legde vijf Napoleons in zijne hand. Toen deed zij haar mantel weder om, snelde naar haar rijtuig en reed naar huis terug. Drie uren later verscheen de gravin op een bal bij eene vriendin, schooner en bekoorlijker dan ooit. De graaf, trotsch op het bezit van zulk eene vrouw, ver telde het avontuur, onder belofte van strikte geheimhou ding, aan eenige vertrouwde vrienden, die het weêr in het diepste geheim aan anderen vertelden, reden waarom het verhaal ook zijn weg vond naar de nieuwsbladen. Benoeminsen, enz. Zr. Ms. fregat Evertsen, liggende alhier, wordt met 21 April a. s. iu dienst gesteld, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee J. Loots. Met dien datum worden aan boord van genoemden bodem geplaatst: de luits. ter zee lste kl F. Heyning, J. A. Kloek, J. C. Van Wessem, J. Van den Bosch, J. P. Van Rossum en F. M. A. Mathon, eerstgenoemde als lste off.; de luits. ter zee 2de kl. J. M. Noorduyn, P. Van den Broeke, M. Naudin ten Cate, J. A. A. C. ridder Van Rappard en C. L. Grol; de kapt. der mariniers J. J. Reeringh, tevens belast met het bevel over het aan boord van dien bodem in te schepen detachement mariniers de lste luit. der mariniers J. A. Van Toorenburg; de 2de luits. der mariniers J. Copius Peereboom, C. P. Van Borselen, G. Faassen en A. H. Bakker; de off. van gez. lste en 2de kl. bij de zee macht J. Van Lith Harrebomée en J. Idzcrda; de off. van adm. lste en 2de kl. D. A. Van der Laan en C. Flaes. De kapt. ter zee G. Kruys wordt met 16 April a. s. eervol ontheven van de waarneming der betrekking van onderdirecteur der Marine te Amsterdam en vervangen door den kapt. ter zee E. L. Ehnle. De kapt.-luit. ter zee M. J. C. Lucardie wordt met 1 Mei a. 8. eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. wachtschip te Am sterdam, en dat bevel opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee J. Schotborgh. De luit. ter zee lste kl. P. Zegers Veeckens, bchoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier en belast met het bevel over het logementschip voor torpedisten Vulcaan, wordt met 1 Mei a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee lste kl. B. De Groot. De luit. ter zee lste kl. J. J. Stooker, off. van politie bij 's Ryks werf te Amsterdam, wordt met 1 Mei a. 8. op non-acti viteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee lste kl. P. H. Prager. De luit. ter zee 2de kl. H. J. F. Michelhoff, dienende aan boord van Zr. Ms. artillerie-instructieschip Het Loo, wordt met 1 Mei a. s. overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. J. M. P. Kluit. De off. van gez. 2de kl. by de zeemacht A. F. Verschuur wordt met 11 Mei a. s. geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier en gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. instructiebrik Urania. Dp off. van gez. 2de kb hij de zeemacht J. F. Brast, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, wordt 21 dezer op non-activiteit gesteld. De off. van adm. lste kl. I. A. Lagaay, dienende aan boord vnn Zr. Ms. opleidingsschip Admiraal van Wassenaer, wordt met 1 Mei a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den off. van adm. lste kl. F. F. A. Canneel. De off. van adm. 2de kl. J. S. Do Bruyn, dienende aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier, wordt met 11 Mei a. s. gedeta cheerd aan boord van Zr. Ms. instructiebrik Urania. De heer J. 't Hooft, schecpbouwkundig en werktuigkundig ingenieur, wordt met 1 April a. s. benoemd tot adspirant-ingenieur der Marine. BurgernjH.e stand Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Bevallen: A. Van Eysden, geb. De Jong, D. J. C. Dys, geb. Baaij, D. Overleden: R. Horstman, geb. Riemers, 65 jaren. Levenloos aangegeven 1. Gemeente TEXEL, van 11 tot 17 Maart. Ondertrouwd: Koenraad de Boer en Keetje Zegel. GetrouwdJohannes Bakker Cz. en Dieuwertje Buis. GeborenElena Johanna Pieternella, dochter van Jan Peper Jsz. en Neeltje Bakker. Jan Pieter, zoon van Maarten Reuvers en Dieuwertje Buis. Philippus, zoon van Willem Bakker en Neeltje Kalis. Cornelia, dochter van Albcrt Schagen Wz. en Cornelia Molensteeg. Trijntje, dochter van Willem Visser Pz. en Antje Koorn. Dieuwertje, dochter van Pieter De Jager en Maria Hol. Overleden Albert Bakker, 75 jaren, weduwnaar van Cornelia Bruin. Arie Buijs, 70 jaren, gehuwd met Antje Dekker. Cor- nelis Nijssen, 67 jaren, gehuwd met Grietje Eelman. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. 1 Februari. Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 17 12 otn. 5 k. 761.75 t 1.45 -0.7 -6.0 O.SOjWein.gv. 18 8 O. 3.5 766.03 t 5.73 -1.0 -4.4 0.92 Slechtw. 18 12 O. 3,/ 766.37 t 6.07 -0.2 -5.5 0.85 Weersgesteldheid17 Maart 12 u. Dichtbewolkt, vorst, koud. 18 Maart 8 u. idem. 18 Maart 12 u. idem. Van den 16 op 17 dezer gevroren 3 millimeter ijs. 17 18 5 SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 4 Paarden Ossen 3 Stieren 22 Geldekoeien 10 Kalf koeien Vaarzen Hok kelingen - a 110 nucht.Kalveren- 4a 14 Rammen - a 280 Schapen -12 a 19 f 85 a 125 a - 80 a120 - 60 a 220 - 80 a 115 15 Lammeren f Bokkende Geiten- 15 magere Varkens f 12 22 Biggen - 5 a 8 110 Kippen c. 50 al75 30 Eenden -100 al50 Boter per kop - 75 a 80 Kaas per kilogram - 30 a 40 Kip-Eijeren per 100 -275 a325 Eend-Eyeren -400 a MarKttoeriotiteii. TEXEL, 16 Maart. De Veeprijzen, heden in den Commissie handel besteed, waren als volgt: Stieren f 110 a 130, vette Koeien f 185 a 220, Melkkoeien f 140, Geldekoeien f 125, Kali koeien f 140 a 155, Kalfvaarzen f 110 a 125, Gelde vaarzen f 90, nuchtere Kalveren f 4 a 6, Fokschapen f 18 a 22, Rammen f 18 a 20, Werkpaarden f 140 a 170, Rijpaarden f 175 a 250, oude Paarden f 45, magere Varkens f 20 a 22, en Vette Varkens 22 c. per half kilogram. ENKHUIZEN, 17 Maart. De prijzen der Zaden en Granen waren als volgt: Karweizaad f 21.a 21.59, Mosterdzaad f 14.a 15.50, Grauwe Erwten f 12, Bruine Boonen f 8.50 a 11.25, Paardenboonen f 6.a 6.50, Gerst f 4 a 5, Haver f 3.50 a 4.alles per hectoliter. Stemming matig. Veemarkt. Vette Varkens 22 a 23 c. per half kilogram. Biggen f 7 a 8, Konijnen 50 a 75 c. en Kippen f 1.a 1.50 per stuk. Boter f Ó7i a 60 per kop. Eieren f 4 a 5 per 100 stuks. Aardappelen f 1.10 a 1.20 per hectoliter. Stemming stug. AMSTERDAM, 17 Maart. Op de Veemarkt waren aange voerd: 170 vette Kalveren, lste kwaliteit 90 c., 2de kwaliteit 70 c. per kilogram; 121 nuchtere dito f 4 a 9; 2 Schapen; 119 vette Varkens 40 a 46 c. per kilogram. De prijzen der Aarpappelen waren als volgt: Friesche Dok- kummcr Jammen f 2.75 a 2.90, Zeeuwsche spuische Jammen f 2.80 a 3.10, dito Pooters f 1.90, dito Flakkecsche f 2.80 a 3. dito Blauwe f 2.70 a 2.80, Geldersche Blauwe f 2.60, Pruisische Hamburgers f 2.30 a 2.90, Zeeuwsche Champignons f 1.70 a 1.80, en Pruisische Roode f 1.90 a 230. KAMPEN, 15 Maart. Hooi: buiten-f 16al8.50 en binnen-f 12. a f 14.per 500 kilogram. MAASTRICHT, 17 Maart. Hooi f 17 a 18 per 500 kilogram. BUREN, 15 Maart. Op de Paardenmarkt waren ruim 400 Paarden aangevoerd. De handel, vooral in fraaie soorten, was zeer levendig. Zelfs voor een fraai exemplaar werd f 1000 besteed. Vele buitenlandsche kooplieden bezochten de markt. WIJCHEN, 16 Maart. Ter Jaarmarkt werden aangevoerd 131 Paarden en 392 Runderen. Men besteedde voor Werkpaarden f 130 a 450, Veulens f 90 a 180, Melk- en Kalfkoeien f 150 a f 2.20, drachtige Koeien f 140 a 180, alles per stuk; vette Runderen 60 a 70 c. per kilogram. De handel in Paarden was niet levendig, in Rundvee nogal geanimeerd. NIJKERK, 17 Maart. Op de Voorjaars-Paardenmarkt waren aangevoerd 163 Paarden. De prijzen liepen van f 65 tot f 450. De handel was traag, ofschoon er vele kooplieden waren. Vervolg Nieuwstijdingen. Zr. Ms. gaffelzeilschoener Argus is jl. Dinsdag alhier op de gebruikelijke wijze in dienst gesteld, om eerstdaags een begin te maken met dc kruistochten in de Noordzee, ter bescherming der visschersvloot. De état-major van dezen bodem bestaat uit: den luit. ter zee lste kl. W. G. Van Nes, commandant; de luit. ter zee 2de kl. A. L. Boelen, G. C. D. baron van Hardenbroek en den off. van gez. 2de kl. H. G- J. Van Doesburgh. Eenige van Amsterdam naar Groningen en Friesland bestemde beurtstoomschepen zijn hier gisteren gepasseerd, zoodat de vaart langs het Groot Noordhollandsch Kanaal weder is her opend. De stoombooten van hier naar Amsterdam zullen heden den dienst hervatten. Van de 223 lotelingen voor de lichting der nationale militie van dit jaar, hadden 143 redenen van vrystelling opge geven: wegens eigen dienst 51, wegens broederdienst 54, als eenige zoons 20, uithoofde van lichaamsgebreken 16, wegens te geringe lengte 2. Het .contingent der gemeente Helder in de lichting der nationale militie voor 1886 is door Gedeputeerde Staten dezer provincie bepaald op 49 man. De gemeentelijke geldleening, waarvoor de inschrijving op 16 en" 17 dezer alhier heeft plaats gehad, is, naar wy vernemen, volteekend. Zondag 21 Maart 1886 25jarige eclitvereeniging x>= >o= ;-c» x» X» x*> «iWIKUUUUl v CAC1 tfco van P. KOOIMAN M. EELMAN. Ondertrouwd D. MOLENAAR en A. BAKKER. Haarlemmermeer, 17 Maart 1886. Heden overleed, tot mijne diepe droefheid, mijne geliefde Echtgenoot C O R N E LI S N IJ S S E N, in den ouderdom van 67 jaren en 4 maanden. Na een smartelijk lijden van 11 maanden, is hij kalm en gelaten heengegaan. Hiermede betuig ik tevens mijnen oprechten dank aan den Zeergeleerden Heer Dr. VAN DER VEGT, vooj zijne onvermoeide zorgen, alsmede aan alle menschen- vrienden, die gedurende zijne langdurige ziekte van hunne belangstelling hebben doen blijken. Wed. C. NIJSSEN—G. EELMAN. Mient op Texel, 16 Maart 1886. Allen, die Iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan J. TIMMER, Arts te Den Burg op Texel, worden uitge- noodigd daarvan te zijnen huize opgave of betaling te doen vóór of op den twintigsten April aanstaande. Te huur gevraagd, tegen primo Mei a. s. Een klein HUIS of BOVENHUIS, bevattende vier kamers of drie kamers, met een kabinet, keuken, meidenkamer en zolder of kelder. Brieven, gemerkt W., in te zenden aan het Bureau dezer Courant, met opgave van huurprijs. Zuig- en Pers-Brandspuiten, nieuwste constructie, altijd toegankelijke kleppen, zeer lage prijzen. Supra kwaliteit Zuig- en Persslangen', waarvan monsters en prijscourant franco worden toegezonden. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het leveren van BLOEMANDJES, KRANSEN, Potbloemen en Sierplanten, alle» tegen billijk coucnrreerende prijzen. W. JAN ZEN, Bloemist aan de Laan. IV. B. Bij bestelling per brief kaart wordt alles direct bezorgd. Hoofdgracht K 84. Nieuwediep. OPNIEUW ONTVANGEN: Eene prachtige collectie kouten en verlakte Theebladen, KOFFIEKANNEN EN KOMFOREN, THEEBUSSEN, ENZ. Vaste laffe prijzen. Herstemming voor één Hoofd-lngeland van de Z1JPE en HAZEPOLDER, op Maandag den 29 Maart 1886, van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren, in het Wapen van de Zijpe, aan de Schagerbrug, tusschen de Heeren P. DE WIT Jz en H. DELVER. T. RAMPEN, Dijkgraaf. A. P. BURGER, Secretaris. Zijpe, 20 Maart 1886. Uit de liand te liuura groot 30.08.60, op DIJKSTAALonder Sint-Maarten, behoord hebbende aan den heer JAN BOONTJES. Te bevragen ten kantore van den Notaris C. BOONACKER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3